X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie z Bielska i okolic
Odpowiedz

Mamusie z Bielska i okolic

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Jaki ładny! Ja bym się skusiła :)
    jak najbardziej nadal aktualne :)

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam Ci zaproszenie to się zgadamy po świętach na odbiór ok?

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok :)
    to rezerwuję :)

  • Bella1 Znajoma
    Postów: 23 29

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Galena jak koleżanki odradzam. Polecam badania prenatalne w supramedzie. Co do położnych na Wyspiańskiego to dziwi mnie taka odpowiedź bo wiem że położne normalnie umawiaja się z pacjentkami na dodatkową odpłatną opiekę.Może oficjalnie nie chciały tego ujawniać. Ale prawda jest taka że bez swojej położnej lub lekarza z Wyspiańskiego są znikome szanse by dostać się tam na poród

  • mancia Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) ja w Galenie byłam na dwóch badaniach prenatalnych - dr Wójtowicz - jestem bardzo zadowolona :) nikt do niczego mnie nie namawiał, wszystko było tłumaczone na bieżąco itd. Osobiście polecam :)

    pilik lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Wójtowicz jest super, ale umawiają do niego tylko prywatnie. Jak się dostanie skierowanie to umawiają do jakiegoś starego pryka, które nic nie mówi, nawet na pytania nie odpowiada, a twarz dziecka omija szerokim łukiem. Supramed jest tańszy i lepszy, aczkolwiek najlepszy lekarz, u którego miałam prenatalne to jednak dr Wójtowicz.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Witam przyszłe mamusie! Jestem w 23 tyg, to moja trzecia ciąża. Niedawno przez przypadek trafiłam na to forum. Jestem ciekawa opinii o Szpitalu Wojewódzkim, poprzednio rodziłam w Esculapie bo tam miałam swojego dr. Teraz zmieniłam i mój lekarz pracuje właśnie w BB i w Cieszynie. I mam dylemat...Gdzie rodzić? Jakoś skłaniam się na BB bo opinia o C-nie jest różna. Ale jestem ciekawa jak to z tymi opłaconymi położnymi? Słyszałam pogłoski, że to już zabronione, żeby miały swoje pacjentki i zostawały np po dyżurze. Prawda to?

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • DarkPrincess Przyjaciółka
    Postów: 74 91

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam przyszłe mamusie :) Niedawno trafiłam na to forum i z chęcią zostanę tu na dłużej. Jestem z okolic Bielska, to moja pierwsza ciąża, kończę właśnie 1 trymestr. Pozdrawiam :)

    zrz6i09ksymsc0lz.png
  • Honi Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w końcu znalazłam czas na wpis:) Urodziłam w Wojewódzkim. Był to nasz pierwszy poród - mąż brał aktywnie udział:) Miałam swoją położną i lekarza, który pracuje w Wojewódzkim. Własna położna to warunek konieczny, jak dla mnie. Jeśli jej słuchasz i wykonujesz wszystko co mówi, będzie na pewno dobrze:) i poród nie będzie Ci się źle kojarzyć. Sam szpital pozostawia wiele do życzenia, mam tutaj na myśli warunki i personel. Ja akurat miałam 2 os.pokój, także nie mogę narzekać; ale dziewczyny były np.na salach 5-os! Personel/lekarze często "warczą" na pacjentki, ciężko się coś dowiedzieć, także tutaj znowu plus dla własnej położnej, do której zawsze się możesz zwrócić i pomoże. Moja przychodziła mnie odwiedzać, jak tylko była na zmianie. Choć nie jest to szpital moich marzeń, na pewno kolejnego dzieciaczka też tam będę chciała urodzić. Jest to w końcu najlepiej wyposażony szpital w B-B.

    Ellen lubi tę wiadomość

    Z.
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honi wrote:
    Hej dziewczyny, w końcu znalazłam czas na wpis:) Urodziłam w Wojewódzkim. Był to nasz pierwszy poród - mąż brał aktywnie udział:) Miałam swoją położną i lekarza, który pracuje w Wojewódzkim. Własna położna to warunek konieczny, jak dla mnie. Jeśli jej słuchasz i wykonujesz wszystko co mówi, będzie na pewno dobrze:) i poród nie będzie Ci się źle kojarzyć. Sam szpital pozostawia wiele do życzenia, mam tutaj na myśli warunki i personel. Ja akurat miałam 2 os.pokój, także nie mogę narzekać; ale dziewczyny były np.na salach 5-os! Personel/lekarze często "warczą" na pacjentki, ciężko się coś dowiedzieć, także tutaj znowu plus dla własnej położnej, do której zawsze się możesz zwrócić i pomoże. Moja przychodziła mnie odwiedzać, jak tylko była na zmianie. Choć nie jest to szpital moich marzeń, na pewno kolejnego dzieciaczka też tam będę chciała urodzić. Jest to w końcu najlepiej wyposażony szpital w B-B.
    Hej Honi,
    a ile płaciłaś położnej i jak to załatwiliście? No i kto był Twoim lekarzem?
    I tak w ogóle witam się ze Sląska Cieszyńskiego;)
    EDIT: Już doczytałam, że chodzę do tego samego lekarza:) bardzo jestem ciekawa Twojej opinii na jego temat podczas porodu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2017, 12:02

    Ellen lubi tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Hej Honi,
    a ile płaciłaś położnej i jak to załatwiliście? No i kto był Twoim lekarzem?
    I tak w ogóle witam się ze Sląska Cieszyńskiego;)
    EDIT: Już doczytałam, że chodzę do tego samego lekarza:) bardzo jestem ciekawa Twojej opinii na jego temat podczas porodu?
    I ja się podpinam pod pytanie z prośbą o namiary na położną. Dodam że lekarza też mam z Wojewódzkiego, chodzę do dr Skutila, który jest też w C-nie. W wy Honi i cookiemonster do kogo chodzicie jeśli moge wiedzieć??

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen wrote:
    I ja się podpinam pod pytanie z prośbą o namiary na położną. Dodam że lekarza też mam z Wojewódzkiego, chodzę do dr Skutila, który jest też w C-nie. W wy Honi i cookiemonster do kogo chodzicie jeśli moge wiedzieć??
    Do Dr Biernackiego. O dr Skutili nie słyszałam, ale o Cieszynie nasłuchałam się aż nadto i mam zamiar omijać tamtą porodówkę szerokim łukiem:)
    Na jakim etapie jesteś?

    Ellen lubi tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honi wrote:
    Hej dziewczyny, w końcu znalazłam czas na wpis:) Urodziłam w Wojewódzkim. Był to nasz pierwszy poród - mąż brał aktywnie udział:) Miałam swoją położną i lekarza, który pracuje w Wojewódzkim. Własna położna to warunek konieczny, jak dla mnie. Jeśli jej słuchasz i wykonujesz wszystko co mówi, będzie na pewno dobrze:) i poród nie będzie Ci się źle kojarzyć. Sam szpital pozostawia wiele do życzenia, mam tutaj na myśli warunki i personel. Ja akurat miałam 2 os.pokój, także nie mogę narzekać; ale dziewczyny były np.na salach 5-os! Personel/lekarze często "warczą" na pacjentki, ciężko się coś dowiedzieć, także tutaj znowu plus dla własnej położnej, do której zawsze się możesz zwrócić i pomoże. Moja przychodziła mnie odwiedzać, jak tylko była na zmianie. Choć nie jest to szpital moich marzeń, na pewno kolejnego dzieciaczka też tam będę chciała urodzić. Jest to w końcu najlepiej wyposażony szpital w B-B.
    Cześć Honi :) Ale Cię wyczułam! Dwa dni temu wysłałam Ci wiadomość na priv :) Cieszę się, że wszystko u Ciebie dobrze, pozdrawiam!

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Do Dr Biernackiego. O dr Skutili nie słyszałam, ale o Cieszynie nasłuchałam się aż nadto i mam zamiar omijać tamtą porodówkę szerokim łukiem:)
    Na jakim etapie jesteś?
    Hej Cookiemonster! Ja chodziłam do Biernackiego przy dwóch poprzednich ciążach i miałam go przy obu porodach. Rewelacyjny lekarz! Teraz musiałam zmienic bo przyjmuje daleko ode mnie i nie chciałam jezdzic tak daleko. Dr Skutil też fajny konkretny lekarz, a Cieszyn też mi się nie uśmiecha, więc wole szpital wojewódzki. Poprzednio w Esculapie rodziłam.
    Jestem w 24 tyg aktualnie i myślę też własnie nad położną, bo słyszałam, że dobrzejest mieć "swoją".

    cookiemonster lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Opowiem wam o moim porodzie w wojewódzkim. Miałam swoją polozna, Alicja to anioł. Pomogła mi bardzo przebieg porodu dzięki niej był całkiem znośny. Jak tak to ma wyglądać to mogę rodzic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2017, 22:05

  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy słuchać tego co polozna podpowiada korzystać ze wszystkich udogodnień i naprawdę jest to do wytrzymania. Dla mnie największym ratunkiem była wanna, weszłam z rozwarciem na 4 cm a po godzinie mała chciała rodzic się do wody. Wszyscy podczas porodu bardzo pomagali oprócz Ali podczas ostatniej fazy była jeszcze polozna dyżurująca i lekarka przewijała się tez studentka. Później szycie a mała z tatusiem na mierzenie i ważenie. Sale miałam deuosobowa. Miałam problem z sikaniem po porodzie, ciagle ktoś do mnie przychodził pytać czy już się udało. Dostawałam zastrzyki itp. Pani Ala zaglądała do mnie często pomagała w każdej kwesti. Jedynym minusem jest ogrom lekarzy. W sunie codziennie ktoś inny. Narobili trochę rumoru bo mała ma szmery na serduszku i jedna lekarka odrazu straszyła wada serca. Okazało się ze dziurka jest ale na szczęście nie jest groźna. Lekarze maja tendencje do bagatelizowania pewnych spraw. Ale za to cieszę się podwójnie ze wybrałam ten szpital, bo tak to mała zabrali by ode mnie do diagnozy z tym szmerem. Ogólnie jestem bardzo zadowolona i mówię to każdemu ze mój pierwszy poród będę dzięki Pani Ali wspominać bardzo dobrze

    Ellen lubi tę wiadomość

  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chętnie odpowiem na pytania i nie dam złego słowa na ten oddział powiedzieć

  • Ellen Przyjaciółka
    Postów: 119 154

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo małej chmurki bardzo Ci dziękuję! Na takiego posta czekałam. Ja jestem już na 99% zdecydowana na wojewódzki. I też chciałabym mieć swoją położną, więc czy mogłabym prosić o namiary na p. Alicję? Czytałam o niej w samych superlatywach. Zapraszam do przyjaciółek, napisz mi proszę na priv. jej nr tel jeśli możesz.
    Aha i jeszcze jedno. Podziel się proszę informacjami, w którym tc do niej dzwoniłaś, żeby załatwić jej opiekę podczas porodu, ile płaciłaś? Czy byłaś wcześniej się zorientować w szpitalu jak co wygląda? Dużo dziewczyn pisało, że położne lubią żeby przyjechać na spotkanie wcześniej i dogadać szczegóły, obejrzeć oddział itd. Też byłaś?

    f2w3rjjgmi80i166.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen wrote:
    Mamo małej chmurki bardzo Ci dziękuję! Na takiego posta czekałam. Ja jestem już na 99% zdecydowana na wojewódzki. I też chciałabym mieć swoją położną, więc czy mogłabym prosić o namiary na p. Alicję? Czytałam o niej w samych superlatywach. Zapraszam do przyjaciółek, napisz mi proszę na priv. jej nr tel jeśli możesz.
    Aha i jeszcze jedno. Podziel się proszę informacjami, w którym tc do niej dzwoniłaś, żeby załatwić jej opiekę podczas porodu, ile płaciłaś? Czy byłaś wcześniej się zorientować w szpitalu jak co wygląda? Dużo dziewczyn pisało, że położne lubią żeby przyjechać na spotkanie wcześniej i dogadać szczegóły, obejrzeć oddział itd. Też byłaś?
    podbijam:)

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • mama małej chmurki Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzwoniłam do niej w 35 tygodniu, chciałam mieć zaklepane. pierwsza rozmowa była długa opowiadała wszystko jak to będzie wygląda i tak dalej, ogólnie straszna gaduła z niej :) od tego czasu miała zapisany mój numer i mogłam dzwonić o każdej porze. jakieś dwa tygodnie przed porodem byłam się z nią spotkać, badała mnie zrobiła ktg i pokazała nam oddział, najkrótszą drogę dotarcia na izbę :) złapałam z nią odrazu świetny kontakt

‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ