X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, odstawiłam jajko. Sama nie wiem czy powinnam dalej prowokować? Kajce wyskoczyło trochę krostek plus to spinanie i ulewanie na brzuszku i odpuściłam. Umówię się do alergologa, bo sama nie wiem czy dobrze robię?
    Fajnie, że Tadzio jest taki ciekawy świata! To jest takie słodkie jak te maluchy się rozglądają i wszystko przetwarzają :) Kajka ostatnio ma w nocy o jedną pobudkę na karmienie więcej, także coś mi się wydaje, że to ten regres alboo chce przykoksić więcej :) Ale fakt, temperatury też tutaj nie pomagają..

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2666 4255

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana myślę,że warto pójść do alergologa

    Tak,ile to w takim małym mózgu musi zadziac się zmian 😯🙃

    Jak patrzę na prognozy na kolejne dni i temperatury ponad 30 stopni to mam ochotę wyjechać na Antarktydę...

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia a może dziąsła swędzą? Andrzej od tygodnia śpi gorzej w dzień i w nocy, ogólnie jest trochę marudny jak nie on. Wybudza się, płacze. A to na dniach będzie ząb, już bardzo mocno go czuć pod palcem jak smarowałam dentinoxem.

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2666 4255

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek to też,bo rączka w buzi i co złapie też, więc może to zęby...

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przebił się ząb 👏 prawa dolna jedynka

    Joana23, jaina_proudmoore, Aneta8, Kasiastaraczka, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, czy Ty unikasz produktów, które mają napisane w składzie, że mogą zawierać dany alergen? Byłam dzisiaj u alergologa, ale nie dopytałam. Do tej pory nie ich unikałam, ale moze wcale nie muszę? Ech.. mamy wykluczony nabiał przez kolejne 4 tygodnie. Pani kazała zrobic ponowną prowokację jajkiem za 2tygodnie. Ładnie mam rozpisany cały plan działania, więc czuję się bezpieczniej, nie działam po omacku :) Pani zmieniła nam też krem na lżejszy.

    Jeju, jak u nas gorąco!

    jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria gratulujemy ząbka! 😍
    Joana super, że masz już wszystko dokładnie rozpisane, na pewno będzie łatwiej się w tym ogarnąć choć mimo to, to cały czas ciężka sytuacja dla Ciebie.

    Joana23 lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria gratuluję ząbka 🥰

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2666 4255

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheira gratulacje ❤️

    Joana raczej unikałam tych produktów z dopiskiem może zawierać śladowe ilości mleka itp.

    Super, że macie plan❤️ trzymam kciuki
    A możesz napisać jak jajko i bmk będziesz prowokowała?

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria, cieszymy się mocno z ząbka!

    Kasiu, jajko mam zjeść całe, gotowane co najmniej 10 minut, co 2, 3 dni, 3 razy.
    BMK - naleśnik lub gofr, potem plasterek żółtego sera co 2,3 dni, trzy razy, potem ser biały (tak samo jak żółty), potem jogurt naturalny i na końcu mleko.
    Edit: a jaki podajesz Tadziowi probiotyk? Nam wcześniej pediatra polecała Latopic.

    Ciężka jest dieta eliminacyjna (a u Ciebie Kasiu jeszcze ten gluten!), ale ja tak lubię karmić Kajkę, czuć jej bliskość, że mogłabym jechać na samej wodzie i makaronie (bezjajecznym! :D). Myślę, że ciężko mi będzie odstawić ją kiedyś od piersi.. Alee jeszcze mamy czas! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 21:34

    Aneta8, AnSan89, jaina_proudmoore, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2666 4255

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana dzięki 😚
    Czyli trochę inna ta prowokacja,ale najważniejsze żeby sprawdzić jakoś czy już ok 🙃
    Jak czytam na grupie FB o dietach eliminacyjnych przy kp to często lekarze proponują matkom rezygnację z kp...a przecież w przypadku alergii mleko mamy jest lekarstwem,tylko trzeba tej eliminacji z naszej strony
    Noo jest ciężko z tą dietą...ale dla mnie na ten moment to jedyna dobra droga
    Miałam bardzo duże problemy z rozkręceniem laktacji,chodziliśmy do cdl kilka razy i w końcu udało się być tylko na piersi,nie chciałabym z tego tak łatwo rezygnować.
    Też będę chciała karmić jak najdłużej 😁
    Latopic podaję z kubeczka. Ściągam tak ok łyżeczki mojego mleka, otwieram te kapsułkę, wysypuje proszek do mleczka, rozpuszczam i Tadzio wypija. Pięknie sobie radzi 🥰

    AnSan89, Aneta8, jaina_proudmoore, Joana23, niutek87 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂
    Jakoś przez te upały nie mam weny na pisanie 😉 gratuluję pierwszych ząbków i postępów u dzieciaczków 💪🙂
    My w niedzielę mieliśmy chrzciny i skromne przyjęcie. Młody był spokojny i czarował gości 😉 marudził jedynie trochę w kościele ale to przez upal- skwar był koszmarny.
    Dzień i pobyt moich gości oceniam w większości jako udany, chociaż nie mogło zabraknąć dobrych rad. Zakładam że intencje dobre ale wiecie jak to jest z dobrymi radami😉
    Swoją drogą zauważyłam, ze najwięcej odnośnie kp i diety matki karmiącej ( czyli mojej) mają do powiedzenia albo mezczyzni (!) albo kobiety które mają już odchowane ( albo większe) dzieci i w dodatku karmiły piersią max 3 m-ce bo potem laktacja im siadła. Czego to ja się nie nasłucham co mogę a czego nie! Co do opieki i wychowania tez- wiadomo przecież że jak ktoś ma jakąkolwiek liczbe potomstwa w wieku starszym niż moje to staje się od razu specem od wychowania. Generalnie pewne teksty nie powiem koło czego mi latają, ale jednak jak młody będzie już bardziej rozumiał co się do niego mówi to będę musiała bardziej pilnować co jemu do głowy tłuką.
    Taki niewinny przykład: wszyscy się zachwycali że młody był spokojny w kościele. Oczywiście padało słowo którego ja i mąż nie trawimy, czyli grzeczny. Ale ok, ja wiem że ono jest bardzo popularne- my po prostu mamy takie przekonanie że to jest takie wszystko i nic więc go nie używamy. W każdym razie teściowa do młodego że był grzeczny. Mąż poprawia- spokojny. A ja na to że młody jest zawsze grzeczny. W końcu to niemowlę 5 miesięczne. Jakim cudem miałby w tym wieku być niegrzeczny? No i teściowa że jest niegrzeczny jak płacze. No to zapytałam ja co jest niegrzecznego w tym że dziecko okazuje ból lub to że odczuwa dyskomfort bądź jest głodne. Czemu dziecku odbiera się prawo do wyrażania potrzeb? No ale to takie moje przemyślenia.

    W poniedziałek młody miał badanie krwi. Zamówiłam pobranie w domu. Poszło naprawdę sprawnie. Młody nie ma anemii. I zapas ferrytyny całkiem niezły. Ale i tak dostaliśmy zalecenie suplementacji żelaza do roku.

    Wczoraj byłam na kontroli u stomatologa. Wstyd się przyznać ale ostatnio kontrolę miałam w 2 trymestrze ciąży. Na szczęście wszystko ok. Stomatolog przy okazji zbadała mi stawy i nerwy twarzy. I miałam pantomogram. Więc i zatoki są w dobrym stanie 💪😁

    Dzisiaj jak na złość mam koszmarny atak alergii. Nos spuchnięty, oczy swędzą. Młody marudny. Nie wiem czy to upał czy nadchodzą żeby bo trze lewa dolna stronę buźki.

    Swoja drogą prawie już nie mam zapasu mrożonego mleka. Dzisiaj chciałam choć trochę uzupełnić ale młody miał takie pragnienie że udało mi się ściągnąć tylko 40 ml. Obawiam się że jak tak dalej pójdzie i będę musiała gdzieś wyjść bez niego to mąż będzie mu musiał podać mm🤷 no trudno, nic nie wyczaruje.

    Pozdrawiam pozostałe mamy z gorącej Warszawy. Mam nadzieję że u Was wszystko ok i dzieciaczki ładnie się chowają 🙂

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, niutek87, dobuska, Aneta8 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jeszcze tylko dodam, że zakupiłam książkę M. Komsty rozszerzenie diety niemowląt. Zawiera najnowsze vwytyczne i jak dla mnie- czyli totalnego laika jest świetna. Wszystko w jednym miejscu. Bo przyznam że już się gubiłam.
    Jak już jestem przy polecajkach to tylko wspomnę że młody dostał od cioci płyty z muzyką raimonda lapa z serii lovely baby. To kompozytor który tworzy dla niemowląt. Młody bardzo jego kawałki lubi, szczególnie te gdzie wykorzystano gaworzenie dzieci. Śpiewa wtedy jak słowik o poranku😉

    jaina_proudmoore, Kasiastaraczka, niutek87, Aneta8, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2666 4255

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Miłej niedzieli życzymy 🥰
    My już godzinę spacerujemy 🌞 nakarmiłam T., zasnął, więc jeszcze trochę pochodzimy póki tak przyjemnie na dworze

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, niutek87, Joana23, dobuska, Aneta8 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja będę raczej szybciej odstawiać kp, może już niedługo bo mam dosyć :) i mi się wcale nie podoba tak bardzo te kp... Na pewno nie chcę robić z siebie męczennicy. I tak do roku chciałam tylko max. Trochę mi żal będzie nie ze względu na mnie bo ja się cieszę ale ze względu na Mateusza ale wiem że teraz jeszcze łatwo pójdzie. Potem odstawic jest ciężko i musi tata pomóc bo mama zawsze kojarzy się z mlekiem. No ale zawsze można karmić do samoodstawienia... Pewnie 13 lipca na wizycie poproszę o receptę na mleko dla alergików. Dziś zjadłam ser żółty i zobaczymy jak Mateusz zareaguje.
    Co do białego sera on często nie uczula bo po Maćku widzialam że ten ser mógł jeść a np jogurty już nie.
    A truskawki znowu zjadłam i jest ok już. Może musiał organizm się przyzwyczaić.

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie normalne mm polecacie? Tylko ja pewnie jak już uda się tego nie dla alergików to i tak ha najpierw spróbuje.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i mamy karmiące mm dajecie mleczko po drzemce czy na drzemkę? Jeśli po to jak usypiacie dzieciaki?
    Mój ostatnio ten nowy wózek polubił. Zasypia w nim. Wczoraj byliśmy na imprezce- urodziny w stylu kubańskim. Niechcący zamoczylam usta w prosecco z alkoholem. Kolega zamiast 0% nadał mi z procentami. Ale niedobre... Od razu się skapnęłam że coś nie tak.
    Mati w towarzystwie jest super. Najgorsze tylko że muszę go karmić co godzinę... Ale były też inne dwie mamy kp. Jedna ma synka 1,5 roku już i przez kp on nic nie jje tylko cyc. Jeszcze nigdy jej partner nie uspal małego ani na drzemkę ani na noc. Masakra.

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    A jakie normalne mm polecacie? Tylko ja pewnie jak już uda się tego nie dla alergików to i tak ha najpierw spróbuje.

    Jeheria mój starszak przy nietolerancji bmk dostał od pediatry bebilon pepti na receptę. Teraz to się nazywa bebilon synevo jest 1 i 2. My startowaliśmy z dwójki, bo późno miał odkryte. Młodszy jest na zwykłym bebilonie 1.
    Ja karmię na żądanie, nawet w nocy. Jak dziecko głodne to i tak nie zaśnie, a jak nie to zaśnie aż głód obudzi 🙂 Już jakiś czas nie jadł w nocy,a teraz znowu co 3-4 godziny w nocy je. 20 lipca mamy szczepienie i znowu pielęgniarka będzie gadać, że "duży", "dorodny". Co ja na to poradzę nie przekarmiam go, a przecież nie będzie płakał z głodu. Wczoraj ważyłam go to wyszło 8,3 kg 🙈
    Edit: mój sam zasypia w łóżeczku, nie lubi na rękach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 11:37

    dobuska, Jeheria, Aneta8 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    A ja będę raczej szybciej odstawiać kp, może już niedługo bo mam dosyć :) i mi się wcale nie podoba tak bardzo te kp... Na pewno nie chcę robić z siebie męczennicy. I tak do roku chciałam tylko max. Trochę mi żal będzie nie ze względu na mnie bo ja się cieszę ale ze względu na Mateusza ale wiem że teraz jeszcze łatwo pójdzie. Potem odstawic jest ciężko i musi tata pomóc bo mama zawsze kojarzy się z mlekiem. No ale zawsze można karmić do samoodstawienia... Pewnie 13 lipca na wizycie poproszę o receptę na mleko dla alergików. Dziś zjadłam ser żółty i zobaczymy jak Mateusz zareaguje.
    Co do białego sera on często nie uczula bo po Maćku widzialam że ten ser mógł jeść a np jogurty już nie.
    A truskawki znowu zjadłam i jest ok już. Może musiał organizm się przyzwyczaić.
    Kochana, ja Ci coś powiem. Nie powinnaś sobie nic tłumaczyć. Jesteś zmęczona KP, oczywiście mm nie jest lekiem na całe zło, ale Ty musisz być dla siebie najważniejsza.
    Nie Maciek, nie Mateusz, Ty. Bo od Ciebie wszystko się zaczyna. Ja ogromnie podziwiam Twoją walkę, ale tak się czasem zastanawiam, gdzie jest granica.

    Ja swoją przekroczyłam, dzisiaj ściągnęłam już 60 ml mleka, wczoraj było 80, przedwczoraj 100. Tak więc moja historia z karmieniem mlekiem się kończy. Czy żałuję? Nie. Nie, bo ja wiem, że moje mleko jest bardzo cenne, ale mm w ogóle nie sprawia, że z dzieckiem jest gorzej. Ja co prawda nie miałam tak przerąbane jak Ty, ale KPI to też orka i ja teraz czuję, że żyję.

    Bardzo czekam na moment, w którym Ty też będziesz spokojniejsza. Naprawdę. Bo bardzo mi Cie szkoda i czasami mi aż głupio, że stękam jak muszę raz w nocy wstać... :(

    Trzymaj się, i tak zrobiłaś dużo dla młodego! <3

    jaina_proudmoore, niutek87, Jeheria, AnSan89, Aneta8, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    A i mamy karmiące mm dajecie mleczko po drzemce czy na drzemkę? Jeśli po to jak usypiacie dzieciaki?
    Mój ostatnio ten nowy wózek polubił. Zasypia w nim. Wczoraj byliśmy na imprezce- urodziny w stylu kubańskim. Niechcący zamoczylam usta w prosecco z alkoholem. Kolega zamiast 0% nadał mi z procentami. Ale niedobre... Od razu się skapnęłam że coś nie tak.
    Mati w towarzystwie jest super. Najgorsze tylko że muszę go karmić co godzinę... Ale były też inne dwie mamy kp. Jedna ma synka 1,5 roku już i przez kp on nic nie jje tylko cyc. Jeszcze nigdy jej partner nie uspal małego ani na drzemkę ani na noc. Masakra.
    Ja karmię, kiedy mała chce. Różnie to wypada. My od początku na mleku Bebilon Prosyneo HA.

    jaina_proudmoore, niutek87, Jeheria, Aneta8, MyŚliwa lubią tę wiadomość

‹‹ 761 762 763 764 765 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ