X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 15 października 2022, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    Ja chybq ostatnio przesadziłam z wagą Julki bo pisałam że waży ok 9 kg a waży dokładnie 8.2 kg wiec różnica spora 😁
    Mam pytanie ile wasze dzieci zjadają mleka dziennie? Bo nasza znowu mnie coś niepokoi, dzisiaj zjadła tylko ok 500 ml i nie wiem czy powinnam się martwić:/

    Maksio dzis ok 850ml.

    jaina_proudmoore, Inkaa85 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 16 października 2022, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka, ja niestety nie pomogę, bo Kaja jest na cycku. Może akurat Julka zjadła więcej stałych pokarmów?

    jaina_proudmoore, Inkaa85 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 16 października 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    Ja chybq ostatnio przesadziłam z wagą Julki bo pisałam że waży ok 9 kg a waży dokładnie 8.2 kg wiec różnica spora 😁
    Mam pytanie ile wasze dzieci zjadają mleka dziennie? Bo nasza znowu mnie coś niepokoi, dzisiaj zjadła tylko ok 500 ml i nie wiem czy powinnam się martwić:/

    Mój 1000-1300 ml i dwa posiłki stałe 🙈

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 16 października 2022, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek, o nieźle! Zgaduję, że to będzie duży chłopiec :) Marek też jest spory?

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 16 października 2022, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Spokojnej niedzieli życzę.
    U nas choroba trwała równo tydzień. Byliśmy u lekarza i kaszel został po infekcji, ale mały osłuchowo czysty. Warto było jednak sprawdzić dla swojego spokoju.

    @Joana - zdrowia dla Kajki.😛😇
    Co do zajęć sensorycznych to tez bym się spodziewała takich samych zabaw jak pisałaś, a jakieś omówienie później co i jak.
    Często się karmicie teraz piersią? Z zasypaniem się nie zmieniło nic?
    Jestem ciekawa ile razy mała wstaje w nocy bo Olek ostatnio często się budzi na mleczko.

    @NIutek - Andrzejek lubi wszystko co mu podajesz?
    Olek to zjada jak leci. I słoiczki/ i samodzielnie i z łyżeczki. Zależy jak się dzień ułoży. 😋
    Gratulacje za samodzielne siadanie 💚

    @Inka - ilość zjadanego mleka zależy od wielu czynników. Długo to już trwa? Mniejszy apetyt może być chwilowy albo zaraz nadrobi po prostu 🤷‍♀️Zjada dużo stałych posiłków?
    Pisałaś, że owoce podajesz zwykle po południu? Z tego co czytałam to lepiej rano z racji na trawienie.

    @Aneta - zdrówka dla ciebie i Małej w brzuszku 😋💚
    Alex tez miał taka chwile, że waga mu stanęła ale na tydzień tylko, potem ruszyło znowu i nadrobił.
    Waga teraz zwalnia, dzieci się więcej ruszają itp wiec i potrzeby żywieniowe się robią większe.
    Macie podnózek do krzesełka?
    Skoro Max się kołysze na boki to może lepiej poczekać z sadzaniem go, żeby siedział stabilniej?

    @AnSam/ @Stokrotka- co u was słychać ciekawego?

    🍀🍀🍀🍀🍀
    U nas w sumie wszystko ok. Dzień leci za dniem, czasem lepiej czasem gorzej, często sobie coś zaplanuje a potem się nie udaje. Jak wyjęcie prania 🤣 albo robienie obiadu na raty bo mały ciagle ucieka do kocich misek. Jeszcze nie zjadł niczego, ale już ręce moczył w misce z woda 🤣
    Mąż chce kojec kupić, żeby czasem miał ograniczenie ruchów jak trzeba coś zrobić.
    Alex bardzo odkurzacz lubi i pomaga jak odkurzam, pełza za mną.
    Pediatra mówiła, żeby podkładać mu rękę pod pupę i zachęcać do raczkowania bo skoro próbuje siadać i stawać to zaraz ominie ten etap. Ale przecież na raczkowanie ma jeszcze chwile czasu 🍀
    Dziś się wysmarował cały kaszka ze szpinakiem 🤣miał nawet na brwiach 🤦‍♀️
    Spacerówkę już ogarnął i lubi jeździć. Chociaż ostatnio ma etap nerwa, jak się mi kurtkę zakłada, ale to pewnie się musi oswoić. Czapkę już polubił a jak był noworodkiem to się darł mocno na czapkę 🤣
    I zaraz weekend minie. Chociaż czasem dzień tygodnia to nie ma jakoś znaczenia dla mnie 🙄

    Zdrówka dla mam i bobasów i chwili dla siebie 🍀💚😇

    niutek87, Aneta8, Inkaa85 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 16 października 2022, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andrzej zazwyczaj tylko pół słoika dużego zjada i 3/4 porcji kaszki. Nie bardzo ryby mu podchodzą i nie wszystko też mu smakuje 🙂 już jakiś czas nie daję gładkich papek tylko konsystencję z grudkami i jakoś sobie radzi. Jutro zaczynamy rehabilitację, jak dostanie zielone światło na krzesełko, to ściągnę ze strychu i wjadą już kawałki 🙂

    Aneta8, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 16 października 2022, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, u nas sen się popsuł.. A raczej nie sam sen co układanie do niego. Kaja zrobiła się turbo przytulaśna i niestety bez bujania, bez trzymania na rękach nie zaśnie - za dużo się dzieje w główce, lata w łóżeczku, podnosi się, upada, czworakuje - nie potrafi się sama wyciszyć. Pani od sensoryki mówiła, że to normalne :) Teraz jest etap speed brain i tak to może być.
    W nocy wstaje cały czas tak samo - o 23 i o 3, potem 6:30. Chociaż ostatnie noce z gilem są rożne - na przykład wczoraj zjadła mleczko około 17:30, a potem dopiero obudziła się około 1:00. W dzień oddałam już posiłki mleczne od stałych. Obiadek wjeżdża po drzemce i dopiero potem mleko przed kolejną.
    Jaina, a macie w domu dywany? Łatwiej maluchom na nich zacząć raczkowanie. Tak samo gołe kolanka. Ale tak jak mówisz, Aleks ma jeszcze czas :)

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 16 października 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, przypomniało mi się, że jakiś czas temu Kaja faktycznie wstawała czesciej w nocy, na mleczko. To było z jakiś miesiąc temu - jak usiadła i potem wstała. Mój mózg wypiera takie trudne momenty :D

    uS2wp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 16 października 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dziękuję za życzenia zdrowia i Tobie Jaina za pamięć.
    Niestety nie jestem w stanie na tą chwilę odp na pytania. Postaram się wrócić do nich jak się trochę wszystko uspokoi.
    U nas nocki ciężkie. Dnie też. Młody siada, ćwiczy czworakowanie i wstawanie. I ząbkuje. Wolnoooo...
    Mąż pod względem dróg oddechowych lepiej na szczęście. Ale plecy nadal niesprawne. Jest pod kontrolą neurologa i plus jest taki że siebie ogarnia. Ale przy młodym wszystko ja bo on go nawet na ręce nie wezmie ani nie przewinie. Jeszcze kilka dni temu daliśmy młodemu pierwszy raz masło orzechowe. Odrobinę do owsianki. Rany dziewczyny jak on rzygał.... Chyba po nim. Już normalnie klęczałam z nim na podłodze bo i on i ja cali byliśmy w wymiocinach i bałam się że mi się wyślizgnie. Pół mieszkania zarzygane. I kuźwa wszystko na mojej głowie. Mąż trochę pomagał ale dużo nie mógł zrobić. Jeszcze postał dłużej to znowu mu się pogorszyło. Muszę skonsultować z pediatra co dalej, bo na 100% pewności nie mam że to reakcja na orzeszki. Ale boje się mu je znowu podać.

    Poza tym dzisiaj świętujemy 9 m-cy odkąd Wiktor jest już po tej stronie brzuszka🥰🎉🎂

    Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że będziecie się trzymać zdrowo. To chyba najważniejsze.

    Aneta8, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 17 października 2022, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko, mocno współczuję tych wymiotów! Obyście szybko znaleźli przyczynę. Wcale się nie dziwię, że boisz się ponownie podać orzechy. A jak Ty jadłaś to nic u Wiktora się nie działo? Buziaki z okazji 9miesiecy 😘 Dużo zdrowia i cierpliwości dla Was 😘

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 17 października 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Stokrotka- rany jaka akcja 🫣współczuje naprawdę. Dodatkowo jak znikąd pomocy to jest naprawdę ciężko na dłuższą metę. Mam nadzieje, ze mąż wróci sprawnie do zdrowia. Może to od pracy zdalnej takie dolegliwości? Pamietam, ze nadal pracuje w domu.
    Co do masła orzechowego to wymioty to jeden z objawów alergii. Następnym razem daj mu odrobine może do polizania na łyżeczce i obserwuj po prostu.
    Dużo siły dla ciebie 💚🍀
    U nas tez idą zęby w slow motion.
    Czasem dzień do dnia niepodobny. Dziś chwili spokoju nie ma 🫣
    Miałam włosy myć. Ale poszłam spać z małym bo czuje się zmęczona. Nocą to najchętniej spałby z cycem w gębie 🤦‍♀️

    @Niutek - to Andrzej widzę ma apetyt jak mój Olek 😋
    Chwilami mam wrażenie, że za dużo zjada.🤣

    @Joana - dywanów nie posiadamy. Płytki i panele. I mały ma dwie maty. 😛przy kotach dywany to dopiero by było hehe.
    Może mu kupię te spodnie/ rajstopy antypoślizgowe hehe 🤣
    Dowiedziałaś się jeszcze czegoś ciekawego na tych zajęciach np na temat rozwoju itp?

    @Kasia - jak badania tarczycy u ciebie? Masz nowe leki?
    Jak sen Tadzia ? Pytam o ten sen bo ponoć przy KP w tym okresie skoków/ rozwoju dużego - takie pobudki są częstsze.
    Mi się wygodniej śpi z małym. Lepiej dla mojego kręgosłupa tez. I Alex śpi dłużej 😋

    Spokojnego dnia 💚
    Mój kawaler dziś sie zajmuje zawodowo ucieczka z maty. 🧐

    Stokrotka 86, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 17 października 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana no właśnie ja jem dużo orzechów do owsianki i masło orzechowe też często. I nigdy nic nie zauważyłam nawet jak miał taki okres że ciągle wisiał na cycku... Nie wiem co o tym myśleć.

    Jaina, u nas też mata jest już passe 😉 przyznam że teraz bez kojca bym nie dała rady.

    A my dzisiaj przywitaliśmy drugiego zęba w ciągu 3 dni. I widzę że na dniach powinna wyjść jeszcze dwójka ( chyba że się zatrzyma). Młody zrobił już 4 kupy i jest przeszczęśliwy 💩 kupy zebuszki zdecydowanie. I w końcu znowu dostał 3 posiłki. Jak zobaczył że niosę kolacje to aż cały skakał z radości 🙂 przyjemnie na to patrzeć.

    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 17 października 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko wszystkiego dobrego dla Wiktorka ❤️
    Joana23 wrote:
    Niutek, o nieźle! Zgaduję, że to będzie duży chłopiec :) Marek też jest spory?

    Marek z tych drobniejszych, ma 3,5 roku i waży 14,5 kg. Wszystkie spodnie muszą mieć troczki,bo inaczej spadają 🙂

    My dzisiaj byliśmy z Markiem na badaniu krwi. Morfologia i żelazo ok, ale IgE całkowite 330 przy normie do 60. Wyniki testów alergicznych powinne być w ciągu tygodnia. Jest cały w małych strupkach, które drapie, bo zjadł jeden cukierek krówkę w zeszłym tygodniu. Tym sposobem szczepienie na ospę znowu odwleka się w czasie.
    Byliśmy też na rehabilitacji z chłopakami, a właściwie na takiej wizycie lekarskiej. Andrzej dostał 2 turnusy ośmiotygodniowe. Ogólnie siada, wstaje przy meblach i nogach, ale nie raczkuje tylko pełza,a przy tym preferuje jedną stronę. Pani dr powiedziała,że będziemy dążyć do symetrii i spróbujemy sprawić, żeby zaczął raczkować co może być trudne skoro już siedzi i wstaje. Zaczyna za miesiąc i będzie miał spotkania 2 razy w tygodniu.
    Marek dopiero 10 stycznia zacznie i jeden turnus ośmiotygodniowy będzie miał.
    Ogólnie bardzo podoba mi się ten ośrodek rehabilitacji dziennej. Chłopcy oprócz samej rehabilitacji będą mieli masaż, zajęcia z integracji sensorycznej i spotkania z logopedą, a to wszystko w ramach nfz 🙂

    Jędrek skończył dzisiaj 8 miesięcy 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2022, 21:25

    Stokrotka 86, Aneta8, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 17 października 2022, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :)
    Przepiękna dzisiaj była pogoda, bardziej jak początek lata niż prawie środek jesieni :) poszłyśmy z Kajką na dluuuugi spacer :) 3,5h nas nie było, aż przypominały mi się stare dobre czasy jak się z wózkiem tyle kilometrów robiło :)

    Jaina, my przez chwilę rozważaliśmy dywan, ale przy psie to bym się zajechała :) także doskonale rozumiem chęć kupienia spodenasów antypoślizgowych ;) ale gołe nóżki w zupełności też wystarczą :) Pani od sensoryki jest też fizjoterapeutą i od razu mówi nam jakie problemy majà maluchy. Kajka trochę bardziej obciąża lewą stronę, wiec od razu dostaliśmy ćwiczenia i sugestie co robić. Pani poprawiała mnie też z ułożeniem małej w wózku. Z takich rozwojowych tematów, to zaniepokoić może jeśli dziecko coś wyciąga (na przykład ciuchy z kosza :)) i od razu rzuca to za siebie, nie przygląda się temu. Teraz jest już etap pokazywania czegoś paluszkiem, branie zabawki i oglądanie jej z każdej strony (a dopiero potem wsadzanie do buzi ;)). Jeśli dziecko budzi się w okolicach 2-3 w nocy (nie na jedzenie) to może mieć problemy z wątrobą. Wsadzanie paluszków do buzi jest oznaką wyciszenia, radzenia sobie ze stresem (ale nie mylić ze ssaniem kciuka). No dobra, w sumie całkiem spoko są te zajęcia :D człowiek może dużo informacji wynieść :)

    Stokrotko, to skakanie z radości na widok jedzenia mocno cieszy :) człowiek dostaje powera, żeby robić kolejne dania :) chociaż u nas coś się skiepściły obiady.. :( Z tymi orzechami to trochę zastanawiające, ale jednak jak widać sposób podania robi ogromnà różnicę. A moze to nie one? Kiedy będziesz ponownie próbować je podać?

    Niutek, bardzo mocno współczuję Mareczkowi 😔 I Tobie oczywiście też, bo to zapewne katorga coś przygotować dla niego.. A rehabilitacja brzmi jak wczasy! Super sprawa. Chłopaki na bank ladnie zostaną wyprowadzeni :)

    Stokrotka 86, Aneta8, niutek87, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 17 października 2022, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂

    Aneta myślę,że to kwestia czasu i usiądzie,ale wiadomo,że chciałoby się już to zobaczyć 😁
    Wow Maksiu to już zębaty dzieciaczek jest 😁
    Ojej biedny, taki ból...oby jak najszybciej wyszły...
    Wow, znowu te bulgotki w brzuszku 🥰


    Niutek gratulacje dla Andrzejka 💪👏😁
    Jak po pierwszych zajęciach z rehabilitacji?
    Edit, zanim wysyłam tę wiadomość już napisałaś 🙃
    Bidulek Marek 😥
    Wszystkiego najlepszego dla Andrzejka 💙🙏
    Super, że to wszystko na nfz

    Joana ojej, dobrze,że Kajka dzielna jest 😁
    No rzeczywiście też bym się chyba spodziewała czegoś takiego po takich zajęciach
    O mamooo no ładnie,he he, tak podjadać psu 🤣 dużo zjadła?
    No piękny spacer Wam wyszedł 🥰
    Jakie macie ćwiczenia i sugestie na obciążenie drugiej strony? Ja zauważyłam, że Tadzio chyba lubi bardziej podciągać się przy pełzaniu lewą rączką, muszę się przyjrzeć dokładniej

    Inka ja niestety nie pomogę,bo mój Tadeo na cycu

    Jaina dobrze, że już po chorobie 😚
    W przyszły wtorek będę robiła badania tarczycy, zobaczymy,mam nadzieję, że jest lepiej,bo na razie nie mam żadnych leków
    Sen Tadzia lepiej,przed tym jak zaczął pełzać do przodu i siadać było gorzej, ale teraz ok. Śpimy razem i w razie coś cyc pod ręką,dla mnie i mojego kręgosłupa też lepiej 😁

    AnSan co u Was?

    Stokrotka ojej,tak mocne wymioty to chyba alergia? 😥
    Wow już 3 kwartały życia po tej stronie brzuszka, niewiarygodne 💙 wszystkiego co najlepsze!


    Pisałam tę wiadomość ze 3 dni 🤣

    A my skorzystaliśmy jeszcze z ładnej pogody i wyskoczyliśmy na 4 dni na Roztocze-pochodzilismy dużo po parku i po Zamościu. Piękne miejsca. Nosidło nam się sprawdza, nie zabieraliśmy nawet wózka na Roztocze.
    Dziś też powędrowaliśmy do lasu, jeszcze jutro ma być ciepełko,a później już zimno...

    Aneta8, niutek87, jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 17 października 2022, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Jaina, Maks już w miarę ładnie siedzi w krzesełku, ma tę dmuchaną poduszkę i ona bardzo pomaga. Podnózek oczywiście tez mamy, ale jeszcze tak nie do końca do niego sięga nóżkami 😉
    Masz rację z tym pędzącym czasem! U nas też afery przy ubieraniu, ale czapkę już pozwala łaskawie 😉 w ogóle bardzo popsuły nam się spacery 😒 ledwo wyjdziemy z domu i zaraz uruchamia syrenę. Nie da się tak spacerować 😕

    Joana, u nas ta sama sytuacja z zasypianiem. Czy to na drzemki czy na noc. Wkładam go do łóżeczka, to albo się wierci, kręci, obraca po całym i w koncu zaczyna płakać. Bez rąk nie uśnie.. mi już coraz ciężej go bujać, na szczęście mąż pomaga i mały coraz chętniej zasypia u niego. Na szczęście jak już zaśnięciem to spi ładnie, bez nocnej pobudki na mleko, ale za to wstaje wcześniej bo ok 7. Tak jak mówisz sporo zmian u naszych maluchów teraz plus te zęby. Maksio okropnie cierpi, najmocniej do tej pory. Dziąsła mocno spuchnięte, ale nic jeszcze nie widać.
    Zazdroszczę takiego spaceru! U mnie nawet nie byłoby gdzie na tyle iść 😅 No i jak już pisałam, obecnie to nawet nie byłoby możliwe.. mam nadzieje, ze mu się niedługo odmieni.. super cenne informacje od Pani od sensoryki!

    Stokrotko, strasznie współczuje sytuacji z wymiotami Wiktorka 😞 mam nadzieje, ze to jednak nie alergiczne.. uściski dla jubilata 😘

    Niutek, biedny Marek.. ciekawe jak wyjdą te testy.. super sprawa z tymi turnusami rehabilitacyjnymi! Na pewno chłopaki na tym skorzystają 🙂 uściski dla Andrzejka 😘

    Kasiu, super, ze udała się Wam wycieczka! 😊 chętnie bym spróbowała z tym nosidłem na spacerach, No ale teraz to juz niemożliwe 🙈


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2022, 23:20

    Kasiastaraczka, niutek87, jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 18 października 2022, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie wczoraj pojechaliśmy na tą rehabilitację cienko poubierani, bo bardzo ciepło było. Byłam w szoku ile dzieci miało kurtki i czapki ciepłe 😯 moi w buzach tylko i to w budynku byli na krótki rękawek. Bardzo dużo rodziców przegrzewa dzieci.

    jaina_proudmoore, Aneta8, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 18 października 2022, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek też to widzę 🙃 ludzie to w ogóle siebie przegrzewają też
    W niedzielę w kościele my byliśmy -ja w żakiecie, mąż w koszuli,a Tadeo w bluzie,a wokół ludzie w czapkach,kurtkach, roczna dziewczynka w misiowej kurtce i czapie jak na Syberię..

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 18 października 2022, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Niutek też to widzę 🙃 ludzie to w ogóle siebie przegrzewają też
    W niedzielę w kościele my byliśmy -ja w żakiecie, mąż w koszuli,a Tadeo w bluzie,a wokół ludzie w czapkach,kurtkach, roczna dziewczynka w misiowej kurtce i czapie jak na Syberię..
    Niestety to polska przypadłość i niemal tradycja.
    Nie to co w Skandynawii hehe gdzie hartują dzieci od małego.
    Sama pamiętam jak byłam mała i byłam za ciepło ubrana i biegałam po dworze zimą; wracałam spocona i ot choroba gotowa. 🤷‍♀️ Mama nie słuchała jak mówiłam, ze mi za ciepło jest.

    @Niutek - taka rehabilitacja brzmi ciekawie z opisu. Oby przynosiła pożądane efekty 💚trzymam kciuki.

    @Joana - przydatne info od pani od sensoryki.
    Ja tez planuje takie zajęcia, ale na razie nie mam jak/ czym dojechać na nie.
    Tu gdzie mieszkamy bez auta ani rusz. Można autobusem podjechać pare minut do centrum sklepów itp i tak czasem robimy. Niestety rzadko kto pomaga, żeby wózek wynieść 😔a chodniki nierówne przy przystanku nawet i nie ma jak wyjechać samodzielnie.
    Co do ułożenia w wózku to mam wrażenie, ze czasem mały mi zjeżdża na jedna stronę i muszę go poprawiać. Wkurzają mnie te pasy. Poza tym to wózek miejski jednak 😐słabo sobie radzi z dziurami itp. I na polnej drodze.
    A co pani sugerowała z ułożeniem w wózku?

    @Stokrotka - odczekaj dłużej z podaniem i spróbuj ponownie. I pogadaj z pediatra jak będzie okazja. Może go jednak owsianka? Mój kolega tez ma alergie na orzechy i wyszła mu po 30 roku życia dopiero 🙄🙊
    A Wiktorek po chorobie chętnie wrócił do swojego łóżeczka i spania w nim?
    Dużo ma drzemek w ciągu dnia? U nas 3 obecnie, czasem dwie. 😊


    Do nas przyszedł wczoraj kojec. Zobaczymy dziś jak się sprawdzi.
    Mały ciagle ucieka do kociego żarcia masakra 😐
    Jeszcze przy mieszkaniu z piętrem to ciagle chodzę z nim gora/ dół. Do 1 drzemki jesteśmy na górze, potem na dole. Gdzieś mi 2-3 kg spadły, nie wiem czy to od tego chodzenia czy od tarczycy jednak. 🙄planuje badania zrobić przy najbliższej okazji.
    Zamówiłam dla małego kombinezon jesienny bo pewnie w listopadzie będzie zimno już a kurtka się ściga jakoś w wózku 😳

    Spokojnego dnia 💚

    Stokrotka 86, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 18 października 2022, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, moze na takie szybkie wypady na miasto sprawdziłoby Wam się nosidło? U mnie w miejsce całe szczęście z autobusami nie mam problemu, chociaż czasem trafimy na tłok. W wózeczku najlepiej jeszcze wozić malucha na półleżąco, jeśli mocno nie chce oglądać świata :) poza tym, żeby odciążyć miednicę warto włożyć pod kolanka zwinięty w rulonik kocyk. Jeśli dziecko samo zakłada nóżki na pałąk, to problem z rulonikiem z głowy :)

    jaina_proudmoore, niutek87, Stokrotka 86, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
‹‹ 802 803 804 805 806 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ