X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_mycha bardzo bardzo mi przykro i życzę dużo siły dla Was!

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka-mycha, dużo siły dla Was, na pewno soebie poradzicie. Trzymajcie się!

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 2 maja 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha trzymaj się! Dużo zdrówka dla Was, wysyłam z Polą dużo siły dla Was dziewczyny :*

    zpbnroeqnmec200u.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po smutnej wiadomości nastała tu cisza :(
    Malutka mycha mam nadzieję że idzie mu lepszemu u was.

    U nas od powrotu z weekendu u dziadków katar.. wróciliśmy w środę i młody wieczorem miał pod 38 stopni, w nocy dałam mu paracetamol, następnego dnia w południe jeszcze raz i chociaż temperatura minęła. Ale za to ma nadal katar i męczy się w nocy więc jak na razie 2x sciagalismy jakoś koło północy bo w dzień dużo się rusza i ten nosek się ładnie czyści.
    Myślałam że to 4 zęby go zaatakowały ale zęby nie wychodzą a i ja już mam katar więc chyba chorobsko. Przychodnia zrobiła sobie wolne 2.05 i czekam żeby jutro pójść na wizytę jakaś może się uda.. A jak wam majówka minęła?

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do nas jak się prawie miesiąc temu coś przypałętało tak nie odpuszcza :'(. Tzn. katar minął, ale pokasływanie się utrzymuje. Osłuchowo czysto...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez pogodę plany na majówkę musielismy zmienić..😭 znajomi byli. Ale w pelni z ogrodu korzystac sie nie dalo😭 max 9° bylo..

    A tak to ciężki czas u Nas.. w nocy Hania budzi sie milion razy, robi obroty, raczkuje, próbuje stawać 😲😲😲

    A w dzień 2 drzemki to tez katastrofa.. zmęczona a walczy by nie spać 😭

    Ale gdy ma dobry humor to robi pierwsze kroki przy meblach 😍
    Pieknie sie juz bawi ma siedzaco😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 12:22

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 6 maja 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas majówka intensywna, tzn codziennie znajomi przyjeżdżali, dużo się działo, Amela szczęśliwa bo sporo osób się przewinęło więc czuła się świetnie ;-). Pogoda tylko trochę kiepska. No i zaczyna się przerzucac na jedną drzemke w ciągu dnia. Wczoraj np obudziła się przed 9, zasnęła przed 13 spała do 14 i potem na noc dopiero po 20. Dzisiaj obudziła się już o 7 więc ciekawa jestem czy wytrzyma do południa czy będzie zmęczona wcześniej.
    A takto chodzi, biega, guzy nabija, wargi rozcina. W ogóle ten etap rozwoju dziecka po roku jest taki niesamowity - tyle już rozumie, tyle potrafi, że nie mogę się nadziwić ;-).

    Marta..a, PLPaulina, mala_misia lubią tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 6 maja 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż jedną fajnie :D
    My chcieliśmy iść na basen do zoo.. A tu lipa była.

    Lekarz zdiagnozowal że wirus jakiś.. czyścić nosek i ekstra kropelki na kaszel przed snem żeby spał a nie kaszlal.

    Ja już teraz jestem w szoku jak to pędzi. Co prawda na naszym wątku to mam leniwca ale od wczoraj klaszcze i bije brawo :D takie to słodkie. No i zaczął się wdrapywac i klekac przy mnie ;) U lekarza sobie siedział pięknie na przewijaku itp.
    Mam chrzesnice 1,5 roku starsza od niego to jest przepaść ten się czołga a ta biega i gada już :D mam nadzieję że po nas nie widać tego czasu tak bardzo pędzącego :D

    Darika a Ty wracasz do pracy już? Tak z ciekawości :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, co to za kropelki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Darika, mała do żłobka chodzi ?

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 6 maja 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie wracam do pracy. Zostaje z Młoda do końca września. Od września mam zamiar ja zapisać do żłobka i będzie miała cały miesiąc na adaptacje. Do pracy wracam od października :-).

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Marta, co to za kropelki?

    Sinecod krople doustne 20ml dałam mu przed snem. Pediatra napisała 10-15 kropelek ale spróbowałam i smakuje jak lek.. niesmaczne to :( po 3 kroplach odwrócił głowę, trochę na łyżeczce dałam, trochę na smoczku więc nie wiem ile dostał. Mam nadzieję że chociaż 10 ale słyszę że kaszle i tak :(

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 20 maja 2019, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszlysmy po miesiącu do domu :) wczoraj był pierwszy spacer a dzisiaj pierwsza noc w domu :) takie prozaiczne rzeczy a niesamowicie cieszą :)

    Marta..a, mala_misia lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Wyszlysmy po miesiącu do domu :) wczoraj był pierwszy spacer a dzisiaj pierwsza noc w domu :) takie prozaiczne rzeczy a niesamowicie cieszą :)

    Super! Macie jakieś zalecenia?
    Szybko o tym czasie w szpitalu zapomnicie jak mała zacznie wariować :D Teraz fajnie ciepło to spacery są super :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 maja 2019, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta mamy multum poradni które musimy odwiedzić. Kardiologiczna, audiologiczna, genetyczna, rehabilitanta, ortopeda. I muszę zadzwonić do szpitala w Olsztynie który zajmuje się takimi przypadkami, tam prawdopodobnie jak już Nina osiągnie odpowiedni wiek to będzie miała robione operacje w obrębie twarzy.

    Spacery są codziennie :) po miesiącu siedzenia w murach obie mamy niedosyt :) Malutka śpi wtedy jak aniołek :)

    f1d9680377.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 22 maja 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze malutka_mucha!

    Czas pędzi, pędzi, nie wiadomo kiedy.. nasza Pola już skończyła 7 miesięcy.. nie obejrzę się i do pracy trzeba bedzie wracać :) a kiedy Wasze dzieciaczki zaczęły pelzac? Bo Pola jakaś leniwa w tym temacie i w ogóle chcę Nas umówić do fizjoterapeuty, bo mam podejrzenie asymetrii :/

    zpbnroeqnmec200u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 05:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze. ☺️

    My mieliśmy asymetrie i wzmożone napięcie. Fajnie bo do 8msc przy fizjoterapii ładnie z tego wyszła. ☺️
    Moja Hania zaczęła pelzac hmmm kurde😲 zabij ale nie pamiętam.
    Usiadła z podporem 7msc. Wtedy już pelzala..

    Ale akurat normy czasowe są na to wszystko tak odległe że hoho..

    Wazne by podczas pelzania obie części ciała były zaangażowane. ☺️☺️

    Pędzi ten czas o pędzi. U nas dziś stuknelo 10msc.. I lada moment muszę w pracy powiedzieć że nie wracam.. 😲 Druga ciąża jakoś zbytnio nie przychodzi. Okres przy kp mi jeszcze nie wrócił. ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 05:16

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 23 maja 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mych to korzystajcie, mój się buntował w gondoli, teraz w spacerówce też nudno mu po ok. godzince :D

    mala_misia, u nas najpierw była pozycja czworacza i to było 7 tyg. temu jakoś, więc na chwilę przed 8 miesiącami skończonymi, po tygodniu zaczął się czołgać niczym mały żołnierz i tak się czołga do dzisiaj.. jakoś niecałe 2 tygodnie temu, około 9 miesięcy skończonych ogarnął, że można klękać i tak klękał na moich nogach i przy parapecie :) teraz w weekend więc około 6 tyg od dźwignięcia dupki i rąk jednocześnie dziecko moje uznało, że siadanie jest dla lamusów, więc zrobił kilka kroczków raczkując po czym wspiął się dumny na mnie i stanął :D 4 dni później wspiął się już na okno i stojąc obserwował ptaszki.. nadal sam nie siada. Za to klęka gdzie się da i wstaje.
    I tak czytałam, że samodzielne siadanie jak najbardziej może być ostatnie w kolejce :) siedzi prawie stabilnie jak go posadzę, a już na prawdę wolę go posadzić na chwilę niż patrzeć jak walczy z tym wstawaniem, tak ma chwilę odpoczynku chociaż.

    Wcześniej się namiętnie turlał, więc co chciał to sobie zabrał i robił wysoki podpór, dzięki któremu kradł np spod stolika gazety z niższej półki :)
    W międzyczasie w jeden tydzień wyszły mu wszystkie 4 dwójki, więc posiada już 8 ząbków :) w tym jedynki już w całej okazałości chyba widać.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo dzieci nie lubi siadu z podporem.. I dopiero potem ogarnia ten bez podporu.☺️

    Hania teraz namiętnie ćwiczy chodzenie przy wszystkim. I próbuje się puszczać.
    A na początku tygodnia ogarnęła jak wrócić ze stania do siadu. Chwilkę przed 10msc.

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 24 maja 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina też mamy asymetrie i wzmożone napięcie, będę się umawiać na dniach do fizjoterapeuty. Fajnie się czyta że dzieciaki fajnie z tego wychodzą. A kiedy zaczeliscie rehabilitację?

    f1d9680377.png
‹‹ 104 105 106 107 108
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ