X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 18 lutego 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni gratulacje :*

    moni05 lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po wczorajszym gorszym ,dzisiaj mi lepiej :P czyli takie zmiany są ok :)

    moni05 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matka30+ wrote:
    Syn jest z czerwca 2017. Od początku ciąży czuję, albo mi się wydaje, że mam mniej pokarmu. Jednak on dalej w nocy na mnie wisi. Ogólnie mamy problem z zasypianiem w domu, bo nie toleruje smoczka, pluje nim i musi być cycek. W nocy kilka razy sie domaga. Za to u dziadków jak jestem w pracy, do drzemki zaakceptuje smoka.
    Ogólnie póki krwawień nie ma i z ciążą jest ok, to bedziemy sie karmić dalej. Ale tandemu sobie nie wyobrażam z taką różnicą wieku.

    To nasze dzieci w podobnym wieku, mój jest z września. Teraz wisi non stop, przez zęby nie je nic innego... Cieszę się z tego, że nie boli przy karmieniu póki co xD

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni gdzieś na necie wyczytałam ze one maja działanie psychotropowe też po części... Troche dziwne że je lekarz przepisał ja jesteś w ciąży. Wiem że chodzi o to żeby Cię nie wypompować ale nie wiem jak to się ma do maluszka w tym momencie...

    Ja dzisiaj przebrnęłam bez zwrotów! Juhu! :-D

    Za chwilę się kładę, oby jutro też bez rewolucji :)
    I z rana na badania krwi lecę :)

    W sumie oprócz tego żeby nie jeść przed badaniami i nie pić nic itp tylko wode to chyba rzadnego wiekszego przygotowania nie trzeba?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 20:17

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie dzisiejsze moje wyniki..
    TSH- 1,7
    Hcg - 6766 , a 11.02 bylo 399, wiec chyba ok.
    Progesteron 17,70.
    No i jak dziewczyny myslicie z tym progesteronem nie za malo ?? Biore 200 luteiny i 10 dupka. Czemu taki niski poziom :((((??

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek91 wrote:
    Moni gdzieś na necie wyczytałam ze one maja działanie psychotropowe też po części... Troche dziwne że je lekarz przepisał ja jesteś w ciąży. Wiem że chodzi o to żeby Cię nie wypompować ale nie wiem jak to się ma do maluszka w tym momencie...

    Ja dzisiaj przebrnęłam bez zwrotów! Juhu! :-D

    Za chwilę się kładę, oby jutro też bez rewolucji :)
    I z rana na badania krwi lecę :)

    W sumie oprócz tego żeby nie jeść przed badaniami i nie pić nic itp tylko wode to chyba rzadnego wiekszego przygotowania nie trzeba?

    Ja się nie dziwię jak przeczytałam trochę na forach. Nie mam ich brać codziennie, tylko jak torsje będą bardzo dokuczliwe.
    A czytałyście ulotkę nospy?

    "Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy korzyść przewyższa czynniki ryzyka. Drotaweryna przenika przez łożysko. Nie stosować preparatu w okresie porodu, ze względu na zwiększone ryzyko krwotoku poporodowego. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią."

    Więc czemu ogólnie jest uważana za bezpieczną? Lekarz pozwala, więc teoretycznie powinno się mu ufać. Chyba.

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Paolka_25 Autorytet
    Postów: 864 653

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera znowu wizytujemy razem :-D ;-)

    Moni super wieści!

    Też mam zdjęcie swojej borówki :-)

    Teściowa już dziś pytała czy może przekazać dalej tą "cudowną wiadomość" ale póki co zabronione ma... :-P

    moni05, Cabrera lubią tę wiadomość

    Paolka _25
  • zmyslowa Koleżanka
    Postów: 57 10

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Ja się nie dziwię jak przeczytałam trochę na forach. Nie mam ich brać codziennie, tylko jak torsje będą bardzo dokuczliwe.
    A czytałyście ulotkę nospy?

    "Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy korzyść przewyższa czynniki ryzyka. Drotaweryna przenika przez łożysko. Nie stosować preparatu w okresie porodu, ze względu na zwiększone ryzyko krwotoku poporodowego. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią."

    Więc czemu ogólnie jest uważana za bezpieczną? Lekarz pozwala, więc teoretycznie powinno się mu ufać. Chyba.
    Jeśli chodzi o no-spę to zawsze byłam przeciwnikiem...brałam w skrajnych przypadkach,podczas silnych skurczy...lekarze niestety uważają ,że no-spę można łykać codziennie w każdej ilośći :O szok

    moni05 lubi tę wiadomość


    Moje serduszka w niebie:(
    04.2011 [*]
    10.2018 [*]
    12.2018 [*]
    27.02.2019-MOJE DWA KOCHANE ANIOŁKI [*][*] 9TYDZ.
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zmyslowa wrote:
    Jeśli chodzi o no-spę to zawsze byłam przeciwnikiem...brałam w skrajnych przypadkach,podczas silnych skurczy...lekarze niestety uważają ,że no-spę można łykać codziennie w każdej ilośći :O szok

    Właśnie też jestem sceptyczna, od początku starań nie wzięłam ani jednej.
    Lekarz pozwolił, jeśli ból będzie bardzo dokuczliwy, np. utrudni zasypianie. Bo sporadycznie jest podobno ok, to samo mam mieć z czopkami - wmuszać dużo płynów i brać jak wymioty będą dokuczać mocno w ciągu dnia (nie np. jak zwymiotuję ze dwa, trzy razy).

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Jupik Autorytet
    Postów: 2947 1313

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toteż ja nawet głupiego paracetamolu nie łykałam dopóki nie wyłam z bólu. Bo niby taki bezpieczny, a gdzieś już mi się obiło o uszy, że nowe badania wykazują, że wcale taki bezpieczny nie jest i w szkole rodzenia nam mówili, że nawet lepiej już brać ibuprofen, przynajmniej w tej późniejszej ciąży (a zawsze było odwrotnie). Nospa w ciąży tylko jak się ma silne skurcze, które mogą doprowadzić do poronienia-w tym wypadku lepiej ją brać, bo właśnie ewent.skutki uboczne przywyzaja to co się może stać jak się jej nie weźmie. Te czopki włożyłam do szafki i se leżą, bo po ulotce podziękowałam. Generalnie dla mnie wszystko to chemia i tak jak rozumiem, że czasem jest wyższa konieczność, tak u mnie konieczności nie było i nic nie lykalam.

    dxomf71x292hw6jw.png
    f2wlj44j36x6tmua.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 lutego 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    Toteż ja nawet głupiego paracetamolu nie łykałam dopóki nie wyłam z bólu. Bo niby taki bezpieczny, a gdzieś już mi się obiło o uszy, że nowe badania wykazują, że wcale taki bezpieczny nie jest i w szkole rodzenia nam mówili, że nawet lepiej już brać ibuprofen, przynajmniej w tej późniejszej ciąży (a zawsze było odwrotnie). Nospa w ciąży tylko jak się ma silne skurcze, które mogą doprowadzić do poronienia-w tym wypadku lepiej ją brać, bo właśnie ewent.skutki uboczne przywyzaja to co się może stać jak się jej nie weźmie. Te czopki włożyłam do szafki i se leżą, bo po ulotce podziękowałam. Generalnie dla mnie wszystko to chemia i tak jak rozumiem, że czasem jest wyższa konieczność, tak u mnie konieczności nie było i nic nie lykalam.

    Zobaczę jak będzie :) nie dawałby mi ich po raku szyjki macicy, po tym, co przeszliśmy, sam to podkreśla, ufam mu. Dni, w których wymiotowalam więcej niż raz na godzine było może z pięć. Tylko takie będę brała pod uwagę.
    Zęby już na tym cierpią, co dalej...

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak, nospa niestety ma efekty uboczne. Zjadlam jej wiadro w ciazy z Borysem (ok 20tc szyjka skrocila sie do 2cm) choc i tak lykalam polowe tego co mi kazali i niestety borykalismy sie z obnizonym napieciem miesniowym.

    moni05 lubi tę wiadomość

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byl tez watek o TSH. W ciazy najlepiej aby bylo ponizej 2. Norma pozaa ciaza jest chyba do 4.2, ale co organizm to inazej. W moim przypadku, nawet bez ciazy, jak mam powyzej 2 to sie zle czuje, bez badania krwi wiem kiedy mam 'zle' wyniki, kiedy te 'zle' sa przy TSH np. 2.6

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, i jeszcze wam napisze jakie katusze przezywam w pracy. Lubie kawe, zawsze lubilam, pilam duzo. Nadal pije rano w domu i wszystko jest ok. Jak tylko dojezdzam do pracy to wszyscy zaczynaja kawoparzenie. A ja w tej samej chwili mam zacisk w gardle i mnie mdli. Kolezanka z biurka obok, przynosi przez caly dzien kawe za kawa, a ja sie czuje jakby ktos mi glowe do ekspresu wsadzil. Dzis siedzialam oddychalam przez usta, aby tego zapachu nie czuc. Myslalam, ze zwariuje!
    Nie wiem co z ta kawa w pracy, i tu i tam jest ekspres, ale w pracy ten zapach doprowadza mnie do szalenstwa

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to mnie odrzuca od zapachu kawy ale jak doleje mleko to jest idealnie.

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do no spy to jak leżałam z wymiotami to nikt nie wpadł na pomysł na czopki (kroplówki plus tabletki przeciwwymiotne) ale no spa 3x dziennie,notorycznie każdemu..oczywiście nie brałam bo przesada przecieź. A niby na wypisie mialam że bylo ryzyko poronienia a poniźej mdlości i wymioty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2019, 21:44

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Co do no spy to jak leżałam z wymiotami to nikt nie wpadł na pomysł na czopki (kroplówki plus tabletki przeciwwymiotne) ale no spa 3x dziennie,notorycznie każdemu..oczywiście nie brałam bo przesada przecieź. A niby na wypisie mialam że bylo ryzyko poronienia a poniźej mdlości i wymioty.

    Ja myślę, że jeśli lekarze zalecają, to muszą mieć rację. Nosz komu ufać jak nie im? Ja oprzytomniałam, przecież przed 10 lat nigdy się na swoim nie zawiodłam.
    Myślę, że te leki mają za zadanie ulżyć nam i nie zaszkodzą, tylko wszystko z umiarem.

    Mój lekarz stwierdzil, że tabletki w te moje gorsze dni nie mają sensu, bo zwrócę je zanim się rozpuszczą.

    Agu1 lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Kiniorek91 Autorytet
    Postów: 2003 1502

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raz wzielam nospe jak mnie bolalo tak ze sie wyprostowac nie moglam.
    Zastanawiam sie czy na kilka dni nie odstawic pregny a zostawic sam kwas foliowy 400. Zeby sprawdzic czy przez witaminy wymiotuje ...

    f2w3dqk3m66a9e1d.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniorek91 wrote:
    Ja raz wzielam nospe jak mnie bolalo tak ze sie wyprostowac nie moglam.
    Zastanawiam sie czy na kilka dni nie odstawic pregny a zostawic sam kwas foliowy 400. Zeby sprawdzic czy przez witaminy wymiotuje ...

    Jeśli nie masz niedoborów to możesz :) mi lekarz powiedział że może być femibion a może być tylko folik, bo w tym femibionie 1 i tak nie ma wiele więcej.

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Mine93 Koleżanka
    Postów: 48 82

    Wysłany: 18 lutego 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wy tu o traceniu na wadze, a u mnie na odwrót:D
    Wczoraj miałam rano delikatne mdłości, ale zjadłam śniadanie i przeszło. Dziś ugotowałam sobie gar kapusniaku bo chodził za mną od tygodnia, a że mąż i syn nie lubią, cały tylko dla mnie :))

    Moni super wieści z wizyty :)

    Zmysłowa trzymam kciuki aby na następnej wizycie było wszytko super!!

    moni05, Paolka_25 lubią tę wiadomość

    7cs szczęśliwy ❤❤❤
    eikts65gkw2joqca.png

    Synek 2013 ❤
‹‹ 117 118 119 120 121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ