X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie z Hamburga
Odpowiedz

Mamusie z Hamburga

Oceń ten wątek:
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :D

    Z miesiaca na miesiąc gorzej sypiam, brzuch przeszkadza, w sypialni czuję się jak wieloryb, mimo, iz wcale dużo nie przytyłam ale jednak brzuch już ciążY :)

    Gratuluję umowy, w sumie jesteś chroniona prawnie przed zwolnieniem więc możesz od razu powiedzieć, jak szef-człowiek to da Ci lżejszą prace lub wspólnie coś wykombinujecie :D Ja w Krakowie miałąm super dyrektorkę- i w momencie podpisania umowy na stałe- powiedziałam jej, że jestem w ciązy i że długo nie popracuję :) zachowała się jak matka, która zostanie babcią :D

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się dzidzia urodzi to też sobie nie pośpisz ;)

    powiem szefowi jednak dopiero przed świętami ;) jakoś mam lęki, chociaż szef ma 3 dzieci. a jak o tym nie myślę, to nie mam stresu. w sumie moja "przełożona" już wie, więc jak może to mnie oszczędza :) zazdroszczę reakcji Twojej szefowej :)

    jak tam weekend? mój mąż niestety w pracy, a ja siedzę z kotem i podsypiamy... chyba jakieś ciasto upiekę, bo jutro ma urodziny:)

    a powiedz mi, proszę, jak Ty szukałaś położnej? to się robi przez ginekologa czy szpital? wiesz już, gdzie chcesz rodzić? :)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka

    U mnie było tak, że będąc jeszcze w Polsce (przyjechaliśmy do De jak byłam w 5 m-cu) już znalazłam sobie położną. Poleciła mi ją koleżanka z Hamburga, którą znalazłam właśnie na belly :D zależało mi na Polce- a ta koleżanka mnie uprzedziła, że trzeba dość wcześnie poszukać położnej bo mają oblężenie. Dała mi nr tel i się do niej zapisałam. Po raz pierwszy położna przyszła do mnie 2 tygodnie temu ( czyli w 31tc). Ogólnie wydaje się w porządku, trochę chaotyczna i zakręcona ale w sumie "równa babka". Ma ok. 50 lat, 30 lat doświadczenia w zawodzie, czasem brakuje jej sprawności w wysławianiu się w języku polskim ale to szczegół :) jabyś chciała numer do niej to oczywiście podam. Jak opiekuje się dzieckiem to w lutym CI napiszę :D a czy ginekolog czy szpitale polecają jakieś położne to nie wiem. Może mają jakąś bazę danych ale to już musisz zapytać bezpośrednio u żródła.

    A szpital wybraliśmy Aklepios Klinik Altona na Ottmarchen. Może nie "wybraliśmy" tylko pojechaliśmy pewnego razu do niego (bo był najbliżej) na InfoAbend (każdy szpital 2x w m-cu organizuje takie wieczory). Mają kilka położnych Polek, no i standart wysoki, z resztą jak w każdym niemieckim szpitalu... i w sumie zdecydowaliśmy że nie będziemy wymyślać. Po prostu tam gdzie najbliżej tam będę rodzić. Jutro właśniej jedziemy zameldować się do szpitala na poród :)
    Ze szpitalem jest tak (z resztą moja położna tez to potwierdza)że ile ludzi tyle opini na jego temat. Każda rodząca kobieta ma inne doświadczenia, inne spostrzeżenia, każdy poród jest inny, inne też są jej oczekiwania co lekarzy, pielęgniarek itp. więc każdy może mówić co innego.

    Kotka macie? Ale fajnie :D

    Weekend u nas jak zwykle: sobota jeżdzenie po sklepach w celu 'wyprawkowym' dla Małego, oraz dokupowanie sprzętów domowych, mebli itp (mieszkamy tu dopiero 3ci miesiąc a w mieszkaniu nie było nic oprócz podłogi i kuchni)a niedziela spacer, jakiś film itp. nic szczególnego, bo i pogoda jakoś nie sprzyja,, czekam tylko kiedy się w końcu w HH słońce pojawi :D

    relgi09kfo915nes.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty kiedy masz kolejną wizytę u ginekologa?

    relgi09kfo915nes.png
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    I ja się przyłączam do was.jestem w 13 tyg ciąży i również mieszkam w Hamburgu. jestem długo już tu i to jest moja pierwsza ciąża.chodzę do kaspierkiewicza Ale on straszny jest wogole jestem z niego nie zadowolona.mieszkam na Wandsbek.jestem tu z moim partnerem.Jeszcze pracuje Ale hmm nie chce się ;-)

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Orchidea- gratulacje ciąży :)

    Napisz coś o sobie, czym się zajmujesz, ile masz lat, skąd jesteś z PL??

    Kasperkiewicza nie znam, ja chodzę do Romanowskiej

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Orchidea:) też nie znam Kasperkiewicza, chodzę do Kochanowicz. Gratuluję ciąży :) ja jestem w 9/10 tygodniu ;) Też jeszcze pracuję, ale totalnie mi się nie chce i nie czuję się najlepiej ;) i nie przyznałam się jeszcze w pracy. a u Ciebie już wiedzą?


    Jolu :) też myślałam o tym szpitalu, bo jest najbliżej, a przy okazji gdzieś czytałam dobre opinie, ale u mnie to jeszcze duuużo czasu do takich wyborów. na położną chętnie poproszę namiary :) mam kolejną wizytę we wtorek, już się nie mogę doczekać i chyba zabiorę męża (jak zdąży z pracy). Ja ostatnio weekendy jak tylko mogę spedzam w łóżku. Ale ten czeka mnie pracowity - jadę na szkolenie z metody ruchu rozwijającego weroniki sherborne do szczecina;)

    w sumie już się nie mogę doczekać świąt.. będzie wolne :)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina- bardzo ważny i fajny kurs :) też go robiłam i byłam bardzo zadowolona. U kogo robisz? U Bogdanowicz? CO prawda robiłam go dawno ale ja chyba u Kisielewicz ach .. nie pamiętam

    Położna: Jolanthe Sukola
    Köllns Acker 14
    22523 Hamburg
    tel. 040-5711872 (często odbiera jej mąż bo ona pracuje do 18-20)

    Pozdrawiam i miłego, spokojnego dnia życzę

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też się cieszę z tego kursu:) niestety nie robię u Bogdanowicz, facet który to prowadzi nazywa się Okrzesik i jest z Gdańska, z tego co widzę.

    dziękuję za namiary :)

    również miłego dnia Ci życzę :)

    zmykam na pociąg...

    o1489vvjal2gnmht.png
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ,
    Mam 32 lat i pochodze poludnia. Jeszcze nie mowilam nikomu w pracy ,i nawet nie wiem jak powiedziec .Ale poczekam i Po swietach powiem.
    Dostawalyscie Jakies ulotki albo probki z waszej ubezpieczalni?

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchidea- ja mam ubezpieczenie dopiero od listopada więc nic nie wiem o żadnych próbkach ani ulotkach ale dowiedziałam się, że jak już dłużej ma się ubezpieczenie to jakieś punkty sie dostaje (nawet za badania w ciąży) i potem otrzymuje się od nich jakieś prezenty- koleżanka dostała od swojej Kasy Chorych karnet dla Maluszka na basen i śpiworek do spania :D więc warto. Ale jak to działa dokładnie to musisz u źródła się dowiedzieć lub na stronie www.

    relgi09kfo915nes.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze proponuję Wam dziewczyny zapisać się do programów np. w Rossmannie, DM, Budnikowskim, itp. i zarejestrować się jako 'ciężarówka'. Otrzymujecie wtedy jakieś miniprodukty gratis, jakieś ulotki, zniżki na produkty dziecięce itp. :)

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchidea, jestem ubezpieczona w TK i od nich napewno można dostać jakieś materiały nt. ciąży (nie wiem co jeszcze). nawet chciałam się ostatnio tam zapisać (na stronie www), ale muszę zlokalizować moje hasło i login do ich strony... :) a w sumie też mam niezbyt długo ubezpiecznie, bo od marca.
    chciałabym powiedzieć w pracy przed świętami, żeby był czas na ochłonięcie. poza tym nie czuję się i nie wyglądam dobrze ostatnio i już coś podejrzewają niektórzy ;)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola, czytałam na forum o tych programach, też planuję to zrobić :) jeszcze ktoś chyba pisał, że na stronie hipp można? a Ty już swoje próbki dostałaś? :)

    orchidea33 lubi tę wiadomość

    o1489vvjal2gnmht.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, dostałam taką małą kosmetyczkę z Rossmanna a w nim kilka zniżek na różne produkty, kilka próbek już nie pamiętam czego, chyba chusteczek nawilżanych , wkładek laktacyjnych itp. Z Budni dostałam chyba gryzak... z DM - książeczkę ze zniżkami i taki pokrowiec na notes hehe. Przyszło jakieś 2-3 tyg. po rejestracji.

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fajnie :) zawsze to coś! podobno jeszcze dla dziecka przychodzi, jak się urodzi? :)

    spokojnej soboty!

    o1489vvjal2gnmht.png
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Co tam u was?
    Jola jak to jest z tą położną ja muszę sama sobie ja załatwić czy również lekarz dokładnie mówi co i jak.
    Id kiedy właściwie trzeba położną sobie zalatwic? I od którego tygodnia polozzna przychodzi? I to pokrywa kasa ?

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • jola83 Ekspertka
    Postów: 356 98

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z położną to zależy, jeśli jest dobra, to ma terminy już na kilka miesięcy na przód więc trzeba wcześniej się umawiać i zarezerwować termin. Sama musisz się dowiedzieć, może w internecie lub spytaj swojego lekarza. Jeśli jesteś na fb to jest tam grupa: Mamusie z Hamburga i tam też dziewczyny pomagają i odpowiadają na pytania. Warto dołączyć do tej grupy.
    Wiem, że położną wybiera się względem dzielnicy, tzn. np. nie każda położna z północy przyjedzie do pacjentki/ciężarnej mieszkającej na południu. Z moją położną umówiłam się po raz pierwszy jakoś w 30 tc i przychodzi do mnie 5 razy przed ciążą (ale z reguły przychodzi raz albo dwa razy) ja chciałam więcej, bo chcę żeby mi zrobiła taki skrócony "indywidualny kurs rodzenia" :). Kasa chorych pokrywa wszystkie wizyty.

    relgi09kfo915nes.png
  • amarranta Autorytet
    Postów: 757 434

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola, ale super, że napisałaś o tej grupie :) kiedyś szukałam i nie znalazłam nic:P będę się musiała tam zgłosić;)

    dzisiaj byłam ostatni dzień w pracy i mam wolne do 5.01, jestem przeeeeszczęśliwa :)

    o1489vvjal2gnmht.png
  • kita78 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 8 listopada 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Mam na imię Karolina i od roku mieszkam w Hamburgu a dokładniej w Osdorf jestem w 6 miesiącu ciąży szukam dziewczyn chętnych do pogadania spotykania się wymianą informacji wspólnymi spacerami z dziećmi itp. Jak większość polek chodzę do Romanowskiej ale nie konieczne jestem z niej zadowolona.

    nzjd3e3kn26xfxca.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ