X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 19 maja 2022, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jest strasznie smutno, że Janek już ma 8 miesięcy, od początku odkąd się urodził to czas mi strasznie zapieprza. Mam wrażenie, że ucieka mi to jego niemowlęctwo.
    Może dlatego, że z nim to jest takie macierzyństwo marzeń - od początku spał po 12-13 godzin, pięknie jadł, przy rozszerzeniu diety też zero problemow. Sam zasypiał od początku, jeżdżenie w wózku mu pasuje, po prostu nie mam czym być z nim zmęczona. Gorzej ze starszą córka :D
    Od tamtego tygodnia młody był bardzo chory, gorączkował po 39 i strasznie kaszlał, w niedzielę wzywalismy lekarza i stwierdziła zapalenie krtani. Wczoraj na kontroli już u naszej babka była w szoku, że takie małe dziecko może być aż tak zaglutowany. Mamy 4 inhalacje dziennie + mucolityk i antybiotyk do nosa. Walczymy żeby to wszystko mu rozpuścić, bo inaczej zapalenie płuc murowane.
    Na szczęście jest lepiej, gorączki nie ma i możemy już wychodzić na spacery.

  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 19 maja 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się dłużył początek bo był mega ciężki. Od stycznia leci czas jak szalony. Z jednej strony szkoda że tak szybko ale z.drugiej już nie mogę się doczekać aż młody zacznie trochę chodzić.

    Dziś mieliśmy kontrolę u nefrologa, kamieni już nie ma-uklad moczowy czysty. Nie mamy czym się martwić, mamy zdrowe dziecko 🙂

    Poza tym ciągle gdzieś jeździmy, zwiedzamy, fajnie że dziec się urodził bo można trochę pojeździć w stare miejsca gdzie się nie było latami 😅

    Mimi__ lubi tę wiadomość

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Benus@191 Ekspertka
    Postów: 351 87

    Wysłany: 19 maja 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaaak wrote:
    Mi też się dłużył początek bo był mega ciężki. Od stycznia leci czas jak szalony. Z jednej strony szkoda że tak szybko ale z.drugiej już nie mogę się doczekać aż młody zacznie trochę chodzić.

    Dziś mieliśmy kontrolę u nefrologa, kamieni już nie ma-uklad moczowy czysty. Nie mamy czym się martwić, mamy zdrowe dziecko 🙂

    Poza tym ciągle gdzieś jeździmy, zwiedzamy, fajnie że dziec się urodził bo można trochę pojeździć w stare miejsca gdzie się nie było latami 😅

    Racja, ja nadrabiam rzeczy których sama w dzieciństwie nie miałam/lub miałam bardzo mało. Kino, popcornu się najadlam jak nigdy, aquaparki, nawet głupi Bałtyk. Naszych rodziców na takie rzeczy. Teraz korzystamy podwójnie.

  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 20 maja 2022, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus, aby jak najszybciej Młody wrócił do zdrowia!
    My też staramy się różne rzeczy robić. Ale widzę, że wiele rzeczy go jeszcze nie interesuje albo jeszcze nie zauważa.
    Np. w środę przeraził się znanego nam psa (ogromny amstafopodobny), ale łagodny jak baranek. Widział go już wcześniej kilka razy, ale chyba nie wywierał na nim wrażenia. Teraz go zauważył i tak się przeraził, że później wpadał jeszcze w histerię na widok innych psów tego dnia.

    A jak Wasze dzieciaki z Waszymi domowymi zwierzakami?
    My mamy koty, to jak je widzi to mu się buzia śmieje. Pełza za nimi, a one się usuwają na bok :) Chociaż jedna kocica czasem z nim śpi w łóżeczku, to jak się Małego położy jak nie śpi, a ona tam jest to od razu do niej idzie. Ona na szczęście jest cierpliwa i pozwala się głaskać, oczywiście pod kontrolą moją, aby nie ciągnął kota swoim chwytem :)

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • majóweczka83 Autorytet
    Postów: 335 184

    Wysłany: 20 maja 2022, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus@191 wrote:
    Mi jest strasznie smutno, że Janek już ma 8 miesięcy, od początku odkąd się urodził to czas mi strasznie zapieprza. Mam wrażenie, że ucieka mi to jego niemowlęctwo.
    Może dlatego, że z nim to jest takie macierzyństwo marzeń - od początku spał po 12-13 godzin, pięknie jadł, przy rozszerzeniu diety też zero problemow. Sam zasypiał od początku, jeżdżenie w wózku mu pasuje, po prostu nie mam czym być z nim zmęczona. Gorzej ze starszą córka :D
    Od tamtego tygodnia młody był bardzo chory, gorączkował po 39 i strasznie kaszlał, w niedzielę wzywalismy lekarza i stwierdziła zapalenie krtani. Wczoraj na kontroli już u naszej babka była w szoku, że takie małe dziecko może być aż tak zaglutowany. Mamy 4 inhalacje dziennie + mucolityk i antybiotyk do nosa. Walczymy żeby to wszystko mu rozpuścić, bo inaczej zapalenie płuc murowane.
    Na szczęście jest lepiej, gorączki nie ma i możemy już wychodzić na spacery.
    Mi też za szybko Czas leci, chciałabym czerpać radość garściami a tak Leci dzień za dniem że trudno skupić się na tych cudownych chwilach. Kończymy narazie rehabilitację i udało nam się trochę go podciągnąć mamy obroty z pleców na brzuszek i pełzanie do tyłu, jeszcze nie siedzi z podparciem, ale spory skok w rozwoju zyskaliśmy. Gdyby ktoś się zastanawiał to warto korzystać. Każde dziecko rozwija się w swoim czasie i te etapy zapewne osiągnie chyba że ma np. wady genetyczne to wymaga ciągłego wspomagania.
    Młody jest spokojny i zastanawia się zanim coś zrobi, a starszy leci na łeb na szyję. Kiedyś jak jeszcze nie planowałam dzieci w ogóle, widziałam matkę na parkigu z dwójką chłopaków jeden biegnie że jest obawa czy krzywda się nie stanie a drugi idzie za rączkę grzecznie rozgląda się i ociąga, ona krzyczy "stój" i zatrzymuje się ten z którym szła za rękę 😀 to chyba będą moi synkowie😀. Ale to może lepiej niż każdy biegnie w inną stronę. Udanych spacerków i pięknej pogody życzę🥰🥰

  • majóweczka83 Autorytet
    Postów: 335 184

    Wysłany: 20 maja 2022, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś pytał o gondolę tomy nie wyszliśmy jeszcze z gondoli, ale nasza ma ponad 80 cm długości.

  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 20 maja 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki ile drzemek mają wasze pociechy? Mówię o takim dniu w domu gdzie nie ma wyjść i wyjazdów nie wiadomo gdzie (wtedy wiadomo, dzień wygląda różnie).

    Mój szogun też widać że pierw robi później myśli, wszędzie chce być i wszystkiego dotknąć. Karmienie wygląda co najmniej śmiesznie, młody łapie się za nogi, odpycha ode mnie, trochę to wygląda jak zapasy z cyckiem w buzi. Mam nadzieję, że u Was też tak jest 😅

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od kilku dni jest zmiana w drzemkach, jak wstanie o 5 to o 8 ma 2 godziny i godzinę o 13.30. Później już do wieczora aktywna i ok. 19 pada. Próbowaliśmy ją położyć o 20 żeby wstała o 6 ale na razie to nie działa i wstaje z kurami 🥴🥴🥴

  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 20 maja 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też są 2 drzemki o 6 pobodka po udanej zasypia z 2 godzinki,potem od 14 do 16 albo 17 śpiocha,i o 21 pada na noc 😁als to też roznie

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 20 maja 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dalej często ma 3 drzemki, różnie trwają bo ciągle mu się zmienia przez bolesne ząbkowanie, ale zazwyczaj jak wstanie z nocy o 7 to po 2h padnięty i spi 1-1.5h, potem po 2.5-3h znowu drzemka i też podobnie, chociaż czasem to max 45 min I ostatnia drzemka zalezy czy wcześniejsza byla dluzsza czy krótsza to albo 30 min albo właśnie max do godziny.

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 21 maja 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy w trakcie przestawiania się na dwie drzemki. Sporadycznie zdarza się jeszcze trzecia.
    Typowy dzień to pobudka między 5 a 6, 2.5h od pobudki pierwsza drzemka, 2.5-3h od jej zakończenia druga drzemka. Nocny sen ok. 19. Czas trwania drzemek mamy różny, ale nigdy nie przekraczają 1.5h, zwykle nie więcej niż godzina.

    W marcu mieliśmy już okres z dwiema drzemkami, trwały wtedy dłużej niż teraz, ale choroba wszystko rozregulowała i Hania na dłuższy czas wróciła do trzech drzemek.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Marcia86 Autorytet
    Postów: 767 904

    Wysłany: 21 maja 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już dwie drzemki, ale to nastąpiło dopiero całkiem niedawno. Od ok 2 tyg pierwsza drzemka trwa dłużej czyli 1,5-2h później już 3 h przerwy i jest druga drzemka krótsza do godziny. Potem o 19 pada ze zmęczenia.

    Maja 5.06.2015
    Aniela 27.08.2021
    lprkmg7yq9lzv97b.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 22 maja 2022, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobnie. Wstajemy 6-7. O 9 już pada na twarz. Dobrze jak Pośpi 1,5 h. Wtedy druga drzemka około 14 około pół godziny. Jak się pierwsza drzemka nie uda np na zakupach i się obudzi to mamy kiepski dzień. Ciężko jej usnąć z przemęczenia. I jest mega afera. Sen nocny około 19. No i nie wiem czy nie mamy regresu snu bo kręcenie przez pół nocy. A to ten czas. 8-9 miesiąc

  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 22 maja 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    U nas podobnie. Wstajemy 6-7. O 9 już pada na twarz. Dobrze jak Pośpi 1,5 h. Wtedy druga drzemka około 14 około pół godziny. Jak się pierwsza drzemka nie uda np na zakupach i się obudzi to mamy kiepski dzień. Ciężko jej usnąć z przemęczenia. I jest mega afera. Sen nocny około 19. No i nie wiem czy nie mamy regresu snu bo kręcenie przez pół nocy. A to ten czas. 8-9 miesiąc
    To znowu regres snu jeszcze jest!?😭o nie znowu pobudki!

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 22 maja 2022, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie mi dziecko od tygodnia czy jakos tak budzi się co godzinę, dwie i zasypia. Myślałam że to zęby a nie regres... ile to może potrwać, bo dopiero co wrócił do fajnego snu, zasypiał przed 20, pobudka 3-4 na mleko i potem spal do 7, a teraz znowu porazka

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 24 maja 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może trwać kilka dni a może dwa miesiące. No i teraz jest jeszcze skok miedzy 8 a 10 miesiącem. U nas tez było niezle oczywiście jak na nasze możliwości. No i znowu się zesralo

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 24 maja 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam cichą nadzieję że na dniach się poprawi bo dlugo mu 3 zęby wychodziły i w końcu się dzisiaj przebił ostatni, chyba że zaraz znowu zacznie ząbkować i zacznie się skok 🤐. U nas już w paszczy 6 ząbków

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 24 maja 2022, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moje dziecko tak ruszyło z jedzeniem ze wciąga wszystko co widzi. Rzuca się okropnie na jedzenie. Nic nie zostawia. Na każdego przychodzi pora. Jak czegoś nie dam to afera na pół domu.

    Madzia 89, majóweczka83 lubią tę wiadomość

  • Madzia 89 Ekspertka
    Postów: 348 70

    Wysłany: 24 maja 2022, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    A moje dziecko tak ruszyło z jedzeniem ze wciąga wszystko co widzi. Rzuca się okropnie na jedzenie. Nic nie zostawia. Na każdego przychodzi pora. Jak czegoś nie dam to afera na pół domu.
    No widzisz,a tak się martiwlas!no to super!😁

  • majóweczka83 Autorytet
    Postów: 335 184

    Wysłany: 25 maja 2022, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer świetnie że dziecię się ogarnęło i pięknie je.

    U nas kiepsko papki słabo idą woli rozgniecione widelcem, ale je mało i po 15 minutach znalazłam zachomikowane w buzi🙈.

    Marcia chyba Twoja córeczka wolała kawałki tak? Co i jak podawałaś?

‹‹ 825 826 827 828 829 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ