X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 29 września 2022, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas szczotka sedesowa to hit już od jakiegoś czasu, teraz doszedł papier toaletowy i to jak super się rozwija ;) i można go rwać i jeść...

    Czy wy na bilansie byłyście osobno i później dopiero lekarz wyznaczał termin szczepienia MMR?
    My jeszcze nie mieliśmy bilansu, bo Mały był przeziębiony i zastanawiam się czy nie lepiej od razu ze szczepieniem zrobić, bo już będzie wypadało.

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Menina Autorytet
    Postów: 608 476

    Wysłany: 29 września 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, dzięki za polecenie bucików. Na jesień kupiliśmy na vinted Ricosty i jestem zadowolona, bo są mięciutkie (Franio dopiero się uczy w nich chodzić), ale na zimę nie miałam pomysłu.
    Mam nadzieję, że ze żłobkiem będzie u Was coraz lepiej. Rozumiem, co czujesz, bo ja w czerwcu byłam pod bardzo pozytywnym wrażeniem Pani Dyrektor naszego żłobka i ona była jednym z "czynników", który zdecydował o wyborze, a tu przez wakacje dyrekcja się zmieniła i ta aktualna pasuje mi dużo mniej :/ Pocieszam się, że to ciocie są najważniejsze, ale mimo wszystko jestem rozczarowana i na pewno byłabym spokojniejsza, gdyby była wciąż ta poprzednia dyrekcja.

    Lestaa, my się umówiliśmy na szczepienie i od razu z tym był bilans. Zazwyczaj tak to u nas robią.

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    Józio 10.2020 6tc 💔
    Franio ur. 05 09.2021 ❤️
    Tymuś 11.2022 10 tc 💔
    Anielka ur. 05.10.2023 ❤️
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 29 września 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też szczepienie będziemy robić z bilansem, jak w końcu będziemy się nadawać do szczepienia. Wiedziałam, że tak będzie a i tak człowiek rozczarowany;D

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 29 września 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy szczepienie i bilans jednego dnia na jednej wizycie i ten dzień zbliża się wielkimi krokami 😬

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 29 września 2022, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, jak mogłam zapomnieć o papierze toaletowym. Hania rozwija rolkę gdy tylko wejdzie do łazienki, więc u nas papier wisi na swoim miejscu tylko w porze nocnej 🤪. Rano przy pierwszej wizycie w łazience odkładam go na półkę bo już mam dość zwijania po kilka metrów 🙈.

    U nas w przychodni bilanse odbywają się przy okazji szczepień, dopiero u starszych dzieci umawiane są same bilanse bo np. nie ma szczepień w okolicy 4 urodzin. Hania miała bilans połączony ze szczepieniami mmr+pneumokoki+ospa, prawie 3 tygodnie po urodzinach.

    Menina, zgadzam się że to ciocie są najważniejsze jeśli chodzi o ocenę żłobka. U nas pani dyrektor (jednocześnie właścicielka tej malutkiej sieci) robi dobre wrażenie, ma świetne podejście do dzieci i przykłada dużą wagę do ich żywienia. Niestety czasami obiecuje coś, z czego ciocie się nie wywiązują. A ciocie są różne, jedne super, na takie na początku trafiła starsza córka, do dzisiaj jestem pod wrażeniem. Inne przeciętne, a są też dwie takie do których mam konkretne obiekcje. Hania miała być w grupie cioci którą cenię, ale ta pani niedawno złamała nogę. Według zastępczyni w ramach adaptacji dziecko powinno raz przyjść z rodzicem, następnego dnia być już samo, a od 3 dnia zostać na drzemkę. Ciocie od maluszków starają się uspokajać płaczące dzieci ale jednocześnie płacz uważają za naturalny element adaptacji, nie łączą tego ze zbyt szybkim oderwaniem od rodziców. Ja zdecydowanie nie zgadzam się z takim podejściem. Przy rozstaniu owszem, większość dzieci będzie płakać ale jeśli znają ciocie i czuję się bezpiecznie to w ciągu dnia powinno to być rzadkością. Nie wyraziłam zgody na taką szybką adaptację, ostatecznie robimy tak jak kiedyś ze starszą córką, ale zrobił się nieprzyjemny klimat między nami a ciocią. Hania już zostaje sama ale odbieram ją przed drzemką, po południu jest radosna, w nocy śpi jak zwykle więc uważam że wybraliśmy dobrą drogę.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 29 września 2022, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz połowa dzieci z forum będzie chodziła w tych butach w zimie, kupiłam Jankowi na olx nowe w super cenie, takie okazje lubię :)

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 30 września 2022, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie mamy jak kupować butów online, bo u nas wysokie podbicie i trzeba wszystko mierzyć. A nie chcę kupować i odsyłać.

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 30 września 2022, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani osteopatka powinna dostać prowizję od producenta za tą polecajkę🤭. Wskazała jeszcze jedne, których nie widziałam na eobuwie, ale też przyznam że nie przykładałam się do szukania bo wizualnie wolę te drugie.
    0b12409e7558.jpg

    Ja też zamówiłam, dwa rozmiary bo teraz jest promocja, dla mnie to pierwsze buty tej marki, poza tym stopka szybko rośnie więc za jakiś miesiąc ocenię który będzie właściwy i te zbędne odeślę😋.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 30 września 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to nie dałabym 350 zł za buty z których dziecko tak szybko wyrośnie. My narazie mamy elefanten. Już w miarę je opanowała. Mamy rozmiar 18. Strasznie małe te stopki. Synek miał 21 pierwsze buty.
    Ile śpią obecnie Wasze dzieci ? U nas ostatnio 11- 12 h w nocy i okooo 1,5 lacznie w dzień. To więcej niż w okresie niemowlęcym😂 nobi znalazłam sposób na usypianie. Robię ciemnice w pokoju. Młoda nic nie widzi i nie ucieka. Także ja pięknie załatwiłam. Myśle ze niedługo jak już chodzenie jej spowszednieje to uciekanie nie będzie już taka atrakcja. Kilka miesięcy temu bałam się ze będę wiecznie Lulac dziecko do spania. A teraz zupełnie nie akceptuje lulania. Nie ma się co martwić na zapas. Ale jak pomyśle o żłobku to aż mi słabo. Ona się zupełnie nie nadaje. Mama musi być cały czas.
    I nas bilanse tez przy szczepieniu. Nie ma co za często do przychodni latać. Tym bardziej ze chorób masa.

  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 30 września 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rozmiar 21. Ja te śniegowce co wkleiłyście to już na pierwszy rzut oka widzę, że mu się nie zmieści podbicie ;)
    Moje dziecko koło 10-11h w nocy i w ciągu dnia różnie, ale 1,5-2 h.
    Na pewno o niebo lepiej zasypia. Kiedyś nie dało się go odłożyć do łóżeczka jeśli nie spał lub nie był wykończony. Obecnie przychodzi czas spania. Zasypia jak siedzę na fotelu lub łóżku wtulony na rękach lub nawet już można półśpiącego do łóżka odłożyć i zaśnie. Kiedyś to by od razu się wyrywał. Dojrzewają te nasze dzieci :)
    Mój to do żłobka by się dobrze nadawał :D Fajnie jak jest mama lub tata, ale jak ktoś inny chce wziąć na ręce, to nie ma problemu tylko patrzy zaciekawiony ;)

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 30 września 2022, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym nie dała 350 zł, za 69 upolowałam na olx :)
    Mój śpi ok 10-11 h w nocy i w dzień 1.5 h ale to w żłobku, w weekend śpi więcej, bo ja mu robię 2 drzemki. Nie rzutuje to na sen nocny, a mam wtedy czas dla starszej.
    U nas ciemnica od zawsze, nic nie widać i nie ma kombinowania. Trafiłam z córką do endokrynologa niedawno i też mówiła,ze jak małe dziecko śpi to nie ma prawa nic się świecić, nawet dioda od ładowarki, bo wszystko rzutuje na wzrastanie, mozg itp.
    Aż tak restrykcyjna nie jestem, bo bym musiała im oczyszczacze powylaczac :)

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 30 września 2022, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julek śpi w nocy około 11 godzin i w dzień 2,5-3 godz.

    U nas też ciemnica, ale Julek ma taki dobry okres w życiu teraz, że w każdych warunkach zaśnie, nawet na siedząco oglądając bajkę czy jedząc coś 😂

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 1 października 2022, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wydałabym na buty dla dziecka 350zl, ale 250zl za zimowe akceptuję. Hania ma pierwsze buty w rozmiarze 20. Śpi ok. 10,5h w nocy oraz ok. 2h podczas drzemki.

    Odnośnie butów na zimę to na Instagramie Fizjomommy ma zapisaną relację "buty zima" gdzie pokazuje konkretne modele z popularnych sklepów.

    Myślę, że nie ma co się bać żłobka, ciężko przewidzieć jak dziecko zareaguje, znam sporo historii będących pozytywnym zaskoczeniem. Ważne jednak jak zostanie poprowadzona adaptacja i na jakie ciocie dziecko trafi. Moja starsza córka do czasu pójścia do żłobka ciągle była ze mną, ewentualnie z tatą. Z babcią została 2-3 razy gdy już nie było innego wyjścia, źle to zniosła. A w żłobku super, tylko marudzenie przy rozstaniu przez kilka dni, od drugiego tygodnia szła spokojna i uśmiechnięta, uwielbiała żłobek, a teraz przedszkole.
    Teraz musiałam zawalczyć aby nasz wspólny pobyt w żłobku z Hanią nie ograniczył się do jednej godziny, naraziłam się paniom ale przeprowadziliśmy adaptację dostosowując się do potrzeb dziecka i aktualnie Hania też wydaje się zadowolona z pobytu w żłobku 🙂.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 1 października 2022, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile wasze dzieciaczki piją dziennie wody?moja za nic w świecie nie napije się wody,więc musiałam zacząć robić jej cherbatke,ale wypija jej z 1.5l na dobę,i tak się zastanawiam czy to nie zaduzo🙄aż pampersy przeciekaja,czy ona czasami nie pije z przyzwyczajenia,czy rzeczywiście ma takie pragnienie...

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 1 października 2022, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie nie wiem ile Julek wypija dokładnie, tak ze 3 bidony bbox na pewno. Rano około 6 wypija 200ml mleka no i w ciągu dnia je zupkę (to też woda) ☺️

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2022, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też woda tylko. Jakoś ze dwa bidony w domu w weekend, w żłobku też tylko woda ale ile to nie wiem

  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 1 października 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też tylko woda ok 500 ml dziennie + 2x230 ml mleka i zupy pod korek.

    Ale mnie młody wczoraj nastraszył, przyprowadziłam go ze żłobka, pani mówiła, że nie w humorze, bo go obudziła koleżanka.
    Faktycznie taki był jak nie on, zmierzyłam temp i 37.6, ok myślę ząb.
    Za dosłownie 15 min dostał takich dreszczy, że trząsł się cały, jak go trzymałam to drżał tak jakby ktoś wibracje w nim włączył.
    Spanikowałam, że to drgawki gorączkowe bo z każdą sekunda coraz cieplejszy był.
    Dopiero się wzięłam w garść, dałam mu z kubka ciepłej zupy i zawinelam w koc i dreszcze ustąpiły. Temperatura do 40.3 wzrosła. Jeszcze takich numerów dziekco mi nie robiło.
    Słabo reagowała na leki, dopiero nad ranem spadła całkiem.
    Lekarz dziś był u nas, nic nie wybadal, lekko kaszle, więc solą inhalowac.
    Jak ja przetrwam te pierwsze 6 m-cy żłobka to nie wiem.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 1 października 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus, współczuję z całego serca. Moja mała też miała takie dreszcze gorączkowe. Byłyśmy wtedy w szpitalu. Wezwałam pielęgniarkę, ale i tak byłam spanikowana.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 1 października 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus, ogromnie współczuję, to musiał być szok.

    U nas niestety z piciem słabo, nie wypija całego bidonu w ciągu dnia. Dostaje co prawda około 500-600 ml mleka, więc ten bidon i jakaś zupa, to i tak nie wychodzi jakoś dużo. Nie wiem jak go zachęcać...

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 2 października 2022, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko zliczyć ile wypija, bo ciągle jest na piersi. Zjada dużo owoców i warzyw plus zupa. No i woda.

    U nas w rodzinie covid, mój brat ma syna 2.5 miesiące starszego od mojego ma kaszel i gorączkę. Mój brat ma 39.8 właśnie zrobił test i pozytywnym. Dobrze że się z nim nie widzieliśmy od dwóch tygodni. Ciężko przechodzą, mam nadzieję że szybko z tego wyjdą. Najgorzej dzieciak.

    My buty też będziemy kupować z polecenia fizjomommy albo innych fizjoterapeutów🙂

    Od tygodnia młodego uczymy zasypiać w łóżeczku. Tak jak pierwsze razy były z płaczem i gilem pod nosem po pas tak dziś zasypia już samodzielnie 🙂

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
‹‹ 863 864 865 866 867 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ