X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 26 września 2022, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wkleje maila do grupy

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 26 września 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wysłałam jako wiadomość na FB,bo za dużo tego i nie chciało się wkleić do grupy

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 26 września 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Mam jakąś niemoc do pisania 🙈 chyba rzeczywiście wszystkie to odczuwamy, bo cisza. Ale te nasze urwisy wymagają coraz więcej uwagi, drzemek mają coraz mniej, co wiąże się s dłuższą aktywnością. Maks ma dwie, ok 11 i 15. Czasowo mocno zróżnicowane, bo raz pół godziny, innym razem półtorej.. ostatnio znowu jest bardziej marudny, obawiam się, że będzie wychodzić nam lewa górna dwójka 🙈 kurde, myślałam, że da chwile odpocząć 😅 w dzień 9 miesiąc usiadł, nie wiem na ile przypadkiem, na ile zamierzenie, ale był w trakcie przebierania, na wpół zdjętym pajacem 😅 oczywiście uciekł mi i nagle patrzę a on siedzi! Ja płaczę, wołam męża, bijemy brawo a ten biedaczek nie wie co się dzieje 😆 No ale na razie już nie powtórzył więcej, czekamy więc 😉 już się trochę nie mogę doczekać, bo to inne zabawy już można wprowadzić.
    Stokrotko, noo czas leci, do marca już w sumie nie tam daleko 😬 też trochę się obawiam, bo M jest bardzo ruchliwy i aktywny, i mimo, ze umie się fajnie sam bawić, to jednak trzeba go pilnować. Bardzo sprawdza nam się kojec! Jeśli chodzi o pomoc, to raczej będziemy sami, bo nasze mamy jeszcze aktywne zawodowo, do tego teściowa 100km od nas i nie mobilna. Ale damy rade! Na szczęście mąż na stałe pracuje w domu.
    Tak sobie ostatnio myślałam, czy brakuje mi pracy. Jestem w domu już od niemal 2 lat.. i w sumie to nie wiem 😆
    Pozdrawiam Was cieplutko! 😘

    Stokrotka 86, Kasiastaraczka, jaina_proudmoore, dobuska, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 27 września 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    Dziewczyny a w jaki sposób podajecie właśnie kasze manną? Bo ja łyżeczką ale zastanawiam się nad butlą tylko wtedy chybq trzeba robić rzadszą?
    Nie podaje się kaszy w butelce. Można na łyżeczce albo schłodzona w kawałkach, żeby dziecko samodzielnie spróbowało zjeść. 🙂

    Kasiastaraczka, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 27 września 2022, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Stokrotka wysłałam jako wiadomość na FB,bo za dużo tego i nie chciało się wkleić do grupy
    Doczytam potem bo tez mam mailing od Hafija ale rzadko sprawdzam pocztę 🤣

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka ja daję kaszę mannę w formie schłodzonej. Wtedy kroję na kawałki i polewam jakimś musem z owoców i je sama. Z łyżeczki nie lubi jeść.

    My byliśmy w górach i młoda w chustonosidle wytrzymała bez stresu prawie 4 godziny, ale już chcę kupić jakieś nosidło.

    Stokrotka, chyba wiele dzieci teraz ma trudny czas jeśli chodzi o spanie. Niestety częściej to dotyczy mam karmiących piersią, choć to chyba nie jest reguła. Trzymajcie się. :)

    Kasiastaraczka, jaina_proudmoore, Aneta8, Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 27 września 2022, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska gdzie byliście w górach? Chętnie bym się wybrała
    Edit. Spojrzałam na FB, wiem już gdzie byliście 😁
    Widziałam na zdjęciach,że Liwia w chustonosidle, super, że była współpraca
    Polecam Kavke 🥰 Jaina Ty masz do odsprzedania czy zostawiasz? I jaki model/firma?
    My w sobotę byliśmy na weselu i super się sprawdziło ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2022, 11:13

    jaina_proudmoore, Aneta8, Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 27 września 2022, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Kasia! Przejrzę sobie. Kupowałaś tak sama z siebie, czy gdzieś dobierałaś?

    Ogólnie zrobiliśmy krótką trasę i dobrze, bo po powrocie do apartamentu okazało sie, że dostałam jakiegoś silnego krwawienia. Nie wiem co to było. Być może owulacja, bo przy niej często plamię, ale tutaj krwi było sporo. W kadym razie następnego dnia nie było po tym śladu.

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 27 września 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam sama z siebie na allegro,ale wcześniej dużo czytałam i poleciła mi znajoma. Później poleciłam Joanie i też się im sprawdziło ❤️
    O kurcze! To miałaś "przygodę"...

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 27 września 2022, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! :)

    Dopiero ogarnelam mieszkanie po urlopie :D wszedzie kupki z praniem :)

    Stokrotko, zazdro, że dopiero teraz okres się pojawił! Ja dostałam dokładnie 4miesiace po porodzie. Do dupy. Kaja ostatnio też wstawała co 2-3godziny w nocy, ale zaliczyła ogromny skok rozwojowy i nie mogła najwidoczniej tego przetworzyć 😔 Już jest git :) Czy dobrze pamietam, że Ty miałaś jakieś kwasy z szefową podczas zwolnienia ciążowego? My chyba ostatecznie od kwietnia do sierpnia weźmiemy nianię. Koszt ogromny, ale chcę jak najdłużej być w pracy, bez zwolnień, żeby potem wrócić po maluchy do kliniki i mieć dobrą wypłatę z ZUSu. W przyszłym tygodniu ma przyjść do nas dziewczyna. Zobaczymy :)

    Inka, ja kaszy manny nie podaję. Fajnie sprawdzają nam się kaszki z helpy. Czasem Kaja dostaje ciapkę i się uwielbia w tym babrać, a czasem bardziej zbitą konsystencję, żeby mogła złapać :)

    My też byliśmy w weekend na weselu. Kaja trochę przerażona, za dużo ludzi, ale mocno pomogły słuchawki. Cały czas woziliśmy nosidło w aucie, a pech chciał, że przed samym weselem partner wypakował, z rozpędu.. Ale jakoś przetrwaliśmy :)

    Dobuska, ja również polecam Kavkę :)

    Mamy kp - będziecie korzytac z przysługującej Wam wolnej godziny w pracy?

    Aneta8, jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 27 września 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, podeslesz mi też maila od Hafiji? Zobaczę co nas czeka :) 🫣

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 2 października 2022, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu taka cisza aż przykro ? Zawsze lubiłam czytać Wasze wpisy i uczyć się a tu ciiisza :( mam pytanie może się coś poruszy ;) jak czyścicie uszy dzieciaczkom ? Jeśli jest to sprey do ucha to jaki polecacie?

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 2 października 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) no właśnie jakoś tak smutno.. gdzie jesteście dziewczyny :D

    Inka, ja używam patyczków, ale do czyszczenia tylko na zewnatrz, nie wkładam do środka.

    Czy któraś z mam uzywa bidonu termicznego? Albo zamierza kupić? Waham się pomiędzy bboxem a Kamille. Wiadomo, nie będę dawać Kajce pic na dworze, ale myślę, że moze się przydać wracając z dworu do pomieszczenia.

    Idzie zima, zastanawiam się też jak tu tego szkraba ubierać :)

    Kajce idzie czwarty ząb 🙈 górne jedynki dosyć przeżywa, na tyle mocno, że zastosowaliśmy parę razy żel.. Mamy opanowane już perfekto pełzanie, siadanie (częściej na lewą stronę 🤷🏼‍♀️), zaczęły się czworaki i wstawanie samej przy meblach. Do tego Kajka gada mama, abba, ojejajeja, hej i jakieś swoje nie wiadomo co :D Partner chory, pies jeszcze na kolonii :) Ja w rozsypce. Tyle u nas :)

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 2 października 2022, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂
    U nas masakra, idą dwie dolne jedynki jednocześnie. Młody budzi się w nocy po kilkanaście razy z płaczem, nie pomaga paracetamol. Chodzę w dzień jak zombie, dobrze,że chociaż starszak w przedszkolu. Do tego trzeba uważać, bo Jędrek podciąga się przy meblech na kolana a potem próbuje stawać. Niestety nie mam miejsca na kojec, poza tym jak zniknę na chwilę z oczu wielka rozpacz jest. Mam nadzieję,że jak wyjdą te zęby to chociaż noce będą lepsze.

    Dzisiaj starszak wytrzymał w kościele całą Mszę św.bez wychodzenia na siku 🙂

    Aneta8, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 2 października 2022, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow dziewczyny! Ale pięknie poszły Wasze maluchy w motorykę 😍 mój niestety stanął w miejscu 🙁 turla się i pełza, robi rocking ale niestety nie umie ruszyć w te czworaki. Siadu też więcej nie powtórzył, wiec tamto to musiało mu wyjść przypadkiem. Jutro wpada do nas fizjo, to go obejrzy. Ale za to skupił się na hodowli zębów 🙈 mamy już 4 jedynki, przebitą górną dwoję po lewej i dziurkę w dziąśle po prawej stronie 😄 nie da odpocząć chłopak. Na szczęście przy tych dwójkach mniej troszkę cierpi.
    U nas kojec się super sprawdza, niestety zawala mi pół salonu, ale Maksio ma tam dużo miejsca do zabawy i szczęśliwie lubi tam przebywać nawet dłuższy czas sam 😊

    Inka pytałaś o czyszczenie uszu. Właśnie trochę też teraz nie wiem, bo wcześniej ta woskowina mu wychodziła sama z uszek i tylko czyścilam z zewnątrz patyczkiem, ale jakiś czas temu pediatra mu zaglądała i mówiła, ze ma przytykane wiec zastosowaliśmy kilka razy ten spray, już nie pamietam jaki, po prostu był w domu..

    Joana ja nie pomogę z bidonem, bo nie zastanawiałam się nawet nad takim 🙃

    niutek87 lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 2 października 2022, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bardzo jestem zadowolona,że wstaje, bo nie czworakuje tylko pełza i do tego asymetrycznie od tego ma bardziej prawą stronę pleców wyrobioną jakby garbek na całej długości pleców. 17 października zaczynamy rehabilitację.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 2 października 2022, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Na forum cisza owszem, bo na pewno każdy ma swoje obowiązki i sporo na głowie.
    W okresie ciąży było fajnie, ale już po porodzie połowa kobitek się zawinęła z naszej grupy i się wcale nie odzywa/ udziela. W sumie szkoda, ale tak to w życiu już bywa 😢

    U nas w temacie remontu została szafa w przedpokoju do zrobienia plus drobne poprawki.
    Jeśli chodzi o małego to próbuje już siadać, zarówno na łóżku jak i na macie.
    Próbował czworakować bo ćwiczył pozycje ale poszedł jednak rozwojowo w mówienie.
    Potrafi powiedzieć - ma ma/ ba ba/ pa pa/ a od wczoraj ga ga / ge ge.
    Dodatkowo piszczy, zmienia ton od wysokiego do niskiego aż uszy bolą 🤣
    Jeśli chodzi o RD to teraz już siedzi stabilniej w krzesełku wiec próbuje tego co my.
    Wgardzil chlebem z masłem - minę miał nieziemska 🤣 lubi jajko, makaron, wczoraj jadł jajecznicę, próbuje wszystkiego po kolei. Jakiś czas temu ponad 2 tygodnie coś takiego, chwilami nie wiem bo się dni mylą 🙊obudził się po godzinie z mocnym płaczem, nie dało się go uspokoić. Potem usnął po pedicetamolu na godzinę i było jeszcze gorzej. Mąż dzwonił do lekarki. Zrobiła wywiad. Kazała dać 2.5 ml nurofen i jak nie uśnie w ciągu dwóch godzin to jechać na Sor do szpitala dziecięcego bo to może brzuch. 🤷‍♀️Całe szczęście usnął i wstawał 2x raptem. Do tej pory nie wiem czy to było rozwojowo czy od zębów, czy od jedzenia. Ta koszmarna noc zakończyła jakby regres snu u nas. Przez prawie cały miesiąc były coraz częstsze pobudki aż doszliśmy do wstawania co 1h, po tej nocy jakby odwrócenie sytuacji i mały budzi się co 2-3 h obecnie. Od tamtej akcji śpi ze mną w łóżeczku, kupiliśmy barierkę. Mi wygodniej karmić na leżąco, a Alex śpi dłużej bo nawet do 7.30 😋 to tyle u nas jeśli chodzi o rozwojowe kwestie.
    Dni mijają nie wiadomo kiedy. Serio. Już październik jest . 😏

    Wszystkiego dobrego dla mam i bobasków 💚💚💚💚

    niutek87, Aneta8, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 2 października 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niutek87 wrote:
    Nie bardzo jestem zadowolona,że wstaje, bo nie czworakuje tylko pełza i do tego asymetrycznie od tego ma bardziej prawą stronę pleców wyrobioną jakby garbek na całej długości pleców. 17 października zaczynamy rehabilitację.
    Na pewno pomoże 💚✌️
    Trzymam kciuki. A ile Anzej waży obecnie?
    Olek ostatnio miał 8.5 kg i już rozmiar 80 😇

    niutek87 lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 2 października 2022, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa85 wrote:
    Co tu taka cisza aż przykro ? Zawsze lubiłam czytać Wasze wpisy i uczyć się a tu ciiisza :( mam pytanie może się coś poruszy ;) jak czyścicie uszy dzieciaczkom ? Jeśli jest to sprey do ucha to jaki polecacie?
    Uszy czyścimy na zewnątrz patyczkiem to co wypada i widać. 😃
    Zawsze można lekarza zapytać co i jak.
    A jak twoja mała? Ile już waży? Co tam u niej słychać? 😋🧐

    zDmVp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 2 października 2022, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Na pewno pomoże 💚✌️
    Trzymam kciuki. A ile Anzej waży obecnie?
    Olek ostatnio miał 8.5 kg i już rozmiar 80 😇

    W zeszłym tygodniu było 9.9 kg na łazienkowej wadze. Nosi rozmiar 80, a z pepco 86 🙂

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
‹‹ 798 799 800 801 802 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ