X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 25 września 2021, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wyszliśmy po niecałym tygodniu. Ale na chwile bo mnie plecy bolały. Ale wozek do ogrodu wystawiłam chyba w czwartym dniu już. Troszkę na słońce dawałam żeby zapobiec żółtaczce. Teraz wsEdzie już z mała jeZdzimy. Ja to lepiej znoszę jak wychodzę z domu

  • Migotka29 Ekspertka
    Postów: 137 95

    Wysłany: 25 września 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to ja już bardzo na chodzie... Mała a właściwie nie taka mała bo waży 3800 i 58 ładnie ssie jak narazie mnie aż cycki bolą.
    On biedny latał pakował aż zaczęłam krzyczeć żeby łapał 😂 i złapał a potem pytał jak ma trzymać biedny się zestresowal a potem siedział i się śmiał 😉

    Marcia86, Etoilka, majóweczka83, Marcelina85 lubią tę wiadomość

    16udskjox3u389a0.png
  • Marcia86 Autorytet
    Postów: 767 904

    Wysłany: 25 września 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka29 wrote:
    W sumie to ja już bardzo na chodzie... Mała a właściwie nie taka mała bo waży 3800 i 58 ładnie ssie jak narazie mnie aż cycki bolą.
    On biedny latał pakował aż zaczęłam krzyczeć żeby łapał 😂 i złapał a potem pytał jak ma trzymać biedny się zestresowal a potem siedział i się śmiał 😉
    Niesamowita historia , człowiek chyba wtedy intuicyjnie działa . Kto przecinał pępowinę?? Karetka zdążyła dojechac? I w dodatku nie taka kruszynka , jednak ludzkie ciało jest niesamowite ;)

    My wyszliśmy na spacer po tygodniu , a potem już praktycznie codziennie. Wychodzę zazwyczaj na dłuższe spacerki ok 1,5 h. Takie trasy robimy w środku dnia i mała wtedy pieknie śpi. Najważniejsze cieplutko opatulic i nawet wiatr niestraszny.

    Maja 5.06.2015
    Aniela 27.08.2021
    lprkmg7yq9lzv97b.png
  • Migotka29 Ekspertka
    Postów: 137 95

    Wysłany: 25 września 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcia86 wrote:
    Niesamowita historia , człowiek chyba wtedy intuicyjnie działa . Kto przecinał pępowinę?? Karetka zdążyła dojechac? I w dodatku nie taka kruszynka , jednak ludzkie ciało jest niesamowite ;)

    My wyszliśmy na spacer po tygodniu , a potem już praktycznie codziennie. Wychodzę zazwyczaj na dłuższe spacerki ok 1,5 h. Takie trasy robimy w środku dnia i mała wtedy pieknie śpi. Najważniejsze cieplutko opatulic i nawet wiatr niestraszny.

    Zanim jakoś ogarnęliśmy małą i wgl to co się stało to przyjechali panowie i przecięli pępowinę. Ale faktycznie to wszystko jest... No niesamowite.

    Marcia86, Marcelina85 lubią tę wiadomość

    16udskjox3u389a0.png
  • Kania85 Autorytet
    Postów: 761 622

    Wysłany: 25 września 2021, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka!!!pobilas rekord tej grupy! Chyba nie było tu bardziej niesamowitego porodu(choć wszystkie bardzo się starałyśmy 😀🤣☺️)jesteście z mężem niesamowici Gratki!

    Gosiaaak kochana,nie bój się,jestem pewna że śpiewająco sobie poradzisz! Mąż wróci to stwierdzisz że wcale go tak bardzo nie potrzebowałaś😉jak laktacja?

    Mum2b właśnie chodzi o to,ze mam przodozgiecie macicy i wszystkie wkładki wywala,do tego skutecznośc wkładki niehormonalnej jest niższa.Prezerwarywa dla mnie to nie zabezpieczenie a sex w niej to nie sex.

    Mum2b lubi tę wiadomość

    uwo9csqvv3qfgq4g.png
    12.03.2009 Córcia <3
    19.02.2018 (*)9tydz
    11.02.2019 Synek 34 <3
    07.2020 (*)7tydz
    12.2020(*)CB
    18.02. CRL 3,5 cm <3 176u/min
    03.03. 46,XX 🎀

    Jezu oddaję się Tobie, troszcz się Ty...
  • blama Autorytet
    Postów: 477 523

    Wysłany: 26 września 2021, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka.. wow niesamowita historia! Gratulacje 😁


    ex2btv73igihq37e.png

    relgx1hp11ql973x.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 26 września 2021, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko wczoraj cały dzień przespalo przed Domem. Wstawała na jedzenie i szła spać znowu. Jednak świeże powietrze służy dzieciom.

    Używała któraś muszli laktacyjnych. Co lepiej wybrać , kolektor czy muszle ? Budzę się codziennie i potop z piersi. Łóżko zalane. Już mnie to denerwuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, macie może sprawdzone nianie z kamerą? Mamy dwupoziomowe mieszkanie i potrzebujemy coś z dobrym zasięgiem. Bo teraz każde pranie wstawiam w stresie i nasłuchuje 😅

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 września 2021, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, my mamy kamerkę od xiaomi. Podgląd w telefonie, więc zasięg nie ma znaczenia, nie musisz ciągle patrzeć, bo dostajesz powiadomienia, kiedy tylko pojawi się ruch. Jak byłam w szpitalu, to obserwowałam sobie jak starsza córka śpi. 😀

    Mimi__ lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 września 2021, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka, ale historia. Gratulacje 😍

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 26 września 2021, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Moje dziecko wczoraj cały dzień przespalo przed Domem. Wstawała na jedzenie i szła spać znowu. Jednak świeże powietrze służy dzieciom.

    Używała któraś muszli laktacyjnych. Co lepiej wybrać , kolektor czy muszle ? Budzę się codziennie i potop z piersi. Łóżko zalane. Już mnie to denerwuje.

    Muszle to można włożyć do stanika, a kolektor to jednak większy jest i bardziej przy karmieniu kiedy z jednej maluszek je, a z drugiej właśnie kolektor. Ale nigdy nie miałam kolektora, to może któraś coś napisze na ten temat. :)

  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 26 września 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kania85 wrote:
    Powiem Ci że miałam dokładnie tak samo,tymbardziej że urodziłam prawie najwczesniej z Was i ciężko mi się tutaj wchodziło czytać dalej wasze posty.Nikt mnie nie rozumiał bo malutka,cudowna kruszynka jest najsłodszą istotą na świecie,to co ja głupia ryczę?a to właśnie był syndrom pustego brzucha.Ostatnio byłam u mojego doktorka na przegladzie(po 6 tyg) i było mi tak dziwnie bez brzucha,ta wizyta była taka szybka i nie miałam już o czym dyskutować wiec podjęłam temat antykoncepcji bo my już nie planujemy więcej dzieci. Interesuje mnie zabieg podcięcia jajowodów w Berlinie.I teraz mam się z tym przespać.Z jednej strony bardzo bym chciała bo ja nie mogę przyjmować hormonów(zakrzepica i to zawsze jest większe ryzyko zachorowania na nowotwór hormonozależny) ale z drugiej strony ta myśl że nie mam alternatywy i będę tak na prawdę bezpłodna jest strasznie przygnębiająca.Nie chce więcej dzieci ale jak patrzę na tą małą kluseczkę to mogłabym mieć jeszcze takie 3😀🥰tylko weź to człowieku wychowaj

    No to nie wiedziałam Kania, że też przez to przechodziłaś, ten syndrom pustego brzucha. Na pewno było Ci trudno, tym bardziej, że urodziłaś wcześniaka, a my jeszcze chodziłyśmy z brzuszkami. Ja wiedziałam, że będzie mi brakowało brzuszka, ale nie że aż tak.
    Też tak mam, że patrzę na synka, to też mogłabym mieć więcej takich maluszków i nie mówię nie, mimo, że w czasie porodu mówiłam inaczej :D

    Sterylizacja to bardzo odważny krok, sama bym się nigdy nie zdecydowała, bo to jednak raczej nieodwracalny zabieg i tak jak właśnie piszesz, ta myśl, że jest się bezpłodnym jest bardzo przygnębiająca. A rozważaliście przecięcie nasieniowodów?

  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 26 września 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka gratulacje!!! Dzielnie sobie poradziliście!!! Z pewnością jest co opowiadać. :)

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 26 września 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jeszcze mam pytanie jak ubieracie dzieci w taką pogodę, czyli słonecznie i ok 20 stopni?

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 26 września 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola87 wrote:
    Dziewczyny a jeszcze mam pytanie jak ubieracie dzieci w taką pogodę, czyli słonecznie i ok 20 stopni?
    Kombinezon taki jesienno wiosenny i kocyk

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 26 września 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola87 wrote:
    Dziewczyny a jeszcze mam pytanie jak ubieracie dzieci w taką pogodę, czyli słonecznie i ok 20 stopni?

    Wełniane spodenki, sweterek, czapeczka i kocyk. :)

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 26 września 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj pajac plus kocyk i ją przegrzałam. Po pół godziny była cała czerwona i włosy mokre. Także trzeba kontrolować

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 26 września 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi. W końcu założyłam pajaca i cienka czapeczkę. Sprawdzam co jakiś czas na karku czy jest ok. Taka pogoda to człowiek nie wiem jak to dziecko ubrać.

    Mama Trójki lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 26 września 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też byliśmy na spacerku. :)

    Czy któraś z Was tez odczuwa lub odczuwała problwmy z oddychaniem po porodzie? Nie mogę wziąć głębokiego oddechu, tak jakby nie można było balona do pełna nadmuchać.Nie mam typowych duszności. Nie robi mi się słabo. Dzień po porodzie bolała mnie przepona ale to najprawdopodobniej od parcia.
    A na spacerze az czasem tchu brakowało, coś paliło w środku. Nie wiem, jak opisać. Jak siedzę to ogole nie odczuwam takich problemów. Zauważyłam, że po porodzie zaczęłam oddychać torem piersiowym, a zawsze oddychałam przeponą. Może dlatego?

    Chyba zarejestruje sie do rodzinnego, aby mnie osłuchał.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2021, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj mam dokładnie to samo na spacerze. Jakby mi tchu brakowało i też nie mogę wziąć pełnego oddechu, nie wiem o co chodzi.

‹‹ 654 655 656 657 658 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ