X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie z Hamburga
Odpowiedz

Mamusie z Hamburga

Oceń ten wątek:
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 10 września 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, postanowiłam założyć nowy temat, ponieważ od kilku dni mieszkam w Hamburgu i jestem w 20 tc :D
    Poszukuję dziewczyn z Hamburga do wspólnych rozmów na temat ciąży i nie tylko.
    Pozdrawiam -Jola

    amarranta lubi tę wiadomość

    relgi09kfo915nes.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 10 września 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 9 listopada 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) jestem z Hamburga, a tydzień temu zrobiłam test i wyszły dwie kreski. W jakiej dzielnicy mieszkasz? Do jakiej ginekolog chodzisz? Pozdrawiam, Karolina :)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 11 listopada 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, mieszkam w Bahrenfeld. Chodzę do Klosok- Romanowski- Koleżanka z Hamburga poleciła mi ją. A Ty? Jak się czujesz? Napisz mi coś o sobie. Długo jesteś w Hamburgu?

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 11 listopada 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale się cięszę, że się odezwałaś :) ja mieszkam na Osdorf, więc niedaleko od Ciebie. Zadowolona jesteś z tej ginekolog? ja się zapisałam do Kochanowicz, ale narazie byłam tylko raz. ta moja ciąża jest taka młodziutka (5 tydzień), że aż trudno mi uwierzyć,ale za tydzień mam wizytę :) czuję się dobrze, ale jestem wrażliwa na zapachy. hmm, w Hamburgu jestem ok. 1,5 roku, a mąż od 3 lat. Pracuję, ale nie w zawodzie. Z tego co widziałam w innym temacie, prawdopodobnie jesteś pedagogiem, ja też ;) pochodzę ze Szczecina i jestem na ostatnim roku drugich studiów. Aha i mam 27 lat. A Ty - jak się czujesz? odnajdujesz się w Hamburgu? podoba Ci się? też napisz proszę coś o sobie :) pozdrawiam serdecznie :)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 19 listopada 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    och dopiero zauważyłam, że tu jesteś :D

    a propos mojej ginekolog- Romanowskiej- w kontakcie jest niezbyt miła, bardzo służbowa , przynajmniej tak było na pierwszej wizycie. Na drugiej już była ciut inna, nawet się raz uśmiechnęła hehe

    relgi09kfo915nes.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 19 listopada 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hamburg jest ok póki co.
    Jestem już w 30tc i powiem CI im bliżej tym fajniej:) Poczekaj, aż usłyszysz bicie serduszka, jak z małej fasolki tworzy się malutka postać a potem rośnie i rośnie i widać każdy paluszek osobno, każdą część ciała! Każdy ruch, Mój Synek w 19tc na USG pięknie ziewał, w 25tc- pięknie bawił się stopami i kładł je sobie na głowę! Cudowny widok i cudowne uczucie.

    A czym tak ogólnie Ty się zajmujesz i Twój mąż/partner? Pytam, bo dużo tutaj programistów ;) mój pracuje w jednej z firm - jest informatykiem.

    Musimy na jakiejś kawce zbożowej się spotkać ;)

    relgi09kfo915nes.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 19 listopada 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od miesiąca chodzę na kurs niemieckiego w Altonie. Mój niemiecki nie jest dobry a w szpitalu trzeba będzie się jakoś dogadać. Jak z Twoim niemieckim?

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 19 listopada 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miło, że napisałaś :)

    to się cieszę, że nie wybrałam tej Romanowskiej (bo mi na jakimś zdjęciu wydała się podobna do Violetty Villas i to mnie zniechęciło;)

    bardzo się cieszę na te chwile w ciąży, o których piszesz:) mójemu mężowi też się marzy synek. macie już wybrane imię?

    chętnie się spotkam, choć niekoniecznie na kawę zbożową;) wolę obecnie owocowe herbatki ;)

    fajnie, że chodzisz na kurs - a nie jest Ci już teraz ciężko? mój niemiecki nie jest zły (uczyłam się od 5 klasy sp. do matury, a później miałam przerwę), ale też powinnam iść na kurs (żeby móc uznać dyplom, muszę zdać C1)... a Twój mąż zna niemiecki?

    hmm, pracuję w instytucie szkoleniowym, ale ciężko powiedzieć co robię, chyba najbardziej pasuje serwis (obsługa gości itp. + sprzątanie), a mój mąż jest inż. budownictwa i ma małą firmę budowlaną;)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 20 listopada 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej

    Masz rację, zaczyna mi być już ciężko wysiedzieć na zajęciach 4 godziny. Mały się wtedy bardzo wierci i kopie. Myślę, że jeszcze kilka tygodni pochodzę i zrezygnuję- w domu zacznę się uczyć słownictwa żeby w szpitalu się nie zgubić ;)
    Mieszkam na Langbehnstrasse więc może mamy do siebie niedaleko.
    Nasz Synek narazie jest Bebzulkiem lub Synkiem hehe. Zastanawiamy sie nad Tymonem lub Dominikiem ale nie jesteśmy jeszcze przekonani.

    relgi09kfo915nes.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 20 listopada 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy masz następną wizytę u lekarza? Ja mam jutro i już się nie mogę doczekać.
    Fajnie, że masz pracę- trzymaj się jej, niestety nie pomogę Ci jeśli chodzi o umowy itp.bo sie nie znam. U mnie sprawa wyglądała tak, że przyjechalam do Hambubrga w 5 miesiącu ciąży - pracując jednocześnie w PL ale będąc na L4. Przez pierwsze 2 miesiące wysyłałam do Polski zwolnienia lekarskie do mojego pracodawcy a on przesyłał do Zus. W trakcie załatwiałam ubezpieczenie europejskie- chcąc rodzić w DE musiałam taki dokument posiadać. Okazało się, że to nie takie proste to ubezpieczenie EKUZ otrzymać. W dodatku za każdym razem w NFZ dostawałam inne informacje dot. dokumentów jakie mam do nich przesłać, że muszę się w Polski wymeldowac skoro meldunek w De itp. Strasznie dużo nerwów mnie to kosztowało więc niestety musiałam zrezygnować z pracy w PL :( strasznie nad tym ubolewałam... wysłałam pocztą wypowiedzenie i teraz dopisałam się do ubezpieczenia męża i jako członek jego Kasy CHorych będę chodzić bezpłatnie do lekarza i spokojnie rodzić :D - do tej pory płaciłam za badanie ginekologiczne i inne.

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 22 listopada 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    faktycznie mamy do siebie dosyć niedaleko (mieszkam obok elbe einkaufszentrum). jak było u lekarza? przepraszam, że nie odpisywałam tyle czasu, ale mam śpiączkę i brak sił, a do tego zdarzają się humory :/ Tymon i Dominik bardzo ładne imiona :) współczuję przeprawy z zusem i nfz! ale chyba dobrze, że masz teraz ubezpieczenie męża, to nie będziesz miała kłopotów :)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 22 listopada 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byliśmy nawet przy Elbe ;) tzn. konkretnie w Baby One ale nic ciekawego nie kupilismy, chcielismy materac dziecięcy ale w sumie nie było wyboru.

    Dobrze, że nie wybrałam Romanowskiej, zła jestem trochę na nią, bo nie odpowiada na pytania, i szybko spławia pacjentki ( takie mam wrażenie jesli chodzi o moją osobę) Ogólnie Mały rowija się dobrze, rośnie, kręci się w brzuszku ale wyjątkowo podczas badania chyba spał Leniuszek kochany :D

    To w ładnej dzielnicy mieszkasz.. my mieszkaliśmy kilka tygodni w tych okolicach, tzn. 10 min pieszo od Elbe, podobało mi się ;) A z jakiego miasta pochodzisz z PL??

    Nie martw się, 1 trymestr ma to do siebie,że moga pojawić się różne objawy, w 2 trym. natomiast będzie tylko lepiej ;) no i bedzie powoli rósł brzuszek, pojawią się pierwsze kopniaczki.. super okres, zobaczysz :D

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 23 listopada 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja mieszkam jakieś 5, max 10 min od tego sklepu :) ale jeszcze w nim nie byłam.

    och zazdroszczę Ci tego, że dzidziuś rośnie jak na drożdżach (czytałam w drugim wątku;) i czujesz jego ruchy :) i nie mogę się doczekać drugiego trymestru, bo od wszystkich słyszę, że wtedy zmęczenie minie i będzie lepiej :) a tymczasem, jak nie śpię to moje myśli skupiają się na dzidzi, a powinnam już zacząć zajmować się nauką, bo się koniec semestru zaczyna zbliżać..

    też mi się podoba nasza dzielnica, w sumie mieszkamy tu od końca czerwca, wcześniej mieszkaliśmy w Wedel. tak nam się udało, że mamy mieszkanie na parterze w taraso/ogródkiem i placem zabaw za żywopłotem :)

    jestem ze Szczecina i dosyć często jeździmy (co najmniej raz na miesiąc lub raz na dwa tygodnie, a jak muszę do szkoły to zdarza się i częściej), więc jakbyś czegoś potrzebowała, to możemy przywieźć :) a Ty jesteś z Krakowa, dobrze pamiętam?

    o1489vvjal2gnmht.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 24 listopada 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn. mieszkaliśmy ostatni rok w Krakowie ale pochodzę z Olsztyna (mieszkałam i studiowałam tam 10 lat), a urodziłam się w Mrągowie na Mazurach. Mój mąż natomiast w Koszalinie ma mamę a w Słupsku tatę :D

    Dziękuję za propozycję. Póki co nic nie potrzebujemy ... co najwyżej przywieźć możecie nam w lutym teściową do pomocy w domu i przy dziecku hehe

    Fajnie, że macie względnie niedaleko dom :) Zazdroszczę

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 24 listopada 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejuś, ale daleko macie do domów!!! jak sie teściowa do Szczecina przetransportuje, to chętnie przywieziemy :)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 27 listopada 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jaką pedagogikę studiowałaś?

    jak tam samopoczucie? tak zimno się zrobiło...

    ostatnie 2 dni udało mi się nie spać po pracy ;)

    pozdrawiam :)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka. Studiowałam pedagogikę opiekuńczą i potem podyplomówkę oligofrenopedagogika.

    Racja, zimnica, aż się nie chce z domu wychodzić. A jeszcze porządnych mrozów nie ma!

    Ogólnie czuję się ok, u mnie niedługo poczatek 8 miesiąca i mam nadzieję, że nie będzie gorzej ;) Chociaż już w zimową kurtkę się powoli nie mieszczę- i nie wiem czy kupować na te 2m-ce jakąś większą.. eheh takie oto mam dylematy :)



    relgi09kfo915nes.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysypiaj się teraz bo potem jakieś 18 lat porządnie się nie wyśpimy heh

    Jak tam z pracą? Do kiedy zamierzasz pracować?

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) spóźnione wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! spelnienia marzeń, radości z macierzyństwa i bezproblemowego porodu ;)

    no to mamy podobne wykształcenie ;)

    Ja bym na Twoim miejscu kupiła kurtkę, bo bym nie wytrzymała w zimie (albo nie wychodziła wcale z domu :P)

    Jakoś mi to wywypianie się ostatnio znowu nie wychodzi. A Ty jeszcze dobrze sypaiasz?

    umowę w końcu dostałam, ale szef jeszcze nie wie o ciąży. najchętniej już bym przestała pracować, albo chodziła do pracy na 2-4h, żeby nie tracić kontaktu z językiem (moja ginekolog mówila, że może wypisać zakaz pracowania dlużej niż ileśtam czasu) :)

    o1489vvjal2gnmht.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ