X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 24 września 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas 4 tygodnie i chyba pojawiły się problemy brzuszkowe 😟 co dziwne najgorzej mu w nocy ok 2-3. Słyszę jak mu się przelewa w brzuszku. Jeszcze ma taki apetyt, że szok a mu później się ulewa. Rano położyłam go na sobie to tak dużo mu się ulało tak że śluzem.

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • lestaa Autorytet
    Postów: 463 198

    Wysłany: 24 września 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych!

    Ja nadal mam słabo z laktacją, a to już 2 tygodnie minęły. Jestem w stanie ściągnąć średnio 60 ml, czasem 90, a czasem tylko 30.
    Marzy mi się móc coś zamrozić. Na razie walczymy dalej o laktację, zobaczymy czy coś się uda zawojować.
    U nas też pewne problemy brzuszkowe zaczynają wychodzić i to najczęściej między 19 a 2 nad ranem.
    Czy same dajecie espumisan czy konsultowałyście to z lekarzami?

    09/09/21 - urodziny długo oczekiwanego synka :)
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 24 września 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powodzenia na Mlecznej Drodze! Ja też za pierwszym razem miałam pod górkę, bardzo pomogła mi CDL na wizycie domowej. Polecam Wam grupę fb "Karmienie piersią - porady i wsparcie". To, że laktator odciąga Wam niewiele nie jest wyznacznikiem taktycznej ilości mleka w piersiach, bo w zależności od budowy, niektóre są bardziej podatne na odciąganie... a czasem dziewczyny, które karmią z powodzeniem przez wiele lat, nawet w tandemie, piszą że nie są w stanie nic odciągnąć. Ja zawsze miałam kompleks małych piersi, a dopiero CDL po zbadaniu ich, uświadomiła mi że mam bardzo mleczne cycki, z dużym zagęszczeniem gruczołów, a często dziewczyny o dużych piersiach mają więcej tkanki tłuszczowej niż gruczołów mlecznych. Zauważyłam po sobie, że duże znaczenie ma pora odciągania (najwyższe stężenie prolaktyny we krwi jest ok. 3 w nocy). Ja zawsze mogłam odciągnąć max 100ml, bardzo tego nie lubiłam robić, a teraz widzę, że więcej jestem w stanie zgromadzić za pomocą zwykłego kolektora pokarmu za 20 zł, jeśli tylko podłączę go sobie w odpowiednim momencie - tzn. podczas karmienia Młodej, gdy widzę że zaczyna mi cieknąc z drugiej piersi.

    Ja chyba poprzednim razem zepsułam sobie laktację przez dokarmianie butlą. Wymyśliłam sobie, że będę codziennie wieczorem odciągać żeby mąż mógł nakarmić córcię, zbudować więź, a ja w tym czasie spokojnie wziąć prysznic. Chyba przyniosło to więcej szkody niż pożytku, bo córcia wypracowała złą technikę ssania piersi. Tym razem w ogóle nie dokarmiałam butelką, choć w szpitalu podawałam mm, a laktacja ruszyła dopiero w domu. Bardzo sprawdził się taki prosty SNS za grosze, nawet wieść rozeszla się po szpitalu i położne przychodziły do mnie zobaczyć co też takiego sobie wymyśliłam i chwaliły za pomysł: https://www.mlekiemmamy.org/sns-diy/

    A jeśli chcecie pobudzić laktację, jednym środkiem o udowodnionym działaniu jest słód jęczmienny. Ja poprzednio piłam Femaltiker i Karmi, tym razem zamówiłam na Allegro czysty słód w słoiku i dodaję sobie 2 łyżeczki do Inki lub zwykłej kawy.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • anulka20 Autorytet
    Postów: 2206 1127

    Wysłany: 24 września 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie w ciągu dwóch tygodni zapalenie pęcherza złapało. Co można brać przy kp ?o 17 dopiero ma lekarz dzwonić do tego czasu umre 😭😭

    Anulka20

    Synek :) Wiktor
    3jvz82c38h6gh3mk.png
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 24 września 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też wczoraj w końcu spróbowałam podać Espumisan, wcześniej bałam się, bo wg ulotki można dawać dopiero od 1 mc życia. Ale Mała w niedzielę kończy 3 tygodnie, więc zdecydowałam się sprawdzić czy 10 kropli przed snem przyniesie jakikolwiek efekt. W końcu się wyspałyśmy! Podałam jej o 22 i zdecydowanie lepiej spała, nie licząc pobudek na karmienia i wstawiania do drugiej córy, naprawdę widzę różnicę, bo dopiero około 6 zaczęła pojękiwać. Dzisiaj jeszcze włączę Vivomixx. Starszej dawałam od początku i nigdy nie miała kolek.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 24 września 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bez problemu z laktacją. Mleko leci, Pola waży 3720g, dziś wychodzimy ze szpitala - nic nie stwierdzono. 🤷‍♀️

    Kania85 lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 24 września 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Bobotic włączyłam sama. W sumie w 24 DC, na ulotce też że niby od 28.
    Rano podałam mu BioGaia, teraz była kupa i spokojnie sobie je.
    Te problemy brzuszkowe są straszne. Chciałby człowiek pomoc maluszkowi a nie bardzo ma jak.

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka20 wrote:
    A mnie w ciągu dwóch tygodni zapalenie pęcherza złapało. Co można brać przy kp ?o 17 dopiero ma lekarz dzwonić do tego czasu umre 😭😭

    Amoksiklav np mozna, ja biore wlasnie, bo mnie tez dopadlo. Powtorka z rozrywki, po pierwszym cc też mialam

  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 24 września 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eska gratuluję!!! :)

    Widzę, ze sporo z Was ma różne zmagania z kp. Ja też dzisiaj całą noc karmiłam. A synuś czesto budzi się też w dzień na karmienie.
    W końcu wypiłam kawę. Po porodzie zamarzyła mi się, a w ciąży nie mogłam na nią patrzeć.

  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 24 września 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka20 wrote:
    A mnie w ciągu dwóch tygodni zapalenie pęcherza złapało. Co można brać przy kp ?o 17 dopiero ma lekarz dzwonić do tego czasu umre 😭😭

    Współczuję bardzo, wiem, przez co przechodzisz, bo mi po drugim porodzie przypałętalo się też. Doraźnie coś z żurawiną można ale na pewno dostaniesz antybiotyk. Są jakieś bezpieczne przy kp.
    A jaki lekarz ma dzwonic? Może ginekolog by coś szybciej wypisal?

  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 24 września 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie miałam pytać. Bo mnie czasem piecze w pochwie/cewce jak się podmywam jakimś płynem do higieny intymnej. Nie wiem czy to wina płynu czy tam coś się dzieje.

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • anulka20 Autorytet
    Postów: 2206 1127

    Wysłany: 24 września 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Trójki wrote:
    Współczuję bardzo, wiem, przez co przechodzisz, bo mi po drugim porodzie przypałętalo się też. Doraźnie coś z żurawiną można ale na pewno dostaniesz antybiotyk. Są jakieś bezpieczne przy kp.
    A jaki lekarz ma dzwonic? Może ginekolog by coś szybciej wypisal?
    Lekarz internista. Mój ginekolog mi już wypisywal 13 września. Po syna porodzie strasznie się męczyłam co chwilę miałam zapalenie pęcherza.

    Anulka20

    Synek :) Wiktor
    3jvz82c38h6gh3mk.png
  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 910 510

    Wysłany: 24 września 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam Osłonkę z polecenia koleżanek ze szkoły rodzenia w związku z tym prezeniem się. Ale poszłam do lekarza i ustaliliśmy że Lucek jest za mały jeszcze na takie cuda. Bo może mieć właśnie wzdęty brzuszek od tego 😪 także na razie odstawiliśmy, Espumisan włączymy dopiero jak będzie problem nadal za jakiś czas żeby nie szprycowac go od razu lekami. I w sumie racja.

    Dzisiaj kłopotów brzuszkowych nie mamy, ale za to po każdym karmieniu mlody ulewa. Co mnie trochę martwi.
    No i po CC udało mi się wywalczyć laktację, jesteśmy na piersi od poniedziałku 💗

    majóweczka83, lestaa, Kania85, Marcelina85 lubią tę wiadomość

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 24 września 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryzysy laktacyjne bardzo często pojawiają się i to nie jest nic złego, trzeba rozpoznać tylko, że to chwilowy przestój w produkcji, dostawiać Maleństwo i to kwestia 2 max 3 dni i produkcja się zwiększa 💪
    Przechodzę to trzeci raz i zupełnie się tym nie stresuję 😉

    Mama Trójki lubi tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 24 września 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa wrote:
    Kryzysy laktacyjne bardzo często pojawiają się i to nie jest nic złego, trzeba rozpoznać tylko, że to chwilowy przestój w produkcji, dostawiać Maleństwo i to kwestia 2 max 3 dni i produkcja się zwiększa 💪
    Przechodzę to trzeci raz i zupełnie się tym nie stresuję 😉

    Dokładnie tak jak piszesz Ulaa 😉 ja bym do tego dodała, że najlepiej w tych dniach w miarę możliwości nic nie robić, tylko karmić ile tylko dziecko potrzebuje. :)

    Ja niestety przez brak wiedzy o kryzysie laktacyjnym zakończyłam karmienie w 4 miesiącu życia mojego pierwszego dziecka. Nikt mi nie powiedział ani, że jest cos takiego jak kryzys i jak postępować. A mialam takiego pediatre, ze mówiła, ze dziecko musi bez łaski przybrac 1 kg na miesiąc, co oczywiście nie jest prawdą.

    Ulaa lubi tę wiadomość

  • Menina Autorytet
    Postów: 607 475

    Wysłany: 24 września 2021, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, nasz Franio od dwóch dni nie daje się odłożyć. Na rękach śpi jak zabity, a po odłożeniu budzi się po 2 minutach. Czy to może być przejściowe, czy już będzie dzieckiem nieodkladalnym? Pierwsze dwa tygodnie spał prawie cały czas. Teraz już chyba odespał ciężkie początki i mu się odmieniło całkowicie.

    Józio 10.2020 6tc 💔
    Franio ur. 05 09.2021 ❤️
    Tymuś 11.2022 10 tc 💔
    Anielka ur. 05.10.2023 ❤️
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6736 9515

    Wysłany: 24 września 2021, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Trójki wrote:
    Dokładnie tak jak piszesz Ulaa 😉 ja bym do tego dodała, że najlepiej w tych dniach w miarę możliwości nic nie robić, tylko karmić ile tylko dziecko potrzebuje. :)

    Ja niestety przez brak wiedzy o kryzysie laktacyjnym zakończyłam karmienie w 4 miesiącu życia mojego pierwszego dziecka. Nikt mi nie powiedział ani, że jest cos takiego jak kryzys i jak postępować. A mialam takiego pediatre, ze mówiła, ze dziecko musi bez łaski przybrac 1 kg na miesiąc, co oczywiście nie jest prawdą.

    Tak, racja! Dlatego starsi synkowie pojechali do bab3na weekend żebym ja mogła cały czas poświęcić cycoleniu się z Juliankiem 😊

    Powiem Ci, że przy pierwszym synku właśnie podczas pierwszego kryzysu laktacyjnego, moja własna mama powiedziała "daj spokój sobie z tym karmieniem, męczysz dziecko i siebie" i potem przyjechała do mnie z puszką mleka modyfikowanego 😐
    Kiedy stanowczo odmówiłam, to wytoczyła działa, że ona mnie nie karmiła piersią i niczego mi nie brakuje 🤦‍♀️
    Już wtedy przestałam dyskutować, po prostu powiedziałam, że to ja jestem teraz mamą i to jest mój syn i spróbuję przemęczyć się jeszcze trochę, a jak nie będzie mleka to podam mu mm i wiesz co? Mama zmiękła, a kiedy po dwóch dniach znowu miałam piersi pełne mleka, przeprosiła mnie i od tamtej pory nigdy więcej nie wtrącała się w moje kompetencje macierzyńskie 💪

    Mama Trójki lubi tę wiadomość

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Mama Trójki Autorytet
    Postów: 612 364

    Wysłany: 24 września 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Ulaa, czasem trzeba stanowczo powiedzieć 'stop'. Ja swojej mamie też kiedyś powiedziałam, że nie potrzebuję jej rad dotyczących wychowywania dzieci, a jak będę potrzebowała porady, to o nią poproszę.

    W ogóle mam zjazd hormonów chyba. Płakać mi się chce i w ogóle. Bardzo się cieszę, że synek już na świecie, ale już mi zaczyna brakować, jak pukał do mnie od środka, jak byliśmy nierozłączni, brakuje mi tego odmienionego ciążowego stanu, i już myślę, że będzie mi brakować wizyt ciążowych. Zwłaszcza, że nie wiem, czy jeszcze kiedyś będzie mi dane być w ciąży. Taki syndrom pustego brzucha.

    Mężowi w czasie porodu powiedziałam, że jak kiedyś przyjdzie mi do głowy mieć kolejne dziecko, to niech wybije mi to z głowy. Mam nadzieję, że nie wziął sobie to do serca. Ale co mogę Wam napisać, że chociaż poród miałam szybki, to każdy kolejny poród jest trudniejszy, tak jak i ciąża. Myślę, że to z wiekiem jest związane.

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 24 września 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kluska przybiera 53 gramy dziennie. Trochę przesadza. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z budzenia w nocy na jedzenie skoro mamy taki przyrost. I tak się teraz śmieje bo teściowa mi mówiła ze mam słabe mleko i mała płacze z głodu.

    Ja nie pamiętam z pierwszego dziecka kryzysow laktacyjnych. Pamietam tylko ze byłam wiecznie zalana mlekiem i ciekło ze mnie. A laktator mi akurat bardzo napędzał laktację po sesji z laktatorem syn nie dawał rady z taka ilością mleka. A ja nie jestem zwolenniczka mrożenia. Wiem natomiast jedno ze dziecko nauczone piersi nie koniecznie zaakceptuje butelkę. Syn się nie tknął mm jak chciałam go po 6 miesiącach przestawić na butle.

    My się szykujemy do drugich urodzin syna.

  • anulka20 Autorytet
    Postów: 2206 1127

    Wysłany: 24 września 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam antybiotyk na dłużej. Może w końcu będzie ulga narazie jestem na przeciw bólowych. Raz Ibuprom raz paracetamol. Wzięłam antybiotyk i żurawine jeszcze przed snem zażyje przeciwbolowe i oby dał mamie pospać. Ma czas czuwania od 20-21 do 22 i między 9-12 w dzień 🤷 czy to już mija ten czas kiedy dziecko jadło i spało 🤣😱?

    Anulka20

    Synek :) Wiktor
    3jvz82c38h6gh3mk.png
‹‹ 652 653 654 655 656 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ