X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 29 lipca 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, 56 to strasznie nisko. Ale czy możliwe żeby to był błąd?

    Ja we wtorek mam USG genetyczne i pobranie krwi na Pappe. Być może jeśli wyniki będą ok to wtedy powiemy o ciazy naszym rodzinom.

    W dodatku w przyszłym tygodniu będzie u nas na kilka dni teściowa. I powiem wam szczerze że strasznie nie mam ochoty na jej nawet krótki pobyt, ale wiem że dla męża to wiele znaczy. Nie jest to zła kobieta, ale strasznie wścibska. I to aż tak do przekroczenia granic nie uznaje że jej syn ( i ja jako jego żona) nie o wszystkim mamy ochotę jej mówić. W dodatku uwielbia dawać dobre rady.
    Zazwyczaj jakoś to znoszę, zazartuje,albo odpowiem kulturalnie. Ale z każdym tc takie zachowania innych ludzi coraz bardziej mnie za przeproszeniem wk...
    Np. Jak dwa tygodnie temu szłam na L4 powiedziałam mojej przełożonej że źle się czuję, mam różne dolegliwości i stąd lekarz uznał że powinnam odpocząć. A ona zaraz zaczęła dopytywać: ale to co- mdlejesz, wymiotujesz czy co? Kurde, a co jej do tego?
    Ogólnie mam wrażenie że ludzie często nie wiedzą kiedy przestać się odzywać...

    16-01-2022 - synek💙
  • Warszawianka Koleżanka
    Postów: 45 122

    Wysłany: 29 lipca 2021, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzylam dzisiaj rano w domu, wyszło 86, pewnie przy najbliższym pobraniu powtórzę badanie z krwi żylnej. Trudno mi uwierzyc, żeby wynik był tak niski, przy wcześniejszych wynikach miałam dwa razy ok 90.
    Tez we wtorek mam wizytę z usg, na niej wyniki pappa, które pobierałam wczoraj. Będziemy razem oczekiwać na badania ☺️
    Ja tez w pracy i rodzinie mówię jak najmniej, nauczyłam sie ogólnikowo odpowiadać na pytania, zmieniać temat, a przede wszystkim sie tym nie przejmować.

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    16uddqk3eylk776c.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuszne podejście , mało mówić i nie przejmować się. Najbadziej zdrowe podejście 🙂💪nie lubię ludzi, którzy chcą żyć życiem innych i się wtrącają nie tam gdzie powinni. Moi rodzice tez są bardzo namolni i nie znają umiaru odkąd się dowiedzieli 🤦‍♀️Ostatnio już była spina i muszę dozować im kontakty i informacje bo liczą na codzienne raporty i dzwonią czy piszą z pierdolami. Rozumiem wizyta Usg i informacje, ale codziennie pytać co robię itp 🤷‍♀️Masakra. Wiedziałam, ze tak będzie jak się dowiedzą i chciałam przeciągnąć ten moment do początku sierpnia, ale z racji na przesunięty wyjazd w góry, musieli dowiedzieć się wcześniej. Ps. Ja dziś zaliczyłam spacer i spotkanie i kawę z koleżanka . Dostałam książkę abc ciąży i kremik na brzuch 😂czasami mnie brzuch swędzi, tez tak macie? 🧐muszę się drapać bo nie wytrzymuje 😂 jutro chyba skacze na głęboka wodę i jadę oddać krew na Sanco/Nifty 🧐🙊🙊🙊🙊 miałabym wynik przed pappa

    Warszawianka lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 29 lipca 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już wyniki badań: progesteron po odstawieniu lekow- 48 NG🙂

    Jest też wynik testu obciążenia glukoza... Cóż- 2/3 testu zaliczyłam, 1/3 oblałam😁 wyszło 89-207!!!-99.
    Swoją drogą na czczo mam dobry wynik, a na glukometrze położnej wyszło 102...
    No nic, z tego co kojarzę to jak chociaż jeden parametr jest zły to stwierdzają cukrzycę? Czyli we wtorek lekarz oficjalnie wpisze mi to w książeczkę.

    16-01-2022 - synek💙
  • Warszawianka Koleżanka
    Postów: 45 122

    Wysłany: 29 lipca 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron super!
    Przy wyniku >200 rozpoznaje się cukrzycę, niezależnie od testu, jedzenia itd.

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    16uddqk3eylk776c.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 29 lipca 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh... Nic już na to nie poradzę. Przynajmniej będę miała więcej zleconych badań, szybciej będę pod kontrolą ktg i nie pozwolą mi przenosić ciąży. I dziecko będzie lepiej zbadane po porodzie.
    Z dwojga złego skoro i tak mam problem z cukrem to już chyba lepiej mieć tą etykietę. I tak dalej będę o sobie dbała i pilnowała cukier glukometrem. Naprawdę odkąd jestem w tej ciąży to staje na rzęsach żeby bobas był zdrowy. Nie przypuszczałam że potrafię trzymać aż tak restrykcyjną dietę😁 chyba instynkt macierzyński mnie dopadł 😉

    jaina_proudmoore, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie miałam pisać, że będziesz miała częściej badania i lepsza opiekę itp. Także są plusy takiej sytuacji. Każdemu cukrzyca źle się kojarzy, tym bardziej w ciąży, ale naprawdę można to ogarnąć. 🙂dobrze dobrane odżywianie plus ruch pomogą na pewno. 💪a mnie dziś mąż wkurzył bo mówię mu o Sanco a ten z hasłem, że to badanie miało być darmowe. To mówię, że prenatalne na NFZ jak coś, ale miejsc nie było 🤦‍♀️To ten do mnie, że lekarz miał mnie wcisnąć.. gadka jak ze ścianą dosłownie. I potem zmienił temat na to ile ma pracy itp. Prenatalne badania w tym test Sanco itp to naprawdę ważna kwestia, a człowiek stresuje się czy dzidzia będzie zdrowa 😳

    Stokrotka 86 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, ja mam wrażenie że faceci czasami nie ogarniają. Może ich też dopada kalafior ciążowy😁

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka 86 wrote:
    Jaina, ja mam wrażenie że faceci czasami nie ogarniają. Może ich też dopada kalafior ciążowy😁
    Czy na ten ten Sanco/ Nifty mogę z ulicy wejść po prostu bez skierowania? 🧐

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 29 lipca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że w takiej np. diagnostyce czy innym miejscu gdzie na pobranie krwi nie trzeba się umawiac to tak. Bo to i tak ty płacisz, a to jest tylko kwestia pobrania krwi.

    Edit: http://www.genomed.pl/index.php/pl/test-sanco
    Chociaż tutaj piszą żeby się umawiac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 19:02

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zadzwonię jutro i się dowiem. Jak wynik będzie za tydzień to szybciej niż Pappa 🙂a mężowi głowę ukręcę niebawem bo zajął się graniem i stoicki spokój, a ja już myśle o tym Usg i taki dziwny strach mnie obleciał 🤷‍♀️Nie wiem czy bardziej się boje Usg czy testu pappa. Eh ciagle coś, nie ma spokoju 😂

    Stokrotka 86 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam fajnego zdjęcia więc się nie pochwalę. Za płytkę dopłacić nie było możliwości więc nie mam też pięknego nagrania jak z córką. Przeziernosc (NT) 1,6mm, dzieć mierzy 5,7cm. Serce biło na 165ud/ min . Wszystkie narządy wewnętrzne obecne. Kość nosowa obecna, łożysko na przedniej ścianie. Przepływy prawidłowe, płyn owodniowy w normie, pępowina trojnaczyniowa. Termin porodu bez zmian na 10 Lutego 🙂 A dr zapytany o płeć powiedział tylko tyle, że bardziej sklaniałby się ku chłopcu a jak będzie to czas pokaże 😉 Najważniejsze, że dziecko ZDROWE 🥰

    Negra85, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, Pcosik_2, niutek87, Selena, Paula2702, Warszawianka, Gosia Rumi, Miamonia, Kasiastaraczka, po_prostu_ja, Gisele, Jeheria, dobuska lubią tę wiadomość

  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj, od kiedy wiem, kto mieszka pod moim sercem, chodzę jak na haju 🤗
    Mąż od początku ciąży mówił, że będzie córeczka tatusia, wyszedł chłopczyk, pewnie jeszcze parę dni minie zanim się przestawimy 😄
    Powiedziałam staremu, że mieliśmy 5 mrozaków, statystycznie na świecie jest więcej kobiet niż mężczyzn, więc powinny być 3 dziewczyny i dwójka chłopaków. Jeden siedzi w brzuchu, więc może następnym razem będzie córeczka 😄
    Wczoraj był przełomowy dzień, dowiedzieć się, że po tych wszystkich niepowodzeniach, testach z bielą vizira, wylanych łez, kłótni, niezrozumienia, wydanych pieniędzy, wkłuć, miliona tabletek, krwawień, badań i znieczuleń, urodzi się zdrowe dziecko to jak wygrać maraton. Mam nadzieję, że jestem już na ostatniej prostej, że już za parę miesięcy będę tulić w ramionach naszego Synka.
    To jest takie realne, jakby ktoś mnie obudził ze snu, jakbym dostała z liścia i przeniosła się do świata sprzed starań, gdzie mogę chodzić uśmiechnięta, gdzie mam na co czekać,na kogo czekać, gdzie mam więcej radości niż zmartwień.

    A teraz wracam na ziemię 😁 Czy macie już odwagę na kupno rzeczy dla Maluszka? Czy wolicie jeszcze poczekać?

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, Paula2702, Warszawianka, Gosia Rumi, po_prostu_ja, Gisele, dobuska, Malina34 lubią tę wiadomość

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra85- piękny wpis 💗💗💗

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do punktu gdzie robią; skierowania nie trzeba ani umawiać się tez. Średnio czeka się tydzień na wynik. Chyba zrobię starego w konia i jutro wyskoczę 😂daleko nie mam od domu, a potem to ja będę oazą spokoju 😂.

    Aneta8, Stokrotka 86, dobuska lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero dziś nabrałam odwagę na suwaczek 😂obejrzałam wózek i łóżeczko i wystarczy na razie. Poczekam chyba do września 🙂🍀

    Aneta8, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra, to takie prawdziwe co napisałaś! Czuję się podobnie! 🥰
    I wczoraj kupiłam symbolicznie i dość nieśmiało 4 rzeczy dla maluszka. Tyle na to czekałam, że nie mogłam sobie odmówić małego uczczenia tego cudu 💙

    Morwa cudownie, że wszystko dobrze! 🥰

    Jaina dobrze robisz 😉 mąż na pewno wybaczy i oboje będziecie spokojniejsi ☺️

    jaina_proudmoore, Gosia Rumi, dobuska lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8- słusznie postąpiłaś z zakupami . 🙂🙂🙂💗💗💗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2021, 19:46

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 29 lipca 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamuśki 💜💜Wizyta w szpitalu jak to w Anglii dużo się nie dowiedziałam przypuszczają ze dolegliwości które mam to przez moje nietolerancję bo w sobotę pozwoliłam sobie na mała dezercje zjadłam trochę chińszczyzny od dzieci 🤔Zbadali ciśnienie 114/77, zmierzyli temperaturę 36.4. Saturacje 99% .. Nawet brzuszka czy doplerem serduszka nie sprawdzili. Nie krwawię wiec nie ma potrzeby sprawdzać szyjki .. Dostałam wykład z anatomii ze twardnienie podbrzusza to wczesne skurcze braxton czuje je bardziej bo nie mam prawie tłuszczu na brzuchu a pozatym jestem wielorodka 😂😂😂 żenada ..Przynajmnie na 18/08 wkoncu zarezerwowała badanie nifty pro .

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 29 lipca 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalcia64 wrote:
    Hej mamuśki 💜💜Wizyta w szpitalu jak to w Anglii dużo się nie dowiedziałam przypuszczają ze dolegliwości które mam to przez moje nietolerancję bo w sobotę pozwoliłam sobie na mała dezercje zjadłam trochę chińszczyzny od dzieci 🤔Zbadali ciśnienie 114/77, zmierzyli temperaturę 36.4. Saturacje 99% .. Nawet brzuszka czy doplerem serduszka nie sprawdzili. Nie krwawię wiec nie ma potrzeby sprawdzać szyjki .. Dostałam wykład z anatomii ze twardnienie podbrzusza to wczesne skurcze braxton czuje je bardziej bo nie mam prawie tłuszczu na brzuchu a pozatym jestem wielorodka 😂😂😂 żenada ..Przynajmnie na 18/08 wkoncu zarezerwowała badanie nifty pro .

    Haha super, mam nadzieję, że jesteś teraz spokojniejsza 😂🙈 serio współczuję podejścia lekarzy.. człowiek szuka pomocy i wychodzi chyba z jeszcze mniejszą wiedzą..

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ