X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek z tego, co tu piszesz to robisz w domu bardzo dużo, więc nie dziwię się, że otoczenie Ci mówi, żeby przystopować.

    Ja sobie np nie wyobrażam brać tyle na siebie, co Ty ;)

  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 21 lipca 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine no chyba taka Pani domu jak nie Jurka domowa się ze mnie zrobiła. Ale to genetycznie uwarunkowane po mojej mamie :/

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • kalcia Autorytet
    Postów: 529 682

    Wysłany: 21 lipca 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek , jak tak mówią, to przeżuć bez wyrzutów sumienia na nich cześć obowiązków. Myśle, ze plan zajęć dla rodziny to świetny pomysł! Ja tez będę musiała pomyśleć z mężem jak to zrobić jak wyjdę ze szpitala, bo córcia chodzi do żłobka do końca lipca tylko, potem cały sierpień żłobek zamknięty i wraca od września. Teściowie pracują na cały etat, rodziców nie mam, będę chyba musiała poprosić moich dziadków, żeby przyjechali dwa razy w tygodniu zabrać mała na dwór na godzinkę chociaż, bo normalnie jak jesteśmy w oni po żłobku to ona by chciała cały dzień na dworzu, a teraz będę musiała się trochę oszczędzać.

    hchy43r8jppec09d.png
    l22ne6yd6rygrh0v.png
    i1vregz2ti2cyxol.png
    10dpo-18,5 beta, 12dpo-94,6 beta
    24 lata
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 21 lipca 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    U nas 2 lata ponad dziecko nie miało bajek i tv. Bajki czytane,zabawki, duuuużo spacerów wiec da się 😊
    Spirit i jak tapicerka Ci się widzi?
    Nie umiem ocenić :p myślę co Ci o niej napisać ale nie wiem :p

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 21 lipca 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalcia współczuję. Strasznie mnie denerwują tacy ludzie. Jakby sami na świecie byli. Święte krowy tak zwane.
    Co do córki to racja. Za dużo bodźców, plus nie zwracanie uwagi na dziecko. A wystarczyło by ją chwilę potulic.

    U nas był smok i pielucha do 2 roku życia. Teraz zostało mm do snu. Ale cycem karmić długo też nie mam zamiaru jak się uda. Chce odciągać i mieć świadomość że dziecko może i butle i cyca. A po rozszerzeniu diety mleko tylko z butli. Może jestem dziwna ale moja bliskość z dzieckiem jest wielka u wcale to nie zasługa cyca. A przy ruchliwym trzylatku nie wyobrażam sobie karmienia w spokoju tak długo

    kasia1518 lubi tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 21 lipca 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bajek to moja też długo nie oglądała bo nawet nie była zainteresowana. W drodze pomagały nam piosenki. Śpiewane przez nas. Potem dopiero zaczęła się interesować bajkami ok 2 lata miała. To masze i niedźwiedzia po rosyjsku oglądała. Albo super wings. Teraz też ma trzy bajki które lubi. Na inne nawet nie patrzy. Za to z czytanek to kot w butach. I może go katować na okrągło. Niedługo wyczytamy litery z książki :)


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • ManiaM Autorytet
    Postów: 588 569

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wy też miewacie bóle w pachwinach? Mnie męczy od 5 rano, wzięłam 2x magnez i nic


    oar843r8hxms7jm7.png
  • Matka30+ Koleżanka
    Postów: 55 86

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Młody długo nie oglądał bajek w domu. W sumie babcia go do nich przyzwyczaila jak wróciłam do pracy. Druga babcia musiała to kontynuować, bo inaczej nie chciał zasnąć. Ale dzielnie walczymy i opierniczam jak na dzień dobry mu bajki włączają. Te 20-30 min dziennie, to ok, co jakiś czas.

    9ewn3e3kvmp9mhlm.png
  • kalcia Autorytet
    Postów: 529 682

    Wysłany: 21 lipca 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania tak to normalne niestety, więzadła się rozciągają. W pierwszej ciąży pamietam to dużo mocniej, teraz w drugiej już sporadycznie jak więcej pochodzę :)

    hchy43r8jppec09d.png
    l22ne6yd6rygrh0v.png
    i1vregz2ti2cyxol.png
    10dpo-18,5 beta, 12dpo-94,6 beta
    24 lata
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 21 lipca 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania w nocy to jest tragedia u mnie. Szczególnie gdy trzeba się obrócić z boku na bok. Ciągnie mnie od pachwiny do pachwiny i całe spojenie.

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 21 lipca 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od wczoraj czuje małego w dole jak mi gmera i naciska na szyjke,czasem aż zegnie przy chodzeniu. A dzisiaj latam sikac cały czas 😐

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 21 lipca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do karmienia to moja ciocia karmila syna 4 lata :) ja chciałabym swoje dziecko karmić jak najdłużej, jeśli będę miała możliwość to do 2 lat na pewno. A co do skoczków to będę się starała raczej nie dawać, jak widzę jak moja siostra daje 2 latków smoczka od urodzenia bo nie chce jej się zająć dzieckiem (dosłownie tak jest, dziecko płaczę to nie przytuli tylko smoka i idzie) to mi samej żal jej córeczki. I jeszcze do karmienia Uwaga usłyszałam teorie, że po roku nie ma co karmić dziecka bo nie ma już mleka tylko woda :)

    kalcia, Neroli lubią tę wiadomość

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina o matko. No to fajne podejście. Jak dla mnie to każda niech karmi jak chce :) każde wyjście dobre dla dziecka i dla mamy będzie dobre. Ale niech to będzie karmienie a nie dawanie cyca na sucho... :/

    Wzięłam bratanka do siebie na noc i na jutro. Po 40min od przyjścia mój już hasło: nudzi mi się! I co zrobiłam? Przy centrum handlowym otwarli strefę summer park. Park linowy, surfbord i mini golf za darmo. Choćbym chciała to na dupie nie usiedzę ;] oczywiście mój mnie rozwalił hasłem jak zostałam za nimi: mamusiu turlasz się tam? :D
    Remik mi się jakoś ustawił tak że mi naciska na podbrzusze i kłuje. Do tego wróciły po tyg skurcze BH... Ale dam rady ;) mam nadzieję że w czwartek powie że wszystko ok i do Ustronia też pojadę na wycieczkę chociaż jak będzie trzeba to zostanę.

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek91 wrote:
    Paulina o matko. No to fajne podejście. Jak dla mnie to każda niech karmi jak chce :) każde wyjście dobre dla dziecka i dla mamy będzie dobre. Ale niech to będzie karmienie a nie dawanie cyca na sucho... :/

    Wzięłam bratanka do siebie na noc i na jutro. Po 40min od przyjścia mój już hasło: nudzi mi się! I co zrobiłam? Przy centrum handlowym otwarli strefę summer park. Park linowy, surfbord i mini golf za darmo. Choćbym chciała to na dupie nie usiedzę ;] oczywiście mój mnie rozwalił hasłem jak zostałam za nimi: mamusiu turlasz się tam? :D
    Remik mi się jakoś ustawił tak że mi naciska na podbrzusze i kłuje. Do tego wróciły po tyg skurcze BH... Ale dam rady ;) mam nadzieję że w czwartek powie że wszystko ok i do Ustronia też pojadę na wycieczkę chociaż jak będzie trzeba to zostanę.
    Dokładnie z tym się zgadzam, że na sucho to dziwnie, nawet to sobie wyobrazić to jakoś tak też.. A podejścia są różne.. Właśnie koleżanka cała ciążę paliła, sadzala dziecko i nie patrzyła, że za małe na siadanie, od 3 miesiąca dawała lizaka do polizania. I jej dzieci są zdrowe, szybko rosną. A drugi jak się stara jeść w ciąży zdrowo, dać dzieciom to co najlepsze to zawsze ma pod górkę

    moni05 lubi tę wiadomość

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina to mój ulubiony tekst z tą woda z cycka😀😀😀moja teściowa też taka genialna była a teraz na córcie nawet nie wspomni że karmi ponad 2 lata😂😂

    Kiniorek ja tez w czwartek mam wizytę i mam nadzieję że wszystko jest ok,bo chcemy w niedziele na krótkie wakacje się wybrac..

    moni05 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8eaf8be40dc9.jpg

    Tak się zrelaksowałam, że jak wróciliśmy to padłam i powstałam ledwo dopiero teraz 🙈 mam ochotę na coś mocno słodkiego do picia, wręcz jakaś cola czy inne pepsi lub piwo 0,0% by się nadało... taki zjazd czuje, może przed burza... 🤷🏻‍♀️

    Co do kp to super jak najdłużej. Ja chciałabym chociaż rok. Później raczej będzie trzeba wrócić do pracy kiedyś... może być różnie. Przedszkolanka w ogóle brawo 👏🏻. Ale ciumkanie cyca na sucho jest jakieś dziwne i nie na miejscu moim zdaniem... już bym wolała dać ten smoczek.

    Co do fotelika - jeszcze nie mam, ale mamy dostać od brata męża, wózek tez, wiec nie będę marudzić. Znam ich, na pewno jest dobry i bezpieczny. Auto mamy takie, że praktycznie wszystko do niego pasuje jak sprawdzałam 😉

    przedszkolanka:), Cabrera lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Paulina to mój ulubiony tekst z tą woda z cycka😀😀😀moja teściowa też taka genialna była a teraz na córcie nawet nie wspomni że karmi ponad 2 lata😂😂

    Kiniorek ja tez w czwartek mam wizytę i mam nadzieję że wszystko jest ok,bo chcemy w niedziele na krótkie wakacje się wybrac..
    Bo podejście zmienia się wraz z osobą :) u mnie w domu jak przyjeżdżała rodzina mamy z dziećmi to tata krzyczał, że biegają itp. (dzieci z rodzaju biegają i wszystko wynoszą ale nie krzyczą) a teraz jak wpada rodzina taty z dziećmi i dzieci Wrzeszcza non stop, kłócą się, niszczą meble, wynoszą rzeczy to ani słowa :)

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fotelik na insta to dziś numer jeden po tym co Mama ginekolog odstawiła... 🤦 Burza taka że szkoda gadać ale niestety rację mają matki które są w tym przeciwne... A o co chodzi? Dała starszemu fotelik do jazdy który jest za maly, gdzie dziecko ma zerowa ochronę boczna głowy, przy zderzeniu przetracenie karku murowane... a usprawiedliwienie się tym, że jest na urlopie to dla mnie zerowe usprawiedliwienie... Na urlopie mimo ubezpieczenia nikt nie jest nieśmiertelny...

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • kalcia Autorytet
    Postów: 529 682

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek, nie wiem czy dobrze zrozumiałam- bo w szpitalui nie słucham instastory, żeby nikomu nie przeszkadzać- mamyginekolog wsadził starszego syna w za mały fotelik? Dobrze rozumiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 20:09

    hchy43r8jppec09d.png
    l22ne6yd6rygrh0v.png
    i1vregz2ti2cyxol.png
    10dpo-18,5 beta, 12dpo-94,6 beta
    24 lata
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni to była walka by karmić a jak się udało to byłam dumna,że się nie poddałam mimo problemów i durnego gadania ;)

    Paulina dokładnie tak jest. Każdy widzi kogoś a siebie już nie ;)
    Kiniorek to niezła akcja..ale to starszy nie ma swojego fotelika na wakacjach czy jak? :O

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
‹‹ 810 811 812 813 814 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ