X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 29 maja 2022, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane co u Was ? Dzieciaczki zdrowe ?
    My chyba wszystko już zaliczyliśmy w żłobku. To podobno ospa się pokazała. Zaszczepiłam syna pierwsza dawka tydzień wcześniej. No i ciekawa jestem czy go to uchroni. Szczpilyscie na ospę ?
    Ogólnie poza chorobami to syn się fajnie rozwija. To już jest super ogarnięte dziecko. Kompan do rozmowy. A z córka zaczynamy przygodę z chodzeniem. Już jej na moment nie zostawię bo wstaje. Chce żeby ja prowadzić za ręce. Matko kiedy to zleciało. I na myśl i bieganiu za nią mnie trzęsie.

  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, nie było mnie tu wieki całe chociaż czytam wątek regularnie. U nas generalnie dobrze, Władek się super rozwija. Mamy teraz próbkę z odpieluchowaniem, od kilku miesięcy sika wciąż w majtki, a już opanował te umiejetność. Dużo o tym czytam i wychodzi na to ze to nasza wina i może cioć ze żłobka ze za duży nacisk na to kładziemy :/ już jestem trochę zdesperowana.

    Poza tym czekamy na kolejnego syna, termin mam na grudzień, czuje się fatalnie a ciąża była niespodzianka wiec trochę czekam na lepsze czasy aż się oswoje z sytuacja i poczuje lepiej. Dobrego dnia wszystkim!

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj aga jak miło Cię widzieć. Gratuluje drugiej ciąży. I fajnie ze wyszła niespodziewanie tum razem:) co tam więcej u Was ? Pamietam Twoje oczekiwania na ząbki Władka:) Moj syn majac1,5 roku miał 20 zębów. A teraz u córki 9 msc i czekamy tak jak Ty czekałaś :) zawsze jak zaglądamy desperacko do buzi to mi się przypominasz :) miło ze napisałaś :) pamietam jeszcze kilka dziewczyn które całkiem zamilkły. Ciekawa jestem co tam u Filipka, Bartusia, Remikow:) i pozostałych dzieciaczków :)

  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dreamer wrote:
    Oj aga jak miło Cię widzieć. Gratuluje drugiej ciąży. I fajnie ze wyszła niespodziewanie tum razem:) co tam więcej u Was ? Pamietam Twoje oczekiwania na ząbki Władka:) Moj syn majac1,5 roku miał 20 zębów. A teraz u córki 9 msc i czekamy tak jak Ty czekałaś :) zawsze jak zaglądamy desperacko do buzi to mi się przypominasz :) miło ze napisałaś :) pamietam jeszcze kilka dziewczyn które całkiem zamilkły. Ciekawa jestem co tam u Filipka, Bartusia, Remikow:) i pozostałych dzieciaczków :)

    Tak! Pamietam to oczekiwanie na zęby, teraz z perspektywy czasu wydaje mi sie zupełnienie nieważne kiedy te zęby wychodzą ;) Jesi dobrze pamietam Władek miał chyba 13 mcy jak wyszedł mu pierwszy. Do teraz nie ma jeszcze piątek, ale dentystka mówi ze wszystko w porządku, byliśmy ostatnio na pierwszej wizycie.

    Tez sie czasem zastanawiam co u niektórych dzieciaczków tutejszych :)

    Dreamer a jak u Ciebie? Jak to jest z dwójką? Z ta niespodzianka nasza to ja sobie na razie nie mogę tego w głowie poukładać. Mam dni ze sie cieszę, a mam takie ze jestem tym przerażona i mi źle, mysle o tym ze nie mamy osobnego pokoju dla drugiego syna, ze w ogóle jak to będzie. Jeszcze wczoraj ogłosiliśmy znajomym a oni zapytali: to czemu sie nie zabezpieczyliście? Słuszne pytanie (zaszłam w ciąże w 27 dniu cyklu po 3 latach starań i in vitro i przy cyklach regularnych jak w zegarku 28 dni) ale jednak dobiło mnie to jakoś, taki brak empatii. A może czepiam sie i to hormony już mną rządzą 🙈

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga ja się sama zastanawiałam kiedyś nas tym czy osoby po in vitro się później zabezpieczają:p bo znam masę osób po in vitro i wszyscy maja kolejne dziecko poczęte naturalnie :)

    Pytasz jak jest z dwójka ? To powiem krótko - przejebane ! 🙈

    Ale wiesz mi się córka trafiła hajnidka. Od początku nie spała. A dziecko niewyspane to dziecko wściekłe. Jest lepiej ale nadal nie umie spać. Wiec ciężko przy takim dziecku ogarniać życie i drugie dziecko. U Ciebie będzie napewno lepiej bo pamietam ze Twój mąż bardzo Ci pomagał. Moj cały czas w pracy. W weekendy również. Do malucha tez przyznajmy uczciwie nie ma cierpliwości. Jak się zajmie to synem. Wezmie na rower czy gdzieś ale z córka jestem cały czas ja. Wiec lekko nie jest. Bo nie mam zupełnie odpoczynku i innego życia. No ale miłość miedzy rodzeństwem jest ogromna. Miło patrzeć. Synek będzie Ci wdzięczny za brata.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2022, 21:39

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w ramach pocieszenia napisze, że przejebane jest tylko pierwsze 2lata 😉 później juz jest lepiej, a teraz jak jedna ma prawie 3lata a druga prawie 4lata to już bajka- idą we 2 się pobawić, pójdą same na podwórko, jeżdżą na rowerkach, piaskownica, hustawki , domek i dzieci nie ma- ja mogę spokojnie dom posprzątać, obiad ugotować - a te pierwsze 2lata szybko mija

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja tez tak sobie mówię! :) ze czas szybko zleci i zapomnę o tym koszmarze nieprzespanych nocy, omg - nie jestem na to gotowa znowu 🙈

    Dreamer, tak u nas po pierwsze egzemplarz wydaje mi się ze dość łaskawy się trafił, a po drugie mój mąż bardzo dużo robi, tj zakupy, gotowanie, sprzątanie kuchni, on codziennie tez budzi młodego, zbiera i zawozi do żłobka no i ogólnie aktywnie wychowuje. W ogóle przez jego drugi rok życia ja się skupiłam na pracy, bo musiałam się przekwalifikować, zmienić branże i się wykazać w nowej pracy, a mój mąż ogarnął wszystkie zwolnienia lekarskie i choroby młodego kosztem swojej pracy wiec naprawdę chwała mu za to. Dlatego to on jest bardziej przerażony drugim dzieckiem niż ja ;) wie dobrze jaki to wysiłek.

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga_ni zobaczysz jak szybko będziecie wspominać ten trudny czas. Moj mąż również bardzo aktywnie uczestniczy w wychowaniu dzieci - właściwie będąc na własnej działalności dostosowuje wszystko pod mój etat - zawozi/,odbiera dziewczynki z przedszkola, robi zakupy, kąpie, daje kolację jak mam 2 zmianę i kładzie je spać- wszystko pod moją pracę, więc jak masz tak duże wsparcie, to na pewno będzie dobrze- pozytywne myślenie to połowa sukcesu

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga rodzeństwo to piękna sprawa. Jak patrzę jak się maluchy uwielbiają to wiem ze warto było. No i trzylatek to nie dwulatek. To jest ogromny przeskok. Jak pamietam jak biegałam za nim z wielkim brzuchem bo mi skakał po meblach. Jak się mała urodziła to jesCze kilka miesięcy byl taki głupiutki ze masakra. Na krok go nie można było odstąpić. Ulubiona zabawka to noże:p proszki do prania i spindranie po parapetach. A teraz to już inne dziecko. Można modrze porozmawiac. Także będzie dobrze.

  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga mnie też jakoś przeraża kolejny raz przechodzenie przez to wszystko, ale tłumaczę sobie ze najgorsze to te pierwsze 2 lata a to szybko w sumie mija. No i boję się jak to jest wychowywać chłopca. A i muszę się pochwalić, że moje dziecko po ponad 2,5 roku zaczęło przesypiać całe noce 🥳 Nie każdą co prawda, ale już nie budzi się kilka razy albo jeszcze gorzej co godzinę albo 1,5. I zastanawiałam się czemu ona tak się budzi, ale chyba jest to kwestia osobnicza, bo nic innego się nie zmieniło.
    Mam taką nieśmiałą nadzieję, że drugi będzie lepiej spał, bo jak byłam w ciąży z Hanią to ona budziła się za każdym razem jak ja się budziłam w nocy (a budziłam się często). Teraz młody ostatnie harce ma o 23 i śpi całą noc mimo że ja się budzę. 😉

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszę bo u nas syn tak mało się ruszał w brzuchu ze miałam mega stresa cała ciąże. Urodził się śpioch. On by chętnie pospal w dzień nawet 3 godzinki. Po roku zaczął przesypiać nocki. Wcześniej tylko jedzenie i spanie. A córka cóż … w ciąży cały czas harcowała. O której bum w nocy nie wstała to była impreza. No i miałam masakrę ze spaniem z nią od początku. Dalej nie jest łatwo ale widzę światełko w tunelu. Także może u Was się podobnie sprawdzi. A zawsze to lepiej mieć pierwsze dziecko wymagające niż drugie

    aga90 lubi tę wiadomość

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1352

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dawno nie zaglądałam...

    Byłam dziś u gina. Ostatnia miesiączke miałam 05.05, tydzień temu wyszedł mi pozytywny test ciążowy. 🙈
    Totalna wpadka. Pęcherzyk ma 5mm wygląda to na 5 tydzień. Czyli owulacje miałam koło 35 dnia cyklu 😓
    Na tę chwilę lekarz nie mógł nawet potwierdzić ciąży. Ale pęcherzyk jest...

    Mam dwójkę dzieci. Syn idzie od września do pierwszej klasy, Lidka kończy 3lata w wrześniu.
    Jestem załamana. Mam prawie 36 lat. Wiem że to nie 46... Ale nie umiem się odnaleźć w tej sytuacji.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka wrote:
    Cześć dziewczyny. Dawno nie zaglądałam...

    Byłam dziś u gina. Ostatnia miesiączke miałam 05.05, tydzień temu wyszedł mi pozytywny test ciążowy. 🙈
    Totalna wpadka. Pęcherzyk ma 5mm wygląda to na 5 tydzień. Czyli owulacje miałam koło 35 dnia cyklu 😓
    Na tę chwilę lekarz nie mógł nawet potwierdzić ciąży. Ale pęcherzyk jest...

    Mam dwójkę dzieci. Syn idzie od września do pierwszej klasy, Lidka kończy 3lata w wrześniu.
    Jestem załamana. Mam prawie 36 lat. Wiem że to nie 46... Ale nie umiem się odnaleźć w tej sytuacji.

    Oooo, co za niespodzianka. Sama taką dostałam niedawno i bardzo współczuje. Rozumiem Twoje załamanie, sama mam 35 lat i co prawda to drugie, a nie trzecie dziecko, no ale zupełnie nieplanowane, nie jest mi z tym po drodze, również pod kątem warunków mieszkania itp. Po kilku tygodniach chyba udało mi sie wstępnie zaakceptować tę sytuacje, a nawet są dni kiedy sie cieszę. A jak Twój mąż zareagował? Jak sie czujesz?

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1352

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga_ni mąż się nawet ucieszył,kiedyś coś przebakiwal o 3cim dziecku, ale zawsze go od razu uciszalam. To mam. 🙈
    Fizycznie jest ok póki co. Piersi obrzmiałe i bolesne, ogólnie cała wzdeta jestem. Ale psychicznie to jazda bez trzymanki. Płacz po teście, nie mogłam uwierzyć. Po wizycie u gina też nie było lepiej. Pęcherzyk ma 5mm. Usłyszałam że zaszłam w ciążę kolo 16-18 dni wcześniej. Wychodzi jakiś 38dc na owulacje. A ja już wcześniej test ciążowy robiłam. Nawet po tych negatywnych to już myślałam że może menopauzę przechodzę albo jakaś chora jestem 🙈
    Teraz takie mieszane uczucia, żeby było wszystko ok, żeby tylko zdrowe. Potem że chce dziewczynkę, a potem że nie chce mieć trzeciego dziecka. Że może to pusty pęcherzyk,a zaraz że jestem złą matką jak zakładam że to nie ciąża.
    Mam wizytę za tydzień w wtorek u starego Gina. Powinno być już widać cokolwiek. A przynajmniej pęcherzyk będzie większy.

    Jakby nie było, wiem że sobie poradzę i z 3ka. Tylko ja nigdy nie chciałam mieć 3 dzieci. Marzyły mi się podróże. W końcu dzieci podrosły i można je zostawić z teściowa na 2-3dni. A tu znowu maluszek. 🙈
    Zaczęłam jeździć konno - muszę z tego zrezygnować.
    Chciałam zmieniać pracę - to już nie realne.

    Eh
    "Chcesz rozśmieszyć Boga - powiedz mu o swoich planach... "

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratulacje kolejnych ciąż!

    Konieczynka ten cytat miałam przed oczami ciągle starając się o pierwsze dziecko, teraz też niestety ciągle jest aktualny.

    Dziewczyny jest ktoś z Wrocławia albo tam był? Za tydzień jedziemy z Maja do zoo i zastanawiam się gdzie jeszcze warto pójść

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w kwietniu na 2 dni ale wiele nie zwiedzaliśmy, bo w sumie to zabrałyśmy się z mężem w delegaje. Zoo to wiadomo. Myślę że Majka będzie zachwycona szukaniem krasnoludków po starówce. Może teatr lalek, ale tam nie byłam więc nie wiem jak z repertuarem dla dzieci. Ale w parku kopernika obok teatru stoi taka mała karuzela z konikami itp. za chyba całe 3 zł więc może się spodobać jako dodatkowa atrakcja.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga90 wrote:
    Ja byłam w kwietniu na 2 dni ale wiele nie zwiedzaliśmy, bo w sumie to zabrałyśmy się z mężem w delegaje. Zoo to wiadomo. Myślę że Majka będzie zachwycona szukaniem krasnoludków po starówce. Może teatr lalek, ale tam nie byłam więc nie wiem jak z repertuarem dla dzieci. Ale w parku kopernika obok teatru stoi taka mała karuzela z konikami itp. za chyba całe 3 zł więc może się spodobać jako dodatkowa atrakcja.
    Dzięki. Oby tylko pogoda się udała

    syy26iye928jhyb7.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 1 lipca 2022, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Kochane ale się dzieje. Gratuluje Wam ❤️Widzę ze ciąże Was skłaniaja do odwiedzenia naszego starego forum❤️ Wszystko się ułoży. Rodzeństwo to piękna rzecz❤️ Ale nie powiem bo Was rozumiem. Październikowy już taki ogarnięty. Można by w końcu gdzieś wyjechać a tu małe dorzarte, rozdarte nie da żyć 😂😂😂
    Trzymajcie się w te upały ☀️☀️☀️

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1352

    Wysłany: 5 lipca 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam u starego Gina.
    Jestem w ciąży! Tzn test już dawno wyszedł ale tym razem widać było kropka. Sprzęt USG jest już podlatany, ale według tego co wyliczył to termin na 28.02.23
    Czyli owulacja koło 35dc !!!
    Serduszko jeszcze mało widoczne, sam Kropek ma 3,5mm , jednak widać było że coś pracuje.

    Jeśli chodzi o wyjazdy to moje dzieciaki szybko zaczęły latać samolotem. Syn miał 8m, córka 10. Teraz byliśmy z dwójką dzieci na objazdowce po Turcji na własną rękę. Było super, dzieci lepiej się odnajdują niż my, choć wiadomo że wymaga to zaangażowania większego niż wyjazd all inclusive. Zrobiliśmy ponad 2000km, mieliśmy 8 miejsc noclegowych i 15 dni w podróży. Teraz się zastanawiam jak takie coś zrobić z trójką dzieci 🙈🤣

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 5 lipca 2022, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka gratulacje jeszcze raz! Zdrowej i spokojnej ciąży.

    Też bym chciała niedługo do Ciebie dołączyć, o trójce dzieci już nie marzę, mam nadzieję że dwójka się uda.

    Prognozy na nasz wyjazd kiepskie ma padać ale trudno, jakoś trzeba będzie dać radę.

    Mója Majka w końcu zaczęła robić siku na nocnik, dziś nawet kupę zrobiła.

    Konieczynka lubi tę wiadomość

    syy26iye928jhyb7.png
‹‹ 1740 1741 1742 1743 1744
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ