X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 6 maja 2021, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Podziwiam Cię Kasia. Moje ambicje gdzieś uciekły i ani myślą się pokazywać. W ogóle mi się nie chce iść do pracy. Wolę z młoda w domu siedzieć. Może gdybym mieszkała w mieście i były jakieś lepsze perspektywy jakiejś pracy to by się człowiek zmotywował. Na wsi ciężko coś ogarnąć bez znajomości A szukać 50km dalej dojeżdżać dzień w dzień to sobie nie wyobrażam. Zresztą w ogóle podziwiam kobiety które zasuwają w robocie, wracają do domu, ogarniają dom, dzieci i padają na twarz. Moja koleżanka tak ma. Mąż za granicą, zjeżdża raz na 3tyg. Mówiła że gdyby nie jej mama to by już dawno padła na twarz.

    No myśmy kiedyś chcieli obydwoje więcej dzieci. Nie wiem co go tak teraz na jedno wzięło. I tak ja się nią w większości zajmuje bo on praca na 3 zmiany A w domu czy koło domu też coś ciągle do roboty jesti

    Wiktoria, ja w pracy dostaje skrzydeł... lubię to co robię ( tak, wiem dziwne jest lubić windykacje 😁) I cieszę się jak mogę pomyśleć I wdrażać różne pomysły. Zarządzać ludźmi też uwielbiam. Mnie taki słupki, wykresy , wyniki napędzają. Przełożonym dobrym nye jestem, bo jestem wymagająca, ale teraz mam tak trudny zespół że może trochę spokornieje.

    A trzecie dziecko , hmmm myslalam zeby wyciągnąć spirale jak Gabrysia skończy 3 lata, mąż już męczy, a ja zobaczę jak sytuacja w firmie będzie się rozwijać- póki co wredna Pani dyrektor jest na macierzyńskim i dobrze mi się z dyrektorem z Warszawy współpracuje, ale ona ma w lipcu wrócić.

    Ja też mieszkam na wsi i dojeżdżam 38km codziennie- co prawda obwodnica, no ale w miasteczku 5km ode mnie nie ma żadnych perspektywy

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 6 maja 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dojeżdżałam 40km do pracy kilka lat, potem zmieniłam stanowisko na kierownicze i miałam 25km do nowej apteki. Obecnie mam może 2km 🤣🤣🤣
    Wszystko się da tylko kwestia organizacji i kosztów które się ponosi. Wymaga to dużego zaangażowania,duzo poświęceń. Obecnie nie jestem kierownikiem i teraz bardzo mi to pasuje. Zamykam drzwi do pracy i zostawiam ja do dnia następnego. Też z szefowa jest różnie, czasem mam uwagi że np nie w tym miejscu przypięłam paragon do faktury, głupota zupełna a ja dostaje wykład.

    Nie radzę sobie za to w domu. Szczególnie starszak mnie martwi, tylko coś mu nie pasuje to placz i piszczenie. Trzeba go prosić o wszystko, zjedz, ubierz się, żeby umyj. A on patrzy jak Sroka w kość. Już się zastanawiam czy powinnam go zaprowadzić do psychologa, czy może przegapiam jakieś zaburzenia. W przedszkolu Panie mówią że jest dobrze, choć też czasem ciężko mu się skupić na zadaniach.

    U mnie różnica wieku to 4 lata, mogłaby być mniejsza, tylko o Lidke trochę musieliśmy się postarać a czas płynął. Mam nadzieję że jeszcze trochę i zaczął się razem bawić. Obecnie jest tylko placz i wymuszanie.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam różnice wieku ok 3 lata, bo chciałam żeby starsze dziecko było trochę samodzielne jak małe się pojawi i żeby poszło do przedszkola. Mieszkam na 3 piętrze i np. nie wyobrażam sobie codziennie dźwigać starszego jak bym była w ciąży albo dźwigać i małego i dużego.

    O Hanię staraliśmy się prawie rok więc już pewnie pod koniec lata coś tzerba będzie zacząć działać, bo nie sądzę że zaskoczy od razu. Ostatnio porobiłam sobie badania żeby w razie czego zdążyć się ogarnąć ale wszystkie wyniki idealne. Trochę już tęsknię za takim malutkim noworodkiem i mam jakies takie niespełnienie i rozżalenie żeby ten pierwszy czas z maluchem spędzić jak większość matek a nie tak jak nasza historia szpitalna. Z drugiej strony jak mi się przypominają te nasze trudne początki to aż mnie wzdryga.

    Ja trochę tęsknię za pracą ale pamiętam ją sprzed ery posiadania dziecka i obecnie przy dziecku i poziomie zmęczenia jakoś sobie tego nie wyobrażam. Choć z drugiej strony też już bym chciała się móc odciąć od domu i dziecka. I takie to dylematy.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja wiem że wszystko da się ogarnąć, kiedyś też tak dojeżdżałam i wiem że to kwestia organizacji. Po prostu teraz sobie tego nie wyobrażam żeby tracić tyle czasu na dojazdy i potem mieć tyle czasu mniej z dzieckiem. Może mi się kiedyś odmieni, nie wiem póki co jest dobrze jak jest. Też nie chciałam dużej różnicy wieku A już wyjdzie 2 lata. Nam starania zajęły 3.5 roku gdyby teraz tyle zeszło to chyba bym się poddała. Chociaż kuzynka z pierwszym miała problemy A drugie zaskoczyło od razu. Zobaczymy bliżej wakacji

    syy26iye928jhyb7.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 6 maja 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Mi od dwóch tygodni koleżanka podrzuca synka do opieki. Niestety mały ciężko znosi adaptacje 🙈 zobaczymy jak będzie dalej.
    Ja czekam, aż otworzą nam żłobek obok domu, ale czy to będzie w tymż wrześniu czy w następnym to ciężko przewidzieć.
    Na pewno jak Julka pójdzie do przedszkola to ja do pracy. Jakoś nie wyobrażam sobie siedzieć w domu kiedy dzieci beda w placówkach 🙄
    W planach mamy wyjazd na początku czerwca do Albanii. Mam nadzieję,że się uda,bo w tamtym roku nie wyszło przez covida w sumie...
    My dzieci więcej póki co nie planujemy, chociaż mam nadzieję,że się same jeszcze zaplanują 😉

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 6 maja 2021, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Dziewczyny ja wiem że wszystko da się ogarnąć, kiedyś też tak dojeżdżałam i wiem że to kwestia organizacji. Po prostu teraz sobie tego nie wyobrażam żeby tracić tyle czasu na dojazdy i potem mieć tyle czasu mniej z dzieckiem. Może mi się kiedyś odmieni, nie wiem póki co jest dobrze jak jest. Też nie chciałam dużej różnicy wieku A już wyjdzie 2 lata. Nam starania zajęły 3.5 roku gdyby teraz tyle zeszło to chyba bym się poddała. Chociaż kuzynka z pierwszym miała problemy A drugie zaskoczyło od razu. Zobaczymy bliżej wakacji
    Wiktoria, a pamiętasz jaku mnie bylo ? Bo my już na staraniach "się znalyśmy" , 2 lata o Zosie , a z Gabrysia za pierwszym razem jak dopuściłam męża do siebie w środku cyklu 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 16:15

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 6 maja 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Wiktoria, a pamiętasz jaku mnie bylo ? Bo my już na staraniach "się znalyśmy" , 2 lata o Zosie , a z Gabrysia za pierwszym razem jak dopuściłam męża do siebie w środku cyklu 😁
    Wiem wiem, pamiętam, szybko Wam poszło 😂 też bym tak chciała.

    syy26iye928jhyb7.png
  • ammarylis Autorytet
    Postów: 504 326

    Wysłany: 6 maja 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wyobrażam sobie siedzieć jeszcze teraz w domu. Trzeba wyjść do ludzi i przestawić myślenie na inne tory niż dzieci i dom. Lubię swoją pracę w laboratorium i nie wyobrażam sobie pracować gdzieś indziej. Od lipca szykuje mi się mały awans więc cieszy mnie to chociaż pracy i obowiązków jeszcze przybędzie. Jedyny minus jest taki, że wieczorem jestem wypruta na maxa. Trzeciego dziecka już nie planuję- nie ten wiek już zdecydowanie...Do tego 8-latek w domu też dostarcza atrakcji. Szkoła, treningi, angielski, koledzy wszystko wiadomo musi ogarnąć pracująca matka.

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 8 maja 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie z ta praca to jest różnie. Jednych wykańcza a dla innych jest odpoczynkiem od zajobu w domu. W gruncie rzeczy przedszkole będzie za nas dużo odwalać. Po pracy to zostaje tylko końcówka dnia i nacieszenie się dzieckiem. Ja rzuciłam poprzednia prace wiec teraz musiałabym zaczynać od zera. I nie mam na siebie pomysłu. A fakt nie chce się już człowiekowi wszystkiego uczyć w tym wieku.
    My byliśmy na komuni dzisiaj. Młody się super spisał. Dusza towarzystwa. Brał obce osoby za rękę i sobie zabierał do zabawy. Biegał i się chichral. Także myśle ze jednak się odnajdzie w żłobku jeśli zdecyduje go oddać. Ale to będzie dla mnie gorsze doświadczenie.
    Nie ma co zakładać ze kolejne starania będą długie. Bardzo często przy drugim jak już organizm wie ze potrafi to pyknie od razu.

  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 18 maja 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Update żłobkowy 😁
    Mały zaczął już drugi tydzień i jest nieźle. Chętnie idzie do Pań, mniej chętnie wraca do domu.
    Serce mi pęka, ale póki jest zadowolony to się cieszę, bo ja już nie jestem mu w stanie rozrywek w domu zapewnić 😭

    Kupowałyście już jakieś sandały dla bobasów? Bo chciałbym małemu coś kupić, ale nie wiem czy kupić w profesjonalnym sklepie za milion monet, czy coś z Deichmanna tańszego 🤷

    aga90 lubi tę wiadomość

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 18 maja 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandrina22 wrote:
    Update żłobkowy 😁
    Mały zaczął już drugi tydzień i jest nieźle. Chętnie idzie do Pań, mniej chętnie wraca do domu.
    Serce mi pęka, ale póki jest zadowolony to się cieszę, bo ja już nie jestem mu w stanie rozrywek w domu zapewnić 😭

    Kupowałyście już jakieś sandały dla bobasów? Bo chciałbym małemu coś kupić, ale nie wiem czy kupić w profesjonalnym sklepie za milion monet, czy coś z Deichmanna tańszego 🤷
    Super że mały tak dobrze zaakceptował żłobek! Tylko się cieszyć 😊 A Ty jak się czujesz?
    Też byłam ostatnio poszukiwać sandałów ale u nas po sklepach wszystko z odkrytym palcami A wolałabym żeby były z przodu zabudowane. Myślałam żeby kupić w ccc z Neil blue albo lasockiego. Jak fajne są to nawet i po 170zł albo i droższe A ja chce żeby miała do biegania koło domu. Zastanawiam się żeby kupić crocsy ale nie wiem czy będą dobre dla takiego dziecka no i mam problem żeby upolować coś w rozmiarze 20

    syy26iye928jhyb7.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 18 maja 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria ja tak sobie, plecy i kość ogonowa bolą okrutnie jak więcej chodzę a brzuch to mi pęknie zaraz. Już odliczam do terminu.

    Ale malutką na stopkę! Mój wielkolud już 23 nosi.

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 18 maja 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupowalam Zosi rok temu i zabudowane emelki ( tu dałam 180zl) ale też z odkrytymi palcami dorwałam w jakieś promocji lasockiego za 79zl - i to były rozmiary 22, Gabrysia nosi teraz 21 więc powinny być ok. A Zosi musze kupic nowe 24 rozmiar.

    Wiktoria ja rok temu kupiłam Zosi trampki za 35zl I to chyba były jej ulubione buty , Gabrysia teraz tylko na podwórku brdzie mogła w nich chodzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2021, 20:35

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 18 maja 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie doświadczenie z marką cocodrillo? Bo widzę że są tanie sandały i zastanawiam się czy są warte zakupu

    syy26iye928jhyb7.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 18 maja 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio dorwałam w ccc lAsockiego półbuty za 49zł na Maje, super sa! Także czasem uda się coś upolować

    syy26iye928jhyb7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 maja 2021, 05:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    A macie doświadczenie z marką cocodrillo? Bo widzę że są tanie sandały i zastanawiam się czy są warte zakupu
    Ja z ciuchami. Nigdy sama nie kupowalam ale dziewczyny dużo dostawały na prezent. Gatunkowo są dobre. Buty nie mam pojęcia.

    Często np w ccc jest -30% albo ja też indywidualne kody dostaje bo sama kupuje dla siebie lasockiego

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aga90 Autorytet
    Postów: 252 162

    Wysłany: 19 maja 2021, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kupiłam sandały w ccc Lasockiego rozm. 21. Chcialam skórzane bo mojej się dość stopa poci. Szukałam zakrytych palców ale nic mi się nie spodobało i wzięłam z odkrytymi. Do latania po placu zabaw i do ogródka ma najzwyklesze szmaciane trampki.

  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 19 maja 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ma też zwykle trampki ze smyka ale jak jej ściągam to noga mokra. W żadnych butach nie ma tego problemu tylko w trampkach

    syy26iye928jhyb7.png
  • Martyna_Dietetyk Koleżanka
    Postów: 183 13

    Wysłany: 19 maja 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki!
    Piszę pracę magisterska na temat wpływu żywienia i wybranych parametrów stylu życia na płodność. Proszę jedynie o wypełnienie, krótkiej ankiety, która jest przedmiotem badań mojej pracy mgr. Sama ankieta zawiera pytania dotyczące głównie żywienia 😊 Ankieta jest ANONIMOWA, a jej wyniki posłużą mi jedynie do dogłębnego zbadania tematu i napisania pracy mgr! Z góry dziękuję za poświęcony czas :)
    Niestety nie da się kliknąć tutaj w link, istnieje opcja jedynie kopiowania i wklejenia:)

    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdb1P-yoAMo-BWNFHIkZTgqAdC1Ih4wbEHIKnnoTQvfg7S3yA/viewform

  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2039 849

    Wysłany: 25 maja 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakieś sposoby na jedzenie piasku przez dziecko ? Normalnie tak mu smakuje ze sobie z nim nie radzę. Jeszcze się zastanawiam może ma jakieś niedobory pokarmowe?

‹‹ 1731 1732 1733 1734 1735 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ