X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KappAhl są śliczne. :D

    Ja dziś jadę po raz pierwszy coś kupić, akurat promocja w Lidlu. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2018, 08:04

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 22 lutego 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, szybko zleciało :-). W połowie ciąży marzylam już o tym, żeby był kwiecień, żeby to szybciej leciało (miałam duże problemy z kręgosłupem) , a teraz już jestem w szoku, że już tak malutko nam zostało. Fakt, że cała ciąża to dość stresujacy czas, jednak jak poczułam pierwsze ruchy Małej to stres troszkę mniejszy. Oczywiście do czasu, jak przychodziły dni, że jest mniej aktywna i stres od nowa - czy aby wszystko jest ok?! I tak, na ten moment wszystko jest ok :-). Chociaż miałyśmy trochę, niewielkich problemów. Na początku plamienia i dwa razy hospitalizacja, potem problemy z zębem (w ciąży strasznie mi się posypały, mimo, że nigdy nie miałam z nimi problemów), podejrzenie skracającej się szyjki, później spore problemy z kręgosłupem i znow szpital a potem miesiąc leżenia plackiem, wielowodzie (na szczęście poziom wód się unormował) i teraz, na sam koniec twardnienie brzucha. Ale powiem szczerze, że mimo wszystko, jestem cała ciążę tak pozytywnie nastawiona i jakos tak w głębi czuje, że wszystko będzie ok :-).
    Fajnie się czyta dziewczyny te początki! Jak sobie przypomnę, jak pierwszy raz usłyszeliśmy serduszko, to znów się łezka w oku kręci :-). Aż nie chce się wierzyć, że wtedy, taka polcentrymetrowa kruszynka, teraz ma już 2 kg :-D. Potem pierwsze usg genetyczne, patrzyłam jak zafascynowana w monitor, jak podskakuje w brzuszku, jak otwiera i zamyka buzię. No i wreszcie pierwsze ruchy, nieśmiałe pukniecia - beczałam jak nie wiem :-). Potem polowkowe i usg w 4d i ten widok buźki. Pierwsze rozciąganie i przeciąganie - choć czasami bolesne, to wiem że dziwnie będzie po porodzie tego nie czuć :-). Oj, fajnie tak sobie powspominać :-).
    Mimo tego całego stresu - ciąża to piękny czas :-). Nawet teraz, gdy czuje się jak słoń :-P.

    A ubranka zaczęłam kompletowac po pierwszym usg genetycznym, gdy dowiedzieliśmy się jaka będzie płeć :-).

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 22 lutego 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam plan po genetycznym zacząć delikatnie, napewno jak wyjdziemy z mężem od profesora to kupimy coś na początek symbolicznego, taki wiecie początek :)

    Darika ojej ale mialaś te 7mscy, jednak najwazniejsze jest Twoje nastawienie :) ja tez przez rok starań dobijałam sobie różne rzeczy, jak się udało wiadomo,strach jest ale przestalam nagminnie przeczytywac internet(moj lekarz tez mi zabronil :D) poprostu wierzę że wszystko jest w najlepszym porządku już teraz :)

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na tych badaniach prenaralnych I trymestru nie udało się poznać płci. :(
    Maleństwo było bardzo ruchliwe. :D

    Teraz wizytę mam dopiero 12.03 to będzie tydzień 18 +6. :) i już liczę na płeć..

    Ogólnie to tak najbardziej czekam na ruchy maleństwa..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2018, 09:45

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 22 lutego 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kompletowalam wszystko powoli, żeby nie odczuć tak z kasą, najpierw ciuszki, potem resztę :-P. Dzisiaj przyszło łóżeczko i odbieramy wózek z fotelikiem i w sumie już wszystko mam :-). Torba spakowana więc będę jeszcze spokojniejsza.

    Lollla7 to dobrze, że nie czytasz internetu, bo tam czasami są takie bzdury, że głowa mała. Ja też mało czytałam, a później to już w ogóle, a jak coś mnie niepokoilo lub gnebilo to albo pytałam lekarza albo dziewczyn na forum :-).

    PLPaulina ja ruchy poczułam bardzo wcześnie, bo w skończonym 16 tc czułam laskotanie, a w skończonym 17 tc już wyraźne pukniecia :-). Ale łożysko na tylnej ścianie, Mała duża, bo z usg tydzień do przodu, no i jestem dość szczupła więc jak powiedziałam o tym swojej gin to nie była zdziwiona, że już czuję. Zresztą nie da się tego pomylić z niczym innym. Teraz już kopniakow praktycznie nie ma, Mała tylko się przeciąga, rozciąga i wypycha te swoje małe nóżki gdzie się da :-D.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 22 lutego 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze body kupiłam od razu po usg genetycznym no i dzisiaj zaszalalam w Lidlu:)

    Czekam na ruchy, dzisiaj wydaje mi się że mały leżał z prawej strony bo rano moją kulka na brzuchu była wyraźnie większą z prawej strony ale nic nie czułam:(

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chciałam zaszaleć dzisiaj. :( Ale dużego wyboru nie bylo.

  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 22 lutego 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pipidówku jeszcze lidla nie mamy, czekamy na otwarcie w polowie marca :) ale ale może to i lepiej na ten moment :D

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 22 lutego 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam sobie poduchę do spania i nie mogłam się oprzeć i kupiłam body z lewkiem. Lew to kot, a ja przy kotach głupieję :p
    Mąż się ze mnie śmiał, więc chyba w kategorii szaleństwa wczesnociążowego idziemy łeb w łeb 1:1 :p

    karakorum, Marta..a lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 22 lutego 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam poduche C z motherhood. Jest fajna, mąż się śmieje że mamy węża w sypialni i dla niego nie ma miejsca :)

    A ciuszki no coz.. I tak będzie trzeba je kupić wiec nakupowalam więc już mam 4 body 50-56, 6 body 62-68 i na mniejszy rozmiar 2x spodenki i na większy 2x :) jeden śpioch mały i jeden duży. I jeden dres 62-68 I jeden jeszcze większy. Teraz będę polować na body z krótkim rękawem i cienkie śpiochy. I jak na razie wstrzymam się z ubraniami i zbieram na wózek :) chociaż już pokaźną sumę zaoszczedzilam.
    Dzisiaj sobie uświadomiłam jak ważny jest podgrzewacz do butelek.. robiłam mleko bratanicy i stałam jak sierota z butelką pod zimną wodą żeby ostygla... A tak by moment i było. A że jesteśmy na wyjeździe to nie ma innej metody zgrzania wody jak zagotować.

    Edit. No a w Lidlu pasowały mi te ubranka bo jak ma razie mamy chłopca wie uznałam że mi pasują :) nie zabrałam nic różowego;p za to granatowy dziewczynce też można założyć:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2018, 19:56

    tym_janek lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Kupiłam sobie poduchę do spania i nie mogłam się oprzeć i kupiłam body z lewkiem. Lew to kot, a ja przy kotach głupieję :p
    Mąż się ze mnie śmiał, więc chyba w kategorii szaleństwa wczesnociążowego idziemy łeb w łeb 1:1 :p

    Też kupiłam to body z lewkiem. :D

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 22 lutego 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardziej już zaawansowane powiedzcie coś o wózkach, zaczelam coś czytać ale tego jest tyyyyle, ze niewiadomo na co patrzeć, wiem że chcę wózek ktory sobie świetnie poradzi w każdym terenie i nie bedzie niewiadomo jak wielkosciowo :) o pompowanych kołkach juz wiem, czym Wy się kierowałyście? Bo ja mam plan że z mężem pojedziemy do jakiegos duuuużegonsklepu, wyprobujemy kilka w jezdzie na sucho i tyle :)

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 22 lutego 2018, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnóstwo czytałam dyskusji o wózkach. Też planuje po prostu pojechać do sklepu dużego poprobowac, jak mi się jakiś spodoba to doczytać i pojechać drugi raz już z taką wiedzą przeczytana. Nie wyobrażam sobie szukać wózka w Internecie. Dla mnie musi być lekki i łatwy w kierowaniu. Jeździć będę po mieście więc nie potrzebuje super kolek no i koniecznie 3w1 żeby go zaraz nie wymieniać.

    Jezdzilam dzisiaj wózkiem bratowej ma bebetto vulcano i widzę że jest nawet tani i fajnie się nim jeździ :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim w sklepie są super doradcy, ale też wśród znajomych warto popytać.

    I najważniejsze. Musisz zadać sobie pytanie skąd jestes:
    - miasto
    - wieś/obrzeża
    I jak/gdzie mieszkasz.

    Inny wózek jest potrzebny dla mieszczucha który musi wnosić wózek na 3 piętro.

    A inny dla kogoś z obrzeży który jak widzi chodnik to się dziwi. :D

    •Do miasta musi być lekki, zwrotny i zwinny.
    •Na obrzeża- mniej skrętne, duże koła. I broń boże nie 3 kolka ! :D
    I żeby amortzowal podłoże :)

    Ja wśród znajomych miałam dobre opinie co do wózka TAKO i BabyDesign Lupo..
    O bebetto też kilka dobrych opoki słyszałam Ale bardziej od znajomych z miasta - więc podchodzę do niego z rezerwą bo nie wiem czy do mnie się nadaje. Wokół las. Droga nie zbyt utwardzona. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2018, 00:01

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 lutego 2018, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już upatrzony swój wymarzony wózek i fotelik odkąd pomagałam koleżance w ciąży z robieniem rozeznania w temacie. Kosztuje miliony monet, ale stwierdziłam, że wolę wydać tą kasę i mieć pewność, że wózek jeszcze wytrzyma drugiego malucha później, ew. odsprzedać za pół ceny jeśli drugiego malucha miałoby długo nie być. Za to oszczędności będą w zakresie łóżeczka, przewijaka, wanienki i innych takich akcesoriów, bo wszystko dostaniemy od siostry męża, która trzyma dla nas te sprzęty, wiec z wózkiem możemy poszaleć :D Osobiście jestem wielką miłośniczką motoryzacji więc wiecie, mój dzieciak musi mieć super pierwsze swoje 4 kółka ;)

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 03:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My niestety musimy zaopatrzyć się we wszystko sami + pokoik wyremontować..
    W rodzinie i wśród znajomych mają już dzieci starsze więc każdy się pozbył tego co im zalega.. :)

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 23 lutego 2018, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zdecydowalismy się na Bebetto Torino. Ma dobrą amortyzację (mieszkamy na wsi, asfalt mamy ale nie wszędzie ;-) ), fajnie się prowadzi, ma dużo dobrych opini od znajomych. No i wizualnie bardzo mi się podoba. Jednak na wada, jaka moim zdaniem jest to jest dość ciężki. Ale mi to nie przeszkadza, bo mamy domek i nie będę musiała go wnosić po schodach.
    Fotelik kupiliśmy Cybex Aton 5.

    A ja w szpitalu od wczoraj :-/.

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darika wrote:
    My zdecydowalismy się na Bebetto Torino. Ma dobrą amortyzację (mieszkamy na wsi, asfalt mamy ale nie wszędzie ;-) ), fajnie się prowadzi, ma dużo dobrych opini od znajomych. No i wizualnie bardzo mi się podoba. Jednak na wada, jaka moim zdaniem jest to jest dość ciężki. Ale mi to nie przeszkadza, bo mamy domek i nie będę musiała go wnosić po schodach.
    Fotelik kupiliśmy Cybex Aton 5.

    A ja w szpitalu od wczoraj :-/.

    O widzisz dzięki za opinie od kogoś że wsi. :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te wózki bebetto i tako są podobne do siebie z wyglądu.

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 23 lutego 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo osób chwali też sobie anex sport, ale jest trochę droższy od Torino. Słyszałam, że ogólnie są dość do siebie podobne, ale anex ma mniejsza gondole :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ