X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy muzyczne:)
Odpowiedz

Mamy muzyczne:)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 8 października 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy są wśród Was mamy muzykujące? Jak przeżywacie Waszą ciążę? Czy gracie i śpiewacie maluszkowi? Czy słyszałyście o kursie prenatalnym Gordona? Zachęcam do dzielenia się doświadczeniami :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ciekawy temat choc juz kiedys podobny byl ale warto o tym rozmawiac :)
    Ja jestem juz mama ale podczas ciaz spiewalam dzieciom grac nie gralam za wiele ale z przyczyny takiej ze po prostu nie mialam sil. Za to puszczalam dzieciom duzo muzyki z roznych epok :) moj maz rowniez jest b. muzykalny i muzyka jest stalym gosciem w naszym domu. Dzieci choc male juz teraz widac ze tez kochaja muzyke np synek probuje "grac"na roznych "instrumentach"(na garnkach,patykami,klaszcze gdy slyszy muzyke)spiewa po swojemu i gdy gra muzyka od razu tanczy.
    Z zawodu jestem nauczycielem wych.przedszkolnego i zintegrowanego a prace dyplomowa pisalam o wychowaniu muzycznym w domu i przedszkolu.
    O p.Gordonie slyszalam i pisalam w mojej pracy dyplomowej choc o kursie u nas w Polsce nie a szkoda bo teorie muzyki w zyciu dziecka ma b.ciekawa.
    Pozdrawiam cieplo i spokojnej ciazy zycze :)

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

  • Majowa92 Debiutantka
    Postów: 10 9

    Wysłany: 9 października 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) przed ciążą słyszałam, że muzyka klasyczna uspokaja maluszka w brzuchu, podchodziłam do tego stwierdzenia z rezerwą, ale kilka razy zrezygnowałam z ostrzejszej muzyki, którą ja lubię na co dzień i czułam, że młody się mniej wierci. W księgarniach jest sporo płyt z muzyką dedykowaną dla dzieci i najczęściej jest to własnie muzyka klasyczna. Myślę, że kiedy młody trochę podrośnie, to na pewno będę puszczała mu różnorodną muzykę. Mi wiele rzeczy muzycznych, które lubię pokazali rodzice, chciałabym mieć coś wspólnego z dorastającym dzieckiem :)

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    xrot90bvw7qkneii.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 17 października 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odpowiedzi! Majowa92, u mnie jest bardzo podobnie, zwłaszcza jeśli chodzi o świat muzyczny mojej mamy i jego wpływ na mnie.


    inessa, bardzo ciekawy temat pracy! Jesteś pewna, że nie ma w Polsce kursów Gordona? Bo mi się właśnie wydawało, że w niektórych nielicznych miejscach można się już z nimi spotkać. Póki co śpiewam Małemu skale i rozwiązuję dominanty ;) Czyli takie kształcenie z elementami harmonii. No i dużo słuchamy. Na przykład teraz: https://www.youtube.com/watch?v=zq49rymjvNg

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 17 października 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodziło mi o takie zajęcia na przykład. Niestety nam do Piaseczna nie do drodze ;)

    https://www.youtube.com/watch?v=EVBDgYAsm-k

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ciazawa Gapsy nie nie jestem pewna ale o samych kursach Gordona slyszalam i wiem ze sa dla dzieci dla doroslych zwlaszcza dla nauczycieli. Nie slyszalam o tym co Ty pisalas czyli kursie prenatalnym. Choc mysle ze mozna popytac tam gdzie odbywaja sie takie kursy czy cos takiego rowniez organizuja. Kursy najczescirj sa organizowane w wiekszych miastach chociazby Poznan Warszawa Wroclaw. Mozna popytac przy szkolach muzycznych :)

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 26 października 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, super, szkoły muzyczne to dobry trop! Zapytam:)

    inessa lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ