X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie z Bielska i okolic
Odpowiedz

Mamusie z Bielska i okolic

Oceń ten wątek:
  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Dzięki wielkie na informacje. Tego mi było trzeba, kogoś kto mnie uspokoi i odpowie na wszystkie pytania. Zadzwonię do niej i tez zaklepię termin.

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać po rozmowie

  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok napiszę jak będę po. Mam jeszcze trochę czasu więc poczekam gdzieś do 33-34 tyg. Za wcześnie chyba też nie ma co dzwonić. Rozmawiałam z mężem i jesteśmy zdecydowani, żeby mieć swoją położną, zawsze to ktoś znajomy w szpitalu, gdzie człowiek powinien czuć się bezpiecznie. Mam tam swojego lekarza, ale wiadomo jak to jest z nimi. Położna jednak jest przy kobiecie cały czas, a lekarz przychodzi tylko na finał.Jakby mi się jeszcze coś przypomniało to będę do ciebie pisać.

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to wpływ Ali ale lekarka tez bardzo często do mnie zaglądała i cała ostatnia fazę była przy porodzie i pomagała mi bardzo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2017, 10:08

  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że masz fajne wspomnienia z porodu, to bardzo ważne. A lekarze wiadomo każdy jest inny, możesz mieć swojego a człowieka "oleje" a inny obcy zajmie się Tobą jak trzeba.

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • ggosiek Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!:) Ja też podzielę się z Wami moimi wspomnieniami z porodu w szpitalu Wojewódzkim. Rodziłam w grudniu również z pomocą położnej Alicji. Było ciężko, bolało strasznie, ale po fakcie mogę stwierdzić, że umówienie się z położną to była najlepsza rzecz jaką mogłam dla siebie zrobić. Pani Ala zadbała o szybkie badanie i przyjęcie na porodówkę. Nie musiałam czekać w kolejce - wszystko "szło" błyskawicznie. Byłam z mężem, którego również instruowała :) Zauważyłam, że pozostały personel też traktował mnie z większą uwagą wiedząc, że jestem pacjentką Pani Ali. Polożna zadbała o wszystko, a na koniec przyniosła gorącą herbatkę (była noc) -taka pierdoła, a jak cieszy :) w kolejnych dniach dzwoniła jeszcze kilka razy pytajac czy wszystko jest ok. Jeśli jeszcze kiedyś będę w ciązy to na pewno wybiorę Wojewódzki, ale tylko i wyłącznie mając "swoją" położną :)

  • Krystyna Ekspertka
    Postów: 168 106

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po doświadczeniach pierwszego porodu, również zdecydowałam się na "własną" położną, spotkanie z nią mam w sobotę czyli 37 tc, wcześniej raczej nie ma potrzeby. Natomiast ja w przeciwieństwie do Was będę rodziła na Wyspiańskiego i jak już będzie po to dam znać.

  • Honi Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Do Dr Biernackiego. O dr Skutili nie słyszałam, ale o Cieszynie nasłuchałam się aż nadto i mam zamiar omijać tamtą porodówkę szerokim łukiem:)
    Na jakim etapie jesteś?

    Hej,

    Chodziłam do dr. Biernackiego. Jeśli natomiast chodzi o położną, to miałam panią Elżbietę (miała być Pani Agata, jednak zachorowała i poleciła mi swoją koleżankę), namiary mogę podesłać na priv. Ja akurat miałam taką sytuację:), że jak przyjechaliśmy z mężem do szpitala to rozwarcie było na 9 palców! Wannę to sobie sama w domciu zafundowałam i przyznaję, że po wyjściu z niej ledwo się ubrałam i doszłam do auta - także ciepła kąpiel na przyspieszenie działa:) Z perspektywy czasu widzę, że zbyt "na luzie" podeszłam do tematu porodu. Ale wracając do setna, czyli do położnej. Mój poród wyglądał tak, że przy pełnym rozwarciu pierwsze 3-4 skurcze parłam na stojąco, a mąż stał za mną. Położna go instruowała. Potem kazała mi siąść na krzesełku i też może 2-3 skurcze tak parłam. Na ostatni skurcz pomogła mi wraz z mężem położyć się na łóżku. Na tym skurczu już urodziłam. Te techniki pionizacji podczas 2 fazy porodu bardzo mi się podobały :) Dla mnie były wygodne.
    PS Ja urodziłam 2 tyg.przed terminem, także weź to pod uwagę kontaktując się z położną.

    Z.
  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honi wrote:
    Hej,

    Chodziłam do dr. Biernackiego. Jeśli natomiast chodzi o położną, to miałam panią Elżbietę (miała być Pani Agata, jednak zachorowała i poleciła mi swoją koleżankę), namiary mogę podesłać na priv. Ja akurat miałam taką sytuację:), że jak przyjechaliśmy z mężem do szpitala to rozwarcie było na 9 palców! Wannę to sobie sama w domciu zafundowałam i przyznaję, że po wyjściu z niej ledwo się ubrałam i doszłam do auta - także ciepła kąpiel na przyspieszenie działa:) Z perspektywy czasu widzę, że zbyt "na luzie" podeszłam do tematu porodu. Ale wracając do setna, czyli do położnej. Mój poród wyglądał tak, że przy pełnym rozwarciu pierwsze 3-4 skurcze parłam na stojąco, a mąż stał za mną. Położna go instruowała. Potem kazała mi siąść na krzesełku i też może 2-3 skurcze tak parłam. Na ostatni skurcz pomogła mi wraz z mężem położyć się na łóżku. Na tym skurczu już urodziłam. Te techniki pionizacji podczas 2 fazy porodu bardzo mi się podobały :) Dla mnie były wygodne.
    PS Ja urodziłam 2 tyg.przed terminem, także weź to pod uwagę kontaktując się z położną.
    Hej Honi!
    Dziękuję za twoją opinię, wysłałam ci zaproszenie do przyjaciółek. Wyślij mi nr do położnej jeśli możesz. Wolę mieć jeszcze jakąś alternatywę, w razie jakby p. Ala nie dała rady.
    A co do kąpieli to faktycznie chyba pomaga, bo już nie pierwszy raz się spotykam z taką opinią. Ja bym chyba nie mogła sobie zrobić w domu przed wyjazdem bo boję się, że mój by musiał po drodze poród przyjmować ;-) Mam do szpitala 30 km i trzecie dziecko w drodze, więc mogłoby to za bardzo przyspieszyć obrót wypadków. Będę chciała "zażyć kąpieli" w szpitalu ;-)

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen wrote:
    Będę chciała "zażyć kąpieli" w szpitalu ;-)
    Hehe, ja również, bo w domu mam prysznic :) Także podchodzę do tej wanny jak do luksusu, którego nie mam na co dzień! :D

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Hehe, ja również, bo w domu mam prysznic :) Także podchodzę do tej wanny jak do luksusu, którego nie mam na co dzień! :D

    Dokładnie.. czekałam na kąpiel w wannie cała ciąże ☺ luksus jakich mało ;)

  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 1 lutego 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama małej chmurki wrote:
    Dokładnie.. czekałam na kąpiel w wannie cała ciąże ☺ luksus jakich mało ;)
    Żebyście nie zapomniały rodzić w międzyczasie!! :-)

    mama małej chmurki lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 1 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen wrote:
    Żebyście nie zapomniały rodzić w międzyczasie!! :-)
    Ja już jestem po także mi to nie grozi

  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 1 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzidzia i tak skutecznie się przypominała jak było mi za dobrze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam prośbę o rady.Gdzie lepiej jest rodzic w Wojewódzkim czy Wyspianskim ze względu na poród w pozycji pionowej. Boję się że w którymś ze szpitali kładą na siłę. Gdzie jest większa możliwość ruchu? No i kwestia dostępności gadżetów do rodzenia typu sako, drabinki no i większa szansa na wannę. Dodam że chodzi o poród rodzinny. Będę wdzięczna za informacje

  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 5 lutego 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asteria wrote:
    Mam prośbę o rady.Gdzie lepiej jest rodzic w Wojewódzkim czy Wyspianskim ze względu na poród w pozycji pionowej. Boję się że w którymś ze szpitali kładą na siłę. Gdzie jest większa możliwość ruchu? No i kwestia dostępności gadżetów do rodzenia typu sako, drabinki no i większa szansa na wannę. Dodam że chodzi o poród rodzinny. Będę wdzięczna za informacje
    Asteria wysłałam zaproszenie, pogadamy na priv ☺️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Wy dziewczyny macie jakieś informacje na ten temat?

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 6 lutego 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama małej chmurki wrote:
    Asteria wysłałam zaproszenie, pogadamy na priv ☺️
    Pozwoliłam sobie skorzystać z okazji i wysłałam do Ciebie zaproszenie. Jeśli możesz to podeślij mi też info jak to wyglądało w Wojewódzkim :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa:-) jakoś nie idzie ta wiadomość do Ciebie także napisze tutaj bo to nie jest jakaś tajemnica a może komuś się przyda jakieś info. Czekam na Twoje odczucia względem dostępności pomocnych gadżetów i nie kładzenia na siłę w szpitalu. Ja nie miałam żadnych doświadczeń bo będę rodzić po raz pierwszy. Pozdrawiam :-)

  • Mamą_Być Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 lutego 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) ja już chyba jestem zdecydowana na Wojewódzki, bo kilka moich znajomych miało ostatnio niemiłe doświadczenia na Wyspiańskiego..a szkoda,bo wstępnie tam planowałam rodzić.
    Ale ogólnie zależy mi na wykupieniu położnej,bardz Was proszę o jakiś naprawdę fajny kontakt,do położnej z sercem do tej pracy. To moje pierwsze dzieciątko i starsznie się martwię zeby wszystko było dobrze,bo długo na niego czekaliśmy..Jestem w 31 tygodniu i powoli zaczynam odczuwać przedporodowy stres... ;)
    Pozdrawiam Was kochane <3

    Mamą Być...
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ