X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 2 października 2022, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas dużo się ostatnio dzieje, nawet nie ma kiedy napisać. Mój maluch od ponad tygodnia czworakuje i w ogóle w miejscu usiedzieć nie chce. Ciężko coś w domu zrobić. W łóżeczku go rzadko zostawiam, bo uderza się o szczebelki. Siada na piętach, podciąga się i albo po chwili traci siły, albo próbuje złapać coś co jest za daleko i bum😕 Muszę łóżeczko turystyczne kupić albo jakiś kojec, ale zwlekam z tym jak mogę, bo miejsca brakuje. Próbuje stawać też przy meblach, ale na razie podciąga się z czworaków i zostaje na kolanach albo prostuje nóżki ale plecy pozostawia zgięte. Ze słów to powtarza najczęściej "mama" i "am", kilka razy powiedział "baba". Nie siedzi sam, tylko siada i trzyma się czegoś żeby równowagi nie stracić. Zębów nadal brak, co dla mnie jest dziwne bo córki miały koło 6 miesiąca,a on ma 7,5. Ale jak widać każde dziecko rozwija się w innym tempie🙂 To się rozpisałam....🙄

    Joanna- jeśli chodzi o psa to stanęło jednak na owczarku niemieckim.
    Inka- kaszy manny nie dodaję do mleka. Dodaję za to kaszki błyskawiczne dla dzieci. Uszy czyszczę patyczkiem z zewnątrz.

    Jaina- szkoda, że taka nocka Wam się przydarzyła, ale dobrze że jest już lepiej. Mówią, że te kosmetyczne sprawy przy domu są najgorsze, ale oby szybko poszło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2022, 17:34

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87, Inkaa85 lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 2 października 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, ja kupiłam bboxa termicznego, bo moja młoda ogarnia bboxa, wiec nie chciałam zmieniać. No i dziewczyny na grupie polecały jakiejś.
    Ale właśnie mówiły, że podają wodę na spacerze, a jest jakiś powód, dla którego nie można?🤔

    jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 2 października 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    To prawda, forum trochę umarło,ale nasze dzieci coraz bardziej ruchliwe, coraz więcej rzeczy do ogarnięcia

    Inka my czyścimy tylko z zewnątrz patyczkiem

    Joana ja nie myślałam nad takim bidonem termicznym
    I u nas chyba coś na rzeczy z górnymi jedynkami. Poprzednia noc niespokojna i dzisiejszy wieczór też, płacz 😭 wybudza się
    W poniedziałek jak byliśmy u pediatry to mówiła,że górne dziąsła rozpulchnione

    Niutek dużo cierpliwości i sił do zębów
    Oo super,że Marek wytrzymał na mszy
    Zauważyłam,że Tadzia coraz więcej interesuje,a dziś jeszcze nie ma humoru,aż musiałam do zakrystii wyjść
    Wow kawał chłopa z Andrzeja,Tadzik go goni 😁

    Aneta słodki to musi być widok tyle ząbków 🥰
    Daj znać co powie fizjo

    Jaina cieszę się,że ze snem się poprawiło 😁
    To męża wygoniłas z łóżka czy mieście się w trójkę?

    Aneta8, jaina_proudmoore, niutek87, Inkaa85 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 3 października 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kasia- mamy duże łóżko i się mieścimy. Nawet w 4, bo kot jeszcze śpi na nas albo obok małego.
    Dobrze pamietam, że Tadeo dostaje żelazo czy coś pomieszałam?

    @Joana - rozwój dziecka cieszy. 💚
    A na chwile obecna każde forumowe bobo rozwija się we własnym tempie.
    Zdrowie jednak jest najważniejsze ✌️😇
    A jak z RD wam idzie?
    Zgłębiałaś już temat integracji sensorycznej czy jeszcze nie?

    @Aneta -jak samopoczucie?
    Masz coś w planie do kupowania w ramach wyprawki czy na razie bazujesz na tym co macie?
    Spotkanie z Fizjo nie zaszkodzi.

    @Falk - czy byliście u neurologopedy?
    Daj znać. Jak byliśmy ostatnio u pediatry to powiedziała, że rozwój prawidłowy niemowlęcia ocenia się po ciemiączku, po wzroście obwodów- głowy i wzroście ogółem. Nie pamiętam czy mówiła o wadze.
    Czy twój mały ruchliwy jest? Bo mój bardzo, dużo je i dużo się rusza.
    A jak RD, ruszyło coś? Na pewno załapie w którymś momencie.
    Pamiętam, że pisałaś, że ty śpisz chyba z synkiem 😋

    Alex w nocy się budził co 2-2.5 h jakoś.
    Niestety pierwsza pobudka to ostatnio jej 23-00.30 średnio także ja muszę Iść wcześniej spać.
    Karmienie na leżąco ma jednak swoje plusy. 🤓
    Jutro jedziemy na badanie krwi. Może ten gorszy sen to kwestia poziomu żelaza- sama nie wiem 🤷‍♀️
    Albo po prostu taki typ, potrzebuje bliskości mamy i tyle.
    On nocą zje a potem ciumka cycka i zasypia, kręci się z 5x jeszcze i idzie spać dalej.

    Miłego dnia 💚💕💚💕


    Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 3 października 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina to super,że razem się mieście 😁
    Tak, Tadzio bierze innofer baby, niedługo zrobimy powtórne badania

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 3 października 2022, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Jaina to super,że razem się mieście 😁
    Tak, Tadzio bierze innofer baby, niedługo zrobimy powtórne badania
    A wpłynęło to na jego sen?

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 3 października 2022, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    A wpłynęło to na jego sen?
    Hmm sama nie wiem,ale ostatnio lepiej spał. Tyle,że chyba od 2 nocek coś gorzej,ale podejrzewam,że to kolejne zęby idat...

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 3 października 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak wy się zapatrujecie na chodzik? Planuje któraś zakup?

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 3 października 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Coś tu ruszyło nagle z tym forum, fajnie 🙂.

    Co do bidona termicznego to my mamy z Canpol'a. Taki sam tylko różowy ma córka od dwóch lat i się sprawdza. Ja jej robię herbatę albo sok ciepły na plac zabaw i to się u nas sprawdza. Czemu nie można podawać na zewnątrz maluchom w bidonie?

    Co do korzystania z godziny w pracy wolnej na karmienie to ja będę korzystać jeżeli tyle z kp dotrwamy. To jeszcze 5 miesięcy więc wszystko może się zdarzyć.

    My byliśmy u logopedy w piątek i powiem wam że chyba najbardziej kompetentna babka jaką do tej pory w tym naszym problemie z przybieraniem spotkałam. W końcu to ona dużo mówiła a ja mało, ma plan i robi dobre wrażenie. Dała zalecenia, ćwiczenia i poleciła rzeczy do kupienia. Tylko nie wiem czy to wszystko będzie potrzebne bo okazało się dziś u pediatry że mały bardzo ładnie przybrał na wadze! W ogóle widzę że je jakoś lepiej, kaszki wchodzą. Czy ktoś z was robi kaszki na mleku zwykłym czy tylko na mm? To mm moim zdaniem nie pachnie ładnie i wolałabym robić na zwykłym tylko nie wiem czy mogę...

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 3 października 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan, ja nie planuję kupna chodzika. Raczej nie będę też kupować pchacza. Sam chodzik oprocz tego, że moze powodować problemy z kręgosłupem, ze stopami, to zaburza orientację w przestrzeni. Ja raczej kieruję się zasadą - jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz 👍🏻 Fajnie, że zdecydowaliście się na owczarka - mocno karne psy :)

    Dobuska, dzięki za odpowiedź w sprawie bidonu, chyba też pójdziemy w bboxa :) Nie doprecyzowałam z tym piciem na dworze - chodziło mi o czas kiedy jest minusowa temperatura :) Za duża różnica temperatur, plus przypadkowe bądź nie oplucie się wodą jakoś nie są mi po drodze z piciem na dworze :)

    Jaina, o integracji sensorycznej nie czytałam ;) chodzimy na zajęcia i w sumie to mi wystarcza. Pani jest zadowolona z Kajki, mówi, że ma piękny uśmiech społeczny. W autobusie faktycznie rozdaje uśmiechy, ale tylko tym osobom, które jej podejdą :) Sama nie wiem jak to jest z tą wrażliwością u niej, ale w kaszce, wodzie i innych tego typu atrakcjach uwielbia się wytarzać :D Super, że Aleks już obczaja siadanie i się ładnie rozwija. Zmienialiście lekarza od bioderek? Fajnie, że już koncoweczka remontu :)

    Kasiu, dzisiaj ciut lepsza nocka u Was była?

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 3 października 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan89 wrote:
    Dziewczyny a jak wy się zapatrujecie na chodzik? Planuje któraś zakup?

    Typowego chodzika u nas nie będzie ale pewnie kupimy takie szelki żeby się cały czas nie schylać do małego jak zacznie chodzić. Bardzo mi tego brakowało z córką ale ciągle odwlekałam zakup bo myślałam że jeszcze chwila i sama pójdzie a potem się okazało że to wcale nie była taka chwila a kręgosłup cierpiał.

    AnSan89 lubi tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 3 października 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnSan89 wrote:
    Dziewczyny a jak wy się zapatrujecie na chodzik? Planuje któraś zakup?
    Chodzik nie jest polecany.
    Fajny artykuł jest na stronie mamy Fizjo na ten temat. 😇

    niutek87, Aneta8, AnSan89, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 3 października 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Joana - tak lekarza zmienimy na pewno na innego dziecięcego ortopedę.
    Do tamtego nie pójdziemy już wcale.
    Zalecenia co do Usg tez są inne w skali kraju. Myśle, że wybierzemy się pod koniec roku.
    Alex tez nie uśmiecha się do każdego.
    Ostatnio kolega męża to prawie do płaczu go doprowadził. a tylko była wymiana spojrzeń i coś tam mówił do małego 🤣zwykle się uśmiecha. No ale w końcu to oddzielny mały człowiek 🤓ma prawo do swoich humorów tez.

    Tez chętnie pojedziemy na zajęcia dla maluchów jak się auta doczekam.
    Jak jest pogoda to jedziemy tu blisko autobusem na zakupy.
    Mieszkamy na wsi trochę pomimo, ze to miasto.
    Niedaleko pani sprzedaje jajka od kur, warzywa z pola - pyszne pomidory i maliny, i inne takie, wiec fajnie 😋

    @Falk - jakie szelki masz na myśli? 😃

    Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 3 października 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze starszakiem nie miałam chodzika i teraz też nie pkanuję. Mam za to pchacz w formie skrzyneczki drewnianej.

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 3 października 2022, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, jak tak napisałaś o tych jajach, warzywach i owocach, to wyszło na to, że ja mieszkam na wsi :D Bardzo dużo mamy takich straganikow w pobliżu, a i co chwila na grupie z mojego miasta ktoś wrzuca informację o „domowych” warzywach i owocach :) Niemniej super, że tez masz taką panią w pobliżu :)

    Falk, moze ja trochę też przesadzam z tym termosikiem w zimę ;) zwłaszcza, że widzę też jak Kajka pije z obecnego :D Super, że synek przybrał i załapał o co chodzi z jedzeniem :) moze wcześniej nie był jeszcze gotowy. Ja póki co robię kaszki na wodzie, bo dalej walczymy z nietolerancją 😔 możesz robić kaszki na normalnym mleku, ale chyba w proporcji pół na pół z wodą. Wapń zawarty w mleku utrudnia wchłanianie żelaza.

    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 3 października 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może doprecyzuje.
    Zostało tu kilka gospodarstw rolnych, takich z prawdziwego zdarzenia.
    Na przeciwko nas są pola i ludzie maja nawet krowy hehe.
    🙊a dookoła rosną nowe inwestycje. Ma to swój urok. Niby miasto ale jednak 😅

    Do zimy na pewno się Kaja nauczy ładnie pić z termosiku.
    W zimę to już dzieciaki będą chodzić albo i biegać.
    Trzeba kombinezon kupić i sanki 🤣

    niutek87, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 3 października 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanki to lepiej przed sezonem, bo w zeszłym roku jak spadł śnieg to po 200 zł były 🙂 Poza sezonem to koszt 80-120 zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 14:59

    jaina_proudmoore, Aneta8, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 3 października 2022, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana aaaa to tak!:D to jasne! Ja dzisiaj korzystałam na spacerze z nowego bidonu i ładnie ogarnia, chociaż muszę go jej po prostu trzymać :)

    Aneta8, jaina_proudmoore, niutek87, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 3 października 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    @Aneta -jak samopoczucie?
    Masz coś w planie do kupowania w ramach wyprawki czy na razie bazujesz na tym co macie?
    Spotkanie z Fizjo nie zaszkodzi.

    Dziękuję, ze pytasz, czuję się coraz lepiej 🙂 mdłości już praktycznie ustąpiły, ale jedna drzemka w ciągu dnia obowiązkowa 😃 Jeśli chodzi o wyprawkę, to na razie dostałam sporo ciuszków, planuje tym razem kupić kokon, no i muszę nowy laktator, bo tamten Neno niestety szybko sprzedałam. Mam jednak nadzieję, że tym razem uda mi się karmić piersią. Po wizycie fizjo ok, mówi, że generalnie M jest silny i gotowy do siadania i czworakowania, ale tak dużo „dzieje” sie u niego w głowie, ze nie ma czasu 🙈 ogólnie musimy go mocno bodźcować i wyciszać np spowijaniem lub kocem obciążeniowym. Myślę właśnie, aby zapisać go na jakieś zajęcia z sensoryki. Szukam czegoś w okolicy 🙂 no widać po nim, ze chłopak jest elektryczny ⚡️ jak zacznie chodzić, będziemy mieć wesoło, zwłaszcza, że pewnie w tym czasie będę rodzić 😅
    Mam nadzieję, że Aleks zacznie niedługo już mniej się budzić w nocy, żebyś i Ty mogła odpocząć. Ale super, że już remont ma się ku końcowi. Może zacząłby lepiej spać, gdyby już się wyprowadził do siebie? Nie czułby tak mleczka 🙈

    U nas jeśli chodzi o spanie, muszę pochwalić, że jest super. Zasypia 20-21, potem 23-24 karmię go na śpiocha i potem budzi się (lub ja 😃) dopiero 6-7 na mleko. Jako, że ja nie jestem w stanie tak wcześnie wstać, to biorę go jeszcze do łóżka, trochę sie pokręci i jeszcze zasypia i wstajemy ok 9 😊 aktualnie ma dwie drzemki w ciągu dnia, ale trwają rożnie, od 30 min do 1,5 godziny.

    AnSan my również chodzika nie planujemy, jak Jaina napisała nie są wskazane. Jeśli już to może jakiś pchacz, ale te musi być ciężki i stabilny.
    Dziś zawisła huśtawka (fizjo nawet zalecała mi go porządnie wyhuśtać, żeby błędnik popracował 😁) i planuje tez basen z kulkami 😊

    Falk, cieszę się, ze wizyta u logopedy taka pomyślna i że trafiłaś na sensowna lekarkę. No i ekstra, że młody zaczął przybierać na wadze! Oby było coraz lepiej. Dla pocieszenia Ci powiem, że M tez z tych drobnych, waży 7,5 kg i mierzy 70 cm. Ale apetyt ma na rożnego rodzaju kaszki, zupki czy owoce. Z mlekiem bywa rożnie, raz wypije, raz zostawi polowe. Kaszki robię na mm.

    jaina_proudmoore, AnSan89, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 3 października 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore myślałam raczej o czymś takim jeżeli chodzi o te szelki ale to też raczej sporadycznie: https://allegro.pl/oferta/szelki-uchwyty-do-nauki-chodzenia-regulowane-savea-7932561194?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=lvsku&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dck_bg_pla_pmax&ev_campaign_id=17997606178

    Aneta8 cieszę się że dobrze się czujesz i trzymam kciuki żeby karmienie piersią tym razem się udało. Na pewno się uda, zwłaszcza że już trochę wiesz co i jak. Faktycznie nocki u ciebie super aż zazdroszczę. U nas ciągle jest dużo pobudek ale na szczęście tylko na pierś

    jaina_proudmoore, AnSan89, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

‹‹ 799 800 801 802 803 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ