X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 5 października 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój nadal na papkach. Gotuje mu wywar na włoszczyźnie i kurczaczku/indyczki, potem miksuję wywar i mięsko z marchewką i pietruszką i dodaję różne inne warzywa, brokuł, batat i dynia, dziś pomidory :) ta pomidorkowa dziś wyszła taka rzadsza i myślę, żeby dodać np makaron, ale boję się jakoś 🙈 Na śniadanie zazwyczaj kaszka, 5 zbóż lub ryżowa z malinami (już się kończą wiec będę się zaopatrywać w jakieś nowe). Wczoraj próbowałam dać mu pierwszy raz owsiankę z bananem i masłem orzechowym to miał odruch wymiotny, pluł i ma koniec zwymiotował 😬 on cały czas się gibie w tym krzesełku wiec boje się dawać te kawałki.. chociaż bananka wcina. Właśnie myślałam, żeby zrobić mu coś na parze tak na bardzo miękko.

    jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 5 października 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też nadal na papkach. Czasami jest jeden posiłek dodatkowy, czasami dwa, czasami trzy. Rano, jeśli się uda wstrzelić między spaniem a drzemką to gotuje kaszę helpy, na obiadek robię zupki (papki) aktualnie na króliku z różnymi warzywami różne (marchewka, pietruszka, ziemniak, dynia, brokuł) i albo je blenduje albo rozgniatam a mięsko drobno siekam. Wieczorem jak mi się przypomni i się wstrzelę to mus jabłko-banan, jabłko-morela, jablko-malina lub kawalątki jabłka lub banana. Nabialu jeszcze nie podawałam. W ogóle wydaje mi się że jakoś powoli mi idzie to RD :( wody pije baaardzo mało z doidy tylko kilka łyków przy obiedzie, chyba to trochę mało ?

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 8 października 2022, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    U nas piękna, złota jesień, ruszamy niedługo na wycieczkę do Sandomierza
    A Wy jakie plany na weekend?

    Inka co do wody to mój synek też za dużo jej nie pije,daje przy posiłkach,raczej z kubeczka czasami z bboxa. Na razie się nie martwię,bo podstawa to mleko

    Jaina jak u Was,jak Aleks się ma?
    Tadzio humor ma ,w czwartek nawet w końcu zaczął pełzać do przodu 😁💪
    Najgorsze to te kupy,bo jest ich sporo jeszcze,a ząbków nie widać... Kupy na przemian normalne z takimi biegunkowymi...
    Robiliście badania krwi?

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 8 października 2022, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chyba już nie nadrobię poruszonych wątków...
    U nas jakieś plagi egipskie normalnie 🤦 od ponad tygodnia walczymy z covidem. Tzn ja i młody już chyba ok, ale mąż nadal chory... Jeszcze wczoraj jak schylał się po młodego to mu coś w plecach strzeliło i mało co może wokół siebie aktualnie zrobić...
    Wiktor mega ząbkuje. Całą górę ma biała. Wygląda jakby 3 żeby szły mu naraz. Bardzo go to boli. Jeszcze próbuje jakoś ruszyć na czworakach i usiąść ale nie koniecznie mu się udaje więc mega się wkurza. Z RD niestety zrobiliśmy trochę krok w tył bo przy covidzie wymiotował i podrażnił sobie brzuszek. Teraz powoli wracamy do poprzedniego schematu i myślę że w pon podam mu już znowu 3 posiłki.
    Wiktor też pije głównie do posiłków - w doidy cup i bidonie. Podaje mu na zmianę.
    Tak w ogóle to teraz dużo czytam i ogarniam swoje podejście do macierzyństwa i wychowania młodego. I siebie też próbuje ogarnąć bo nie może być tak że ja jestem ciągle taka zmęczona i że nie mam na nic czasu. Nikomu to nie służy.

    Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy 😘

    Aneta8, Kasiastaraczka, jaina_proudmoore, AnSan89, niutek87 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 8 października 2022, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    U nas lepiej. Alex dostał leki i miał jedna nocą gorączkę i wodniste gile.
    Co 30 min średnio trzeba było odciągać 🙊ale już kolejnego dnia było lepiej i następna noc była spokojna. Widzę zmiany w dolnych jedynkach ale kiedy wyjdą, kto to wie 🧐🤣
    Kawaler nie stracił apetytu, bo jadł ostatnio kaszki z jagodami, szpinakiem, owoce tropikalne z tapioka 🤓
    Ostatniej nocy jeszcze kaszel mu dolegał od kataru, ale gili coraz mniej już jest.

    @Kasia - wycieczka do Sandomierza super sprawa.
    To tak małe miasteczko, że szybko je zwiedziliśmy.
    Polecam wąwóz do zobaczenia. 😋
    Oby pogoda wam dopisała.
    @Stokrotka - zdrowia dla całej waszej rodziny.
    Niestety, w tym całym kieracie ciężko czasem o czas dla siebie.
    Ale warto to wypracować jakoś z mężem/ partnerem czy kimś godnym zaufania z rodziny.
    Na pewno ma wpływ na wychowanie chociażby nasze dzieciństwo i układy z rodzicami.
    Ja obecnie mogę małego zostawić z mężem i wyjść na zakupy czy nawet do kosmetyczki.
    Zwykle idę po drzemce i karmieniu; mąż się wtedy bawi z małym itp.
    Z teściowa go mogę zostawić jedynie do pilnowania przy zabawie bo niestety nadal ma głupie pomysły czy inne takie akcje. Pomaga nam sporo w domu; sprzątanie od remontu itp. ale pomimo mówienia jej co i jak z opieka nad dzieckiem to ma krótka pamięć 🤷‍♀️Nie dowierzala mocno w temacie blw i jak mały jadł sam jajko , bała się patrzeć 🤣
    Mąż chciał ja nauczyć zmiany pieluchy to tez nie chciała bo się bała. A jak Alex wspinał się na nią na podłodze to nie wiedziała co z nim zrobić 🤣

    Mały jeszcze nie czworakuje. Siada na łóżku. Nawet sam chwile siedzi stabilnie. Dodatkowo wspina się na mnie albo męża i staje na prostych nogach 🙊 i drze się - bababa od niskiego do wysokiego tonu.
    Śpi z nami wiec z karmieniem jest wygodniej; średnio do 7 śpimy razem w tygodniu a dziś nawet do 8 😋

    Spacerówka Muuvo się sprawdza ale myśle nad zmiana na coś terenowego bardziej na te dziurawe nasze chodniki.


    @Niutek - zaczęliście już rehabilitacje?

    @AnSan - co u was?

    @Inka - polecam poczytać strony o RD; można się dużo dużo dowiedzieć.
    Nie każde dziecko chętnie je i dużo je.



    Stokrotka 86, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 8 października 2022, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Kasiu super, że zaplanowaliście wycieczkę 😊 pogoda rzeczywiście piękna, warto skorzystać.
    My dziś zabraliśmy Maksia do sali zabaw, niestety trafiliśmy na urodziny i masę dzieci, zdążyliśmy wejść, Pani nas oprowadziła i mały bardzo się rozpłakał 🥺 za duży harmider, pani poleciła przyjść w tygodniu. Ogromna przestrzeń, ale jak tak się rozejrzeliśmy to chyba jeszcze za wczesnie dla takiego malucha. Jak podrośnie to myśle, ze skorzystamy 🙂
    Ale za to wpadła dziś moja siostra i się pobawiła z małym, fajnie się do niej cieszył 🥰 ciekawa jestem co sobie myśli widząc nas razem, bo jesteśmy bliźniaczkami 😃

    Stokrotko, dużo zdrowia dla Was! Bardzo współczuję choroby 😕 No i oby mąż szybko „naprawił” plecy.. życzę Ci, abyś odnalazła ten czas dla siebie, który da Ci chwilę wytchnienia i małego szczęścia 😘

    Jaina, dobrze, że Aleks czuje sie już lepiej! Dobrze, ze nie stracił apetytu 🙂 trzymam kciuki, żeby te zębole szybko wyszły!

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 8 października 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    U nas turbo mamoza połączona z ząbkowaniem. Jest ciekawie.. Pogoda u nas również piękna, więc prawie biliśmy się z partnerem kto idzie z psem, a kto je z Kajką :D

    Stokrotko, jakie poradniki czytasz? Co mogłabyś polecić? Ja obserwuję kilka kont na insta, ale zastanawiam sie nad zakupem książki Parents first. Dużo zdrowia dla męża no i dla Was również :* A jakie miałaś hobby przed ciążą/porodem? Dzisiaj zaczęłam się zastanawiać nad nianią na parę godzin w tygodniu, bo sama wszystkiego nie ogarniam.. ciagle jestem w biegu, w niedoczasie.. Właściwie nikt mi w ciągu dnia nie pomaga i mam dość.. Ostatnio musiałam wybierać pomiędzy myciem włosów a myciem podłogi 😔

    Kasiu, uwielbiam stare miasto w Sandomierzu. Cudownie tam jest! Odpoczywajcie :)

    Aneta, myśle, że jeszcze trochę za wcześnie na „kulkownie”. Kajka na bank by się jeszcze nie odnalazła, ale fajnie, że sprobowaliscie :) No właśnie jak Maksio reaguje na Twoją siostrę? Wie, że to nie mama?

    Jaina, powiem Ci, że ja tez jestem zadowolona ze spacerówki muuvo. Na miasto spoko, pewnie jakbym mieszkała gdzieś gdzie nie ma dobrych chodników to bym raczej zmieniła. Większość naszych mam raczej BLW nie ogarnia :) Mojego partnera mama była cała w stresie jak Kajka jadła ugotowane na parze warzywa :) Aha, sporo dań biorę teraz z książek od alaantkowe :) wczoraj cała kuchnia była upie***lona w buraczkach z kaszą gryczaną 🤪 Siper za to, że teściowa pomaga ze sprzątaniem. To naprawdę ogrom roboty z głowy :)

    Aneta8, niutek87, jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 8 października 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko szybkiego powrotu do zdrowia Wam życzę ❤️

    Jaina rehabilitację zaczynamy za tydzień w poniedziałek 17.10.

    U nas jeśli chodzi o Marka, to znowu choruje i od czwartku siedzi w domu, ale myślę,że w poniedziałek już pójdzie do przedszkola. Byliśmy z nim u alergologa prywatnie. On i tak mało co je to jeszcze na dodatek oprócz mleka i jajek nie może jeść orzechów, cytrusów, czekolady i rzeczy z barwnikami oraz konserwantami. Normalnie tragedia z karmieniem go. Ostatnio chce bardziej nowych rzeczy próbować i muszę mu tłumaczyć,że nie może tego czy tamtego jeść. Staram się gotować tak żeby on też mógł jeść, ale nie zawsze się tak w 100 procentach da.Lekarz podejrzewa też alergie na kurz oraz na pyłki. Jest bardzo blady na twarzy, więc mamy zrobić morfologię, badanie kału na pasożyty, oznaczyć poziom żelaza. Do tego panel alergologiczny z krwi na 27 czynników.

    Andrzej siada sam przy nogach lub meblach. Nie można zostawić go nawet na moment samego w pokoju, bo staje już na nogi, a że jest dosyć ciężki (10 kg) to nogi nie dają rady go dłużej trzymać i wywraca się. Do tego widać już pod dziąsłami dwie dolne jedynki, zaraz powinne się przebić. W związku z tym maruda do kwadratu.

    Czasu dla siebie i męża brak, wieczorem padam na twarz. Nie jest to skutek złej organizacji czasu, bo nawet codziennie obiad świeży robię. Chłopaki wymagają dużo uwagi, młodszy chce stale na ręce a starszy chce żeby się z nim bawić. I tak nam mija dzień za dniem 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2022, 21:27

    Aneta8, jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 8 października 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, myślałam ze może znajdziemy coś „sensorycznego” z czego M mógłby skorzystać. To nie były takie typowe kulki, ogólnie bardzo fajne miejsce, kilka stref, estetyczne drewniane place zabaw, kąciki do zabawy w sklep, dom itd. Może faktycznie jakby nie było takich tłumów, możnaby posprawdzać. Rozejrzę się jeszcze, może znajdę coś dla takich maluszków 😊

    Edit. A Maksio do siostry zawsze się cieszy, daje się nosić, przytulać. Ale myślę, że mimo wszystko ogarnia która to mama 😄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2022, 21:54

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 11 października 2022, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Jak żyjecie?

    Stokrotka ojej mam nadzieję,że już lepiej po kowidzie?
    Jak plecy męża?
    My jak chorowaliśmy to mojemu mężowi też coś wlazło w kręgosłup... masakra,ale teraz już ok
    Wyszły jakieś ząbki na górze? U nas nie...
    My przy kowidzie też zastopowaliśmy RD...ale to był dopiero początek gdzie T.zjadal łyżeczkę
    Jakie książki czytasz? Może jakieś strony?
    Napisz w wolnej chwili o Twoim podejściu do macierzyństwa i wychowania, jestem ciekawa 😚

    Jaina mam nadzieję,że u Was też już lepiej,jak Aleks? 😚

    Aneta ojej to M. miał przeżycie na sali zabaw,ale może ciut za malutki i dużo osób jak piszesz . Myślę,że w tygodniu jak mniej osób będzie dobrze 🙂
    Ha ha no ciekawe co M.mysli jak widzi dwie "mamy"🤣 myślę,że doskonale wie która to która 😁

    Joana wyszły ząbki? Bo u nas nie... Marudzenia też już nie ma, temperatura ok
    Ja też często muszę wybrać między myciem włosów,a ogarnianiem czegoś w domu...

    Niutek współczuję,tyle alergii,normalnie nie wiadomo co mu dać... ech
    Zrobiliście badania?

    Nasza wycieczka do Sandomierza udana, dzięki 😚 ogólnie to ja tam urodzona, byłam tam setki razy. Właśnie teraz z Tadziem to chodziliśmy po wąwozie i rynku, poszliśmy też coś zjeść 🙃
    Wczoraj byliśmy w ruinach zamku Krzyżtopór i w Opatowie. Zastanawiamy się jeszcze czy pojechać na kilka dni na roztocze

    Zapomniałam napisać,że od czwartku Tadzik pełza do przodu,a od wczoraj siada sam. Jeszcze musi się rączkami podpierać lub trzymać czegoś,bo mięśnie jeszcze słabe. Też pewnie jak będzie próbował wstawać będzie ciekawie,bo on waży 9,5 kg
    Miłego dnia 😚

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2022, 11:36

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 11 października 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :) u nas piękna jesień, tylko trochę wieeeeeejeeeee. Muszę wyciągnąć śpiworek na takie pogody, zobaczę jak się ten dołączony do wózeczka spisuje.

    Aneta, daj znać czy się wybraliście na „plac zabaw” :) Jak Wam się spisuje huśtawka?

    Kasiu, ząbek jeszcze nie wyszedł, ale już jest tuż tuż, już puka do naszych drzwi ;) Ale za to przypałętał się katar i delikatny kaszel.. Jutro idziemy do lekarza. A Tadziowi gratulujemy! Brawo! :)

    Aneta8, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 11 października 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana dzięki 😚
    Ojej oby nic poważnego,daj znać co lekarz stwierdzi,czy da jakieś leki
    Robicie nebulizacje?

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 11 października 2022, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu w poniedziałek jedziemy na badania 🙂 Ciężko go nakarmić, bo wiele rzeczy nie może. Dobrze,że chociaż neofobia żywieniowa ustępuje powoli, oprócz bananów zaczął jeść maliny i winogron 🙂 niestety innych owoców nie ruszy i widzę, że to bardziej w głowie siedzi niż to, że nie lubi, czasem nie chce nawet spróbować.

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 13 października 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Kasiu brawa dla Tadzia za pełzanie i siadanie! 👏🏻 u nas pełzanie też już ładnie opanowane, ale siadać za cholerę nie chce 🙈

    Joana i jak było u lekarza? Ten kaszelek i katarek może tez od ząbkowania? Oby szybko pokazały się te ząbki! My czekamy już na 7 i 8 ząbek 🙈 dolne dwójki się szykują.
    A huśtawka sprawdza się super! Maksio bardzo lubi i korzystamy codziennie 😊

    Niutek, daj znać po poniedziałkowej wizycie! Ja próbuje ostatnio podawać kawałki. Na razie średnio. Tzn jak włożę do buzi zje, jak dam do rączki czy położę na blacie rozgniecie 😅 na szczęście je wszytko, wiec chociaż ten problem z głowy. Ale nie tyje, szczypior nadal wazy 7,5kg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2022, 11:48

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 13 października 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta mój też kawałków nie je, daje mu słoiczki o konsystencji grudek. Na początku było ciężko, ale załapał 🙂
    Andrzej dzisiaj sam siadł 🙂

    jaina_proudmoore, Aneta8, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 15 października 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :)

    U nas dalej gil pod nosem. Rano kaszelek.. Kajeczka jest bardzo dzielna i nawet udaje nam się robić inhalacje (ale bez maski). Najpierw inhalowana była zyrafka sophie, potem ja, potem pies, potem króliczek, a potem Kajka :) Głośne to dziadostwo jest!
    Chodzimy dalej na zajęcia sensoryczne, ale trochę czegoś innego się spodziewałam - wiecie jakieś babranie się w piasku, w mące, kasztany, ryż, fasola :) a gam głownie gadanie o różnych zaburzeniach i dzieci puszczone są „luzem” i się bawią zabawkami. Pani je co prawda obserwuje, ale no nie wiem. Kajeczka podobno będzie mocno towarzyska :)
    Mala dzisiaj stolowala się u psa.. wyciumkala jego karmę 🙈 coś za cicho bylo i to nas mocno zastanowiło :D Mowimy jej za każdym razem, że to są miseczki pieska bla bla bla, ale szalenie ją do nich ciągnie :) a umycie raczek w misce z wodą chociaż raz dziennie musi być obowiązkowo 😱😄🐶🤷🏼‍♀️

    Niutek, współczuję takich problemow z jedzeniem.. Moge polecić książkę „Smakoterapia”. Babeczka naprawdę potrafi zrobic coś z właściwie niczego :) Brawo dla Andrzejka za siad! :)

    Aneta, 7 i 8 ząbek u Was! Wow! Nieźle :) u nas są już 4 i chyba szykuje się piąty. Troxhe zazdroszczę wagi Maksia, bo Kajeczka to jest już taki pulpet, że ostatnio zaczęły mnie plecy nawalać przy wyciąganiu z łóżeczka.. Idzie ostro dziewczyna w masę ;) Ale będziecie sprawdzać dlaczego waga stoi w miejscu (jak swego czasu u Falk)?

    uS2wp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 15 października 2022, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, tez się trochę cieszę, ze Maksio drobniejszy, bo przyznam, ze i mi coraz ciężej, zwłaszcza z rosnącym brzuszkiem 😉 plecy tez już dają o sobie znać.
    2 listopada mamy wizytę przed szczepieniem (druga dawka meningokoków), zapytamy lekarza co myśli, chcemy tez zrobić wcześniej morfologię, bo już dawno nie miał. Ogólnie ma apetyt, także jakoś nie martwię się jeszcze mocno, w siatce się trzyma.
    Hm tez sobie bym inaczej wyobrażała te zajęcia sensoryczne. Właśnie tak jak opowiadasz. Wczoraj mignęła mi informacja, ze w pobliskiej miejscowości jakaś kobitka prowadzi coś takiego, muszę się więcej dowiedzieć co i jak.
    A te nasze ząbki to masakra 😞 wczoraj takie spazmy płaczu wieczorem, ze pierwszy raz podałam syrop przeciwbólowy. Niech już się przebiją i kolejne dadzą spokoj na trochę 🙈

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 15 października 2022, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta, myślę, że warto zerknąć co tam babeczka ma do zaoferowania :) ja planuję Kajce powprowadzać w domu rożne takie zabawy, tylko nie wiem jak mój mózg ogarnie ten bałagan :D póki co dużo sensoryki ma podczas jedzenia :D Te ząbki to masakra jakaś.. Dobrze, że się nie pamieta tego bólu.. A jak Ty się obecnie czujesz? Malutką juz czuć jak fika? :)

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 15 października 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje się ok, czasem czuję kłucie w brzuchu, ale to chyba normalne. No i tak, od jakiegoś czasu czułam łaskotanie, a ostatnio już takie lekkie puknięcia 🥰 cudownie znów to poczuć ❤️

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 15 października 2022, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chybq ostatnio przesadziłam z wagą Julki bo pisałam że waży ok 9 kg a waży dokładnie 8.2 kg wiec różnica spora 😁
    Mam pytanie ile wasze dzieci zjadają mleka dziennie? Bo nasza znowu mnie coś niepokoi, dzisiaj zjadła tylko ok 500 ml i nie wiem czy powinnam się martwić:/

‹‹ 801 802 803 804 805 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ