X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • justka87 Przyjaciółka
    Postów: 357 47

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzuewczyny proszę o poradę,mój maluszek skończył właśnie 7 tydz .Niestety u mnie pojawil sie problem z laktacja.Musze dokarmiac mm.i odciągam swoje mleko tak naprzemienie raz moje raz mm.Od wczoraj maly nie zrobił kupki i się martwię trroche czy to juz się zaczynają zaparcia ,i co można zrobić?Troszkę stęka i się pręży nie wiem myślę że to przez to że kupy nie było. A Wy co myślicie?

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2668 4257

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Stokrotka współczuję choroby Wiktorka, życzymy duuuzo zdrówka 😚❤️
    A zachowanie teściowej...bez komentarza..

    Jaina oo może jakiś regres czy skok?
    U nas też trochę gorzej i w dodatku liczy się tylko mamusia...już nie da się oszukać bąbelka
    He he tak,po kupie widać co Tadzik jadł 🙃🤣
    Jakie nosidło kupiłaś? Konsultowalas z kimś czy takie co Ci się spodobało? Jak Aleks, polubił?
    Ja chciałabym kupić kavka multi age,ale cały czas się waham czy Tadzio polubi...a kosztuje ponad 600 PLN
    O mamooo chyba specjalnie nie szlabym do tej kuchni i nic nie robiła...sami powinni zaproponować pomoc,a nie czekać na obsługę,ech

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2022, 20:02

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Czy wasze maluchy czasem opuszczają drzemki? Na przykład jednego dnia są cztery drzemki, innego trzy.
    Druga kwestia, czas aktywności na macie/ zabawa itp powoli się chyba zwiększa, tak myśle. Patrząc po zachowaniu małego. Dziś nie spał od 16 do 20 prawie, wszystkie próby położenia go na drzemkę zawiodły 🤦‍♀️😏już myślałam, że wyjdę oknem serio. Chwilami to nie na moje nerwy. 😳
    Ktoś powinien książkę wydać „ jak uśpić bobo i nie oszaleć” 🤣
    Czasem drzemka wjedzie na spokojnie a czasem jest udręka.
    Coś na zasadzie: chce spać, ale nie śpię bo chce spać.
    Chętnie poznam wasze wrażenia w temacie drzemek 🙃🙃

    zDmVp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2668 4257

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina u nas tak jest
    Zależy o której Tadzik wstanie to różnie z tymi drzemkami
    Też o różnych porach wychodzą...ja nie wiem jak ludzie ogarniają np wstaje o 8 , później drzemka o 11 itp. u nas to na żywioł idzie
    I też czasami te aktywności trwają do 4 h,nie da się uśpić i co zrobisz... ręce mogą odpaść i tyle...bo u nas usypianie na rączkach
    Ach no i u nas też czasami tylko się przytuli i śpi,a czasami walka i płacz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2022, 21:21

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Jaina u nas tak jest
    Zależy o której Tadzik wstanie to różnie z tymi drzemkami
    Też o różnych porach wychodzą...ja nie wiem jak ludzie ogarniają np wstaje o 8 , później drzemka o 11 itp. u nas to na żywioł idzie
    I też czasami te aktywności trwają do 4 h,nie da się uśpić i co zrobisz... ręce mogą odpaść i tyle...bo u nas usypianie na rączkach
    Ach no i u nas też czasami tylko się przytuli i śpi,a czasami walka i płacz
    Dzięki Kasiu za opinie 💕💕💕

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina u nas też chocki z zasypianiem zarówno z drzemkami jak i zasypianiem na noc. Drzemki różnie ale najczęściej tylko dwie w dzień i czasami najpierw jest stawanie na głowie, podnoszenie się, przewracanie, płacz i usypia a czasami odrazu usypia. Odrzuciła ostatnio zasypianie przy szumach, wręcz ją wkurzają i noc nie potrafi zasnąć sama w łóżeczku jak wcześniej tylko zasypia w wózku i trzeba przenosić

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, a ja bym zmieniła zasady gry :) powiedziałabym, że potrzebuję pomocy i rozdzielilabym zadania - tata to, mama to, teściowa tamto :) Jak sami z siebie nie chcą pomóc, to trzeba trochę rozruszać towarzystwo :)

    Co do drzemek, Kajce raczej takie 4godzinne okna aktywności nie wypadają. Może przeoczyłaś moment? Alboooooo może Aleks miał za dużo wrażeń? W końcu przeprowadzka, dziadkowie itd. Kajce od czasu do czasu wpadnie 4 drzemka jeśli pozostałe 3 są turbo krótkie (coś ją obudziło i nie potrafiła zasnąć) albo musiałyśmy gdzieś jechać.

    Byliśmy na weekend u rodziców partnera. Kajka pięknie sobie poradziła - zostawała z babcią, z dziadkiem, uśmiechała soę do wujka, cioci :) zasmakowały jej porzeczki :) resztą smaków póki co gardzi :D

    Kasiastaraczka, jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justka87 wrote:
    Dzuewczyny proszę o poradę,mój maluszek skończył właśnie 7 tydz .Niestety u mnie pojawil sie problem z laktacja.Musze dokarmiac mm.i odciągam swoje mleko tak naprzemienie raz moje raz mm.Od wczoraj maly nie zrobił kupki i się martwię trroche czy to juz się zaczynają zaparcia ,i co można zrobić?Troszkę stęka i się pręży nie wiem myślę że to przez to że kupy nie było. A Wy co myślicie?

    Justka, ja niestety nie mam pojęcia jak to jest z kupami przy mieszanym karmieniu. Robiłaś masażyk brzuszka, kolanka, termoforek z pestkami wiśni?

    uS2wp2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina u nas powoli przechodzi na 2 drzemki, czasami są 3, ale coraz rzadziej. Aktywność trwa tak 4-5 godzin. Mój jak chce spać to marudzi strasznie. Usypiam w łóżeczku, daję smoczek i pieluszkę tetrową, on się nią bawi, smyra po twarzy i tak zasypia. Po zaśnięciu delikatnie zabieram mu tą pieluszkę, żeby nie zaciągnął sobie na twarz podczas snu.

    @AnSan co tam u Ciebie? 🙂 Jest jeszcze u Was Twój tato?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2022, 22:21

    Joana23, jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 15 sierpnia 2022, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba na razie niewiele się zmieniło w drzemkach. Nadal są 3 po ok 30 min. Ostatnio jednak budzi się wczeniej, zdarzy się niż ok 6:30-7:00, ale wtedy karmię i biorę do nas do łóżka, chwilę sie powierci i jeszcze zasypia i nawet potrafi dociągnąć do 9:00. Ogólnie zauważyłam, ze jak idę na drzemkę razem z Nim, czy wszyscy razem z mężem i kotem to śpi dłużej niż te pół godziny. Muszę częściej praktykować 😆

    Joana23, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 Wiktorek dziękuje za życzenia zdrowia 😘
    U nas już lepiej. Ale biedak nadal osłabieny. ładnie go przeczolgalo... Dzisiaj planuje podać mu jakiś kleik bo tak to był już tylko na piersi.
    Jaina, u mnie jak rodzina przyjechała na chrzest to podobnie było. Tylko ja im pokazałam gdzie co jest i stwierdziłam że jest samoobsługa 😁😛 ja to zauważyłam że niektóre kobiety co już odchowały dzieci to wychodzą z założenia że ty masz skakać bo one jakoś dały radę 🤦 heh, a z pomocą przy dziecku to chętni wszyscy do pomocy gdy dziecko samo sobą się zajmuje i zaciesza. A jak marudzi, płacze lub jest bardzo dynamiczne ( czołga się pod stół na przykład) to już niech matka ogarnia, w końcu od czego jest?😁 No znam to z autopsji niestety. Dlatego prdl taka pomoc. Jak młody bawi się spokojnie to nie potrzebuje żeby ktoś nad nim sapał, zwłaszcza że potem ma mi wytykać jak to mi mega pomagał/a.
    U nas W. ma 3 drzemki. Przez jakiś czas miał 2 i myślałam że to ok, bo dzieci są różne. Okazało się że to nie ok i on nadal potrzebuje 3. Średni czas aktywności to 2.5 h. Ostatnie 2 dni były trudne, wczoraj 3 drzemka uciekła i nocka była koszmarna. W. poszedł spać przemęczony i chociaż zasnął szybko to budził się co 40-60 min. Normalnie bardzo pilnuje żeby szedł spać po określonej ilości czasu od pobudki- ale wiadomo - nie wszystko idzie zawsze lekko. Dziecka do snu nie zmuszę. Czytam dużo o higienie snu i sporo już na lepsze zmieniłam ale jeszcze pewnie sporo przed nami😛 plus taki że odkąd mamy zasłony zaciemniające to mąż lepiej śpi😉

    Dzisiaj Wiktorek kończy 7mcy- urodzeniowych🙂🎂 pozdrawiamy 😘

    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8, AnSan89 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego dobrego dla Wiktorka 🙂

    Jutro Jędrek skończy 6 miesięcy 🙂

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2668 4257

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka wszystkiego najlepszego dla Wiktorka ❤️ niech rośnie zdrowo 😚

    Aneta ja dziś zapraktykowałam drzemkę z Tadziem 🙃 nie dość,że ładnie usnął leżąc obok mnie (szok!) To później spaliśmy 2,5 h

    Stokrotka 86, jaina_proudmoore, Aneta8, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej🙂 u nas dzisiaj 6 miesięcy😳😁 Gdyby nie Stokrotka to bym nawet nie ogarnęła, że dziś 16-ty🤦🏼 Ja od zeszłego piątku jestem sama z dziećmi, bo mąż poleciał z tatą do Polski na tydzień. Super, że nas odwiedził, ale miesiąc to jednak dość długo. Szczególnie, że ja musiałam za wszystkimi biegać z 4-5 posiłkami dziennie.
    Od 2 dni RD u nas idzie zdecydowanie lepiej. Z wcześniejszych 2 łyżeczek zrobił się teraz całkiem spory posiłek. Mały je z chęcią i jak tylko widzi swoją łyżeczkę to tak zaciesza, że aż miło😁
    Drzemki to u nas strasznie się rozjechały. Przedwczoraj w ciągu 16h spał 30-40 minut. Za każdym razem jak go usypiałam to od razu się wybudzał przez którąś z córek😕 ile razy próbowałam go uspać to nawet nie wiem... A dziś drzemka w południe przedłużyła się z 30 minut do 3h😳 Także u nas w cały świat. Aneta, Kasiastaraczka ja też zauważyłam, że zawsze jak chodziłam na drzemkę z którąś z córek to też spały dłużej, więc jak któraś ma okazję to polecam😉

    Najlepszego dla Wiktorka i Andrzejka🙂🥳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2022, 13:21

    Stokrotka 86, Aneta8, niutek87, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też są zazwyczaj 3-4 drzemki po 40 minut. A tak z doświadczenia z córką straszą to normalne jest to że z czasem dziecko zmniejsza ilość drzemek. I u nas to dokładnie tak zazwyczaj wyglądało że wypadała czasem ostatnia drzemka aż do momentu aż nie zniknęła całkowicie. I próba położenia dziecka spać nie przyniosła żadnego efektu a jedynie frustracje matki 😁.

    Mam podobne spostrzeżenia że jak się śpi z dzieckiem to okno jakoś ma te drzemki dłuższe. To samo jak próbuję rano wcześniej wstać przed młodym to nigdy się nie udaje, zawsze się musi skubany też obudzić.

    U nas była próba podania młodemu wody. Niestety zakończona fiaskiem 😭. Mały nie chce ani z bidonu, ani z łyżeczki ani z butelki ani nawet z rureczki drenem przy cycu. Jak tylko poczuł wodę to wypluwał 😥. Nie jest wcale zainteresowany. Chyba z rozszerzeniem diety jeszcze sobie poczekam miesiąc, może wtedy będzie gotowy.

    Najlepszego dziewczyny dla waszych maluszków. Pół roczku i 7 miesięcy to już poważny wiek 🙂.

    Stokrotka cieszę się że W już lepiej. Trzymam kciuki żeby już niedługo było c całkiem dobrze.

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Aneta8, niutek87, AnSan89 lubią tę wiadomość

  • Agawa85 Autorytet
    Postów: 624 1757

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, odzywam się że żyjemy i u nas wszystko dobrze. Widzę, że temat drzemk na czasie. To u nas Emi już chyba przeszła na dwie drzemki i sporo wydłużyła sobie aktywność. Już nawet nie próbuje ją położyć na 3 drzemkę bo tylko ona i ja się denerwowałyśmy. Miała czas, że pierwsza drzemka trwała około 2godz. Teraz znowu skraca ten czas, a szkoda bo te 2 godz. to był taki piękny czas.😂
    Pozatym Emi stała się małą złośnicą. Czasem mam wrażenie, że pyskuje i dogaduje a nawet krzyczy na nas. Gorzej niż mamamusia.🤣 Czy któreś dziecko tez tak ma, czy tylko moja taka mądrala?

    Aneta8, Stokrotka 86, niutek87, AnSan89 lubią tę wiadomość

    oqoXp2.png


    12.05 transfer zarodeczka 4.2.2 AH + embroglue🙏
    6dp beta 78 mIU/ml🙏🙏
    8dp beta 240 mIU/ml🙏🙏
    10dp beta 640 mIU/ml
    13dp beta 2527 mIU/ml 🙏
    29.05 pierwsze usg🙏
    Mamy pęcherzyk ciążowy🙏
    11.06 mamy ❤ i 11 mm
    28.06 kropuś ma 3,1 cm😍

    Transfer w maju✊✊
    5 mrozaczków
    Punkcja 10.04✊✊
    IVF
    KIR Bx
    NK 25%😔
    PAI-4G/5G układ homozygotyczny 😔
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko, Niutek, AnSan wszystkiego najlepszego z okazji miesięcznic Waszych chłopków 🥳🥳🥳
    Stokrotko, cieszę się, że Wiktorek już lepiej się czuje.
    Kasiastaraczka wow piękna drzemka! 😃
    AnSan, super, że rd tak dobrze idzie 😊 oj to miałaś intensywny miesiąc, a teraz jeszcze ciężki tydzień. Ale kto jak nie Ty da radę!
    Falk, kurczę mam nadzieję, że uda się przekonać młodego do wody.. może faktycznie trzeba jeszcze chwile poczekać. M pije chętnie, ale nie za bardzo ogrania jeszcze kubeczek i bbox. Kupiłam tez ten kubek z przykrywka z dziubkiem w ikei co polecała Dobuska, ale bardziej go gryzie niż z niego pije 😜
    Agawa, u nas tez M zaczął krzyczeć i piszczeć i wyraźnie mu się to podoba 😜

    niutek87, jaina_proudmoore, Stokrotka 86, AnSan89 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 17 sierpnia 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana super, że BLW się u Was sprawdziło. :)

    Aneta! <3
    Drugi suwaczek musisz zrobić! :D

    Stokrotka, mam blisko do Dziwnowa. Lubię :)

    Stokrotko, ale niedobrze, że młody tak wymiotował. :( A rodzina bez komentarza...
    Wszystkiego najlepszego!

    Justka, maleństwo jest jeszcze małe. Ma prawo nie zrobić kupki. Zwłaszcza, że pije głównie Twoje mleko.

    Jaina, niech ten Twój remont już się skończy. Biedna :(
    Ja staram się pilnować drzemek, ale bywa różnie. Czasami ona po prostu nie chce spać i już. Nic nie poradzę. Mamy 2-3 drzemki dziennie, ale ja staram się pilnować by były trzy drzemki. Z usypianiem ogólnie mamy problemy, ale jakoś to leci.

    Niutek! Wszystkiego najlepszego dla Jędrka!

    AnSan dla Was również najlepszego!



    My jesteśmy po weselu. Słuchawki Ecipeci dały radę, chociaż ogólnie dużo się działo i mała była lekko wystraszona. Jak grała muzyka to z nią wychodziliśmy.
    Byli też rodzice z noworodkiem... rozumiem, że bliska rodzina, ale kurde... No ja bym się nie odważyła

    Młoda ostatnio ma lepsze dni i przesypia nocki. RD idzie okej, chociaż akceptuje tylko jedzenie kawałków. Nie znosi kaszek, żadnych (wypróbowałam 4 rodzaje, po prostu konsystencja nie pasuje). Nie chce też już jeść ze słoiczków. Ogólnie chce sama i już. Nie zjada dużo, bo bierze do ręki, odgryza, memła i często wypluwa, bo nie załapała jeszcze, że trzeba połknąć. z BLW to już tak robimy ok godziny po posiłku mlecznym.

    Rozwojowo to mamy gaworzenie i bardzo słabe jeszcze próby osiagnecia pozycji czworaczej. Raczej leniwa jest. :)

    No i zarezerwowaliśmy wakacje w Grecji na maj. <3

    jaina_proudmoore, Aneta8, AnSan89, niutek87, f_a_l_k lubią tę wiadomość

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a probiotyk nadal podajecie ? Bo przyznam się że ja czesto zapominam :(

  • AnSan89 Autorytet
    Postów: 258 906

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka85 ja nigdy nie podawałam probiotyku dzieciom. Nie dostały takiego zalecenia od lekarza, a sama nie widziałam takiej potrzeby. Maluszkowi też nie podaję i wszystko jest z nim ok, więc jeśli nie ma jakiś szczególnych zaleceń to ja bym o to zapominanie się aż tak bardzo nie martwiła. Ale to moja opinia🤷 Z drugiej strony może warto podawać o określonej porze dnia lub z witaminą D (jeśli wolno). Wtedy łatwiej zapamiętać😉

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

‹‹ 790 791 792 793 794 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ