X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 17 listopada 2022, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta 😚
    Ojej, zdrówka dla Maksia w takim razie 🥰
    Miło, że zaprosili na świętowanie,szkoda że nie mogliście pojechać
    Jej,chorowanie dzieci jest straszne 😥
    No pięknie, co za spryciarz 😁
    Z dwójką to dopiero będzie
    Początek na pewno ciężki,ale później już będzie super ❤️

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 22 listopada 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂
    Dziewczyny mam pytanie: czy Wasze maluchy też nie chcą jeść stałych posiłków jak idą zęby?

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 22 listopada 2022, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek nie zauważyłam niczego takiego, choć u nas jak zęby wyszły w sierpniu to do tej pory cisza, mamy 2 zęby

    niutek87 lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 22 listopada 2022, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek, u nas jakoś zęby jak narazie nie wpływają na jedzenie. Ale dziecko mojej koleżanki właśnie tak reagowało że nie chciało jeść. Tylko cyc i cyc. Dopiero jak zęby powychodziły to przestawiło się na stałe.
    AnSan co u was? Trzymam kciuki żeby było lepiej...

    Co w ogóle u reszty dziewczyn? Jak dzieciaczki? Jak ogarnięcie rzeczywistość?
    U mnie totalny chaos 😛

    niutek87, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 23 listopada 2022, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas właśnie nie chce jeść stałych, nie ma znaczenia czy to papki,grudki, kawałki,ciepłe, chłodniejsze, ze słoiczka czy ugotowane przeze mnie. Zje 2 łyżczeczki i koniec. Są 3 zęby, idą 3 następne. Mam wrażenie,że szkoda mu czasu na jedzenie, bo nie chce nawet w krzesełku siedzieć. Byliśmy u logopedy i w buzi wszystko jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2022, 07:22

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 listopada 2022, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    No u nas właśnie nie chce jeść stałych, nie ma znaczenia czy to papki,grudki, kawałki,ciepłe, chłodniejsze, ze słoiczka czy ugotowane przeze mnie. Zje 2 łyżczeczki i koniec. Są 3 zęby, idą 3 następne. Mam wrażenie,że szkoda mu czasu na jedzenie, bo nie chce nawet w krzesełku siedzieć. Byliśmy u logopedy i w buzi wszystko jest ok.
    Niutek tak może być.
    Jak mojemu szła dolna jedynka to przez dwa dni jedyne co zjadł to chłodny owocowy jogurt i nic więcej, tylko wisiał na piersi. Także to pewnie kwestia dziecka też. Zęby wyjdą to nadrobi jeszcze.
    Bolą go dziąsła to pewnie nie ma apetytu 😊

    Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 23 listopada 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na forum widzę cisza.
    Ja się ostatnio zajmuje asekuracja kombinatora bo chce stawać przy wszystkim co możliwe 🙄a niekoniecznie wskazane. Wyjście na spacer brzmi jak odpoczynek serio albo czas drzemki.

    Pani pediatra kazała nam suplementowac 800 j witaminy d3 przez dwa miesiące.
    Kolejna wizyta w połowie stycznia.
    Żelaza nie kazała brać z racji na dobre wyniki ferrytyny/ hemoglobiny/ hematokrytu.
    Powiedziała, że to zaburzyłoby gospodarkę organizmu.

    RD idzie dobrze.
    Alex ma obecnie 3 posiłki.
    Na śniadanie kaszki wszelakie na słodko i wytrawne.
    Lubi bardzo ryby 😋
    Częściowo je sam, czasem go karmie, zależy jaki dzień.

    Wczoraj rozmawiałam z koleżanka. Ona jechała cały czas na słoiczkach.
    Młody ma teraz 20 mc, chodzi do żłobka, je wszystko sam. 😊
    Także jak komu wygodnie. Nie ma co oceniać 🤘

    Dni lecą tak szybko. Niebawem już święta 🤔
    Jakieś potrawy dla maluchów robicie specjalnie czy spróbują to co na stole? 😋oprócz grzybów wiadomo.

    Pozdrowienia dla mam. Zdrówka dla maluchów 🍀🍀🍀a dla mam czasu na kawę 😇

    Aneta8, niutek87, Stokrotka 86, Paula2702 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 23 listopada 2022, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! U nas średnio, bo cały czas ciągnie się ta infekcja 😕już minął tydzień a glut nadal po pas. Odkurzacz pracuje na pełnych obrotach 🙈 doszedł jeszcze kaszel, ale udało się już praktycznie zwalczyć inhalacjami ze sterydem. Jutro mamy kolejną (3 już) wizytę..
    Niutek, u nas akurat przy zębach Maksio nie chciał jeść mleka (skoczek od butelki urażał go w dziąsła). Gdzieś nam zaginęła w akcji dolna prawa dwójka 😅 a chyba będą szły już czwórki (zazwyczaj podobno wychodzą przed trójkami), tak akurat jeszcze do przeziębienia dużo bólu i płaczu 😔
    Jaina jak ja Cię rozumiem 🙈 Maks tez już tylko chce wstawać! Na szczęście siadanie idzie mu coraz lepiej, ale bardzo bym chciała, żeby zaczął jeszcze czworakować..
    Boze dziewczyny, ale mieliśmy sytuacje w nocy przedwczoraj 😰 Maksio po północy wybudził się z płaczem, wyjęłam go z łóżeczka i zaczęłam tulić, a on jakby z bólu zaczął wyginać się w łuk, ale to tak, ze ledwo można było go utrzymać. Położyłam go na łóżku, a on zaczął się wiercić, jęczeć, wywracać oczami.. coś jak pół jawa pół sen, ale jak zaczął się uśmiechać to już byliśmy przerażeni 😨 on wyglądał jakby go coś opętało 😥 w końcu rozpalaliśmy światło, żeby go wybudzić, to się ocknął i trochę wracał do siebie.. No ale nocka już była z głowy.. przyjaciółka mi powiedziała, że to lęki nocne.. maluch na szczęście nic nie pamięta, ale w rodzicu zostaje to na długo 😞 dziś już się na szczęście nie pojawiło, a podobno może to trwać nawet kilka lat..
    Także tym nieoptymistycznym akcentem miłego dnia dla wszystkich! 😅😘

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 25 listopada 2022, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    O rety, cieżko jest znalezc pół chwili, żeby napisać, ale codziennie sprawdzam czy są jakieś wiadomości od Was.
    U nad idą kolejne dwa zęby, a wraz z nimi glut po sam pępek plus marudzenie.. nosimy się w nosidełku w domu. To zimowe ubieranie mnie dobija i wykańcza! Ale wiadomo, to minie :D Wróciliśmy do poszukiwań niani i uffff, stawki spadły! W środę mkalam urodziny - 33 :D jedne z gorszych w moim życiu hahahahahaha :D Te zęby rozwaliły totalnie system. Partner chciał mi trochę polepszyć nastrój i znalazł wegańską pizzę. Jezuuu, jaka ona była obrzydliwa! Jadłam i płakałam 🥳 a i tak 1/4 mi nieopatrznie pies zeżarł 😁

    Anetka, Wasza nocna historia brzmi jak scena z horroru! Fuck! Mam nadzieję, że już więcej nie bedzie u Was takich akcji! Jak Twoje ciśnienie?

    Jaina, ja chyba na święta machnę coś osobno dla Kajki. Może jakieś pierogi bez tego nieszczęsnego nabiału..

    Niutek, Kajka jednego dnia też prawie nie tknęła stałych posiłków, tylko mleczko. Do dupy te zęby!

    Stokrotko, u nas też chaos! I syf :D kurde, ten syf jest wszędzie :D ogarnę jedną rzecz i trzy kolejne się pojawiają w tym miejscu! Co tam Twoi teściowie wymyślili ciekawego z rozwojem Wiktorka? Już powinien zacząć pisać? ;) Do tej pory nie kupiłam książki od psychomamy! No kurde ucieka mi to jakoś. Może dzisiaj. Kupiłam za to eBook pełen żelaza od Razem po zdrowie. Fajne przepisy, szybkie :)

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 28 listopada 2022, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Aneta- strasznie musieliście się wystraszyć☹️ oby to się już nie powtórzyło. Maks już zdrowy? Jak Ty się czujesz?

    Jaina- oj tak, czasu brak przy takim maluchu... Mój przez chorobę tak się przyzwyczaił do rąk, że jak tylko przechodziłam z nim koło łóżeczka to zaczynał płakać😳 w ogóle go odłożyć nie mogłam, bo w wpadał w taki płacz, że mi bębenki pękały🤦🏼 na szczęście teraz mu przeszło i bawi się ładnie w łóżeczku, a ja mam szansę coś zrobić w domu.

    Joanna- wszystkiego najlepszego🥳💐 to Ty moją rówieśniczką jesteś😁 szkoda, że urodziny nie wypaliły ale bywa niestety i tak😕 za rok będzie lepiej😉 Chyba nie wspominałam- od jakiś 2 tygodni mamy pieska a właście sunię. Stanęło na owczarku belgijskim🙂

    Stokrotka- u nas od ponad tygodnia spokój z chorobą, gorączka też wreszcie odpuściła.

    W sobotę mieliśmy bilans i sprawdzali jak się mały rozwija. Lekarka była bardzo zadowolona z jego postępów tylko zaleciła bardziej kaloryczne posiłki, bo jest wysoki, a waga zbyt niska.
    Wczoraj byliśmy u hematologa. Babka powiedziała, że z takimi wynikami jeszcze się nie spotkała. Żelazo, wielkość krwinek i ich produkcja ok. Brak oznak anemii (poza bladością skóry) a hemoglobina za niska. Dostaliśmy skierowanie na dokładne pobranie krwi, usg, jakiś lek robiony na zamówienie i odstawiamy żelazo. Jak będziemy mieć wyniki to wracamy na kolejną wizytę.

    A co u reszty mam i dzieci? 🙂

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 28 listopada 2022, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! To prawda że z tymi naszymi maluchami coraz mniej czasu na pisanie na forum.

    My jeszcze siedzimy na Cyprze, ostatni tydzień leci bo w sobotę wracamy już do domu. Słyszałam że w Polsce już śnieg był, niesamowite w kontraście do tego że my się tu w morzu kąpiemy. Choć pogoda już nie jest taka super jak na początku listopada, teraz już tylko 22 stopnie w cieniu zamiast 26.

    Na szczęście na razie mały jest zdrowy i zadowolony. Mamy już trzy zęby, dwie dolne jedynki i górną dwójkę. RD idzie jak raz lepiej raz gorzej. Mały nie jest fanem kaszek, woli już zjeść pogniecionego banana lub zupkę. Ciekawa jestem jak nam się waga przez miesiąc zmieniła bo tu na wakacjach nie mam jak go zważyć.

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89, Joana23, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 28 listopada 2022, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Maksio już zdrowy 🙂 na szczęście podobny epizod w nocy się już nie zdarzył. Mam nadzieję, ze już tak zostanie. Choc powiem Wam, ze nocne zasypianie to katorga. Z drzemkami bez problemu, przychodzi pora, idziemy do sypialni, tulimy się, czasem już zaśnie w ramionach, czasem od razu w łóżeczku. A przychodzi noc, ledwo włoży się go do łóżeczka zaczyna się drzeć. Często gryzie ręce i zawodzi. Myśleliśmy na początku, ze to zęby, No ale to nie mozliwe, ze boli go co noc jak w ciągu dnia jest ok.. nie wiem czy on niedobodźcowany jest, ze w ten sposób sobie sprawia ból.. kończy się usypianiem na rękach, najlepiej skacząc góra dół. Ja już często nie daje rady, wiec ogarnia to mąż. Często jeszcze się zdarzają wybudzenia do północy, ale potem już śpi ładnie do 7-8.
    Jeśli chodzi o mnie i moje ciśnienie, to leki ładnie działają i jest dobrze. Oby jak najdłużej! Mila jest mocno aktywna, zwłaszcza wieczorami, tak że czasami już nie mogę wytrzymać od tych kuksańców 🙈 brzuszek mam coraz większy, jak za dużo ponoszę M, albo za nim poganiam, to mnie już ciągnie w dole. Do tego plecy już bardzo bolą. No lekko nie jest 😉

    Joana, najlepsze życzenia urodzinowe! 🌸
    AnSan, dziwna sprawa z tymi wynikami.. mam nadzieję, ze dokładniejsze badania już wyjaśnią sytuację!
    Falk, no mega Ci zazdroszczę tego Cypru 😍 mam nadzieję, że odpoczęliście 😊

    jaina_proudmoore, AnSan89, Joana23, f_a_l_k, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,starszak znowu coś przyniósł z przedszkola. 2,5 tygodnia nas męczyło, ale już wszyscy zdrowi 🙂
    Z jedzeniem wyjaśniło się, Jędrek ma 6 zębów. W ciągu miesiaca wyszły 4 i teraz idą 2 kolejne 🙈
    Jeździliśmy 2 razy w tygodniu na rehabilitację, teraz już tylko raz w tygodniu. Ma już tylko logopedę i integrację sensoryczną.
    Ogólnie jakoś tak czas szybko leci, że nie ma kiedy napisać coś.

    jaina_proudmoore, AnSan89, Aneta8 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Niutek dobrze, że już wyszliście z chorób
    My w trakcie -zaczelo się od Tadzia, później mąż,a mnie dziś wzięło
    To prawda,czas to zapitala wręcz!!

    Pozdrawiam wszystkie mamusie i bąbelki 🥰

    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) wczoraj cały dzień pisałam wiadomość, a na koniec i tak mi się skasowała. Do dupy. U nas już chyba chwila oddechu, zęby odpuściły i mamy już 8 😬 Kaja zaczęła chodzić bokiem przy meblach. Do tego rozkręciła się z mówieniem, ale póki co po swojemu :D Zaraz strzeli jej 10 miesięcy, a my dalej ze smokiem :/ ale nie powiem, przy ząbkowaniu mocno pomógł, w pakiecie z nosidłem.
    Mieliśmy już wybraną nianię, ale niestety poprzednia rodzina jednak nie posłała dzieciątka do żłobka.. szukamy dalej! Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wyklaruje nam się sytuacja :)

    Aneta, super, ze ciśnienie w ryzach! Oby tak dalej :) A jak u Maksia z tym kocem obciążeniowym o którym kiedyś wspominałaś? Stosujecie?

    AnSan, jak tam wyniki synka? Podeslij na fb zdjęcie suczki :):)

    Kasiu, dużo zdrówka 😘 Mam nadzieję, że już jest u Was ciutkę lepiej 🤞🏻

    Niutek, jak po rehabilitacji? Jest wyraźna poprawa? A te choróbska w przedszkolu i żłobku to jakaś katorga dla rodziców i dzieci.. mojej przyjaciółki maluchy non stop chore :( miała wracać do pracy w styczniu, ale chyba się nie zanosi..

    Planujecie już powoli imprezki na roczek? :)

    Kasiastaraczka, jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙃
    Joana wow,8 ząbków,ale super ❤️
    U nas będą szły górne jedynki, widać je już,ale jeszcze nie przebiły się
    Tadzio ślini się i gryzie wszystko
    U nas Tadeo jeszcze nie wstał,ale już podnosi pupę na prostych nóżkach, myślę że kwestia kilku dni, wzmocnienia nóżek
    Też gada po swojemu jak najęty

    Trzymam kciuki za znalezienie niani 😚

    Dziękuję,tak, lepiej już u nas 😚
    Mam nadzieję, że teraz te zęby nie dadzą za bardzo w kość

    My chyba takiej imprezy roczkowej nie będziemy robić, raczej parę spotkań
    Mój brat mieszka za granicą i teraz jak przyjadą będą do sylwestra, więc zrobimy pierwsze spotkanie po świętach,a w styczniu pewnie dziadki i może rodzeństwo męża plus mój drugi brat, zobaczymy jeszcze

    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana już po 2 tygodniach były rezultaty 🙂 Jędrek już nie pełza, wszędzie czworakuje. Mamy jeszcze popracować nad ułożeniem dłoni przy czworakowaniu, bo on ustawia je do wewnątrz,a powinien prosto przed siebie. Sporo pracy mamy z logopedą, bo przez słabe mięśnie języka on lekko wystaje przed między dziąsłami.
    Andrzej chodzi przy meblach, dalej wypuszcza się na czworakach. Trzeba bardzo uważać, bo wszystko z podłogi ląduje w buzi 🙈
    Imprezy nie planujemy jakiejś większej, ale obowiązkowo tort będzie 😁

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, Aneta8 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Niutek, dobrze że już jesteście wszyscy zdrowi! Teraz okropna plaga tych wirusów, a przedszkola to już istna wylęgarnia 😕 gratuluje postępów Andrzejka, super, że po tej rehabilitacji tak ruszyło! 😊

    Kasiastaraczka, dużo zdrowia dla Was! Mam nadzieję, ze szybko dojdziecie do siebie ✊🏻 oby ząbkowanie poszło gładko!

    Joana, brawa dla Kajki! 👏🏻 mam nadzieję, że w koncu uda się znaleźć wam nianię. Widać to wcale nie taka łatwa sprawa!
    Jeśli chodzi o ten koc obciążeniowy to stosujemy od czasu do czasu do drzemek lub usypiania na noc, żeby wspomóc wyciszenie. Chyba trochę pomaga, ale M potrafi się tak kręcić, ze go z siebie zrzuca 😅
    Ogólnie jeśli chodzi o zasypianie, to pytałam nasza fizjo z czego mogą wynikać problemy i w sumie potwierdziła moja teorie o niedobodzcowaniu. Powiedziała, żeby przed snem go porządnie wymasować, wiec torturujemy go piłeczkami z kolcami (co mu się bardzo podoba 😄) i na razie są rezultaty! Jest bez płaczu i potrzeby noszenia i bujania. Kładziemy go u nas w łóżku i tak zasypiamy. Czasem trwa to trochę, ale jest o niebo lepiej! Małymi kroczkami przejdziemy do odkładania do łóżeczka i wreszcie wyprowadzki do jego pokoju (co na razie jest dla mnie abstrakcją 🙈 nie wyobrażam sobie budzić się bez widoku na tę uśmiechnięta buźkę!
    Ale również ponieśliśmy smoczkową klęskę, mieliśmy odstawiać, a tu zrobiło się takie przyzwyczajenie, ze już sam sobie odnajduje go w łóżeczku i wkłada do buzi przez sen 🙈 używamy tylko do spania, No ale jednak martwi mnie, ze odstawienie będzie teraz bardzo trudne..

    U nas wszystko dobrze. Maksio wstaje cały czas, próbuje coś się przemieszczać już, ale jeszcze nie ma odwagi. Za to się potrafi puścić i upaść 🙈 nadal nie czworakuje, fizjo mówi że może się zdarzyć, ze to w ogóle pominie.. nadal ma trochę słaby brzuszek wiec musimy ćwiczyć, ale nogi bardzo silne. Siedzi tez już bardzo ładnie i stabilnie.
    Ostatnio tez się rozgadał po swojemu 😃 mama pojawia się czasem w sylabach, ale czekam na to świadome ☺️
    Dziś miałam wizytę, Milka wazy już 715g i jest prześliczna 🥰 ostatnie dwa tygodnie jestem na rodzicielskim i wreszcie przechodzę na L4. Ogólnie to mi coraz ciężej, brzuszek już spory, wazę już tyle co przy porodzie M (zawrotne 52 kg 😅) ale mocno dokuczają mi już plecy i brzuch. Ciągnie mnie bardzo w dole, często mam problemy z poruszaniem się, co przy Maksiu jest dość kłopotliwe 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2022, 22:52

    niutek87, Kasiastaraczka, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 12 grudnia 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek, mogłabyś mi napisać jakie to ćwiczenia macie na ustawianie rączki do środka podczas czworaków? Kaja też niestety jedną dłoń tak układa..

    uS2wp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 12 grudnia 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Niutek, mogłabyś mi napisać jakie to ćwiczenia macie na ustawianie rączki do środka podczas czworaków? Kaja też niestety jedną dłoń tak układa..

    Mamy go ogólnie "dociskać" jeśli chodzi o wszystkie stawy.A na te rączki to on ogólnie podnosi rzeczy do góry i odgina kęgosłupem żeby je w górze zobaczyć. Mamy uruchomić łopatki żeby też pracowały. Mamy unoszenia rąk z pilnowaniem, żeby dłonie były wnętrzem do góry, tak aby podnosił ręce do góry bez odginania głowy do tyłu. Tylko tak delikatnie, bo taki maluch jeszcze nie obkręca przedramion z dłońmi jak dorosły. Ciężko mi to wytłumaczyć, łatwiej byłoby pokazać. Nie wiem czy dokładnie to opisałam. Zrozumiałaś o co mi chodzi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2022, 22:09

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
‹‹ 813 814 815 816 817 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ