X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Nieeee, u nas RD wcale nie idzie gładko. Nie spodziewam się nawet, żeby tak szło. Są dni, kiedy próbuje ochoczo, są dni takie, że nawet nie chce próbować. Czasami chce pić wodę, czasem w ogóle. Dla dzieci to absolutna nowość i tylko się cieszyć, gdy są takie, które od razu łapią o co chodzi. Niestety wiekszosc ma z tym problem.

    Joana, u nas to jest 0-1 karmień, ale my na mm (chociaż na piersi też tak było). Ja zawsze najpierw podaję smoczek, jeśli nie zasypia to wiem, że głodna.
    I to normalne, że Kaja się tym jedzeniem bawi. Ba! Podobno mogą się zdarzać kryzysy, kiedy to dziecko je normalnie, a potem nagle z dnia na dzień odrzuca jedzenie całkiem. To wszystko jest w normie. Ważne, żebyś jej te 2-3 razy dziennie proponowała jedzenie. I zdecydowanie młoda je chętniej, kiedy ja jem to samo obok.

    Kasia, dzieci chętniej jedzą, jak widzą, że ktoś je, więc potrafię sobie tylko wyobrazić radość Tadzia. :D

    Stokrotka, na kolacje fajne mogą być placuszki bananowe (mojej bardzo smakują), ale ogólnie raz dałam młodej chlebek (ja dałam troszkę masełka, ale można hummus czy zdrowe pasty warzywne) i to bym hit. :D Chlebowe dziecko.
    Urlop będzie super, zobaczysz <3



    My byliśmy wczoraj u pediatry, bo młoda od kilku dni mało jadła, płakała i szarpała się za ucho. Na szczęście wszystko dobrze, a to mógł być wynik bolących dziąseł lub po prostu upałów. A ucho mogła odkryć dopiero. Dzisiaj już jest okej. Ma 70 cm i wazy 7,5 kg.

    Ostatnio mamy problem ze spaniem w łóżeczku. Nie chce spać beze mnie. Nie miałabym z tym problemu, gdyby nie to, że mąż śpi w salonie przez to. Ale to dużo mojej winy w tym.
    Muszę z tym powalczyć. W nocy po karmieniu odłożyłam ją do łóżeczka i zasnęła. Teraz obiecałam sobie, że jedna drzemka będzie w łóżeczku i będę sukcesywnie zwiększać. Zobaczymy co z tego będzie.

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Uff jak gorąco!


    Joana u nas praktycznie każda pobudka nocą to cyc
    Za dnia karmień jest 8-10 + 2 posiłki uzupełniające
    A jak Kajka wygląda na siatce centylowej?

    Stokrotka oj było to śmieszne,w takich chwilach brakuje kamery w oczach 🤣
    Super, że Wiktorowi tak smakuje jedzonko
    U nas coraz lepiej,otwiera buzie, lepiej pije wodę
    Jeszcze nie zastanawiałam się co z kolacjami
    Cieszę się, że Wasz Wiktorek taki czaruś, słodkie są takie dzieciaki 🥰
    Oo jedziecie na 2 tygodnie?

    Dobuska a jakie macie łóżko w sypialni? My mieścimy się na 160x200 choć fajniej byłoby mieć szersze 😁
    Dobrze,że Małej nic nie dolega,a Wy się uspokoiliscie , warto sprawdzić

    Aneta8, dobuska lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, Kajka trochę spadła - z 70 na 65centyl. Ważona była przy szczepieniu. Ale to pewnie trochę przez poprzednią prowokację plus zęby. Tak myślę. Mamy też skierowanie na badania z krwi, pójdziemy jakoś w tym tygodniu, więc okaże się też ile tego żelaza ma jeszcze zmagazynowane :)
    Przyjaciółki córka zaczęła tak pięknie rozszerzanie diety, wszystko praktycznie je ze smakiem, także tego.. ale Kajka zaczyna coraz ładniej próbować. Dzisiaj nawet wciągnęła pół frytki z batata :D Pół frytki! :D

    Dobuska, chyba też dam Kajce chleba, zobaczymy :) Posiłki daję jej 2 razy dziennie, zapał do przygotowywania jeszcze mam, ale czasem te słoiczki kuszą :D

    Ach, powiem Wam, że od trzech dni robię prowokację nabiałem i póki co jest spoko! Oby nie zapeszyć :)

    Aneta8, AnSan89, jaina_proudmoore, dobuska lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana to nie dużo, więc nie martw się 😚 wiadomo,warto nadal obserwować
    Tak, badania warto zrobić,my musimy suplementowac żelazo,bo zapasy się wyczerpały
    Nie ma co porównywać dziewczynek i tak jak pisała Dobuska niewiele dzieci tak pięknie je od razu,a do roku to mleczko jest na pierwszym miejscu ❤️
    Oo trzymam kciuki za prowokacje 🥰

    jaina_proudmoore, Joana23, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, dzięki! :) Trzeba dalej robić swoje :)

    Jaina, testowałaś już spacerówkę od muuvo? Jak tam w nowym miejscu?

    Aneta8, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂
    Dobuska, dobrze że z tym uchem to był fałszywy alarm 👍

    Tak Kasiu, jedziemy na 2 tygodnie. W sumie to trochę nawet ponad 2. Ale pierwszy tydzień u moich rodziców. Jak tak policzyliśmy to z przystankami na karmienie i rozprostowanie kości zejdzie nam gdzieś 8-9 h autem...
    My też mamy łóżko 160-200 a już dawno przestaliśmy się na nim mieścić we troje. Młody zajmował prawie połowę 😁 u nas naprawdę nadszedł taki moment że ta przeprowadzka do łóżeczka to było zbawienie i dla nas i dla W. Na tą chwilę to nie wyobrażam sobie nawet drzemek z nim w łóżku.musialabym chyba z łóżka kojec zrobić żeby on mi gdzieś nie spadł.
    Ja nie wiem, to Wasze dzieci takie spokojne są? Myślałam że każde niemowlę jest takie jak moje🤔

    Joana, kciuki za prowokacje 👍

    Jaina, mam nadzieję że u Ciebie ok. Pewnie nie masz czasu pisać. Albo weny brak.

    U nas noce nadal kiepskie ale teraz mamy winowajcę. Wczoraj zauważyłam że przebija się kolejny ząb. Podejrzewałam że to bo kupy zielone i nocki z paracetamolem i maścią. Tak biedny cierpi od tych zębów ☹️ ja to chodzę już jak zombie.

    W ogóle to od kilku dni kąpie W. w naszej wannie w krzesełku kąpielowym. W wanience już nie szło jak musiałam to robić w pojedynkę. Już kilka razy prawie mi ją przewrócił. Narazie nie jest zachwycony zmiana ale cóż, bezpieczeństwo ważniejsze...

    jaina_proudmoore, f_a_l_k, Kasiastaraczka, Aneta8, AnSan89, dobuska lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, weny brak, na bieżąco czytam, ale na dole pracują robotnicy, mąż w pracy, teściowa tez i nie ma kto ich pilnować. Wiec to taka bieganina jest. Mały zasypia przy wiertarce za ścianą 🤣
    Kot wczoraj uciekł na dach 🤣także nie ma nudy.
    Jestem zmęczona hałasem i obecnością innych osób.
    Jakieś opóźnienia tez były bo brakowało drewna także się to przeciąga wszystko.
    Wczoraj mały miał mieć drzemkę na balkonie, ale płytki na dole docinali. Wchodzę do sypialni z powrotem to w łazience za ściana hałasy. W końcu zrobiłam awanturę gdzie to biedne dziecko ma spać i była cisza.😇😈
    Spacerówkę próbowałam ale mały nie chce w niej jeździć, nie odpowiada mu taka pozycja półleżaca plus pasy.
    W domu było ok, na balkonie to się bał nawet, ale może to wina hałasów.
    Także na razie w gondoli podróżuje 😋
    Czy wasze dzieci tez trzeba było przekonywać do spacerówki?
    Może jak usiądzie sam to doceni jazdę w takiej pozycji. Wrażeń ma dużo także na spokojnie do tego podchodzę.

    Co do RD to dokładnie wyglada tak jak Dobuska napisała - próbowanie/ poznawanie/ czasem nawet brak akceptacji do jedzenia później/ wypluwanie/ zabawa jedzeniem.
    Alex niedawno jadł gruszkę. Na chwile obecna zjada wszystko co mu podajemy ze słoiczka. Na indyka się krzywił, ale spróbował. 🙂
    Mamy też nowe łóżeczko turystyczne do salonu- kinderkraft Leody. Sprawdza się ok, szybko się składa, ale materac to pomyłka 🤣imitacja podłogi. Dokupiłam inny.
    Od jakiegoś czasu Olkowski ma drzemki w łóżeczku w ciągu dnia, jakoś się nauczył. Dobrze, że tweeto ma kółeczka wiec było lepiej - jak w wózku. Niestety, zmuszona byłam do korzystania z szumów, zwłaszcza różowego, żeby miał lepszy komfort spania w dzień przy hałasie na dole.

    Zębów na razie nie widać u nas 🤣
    Kawaler jest coraz bardziej mobilny i wędruje powoli po pokoju.
    Od zabawek ciekawszy jest kosz na pieluchy albo karton 🤣

    Wszystkiego dobrego dla was drogie mamy 💕💕💕💕

    Stokrotka 86, f_a_l_k, Aneta8, AnSan89, dobuska lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    U mnie też jakoś weny brak do pisania... Niby trochę się dzieje bo złożyliśmy ostatnio krzesełko do karmienia. Mały już fajnie w nim siedzi. Faktycznie ta wkładka do fotelika Ikea to fajna rzecz bo przytrzymuje dziecko które jeszcze dobrze nie siedzi. Mały na razie w foteliku dostaje chrupki kukurydziane i jest nimi mega zajęty. Była też próba z kaszką ale raczej słabo. Takie próbowanie wypluwanie tylko. Nie je pięknie na razie, może trzeba czasu...
    Poza tym u nas noce ok poza jedną. Ostatnio obudził się w nocy o trzeciej i chciał się bawić. To było straszne, udało się go uśpić dopiero po godzinie.
    Mały jest coraz bardziej mobilny, kręci się na macie i już trochę się po niej przesuwa. W ogóle mam wrażenie że mata mu się znudziła bo pobawi się chwilę i zaraz zaczyna się jojczenie. Najchętniej to by siedział na rękach cały czas.
    Co mnie martwi to nadal to jedzenie. Je krótko bo tak 7 minut z obu piersi i wydaje mi się że pieluchy też są takie jakieś bardziej suche, nie wiem... Nie wygląda na głodnego, z siatki centylowej też nie leci to może wszystko jest ok. Pamiętam że córka miała taki czas że wcale nie chciała jeść w dzień za to nadrabiała nocą to może to ten czas teraz...
    Czy wasze maluszki już się przekręcają z brzuszka na plecy? U nas się przekręcił dwa razy chyba przez przypadek i już tego nie robi...

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89, dobuska lubią tę wiadomość

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂
    Też Was czytam, ale pisać wiecej brakuje czasu. Mały pełza, a Marek za tydzień idzie do przedszkola. Może wtedy będę miała więcej czasu żeby coś napisać 🙂

    Stokrotka 86, Kasiastaraczka, jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89, dobuska lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Stokrotka to już długa wyprawa Was czeka,a jak W. w samochodzie,lubi jeździć?
    Myślę,że i my byśmy odetchnęli gdyby Tadzio spał w łóżeczku,ale jest jak jest 🙃
    On śpi między nami i wtedy jest ok,ale raz wzięłam go z drugiej strony to przepelzal do dostawki
    Ogólnie to ta noc była niespokojna,bo wczoraj nie było kupkiei co trochę wybudzal go brzuszek i było sporo prutkow
    Rano kupa poszła i teraz mamy drzemkę
    Ojej trzymajcie się 😚ech te zęby

    Jaina to się dzieje u Was,a ile jeszcze to potrwa?
    Nasz ptyś jeszcze w gondoli jeździ,nie siada, więc jeszcze go nie przekładamy,a w gondoli jeszcze się mieści 😁 jeździ na brzuszku i na plecach,a jak mu się nudzi to do chusty
    Zamówiłam też nosidło i czekam na kuriera 😁
    U nas też rd zależy od dnia,ale raczej na plus,bo zjada czasem mniej, czasem więcej,ale zawsze i woda do tego
    U nas kurczak wsiowy wjechał i wczoraj poprosiłam ciocię, żeby załatwiła nam królika od kogoś ze wsi 😁
    Jesteśmy u mojej mamy teraz i jest fajniej i ze spaniem i z RD
    Ha ha u nas podobnie z zabawkami, wczoraj zainteresował się wacikami w kolorowym woreczku i jak mu zabrałam to był płacz...🙃

    Falk super,że już w foteliku,a jaką kaszkę? My jemy owsianki i kupiłam w rossamannie też kaszkę helpy jaglano gryczaną,od razu mu posmakowała, dodałam owoce i masło orzechowe
    Heh u nas czasami zdarzają się takie nocki z pobudką o nieludzkiej godzinie i zabawa przez godzinę lub 1,5...
    U nas podobnie,na macie trochę,a później nuda i na rączki,ale nie żeby siedzieć z nim tylko chodzić!
    U nas jest już przekręcanie z brzuszka na plecy

    Niutek no tak,to już wrzesień! Ale leci czas



    jaina_proudmoore, Aneta8, Stokrotka 86, AnSan89, dobuska lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂
    Jaina, o rany, to wszystko na twojej głowie. Kurcze, domyślam się że jest ciężko. Mam nadzieję że ekipa szybko skończy co ma zrobić i będziecie mieć spokój.
    Mój W. od początku polubił spacerówkę. Jazda z nim w gondoli zaczynała być mało bezpieczna😁 ale każde dziecko jest inne i lubi co innego 🤷

    Falk, ja nie wiem czy jakiekolwiek dzieci w tym wieku jedzą pięknie 😁 ja to się cieszę że mój młody je chętnie ale nie myślcie że u mnie to tak kolorowo😉 my mega dużo czasu spędzamy na jedzeniu, zabawie nim i sprzątaniu po nim. Niby chce wprowadzić już 3 posiłek ale tak szczerze to to ogarnianie to masakra.
    Mój W. zaczął się przekręcać z brzuszka na plecy w tym samym dniu co na brzuszek. Ale my na ten obrót na brzuszek długo czekaliśmy. Chyba już wszystkie dzieci na forum dawno się turlały 🤷
    Niutek, to trzymam kciuki za Marka👍 jak te wakacje szybko zleciały...

    Kasiu, no właśnie sęk w tym że W. jeździł max 2 h w aucie. Najczęściej się rozgląda wokół, potem przysypia. Nie wiem czy tak samo będzie gdy w podróży będziemy cały dzień. To nasz pierwszy tak daleki wyjazd z młodym.
    O rany, W. nigdy nie spał między nami. Mój mąż by go rozgniotl na naleśnik. On to nawet na mnie potrafi się w nocy uwalić i nie czuje🤦
    A jakie nosidło zamówiłaś?

    AnSan, a co u Was? Tata już wrócił do Polski?

    U nas dalej męki z powodu zęba. Noce takie se. Jeszcze wczoraj młody odmówił drugiej drzemki. Tzn przesunęła się ona znacznie później. I co? Cały czas miał energię i szalał wręcz. Czy ja mam w mleku jakieś dopalacze? 😁
    Straszny cwaniak z W. jest. Wczoraj płakał to dałam mu cycka do picia ( było koszmarnie gorąco). On trochę wypił a potem radocha. Uśmiechy, zabawa cyckiem, sutkiem. W pewnym momencie zaczął rączkami jakoś tak naciskać że mleko mi pryskalo jak fontanna a on brechtal...

    jaina_proudmoore, AnSan89, Aneta8, Kasiastaraczka, dobuska lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    My mieliśmy szczepienie w sobotę. Ogólnie było ok, a bałam się trochę, bo dostał 4 szczepionki- 2 doustne i 2 w nóżki. U nas szaleństwo spowodowane rozpoczęciem roku szkolnego. W tym tygodniu prawie codziennie w szkole jestem. A to książki kupić, a to zebranie jedno, drugie, kolejnego dnia dostawa mundurków🤦🏼 Tak czy inaczej od poniedziałku zostaję w domu tylko z małym, a wszystkie 3 dziewczyny idą do szkoły/przedszkola. Liczę na trochę luzu do południa, bo te 3 miesiące wakacji dały mi trochę w kość.
    RD idzie dobrze. Zdarzy się, że dziąsła mu jakoś bardziej dokuczają i wtedy je mniej, ale ogólnie jest ok. Zębów nadal brak.

    Stokrotka tata wrócił do Polski 2 tygodnie temu. Szybko zleciało.
    Jaina- trzymam kciuki, żeby ten remont szybko się skończył🙂
    Falk- fajnie, że krzesełko się sprawdza. Mój się przekręcił kilka razy z brzucha na plecy jak był bardzo mały, potem jakby zapomniał. A od jakiegoś czasu to roluje się w obie strony. Może Twój maluszek potrzebuje po prostu więcej czasu.

    Kasiastaraczka- Fajnie tak produkty z pierwszej ręki dostać. Ze wsi to zawsze zdrowsze niż z supermarketu. Ja żałuję, że nie mam gdzie warzywek posadzić, ale może kiedyś się uda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2022, 11:57

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, Kasiastaraczka, dobuska lubią tę wiadomość

  • karoleczka Przyjaciółka
    Postów: 61 38

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę Was serdecznie o pomoc.
    Dzisiaj na badanie połówkowym lekarz wykrył, że rogi tylne komór bocznych są poszerzone. Norma max. 10. U Małego 11.1 i 11.09. Kazał kontrolować, czy nie przyrasta. Poinformwał, żw istnieje ryzyko przyrostu, a to może wiązać się z wadami typu wodogłowie, porażenie mózgowe. Pocieszył tez, że może się okazać, że będzie malało - bo ten płyn rdzewniowy ciągle krąży i następnym usg okaże się, że poziom jest niższy lub po prostu pozostał bez zmian. Zlecił badanie na toskoplazmozę celem wykluczenia infekcji. Czy któraś z Was miałą lub zna podobny przypadek? Jestem po prostu załamana...

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 26 sierpnia 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka kaszkę próbowałam podać jakaś bezmleczną mannę zwykłą. Z owocami albo z syropem klonowym albo bez niczego i nic nie pasuje. Spróbuję jeszcze podać w takim gryzaku silikonowym bo z tego fajnie sobie je truskawki i pomidora z ogródka. Coś mi się widzi że mój jak sam do łapek nie weźmie to nie będzie chciał jeść. Pewnie taki typ jak córka. Niby fajnie ale bałagan z tego olbrzymi i właściwie dziecko nic nie zje oprócz poprobowania.

    U nas też mały śpi ze mną w łóżku, łóżeczko tylko się kurzy, nie jest nam wcale potrzebne. Córka to spała w łóżeczku ale widać każde dziecko zupełnie inne. Z doświadczenia po dwójce to chyba nie chciałbym doradzać żadnej przyszłej matce co do wyprawki bo to loteria jest.

    Stokrotka trzymam kciuki za lepsze nocki. Kurcze zazdroszczę że W. jednak zjada coś z łyżeczki. Kuzynka małego w wieku 7 miesięcy to tak jadła słoiczki że aż miło było patrzeć. Buzię tak otwierała że aż ciężko było mamie nadążyć. Ale bym chciała mieć takie dziecko...

    My też już przeszliśmy na spacerówkę dwa dni temu. Mały mi się już podciągał w gondoli i bardzo złościł więc uznałam że już pora zmienić i chyba jest lepiej i bezpieczniej. Teraz więcej widzi i pozycja taka półleżąca mu odpowiada.

    AnSan89 doskonale rozumiem z tymi wakacjami - jednak jest ciężko ogarnąć więcej niż jedno dziecko. Ja też odliczałam dni i godziny aż córka wróci do przedszkola. Na pewno teraz trochę odetchniesz

    AnSan89, Aneta8, Stokrotka 86, jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, dobuska lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka zamówiłam kavka multi age
    A Ty też korzystasz z jakiegoś czy z chusty?
    My mamy też chustę lenny lamb kółkowa

    Mój mąż śpi czujniej niż ja...
    My jeździmy po 3 h,a nad morze będzie prawie 5. U nas na pewno będzie płacz i przystanki...

    Ha ha wyobraziłam sobie to tryskające mleko 🤣 u mnie coś podobnego było ostatnio,ale lało się samo 🤣

    AnSan oo to będziesz miała trochę ciszej w domu jak dziewczynki będą w szkole

    Miłego weekendu 😙

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2022, 08:40

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89, dobuska lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) no i chyba skończyło się lato, przynamniej u nas. Można zacząć oddychać ;) Kaszki helpy mocno Kajce podchodzą, więc myślę, że kupię zapas. Prosta historia z nimi jest, mało roboty, można zabrać na wyjazd :)

    Kasiu, też bierzemy Kavkę pod uwagę (druga opcja to Tula). Miotam się cały czas co wybrać :) Może nie będzie u Was tak źle z podróżą :) maluchy potrafią zaskoczyć. W każdym razie trzymam kciuki, żeby było spoko! A kiedy wyruszacie?

    AnSan, to teraz trochę odsapniesz, odpoczniesz :) i synek przy okazji będzie mógł się wyspać :)

    Falk, Tobie ewidentnie trafiły się niekaszkowe dzieci.. cóż poradzić 🤷🏼‍♀️

    Stokrotko, ząbek już wyszedł?

    Jaina, szalenie współczuję tego całego ogarniania domu, robotników.. ale za chwilkę wszystko będzie gotowe i będziesz miała ciszę i spokój!

    jaina_proudmoore, dobuska, Aneta8, Stokrotka 86, AnSan89 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana nosidło powinno być u nas jutro,dan znać
    Czy to Ty podlinkowywalas mi namiot na plażę? Nie mogę znaleźć na fb,za dużo tam wpisów... jakbyś mogła tu mi wkleić 😙
    Tadziowi też Helpa smakuje
    Dziękuję 😚❤️
    Mój mąż na teraz sporo wolnego, na razie jesteśmy u mojej mamy, przetrwaliśmy najgorsze upały
    A nad morze to musimy zdecydować się na jakieś miejsce, obserwujemy też prognozy pogody
    Dziś mi wpadła w oko wioska rewa, może tam pojedziemy?

    jaina_proudmoore, Aneta8, Stokrotka 86, AnSan89 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Joana nosidło powinno być u nas jutro,dan znać
    Czy to Ty podlinkowywalas mi namiot na plażę? Nie mogę znaleźć na fb,za dużo tam wpisów... jakbyś mogła tu mi wkleić 😙
    Tadziowi też Helpa smakuje
    Dziękuję 😚❤️
    Mój mąż na teraz sporo wolnego, na razie jesteśmy u mojej mamy, przetrwaliśmy najgorsze upały
    A nad morze to musimy zdecydować się na jakieś miejsce, obserwujemy też prognozy pogody
    Dziś mi wpadła w oko wioska rewa, może tam pojedziemy?
    Nie wiem, czy Joana linkowała, ale ja na pewno
    https://www.decathlon.pl/p/budka-turystyczna-arpenaz-0-upf-30/_/R-p-6178?mc=8562175&c=Niebieski_Turkusowy. :)

    Kasiastaraczka, jaina_proudmoore, Aneta8, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Dobuska a jakie macie łóżko w sypialni? My mieścimy się na 160x200 choć fajniej byłoby mieć szersze 😁
    Dobrze,że Małej nic nie dolega,a Wy się uspokoiliscie , warto sprawdzić
    U nas 140, więc ciasno :D

    Ale młoda już ma drzemki i śpi w nocy w łóżeczku. Tylko usypiam w łóżku i przenoszę, więc luz. :)

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, Aneta8, Stokrotka 86, AnSan89 lubią tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Ale się zbieram, żeby coś napisać. Powiem Wam, ze ostatnie dni, to łapię wszystkie drzemki z Maksiem, jak położymy się razem w sypialni w łóżku, to potrafimy spać nawet 1,5 godziny 😃 my mamy łóżko 160x200 i swobodnie się z M mieścimy (nawet jak wyląduje w poprzek 😉), gdy bierzemy go rano do siebie na dospanie jeszcze. No wstanie po 7 na razie jest ponad moje siły 😅
    Rd idzie nam super, ale nadal jesteśmy na słoiczkach. Fizjo jeszcze mówiła, żeby go nie sadzać w krzesełku, wiec czekamy. W tamten weekend zrobiłam mu zupkę, wywar zmiksowałam z marchewka, pietruszka i mięskiem z kurczaka, to pluł aż miło 😅 pokrowiec od bujaczka był do prania. Była bardziej grudkowata konsystencja co chyba średnio mu pasowało.
    Cieszę się, bo te cotygodniowe spotkania z fizjo dają rezultaty, bo wreszcie opanował obroty przez prawy bok (do tej port wybierał zawsze lewy). Kręci się teraz jak szalony 😁 chciałby już raczkować, ale ręce nadal trochę słabe i nie może unieść jednocześnie pupy i barków, także pełza nogami i głową 😉 fizjo mówi, ze prędzej pójdzie w te czworaki niż usiądzie. Choć nogi to już by same poszły 😆
    Umówiłam sie tez już na badania prenatalne. 14.09 mam sanco, a 15.09 usg+pappa. Staram sie być spokojna. Ale nadal czekam na info czy uda sie przenieść wizytę na 1.09.
    Miłego nowego tygodnia dla Was! 😚

    Kasiastaraczka, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, dobuska lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
‹‹ 792 793 794 795 796 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ