X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 3 października 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Uszy czyścimy na zewnątrz patyczkiem to co wypada i widać. 😃
    Zawsze można lekarza zapytać co i jak.
    A jak twoja mała? Ile już waży? Co tam u niej słychać? 😋🧐
    No nasza ma już prawie 9 kg ale ważona na wadze domowej razem z nami :)
    Zaczela bardzo szybko raczkować i sie podnosić mając 7 miesięcy i kilka dni, teraz ma 8,5 miesiaca i zasuwa na czworaka jak wariatka, dogonić jej nie można. Na zęby czekamy bo jeszcze nie ma ani jednego i nie wiem czy się powoli martwić czy co...
    Poza tym ma lekko wygięte dolne żebra z jednej strony i idziemy z tym do fizjo w pt I po krotce tyle u nas

    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 3 października 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    No nasza ma już prawie 9 kg ale ważona na wadze domowej razem z nami :)
    Zaczela bardzo szybko raczkować i sie podnosić mając 7 miesięcy i kilka dni, teraz ma 8,5 miesiaca i zasuwa na czworaka jak wariatka, dogonić jej nie można. Na zęby czekamy bo jeszcze nie ma ani jednego i nie wiem czy się powoli martwić czy co...
    Poza tym ma lekko wygięte dolne żebra z jednej strony i idziemy z tym do fizjo w pt I po krotce tyle u nas
    Zęby wyjdą. Spokojnie. 💚😇
    Rozwój to dużo dużo rzeczy.nie wszystko na raz.
    Daj znać po wizycie u Fizjo co powie.

    Inkaa85 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 4 października 2022, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta, a masz jakąś fajną huśtawkę do polecenia? Nasza zaczęła sama siadać, więc też bym chciała jej kupić. :)
    Cieszę się, że wszystko w porządku! Wyprawka dziewczęca jest okropna. 😂 Sukienki kuszą, a są totalnie niepraktyczne na początek.
    No, ale są piękne. :D

    Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 4 października 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Aneta, a masz jakąś fajną huśtawkę do polecenia? Nasza zaczęła sama siadać, więc też bym chciała jej kupić. :)
    Cieszę się, że wszystko w porządku! Wyprawka dziewczęca jest okropna. 😂 Sukienki kuszą, a są totalnie niepraktyczne na początek.
    No, ale są piękne. :D

    Maksio ma taką: http://baby-joy.pl/pl/strona-glowna/10-2-hustawka-light-grey-velvet.html#/2-pasy_bezpieczenstwa-nie
    Dostał od mojej siostry na poprzednie święta (tak, miał wtedy 1 dzień 😆 doczekała się).
    Ale na razie M się w niej gibie, wiec wkładam mu tę dmuchaną wkładkę z krzesełka ikei 🙂

    niutek87 lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 4 października 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dajecie już nabiał? Np. Jogurt naturalny, twarożek? 🙂

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 4 października 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Dziewczyny dajecie już nabiał? Np. Jogurt naturalny, twarożek? 🙂
    Tak. Olek już próbował serek bieluch i jogurt naturalny ( dałam mu kilka łyżeczek na początek).
    Zmieszałam z owocami Wczoraj.
    Mój to wszystko chce jeść 🙊
    I nie chce, żeby go karmić. Sam woli łyżeczkę lizać 🤣
    Tym sposobem i ja dziś byłam do przebrania 🤣

    Kasiastaraczka, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 4 października 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    AnSan ja nie planuje chodzika,bo fizjo nie polecają.. raczej będę czekać, aż Tadzio sam wstanie i pójdzie

    Falk cieszę się,że jesteś zadowolona z wizyty u logopedy i że mały zaczął tyć 😁
    Ja kaszki i płatki robię na wodzie,bo sami też tak jemy

    Joana ostatnie 2 noce podobne, raczej niespokojne...
    W ogóle to wczoraj Tadzio miał trochę podwyższoną temperaturę,ale nie tak żeby dawać paracetamol. Miał 37,8, był trochę marudny i daliśmy mu coś na ząbki. Ostatnio jak byliśmy u pediatry to mówiła,że górne dziąsło jest rozpulchnione i chyba teraz coś zaczyna się dziać. Niestety widać to też po kupkach. Wczoraj 11 pieluch i w każdej kupa - mniejsza lub większa. Najpierw były takie z RD,ale później już bardziej biegunowe...to chyba przez ząbki. Kuzynka mówiła,że jak jej synkowi szły ząbki to też miał biegunkę i raz zmieniała 15 pieluszek...mam nadzieję, że długo nie będzie męczyło Tadka. Dziś ma temperaturę ok,ale nadal biegunowe kupki
    Na szczęście apetyt dopisuje,pije wodę i cyca
    A jak u Kajki z tą alergią? Próbowałaś jej podać mleko i była jakaś reakcja?

    Jaina to fajną macie okolicę do mieszkania 😁

    Aneta super, że samopoczucie lepsze ❤️
    Wow ale macie super noce

    Inka spokojnie, ząbki wyjdą,nie martw się 😚
    Daj znać jak będziecie po wizycie u fizjo

    Niutek ja jeszcze nie daję. W ogóle na razie nic nowego nie daję przez te zęby i brzydką kupę...ale jak już będzie ok to podam

    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8, Inkaa85 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 4 października 2022, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam, bo nie pamiętam kiedy u starszaka dawałam 🙂

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 4 października 2022, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kasiu - objawy jak na zęby. Niestety czasem to długi i bolesny proces. Dla rodziców tez 🙊
    Oby wyszły i dały spokój bo potem kolejne będą szły i chwili spokoju nie ma.
    Tadzio nadal śpi z tobą?
    Mój się strasznie kręci nocą. Zjada, leży, ciumka i tak z 5x i potem zasypia dopiero.
    I pobudki co 2h średnio 🫣
    Jak będzie Tadeo z nowymi ząbkami to na pewno chętniej posmakuje nowości. 😋

    @Inka - pediatra badała małą i nie mówiła nic o żebrach?

    @Niutek - dobrze, że starszak w przedszkolu to chociaż jest chwila luzu.
    Ale i tak współczuje nocy bo to jedyna szansa na odpoczynek 🤷‍♀️Tak naprawdę.

    Mój dziś pełzał za mną do łazienki.
    Nie wiem jakim cudem ale wyciągnął pokrętło od głośnika 🤣a wczoraj wyciągnął zaślepkę od listwy podłogowej. 🤓

    niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 4 października 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina od dwóch nocy jest trochę lepiej, dziąsła bardzo rozpulchnione i już takie perełki pod nimi widać, więc już bliżej niż dalej 🙂 Zaczął też od wczoraj lepiej jeść 🙂 Starszak od 7.30 do 12.30 w przedszkolu to można psychicznie odpocząć trochę, bo strasznie na każdym kroku wymaga uwagi, a jak coś nie po jego myśli to drze się. Przynajmniej idzie sie z nim dogadać, zaczął mówić i to nawet całymi zdaniami czasami.
    My się z mężem śmiejemy,że łazienka to zakazane królestwo, jak Jędrek zobaczy otwarte drzwi to dostaje przyśpieszenia 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 13:59

    jaina_proudmoore, Aneta8, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 4 października 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina tak,spi z nami 🙃 wygodniej jest,bo je cyca na leżąco, pare razy sam się obsłużył 🤣
    Ha ha Aleks będzie konserwatorem w Waszym domu będzie coś do zrobienia to raz dwa naprawi 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 14:48

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 4 października 2022, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Niutek, u nas to samo z łazienką :D Fajnie, że Marek tak poleciał z rozwojem :) widocznie przedszkole mu służy. Widocznie wszystkim służy :) A jak z chorobami?

    Kasiu, tyle kupek? O szlag! Biedny Tadzio.. Dobrze, że ładnie je i pije. Oby zęby wyszły jak najszybciej 🤞🏻 Straszny to jest czas! Nosidło stosujesz w domu do przytulania czy nie ma potrzeby? Kajce jeszcze nabiału nie podałam, „przepuszczam” go najpierw przez siebie ;) wyskakują jej plamy, ale dużej tragedii nie ma. Jutro odważę się zjeść jogurt naturalny i zobaczę jaka będzie reakcja.

    Aneta, Dobuska ma świętą rację z sukienkami :) Kaja do tej pory miała ze 3 i każda ubrana po razie :) lepiej kupić piękne rampersy, kombinezoniki :) Fajna huśtawka, już się rozglądam gdzie mogłabym jakąś upchnąć, ale chyba zostanie nam plac zabaw :)

    Inka, daj znać co fizjo powiedziała. 9kilo to niezły wynik, zwłaszcza, że Twoja Jula na początku była raczej z tych szczuplejszych bobasków :)

    W ogóle ile dajecie już maluchom posiłków? My obecnie mamy ciagle dwa plus przekąska, ale za jakieś 2tygodnie chyba dorzucę jeszcze jeden posiłek. Kaja już zauważalnie mniej brudzi, ale ciągle jeszcze tona chusteczek i ręczników papierowych jest potrzebna. Zwłaszcza przy piciu z doidy.. 😒🤷🏼‍♀️

    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8, Inkaa85, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 4 października 2022, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana dwa tygodnie temu chorował przez tydzień i do tej pory jest już ok 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 15:02

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 4 października 2022, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Joana a jakie posiłki podajesz? Co w ramach przekąski? 😋

    No RD to próbowanie smaków i faktur i trochę zabawa jedzeniem do roku w sumie.
    Nie można zapomnieć, że mleczko to jednak podstawa ✌️
    U każdego dziecka jest to inaczej. Jedno długo woli papki, inne kawałki itp. To tez nauka.
    Jak to powiedziała mi „ pani od jajek” - „ niech mały próbuje teraz co może bo i tak jak będzie miał 3 lata to może jeść 3 dni z rzędu makaron z sosem 🤣” coś w tym jest z prawdy.
    Fajna jest grupa na fb o RD- potem wstawię link i strona z przepisami / u Wojtusia na talerzu.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 15:57

    Aneta8, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 5 października 2022, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Joana nooo. Wczoraj też było ich sporo,ale trochę ładniejszych. Dzisiaj też jeszcze nie ładne...ech. jak jutro się nie polepszy to chyba skonsultuję z pediatrą
    Jedynie dobrze,że Tadzio ma temperaturę dobrą, jest zadowolony,ma apetyt
    Ha ha gdybym wczoraj odpisywała, napisałabym że nie używałam jeszcze nosidła w domu, żeby przytulać czy usypiać. Natomiast dziś Tadzio miał taki czas,że jakoś nie mógł zasnąć na drzemkę, więc w końcu wzięłam go w nosidło i zaczęłam odkurzać i zasnął 🙃 przełożyłam go do łóżeczka i śpi juz godzinę
    Na razie daję Tadziowi 2 posiłki i wodę. Raczej teraz częściej z doidy,ale sporo mu
    się wylewa

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 5 października 2022, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, na śniadanie Kajka dostaje kaszki i owsianki z owocami, bakaliami, orzechami itd. Na obiad do tej pory gotowałam wszystko na parze -> na przykład brokuł plus kasza (jaglana, gryczana, jaka jest akurat w domu:)) plus ryba albo mięso. A czasem bez :) Ostatnio upiekłam kotleciki w piekarniku.

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 5 października 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, ja wczoraj odkurzalam z Kają na rękach :D Myślałam, że to chwila moment i nie wyciągałam nosidła, ale zeszło dłużej niż myślałam. Następnym razem będę mądrzejsza :) Kajka jak pije z Doidy to zawsze jest cała mokra :) No, ale inaczej się nie nauczy 🤷🏼‍♀️ Trzeba jakoś przetrwać ten etap :) z Doidy daję też małej koktajle, żeby trochę wolniej wszystko spływało. Trochę zdupiłam z zupami, dopiero kilka ich mieliśmy. Muszę nadrobić :)
    Oby kupki zaraz przeszły.. a ząbki u Tadzia już widać? Już się zaraz przebiją?

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 5 października 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc koszmarna, Alex dostał gigantycznego kataru 😢
    Tyle gili wychodziło, ze głowa mała. Dziś doszedł stan podgorączkowy.
    Dzwoniłam do lekarza. Dostałam wytyczne. Możliwe, ze to na ząbkowanie objawy🤓
    Apetyt dopisuje bo już dziś zjadł mus jabłkowy, później obiadek będzie z mięskiem.
    Ale po prostu woda z nosa się leje 😢

    @Joana - dzięki za wpis o jedzeniu.
    😋

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 5 października 2022, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana u nas podobnie Tadzik je,rano owsianki,jaglanki,kaszki Helpa z dodatkami,a później obiadek na parze,zupy krem z mięskiem
    Polecam w nosidle, można coś zrobić chociaż w domu
    No właśnie jeszcze nie widać...ech

    Jaina ojejej, rzeczywiście może to na ząbki

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 5 października 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    @Kasiu - objawy jak na zęby. Niestety czasem to długi i bolesny proces. Dla rodziców tez 🙊
    Oby wyszły i dały spokój bo potem kolejne będą szły i chwili spokoju nie ma.
    Tadzio nadal śpi z tobą?
    Mój się strasznie kręci nocą. Zjada, leży, ciumka i tak z 5x i potem zasypia dopiero.
    I pobudki co 2h średnio 🫣
    Jak będzie Tadeo z nowymi ząbkami to na pewno chętniej posmakuje nowości. 😋

    @Inka - pediatra badała małą i nie mówiła nic o żebrach?

    @Niutek - dobrze, że starszak w przedszkolu to chociaż jest chwila luzu.
    Ale i tak współczuje nocy bo to jedyna szansa na odpoczynek 🤷‍♀️Tak naprawdę.

    Mój dziś pełzał za mną do łazienki.
    Nie wiem jakim cudem ale wyciągnął pokrętło od głośnika 🤣a wczoraj wyciągnął zaślepkę od listwy podłogowej. 🤓
    Jula przez pediatre dokładnie badana była tylko na pierwszym bilansie i chyba jeszcze tego nie było. Przed każdym szczepieniem lekarz sprawdzał ją tylko osłuchowo

‹‹ 800 801 802 803 804 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ