X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też składanie rzeczownik czasownik: mama idzie, auto jedzie. Słodkie to jest mega. Ma swoje słówka, jeszcze nie wszystko rozumiemy ale kontakt jest super. Dzisiaj prawdopodobnie zmieniamy łóżko na większe bez szczebelków i mamy nadzieję że to nam rozwiąże problem spania bo jest koszmar. Ja zaraz 30tc i rano jestem nieprzytomna jak muszę do niej wstawać a rano do żłobka. Na szczęście mogę zrobić jeszcze drzemkę w dzień, bo jak się mały urodzi to nie wiem jak będziemy żyć 🙈🙈

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 23 maja 2023, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ☺️
    Dzisiaj postanowiłam wejść na forum, poczytać co tam u Was i patrzę, że zostałam wywołana do tablicy.
    U nas dużo się dzieje! Zaczynając od najstarszego synka, który w tą sobotę będzie miał pierwszą komunię, a kończąc na Gabrysi, u której wykryliśmy alergię na bmk. Teraz jeszcze przyplątało się ZUM i jest na antybiotyku do czwartku.. Na szczęście uniknęliśmy szpitala 🙏

    Julek miał moment, że co chwilę mówił nowe słowa, łączy je w zdania proste (np tata brum lub mama daj am), naśladuje dźwięki, ale teraz przystopował, bo rozwija się fizycznie 😂 jeździ na biegówce jak szalony, lubi trampolinę, wspinanie się na zjeżdżalnie na placach zabaw ☺️
    Ogólnie fizycznie rozwinięty jest jak 3-4 latek 🙈
    Nie wiem ile słów już zna, kto by to liczył 🤦‍♀️
    Najważniejsze, że rozumiemy go, a on nas j jest z nim komunikacja.

    31 lipca zaczyna przygodę z punktem żłobkowym, będzie chodził od 9 do 23 docelowo od września. A przez cały 2 tygodnie sierpnia będzie adaptacja. Potem 2 tygodnie wolnego i od września na 4 godz.

    Pod koniec czerwca lecimy na wakacje z dziećmi do Hiszpanii 😍
    Nie mogę się już doczekać!

    A tak to lecą dzień za dniem. Jest co robić przy czwórce dzieci 😂

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2023, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla was mamy! Samych radości i cierpliwości do naszych już nie takich maluszków

  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 26 maja 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również życzę wszystkiego najlepszego 😍

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Marcia86 Autorytet
    Postów: 767 904

    Wysłany: 30 maja 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa wrote:
    Cześć ☺️
    Dzisiaj postanowiłam wejść na forum, poczytać co tam u Was i patrzę, że zostałam wywołana do tablicy.
    U nas dużo się dzieje! Zaczynając od najstarszego synka, który w tą sobotę będzie miał pierwszą komunię, a kończąc na Gabrysi, u której wykryliśmy alergię na bmk. Teraz jeszcze przyplątało się ZUM i jest na antybiotyku do czwartku.. Na szczęście uniknęliśmy szpitala 🙏

    Julek miał moment, że co chwilę mówił nowe słowa, łączy je w zdania proste (np tata brum lub mama daj am), naśladuje dźwięki, ale teraz przystopował, bo rozwija się fizycznie 😂 jeździ na biegówce jak szalony, lubi trampolinę, wspinanie się na zjeżdżalnie na placach zabaw ☺️
    Ogólnie fizycznie rozwinięty jest jak 3-4 latek 🙈
    Nie wiem ile słów już zna, kto by to liczył 🤦‍♀️
    Najważniejsze, że rozumiemy go, a on nas j jest z nim komunikacja.

    31 lipca zaczyna przygodę z punktem żłobkowym, będzie chodził od 9 do 23 docelowo od września. A przez cały 2 tygodnie sierpnia będzie adaptacja. Potem 2 tygodnie wolnego i od września na 4 godz.

    Pod koniec czerwca lecimy na wakacje z dziećmi do Hiszpanii 😍
    Nie mogę się już doczekać!

    A tak to lecą dzień za dniem. Jest co robić przy czwórce dzieci 😂
    Ulaa, wow, ale masz rozwiniętego chłopczyka;) on jeździ już na biegowce takiej na 2 kółkach? Aniela zasuwa na rowerku scoot and ride i kocha go miłością wielka . Bardzo mnie to cieszy ;)

    Maja 5.06.2015
    Aniela 27.08.2021
    lprkmg7yq9lzv97b.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 31 maja 2023, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez miłość do scota. I również mnie to cieszy bo syn nie chciał jeździć i uważałam ze wywalone pieniądze w błoto. A ona osiąga na tym takie prędkości ze aż mnie przeraża. Za biegówkr tez łapie ale mamy za duża. I teraz widzę ze nauczenie się jazdy to chwila moment jeśli dziecko chce. Syn tego nie lubił poprostu. Każde dziecko inne.
    Meczy to słońce strasznie dzieci. Cały dzień w ogrodzie. Drzemki dużo szybciej. Nawet syn powrócił do drzemek jak jest upał.
    Mała dostała się do żłobka. Wiec od września zaczynamy.

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcia86 wrote:
    Ulaa, wow, ale masz rozwiniętego chłopczyka;) on jeździ już na biegowce takiej na 2 kółkach? Aniela zasuwa na rowerku scoot and ride i kocha go miłością wielka . Bardzo mnie to cieszy ;)

    Tak, jeździ na dwóch kółkach 🙈 mąż tylko biega za nim w tą i z powrotem 😂

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janek też jeździ na biegowce, kupiliśmy mu taka zwykła malenka z Decathlonu.
    Ale jeździ tylko z mężem, ja nie mam na to nerwów, jeździ szybciej niż starsza na normalnym rowerze

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 10 czerwca 2023, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mi się podoba ten etap u dzieci jak zaczynaja odmieniać słowa. Zastanawia mnie jak takie małe dziecko wie jak odmieniać. Moj syn np jak miał 2 latka odmieniał bezbłędnie a jak ma 4 to koń by się uśmiał nieraz jak coś palnie.

    Madzia 89 lubi tę wiadomość

  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,a jak u Was odpieluchowywanie?już jakieś dzieciaki wolne od Pampucha🙂?my dzisiaj zaczęliśmy,ale cały czas zalana podłoga,nie chce coś za bardzo,ciekawe ile to czasu potrzeba żeby zaakceptował nocniczek

  • Menina Autorytet
    Postów: 607 475

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas nocnik stoi od półtora miesiąca. Franek często po domu gania bez pampersa. Wpadki się zdarzają, zarówno z siku jak i z kupą. Ale też często pamięta o nocniku i robi tam co trzeba. Na zewnątrz oczywiście wciąż pampers...

    Józio 10.2020 6tc 💔
    Franio ur. 05 09.2021 ❤️
    Tymuś 11.2022 10 tc 💔
    Anielka ur. 05.10.2023 ❤️
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas siada na nocnik i na toaletę i na tym się kończy. Najczęściej zesika się do pieluchy i wtedy ja ściąga. Po nocy Pielucha sucha wiec coraz bardziej widzę gotowość. Ona jest bardzo ogarnięta wiec tym razem napewno nie będę czekać na „gotowość”. Jakbym czekała z synem to by dalej z Pielucha chodził. On miał 3 lata i dalej gotowy nie był. Wiec tym razem max 2 lata skończone i ściągamy pieluchę.
    Pamiętajcie ze sprzedaż pieluch to ogromny biznes. I wielu firmom się bardzo opłaca promowanie tego czekania aż dziecko będzie gotowe. Chociaz nie powiem bo życie z Pielucha jest jednak łatwiejsze w organizacji. Łatwiej wyjść z domu, nie trzeba myśleć o tym sikaniu dziecka, ciuchach przy ewentualnych wpadkach

  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale najgorsze to jest to że krzyczy jak siada na nocnik,robi sceny,a za chwilę zleje się na podłogę,i tak wkolko🙄trzeci dzień walczymy,nie wiem czy to odpuścić miesiąc dwa,bo czytałam na necie że jak dziecko tak się zachowuje to nie jest gotowe,ale szkoda mi tych 3 dni prób,a ma pampersa to krzyczy że siku i rozkracza się...sama nie wiem,we wrześniu będzie miała 2 latka

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się u nas w końcu ciepło zrobi to tez małemu zamontuję majtki. Do kwietnia musi być w 100% odpieluchowany, bo zaczynamy przedszkole. Oby poszło szybko

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już od dawna sadzamy małego na nakładkę. Są momenty ze się buntuje i jest wrzask. Od dwóch dni na jakiś czas zakładamy majtki ale jak siadał na nocnik tak teraz jak usiądzie to nie chce sikać albo nie chce usiąść i nie wiem czy nie przez to ze sobie usiadł na klejnotach. Jeszcze się nie zasikal w majtki bo długo w nich nie chodził w ciągu dnia. Trochę się z mężem nie mogę dogadać bo twierdzi ze lepiej go brać na podwórko tylko w majtkach… No tak bo po co sobie robić robotę w domu… ci faceci. W styczniu lub lutym pójdzie do przedszkola wiec mam nadzieje ze w końcu ruszy u nas nauka.
    U nas bunt dwulatka pełna para i chyba rosnące 5 i 1 górne u córy. Żyć nie umierać

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas raz się udało siku i kupka do nocnika, ale chyba się wystraszyła bo więcej się nie udało 😆 ale nocnik stoi jakoś od 2 miesięcy i czasami wola siku i leci usiąść ale siedzi i siedzi i widać że chce ale nie idzie. Za to jak zrobić w pieluchę to od razu wolą że mokro, siku albo kupa. Więc u nas na razie bez spiny, próbujemy ale bez presji.

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie ze bez presji. Nasze bobasy nie maja jeszcze nawet dwóch latek. Ja będę tak konkretnie próbować jak skończy dwa lata. Tylko trochę mi szkoda letnich miesięcy.

  • Menina Autorytet
    Postów: 607 475

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franek uwielbia proces wylewania siku albo wyrzucania kupy do sedesu. Chyba to go motywuje do korzystania z nocnika. Jak zrobi, to woła i przynosi nocnik do opróżnienia, a potem biegnie otworzyć mi drzwi do toalety. Nie wiem, co w tym fajnego, ale jego cieszy :D Ale bunt dwulatka też u nas w rozkwicie, no i mamoza niesamowita. Jak tata wyniesie siku do wylania, a nie ja, to histeria gotowa. Czasem już nie mogę z tym Mama, Mama, Mama. Mężowi zdarza się wkładać zatyczki do uszu, jak się nim sam zajmuje, bo też już nie może z tymi jękami. No ale jednocześnie słodziak potrafi być niesamowity. I zdania, które tworzy, mnie rozczulają bardzo. Standardowe o poranku to Ja nie idzi ciocia Monia. Co znaczy, że nie ma zamiaru iść do żłobka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2023, 10:27

    Józio 10.2020 6tc 💔
    Franio ur. 05 09.2021 ❤️
    Tymuś 11.2022 10 tc 💔
    Anielka ur. 05.10.2023 ❤️
  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u was dzieciaczki przechodzi

  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki kliklo mi się,dziewczyny u was dzieciaczki przechodziły już trzy dniówkę?moja mała ma od wczoraj 38 st gorączki bez żadnych objawów...i tak sobie myślę że może 3 dniowka

‹‹ 904 905 906 907 908 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ