X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red555 wrote:
    Ja wczoraj byłam na w dawce szczepienia. Spalam 13h i jestem nadal zmęczona:). Mam tylko takie trochę bóle cyrków, dzisiaj trochę pobolewa brzuch, nie mam żadnych typowych objawów co mnie trochę martwi.


    Jutro mam wizytę u gin-endokrtnologa i ciekawa jestem czy zrobi mi usg...a we wtorek mam dlugo oczekiwaną wizytę u nowego lekarza. Czekałam na nią ponad w miesiące. Boję się że nadal będzie puste jajo - bo przecież nawet jak jest ciałko żółte to jest puste:(
    A nie bałaś się szczepić... 🙈Ja w środę mam termin na pierwszą dawkę ale raczej odwołam.. Za bardzo się boję...

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konsultowałam sie zx3 lekarzami No i jeszcze w piątek specjalnie umawiałam usg żeby mieć też osteczna decyzję. Lekarka powiedziała że na podstawie badań które już robili na ciężarnych nie ma to żadnego wpływu i lepiej szczepić niz nie. No ale to indywidualna decyzja oczywiście.

    Ja po pierwszej dawce miałam tylko bol ręki. Teraz cuzje się rozbita i ręką boli ale nie mam gorączki ani dteszczy...


    Ja już nie mogłam za bardzo przeciągać w czasie bo 1 dawkę miałam 5tyg temu 😉

    dobuska, Selena lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red555 wrote:
    Konsultowałam sie zx3 lekarzami No i jeszcze w piątek specjalnie umawiałam usg żeby mieć też osteczna decyzję. Lekarka powiedziała że na podstawie badań które już robili na ciężarnych nie ma to żadnego wpływu i lepiej szczepić niz nie. No ale to indywidualna decyzja oczywiście.

    Ja po pierwszej dawce miałam tylko bol ręki. Teraz cuzje się rozbita i ręką boli ale nie mam gorączki ani dteszczy...


    Ja już nie mogłam za bardzo przeciągać w czasie bo 1 dawkę miałam 5tyg temu 😉
    Ja również przyjmowałam drugą dawkę na początku ciąży. Również konsultowałam z czterema lekarzami (w tym z lekarzem, który szczepił). Sam mechanizm szczepionki jest znany już od wielu lat wiec ja go rozumiem i się nie boje. Ja jestem z wykształcenia biologiem, więc może było mi ciut łatwiej to zrozumieć w jaki sposób działa szczepionka. Rozumiem też strach ludzi, bo to coś nowego.
    Za to zachorować na covid w ciąży bardzo się boję. I to może przynieść naprawdę poważne skutki.
    Ale to oczywiście jest decyzja każdego z osobna. :)

  • Gisele Koleżanka
    Postów: 56 86

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to po konsultacji z jednym lekarzem prywatnie i dwie teleporady u luxmedzie i każdy odraza wzięcie 2 dawki… mętlik w głowie. Pierwsza miałam na początku ciąży, ale jeszcze nie wiedziałam, ze jestem, teraz twierdzą, ze skoro wiem to trzeba odroczyć do 20 tygodnia 🤯

    h44e9jcg9yrs263b.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a w ogóle dokonałam przykrego odkrycia. Na grillu kupiłam sobie trzy bezalkoholowe piwka 0,0%. wypiłam dwa, a na trzecim znalazłam znaczek, że kobiety w ciąży nie powinny pić. Myślałam, że to pomyłka i zaczęłam grzebać w internecie, a tam informacja, że w polskim prawie jest tak, że można napisać 0,0%, ale tak naprawdę takie piwo może mieć do 0,5% alkoholu, bo to zależy od całego procesu producji.
    Nie wiedziałam! Ale się wkurzyłam. Tylko na jednej butelce było ostrzeżenie, a reszta totalnie nic. Ehhh...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2021, 17:36

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Dziewczyny, a w ogóle dokonałam przykrego odkrycia. Na grillu kupiłam sobie trzy bezalkoholowe piwka 0,0%. wypiłam dwa, a na trzecim znalazłam znaczek, że kobiety w ciąży nie powinny pić. Myślałam, że to pomyłka i zaczęłam grzebać w internecie, a tam informacja, że w polskim prawie jest tak, że można napisać 0,0%, ale tak naprawdę takie piwo może mieć do 0,5% alkoholu, bo to zależy od całego procesu producji.
    Nie wiedziałam! Ale się wkurzyłam. Tylko na jednej butelce było ostrzeżenie, a reszta totalnie nic. Ehhh...
    O widzisz... A mnie mąż ostatnio na takie piwo 0% namawiał.. Dobrze że jednak nie miałam ochoty 😉

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    O widzisz... A mnie mąż ostatnio na takie piwo 0% namawiał.. Dobrze że jednak nie miałam ochoty 😉
    W życiu bym się nie spodziewała, a jednak. Na szczescie nie jestem piwoszem, więc mi nie żal.

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    U mnie termin wychodzi na 8 luty wg belly

    Moja ciąża to dla Nas szok bo w pierwszą zaszłam dzięki ivf po 3 latach starań. Maciej ma 13 m-cy w tej chwili.
    Teraz chciałam wrócić do kliniki pod koniec roku a udało się naturalnie 🙈
    W poniedziałek-jutro mam pierwszą wizytę, to będzie 6+0. Nie liczę na serce choć z Maćkiem było w 5+6 (punkcja 15dc a tu owulacja prawdopodobnie 17dc).

    Przyjmuję acard+ clexane bo choruje na trombofilie wrodzoną.

    dobuska, kalcia64, Morwa, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Chciałabym nieśmiało dołączyć. 22 maja miałam transfer, jestem po 4 weryfikacjach bety i we wtorek mam pierwsze usg. Przewidywany termin porodu na 7 lutego ❤️
    Mam za sobą bardzo przykrą historię i mimo pozytywnego nastawienia i wiary, jest we mnie duży strach, czy tym razem będzie wszystko dobrze.

    dobuska, kalcia64, Morwa, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    Witajcie! Chciałabym nieśmiało dołączyć. 22 maja miałam transfer, jestem po 4 weryfikacjach bety i we wtorek mam pierwsze usg. Przewidywany termin porodu na 7 lutego ❤️
    Mam za sobą bardzo przykrą historię i mimo pozytywnego nastawienia i wiary, jest we mnie duży strach, czy tym razem będzie wszystko dobrze.

    Cześć, miałyśmy transfer w ten sam dzień 🙂

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1991 wrote:
    Cześć, miałyśmy transfer w ten sam dzień 🙂

    O super! kiedy podglądasz maluszka? ☺️

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    A nie bałaś się szczepić... 🙈Ja w środę mam termin na pierwszą dawkę ale raczej odwołam.. Za bardzo się boję...
    To wkoncu szczepia w ciazy na kowida czy nie . Ja jestem sceptyczna i tak do tych szczepionek ale nie znaczy ze krytykuje kogos Kto to robi. Umnie I rodzice sie poszczepili nawet mój najstarszy syn zapodał już sobie pierwsza dawkę . ❤️💚

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Cześć dziewczyny,
    U mnie termin wychodzi na 8 luty wg belly

    Moja ciąża to dla Nas szok bo w pierwszą zaszłam dzięki ivf po 3 latach starań. Maciej ma 13 m-cy w tej chwili.
    Teraz chciałam wrócić do kliniki pod koniec roku a udało się naturalnie 🙈
    W poniedziałek-jutro mam pierwszą wizytę, to będzie 6+0. Nie liczę na serce choć z Maćkiem było w 5+6 (punkcja 15dc a tu owulacja prawdopodobnie 17dc).

    Przyjmuję acard+ clexane bo choruje na trombofilie wrodzoną.
    To powodzenia oby tym razem tez było już serduszko . Ja mam wizytę w sobotę umnie będzie 5t5d . Nie stety nie ma wizyty w innym termine bo mój lekarz 1 w miesiącu przylatuje do Anglii na 2 dni . Tak ze jeszcze cały tydzień czekania .✅💚

    Red555 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KALCIA trzymam zatem kciuki :)
    Co lekarz to opinie, no ja się jakoś nie bałam. Byłam zdania że jak ciąża ma przetrwać to na tym etapie jeszcze nic nie Aszkodzi

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • Melisandra Ekspertka
    Postów: 155 101

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 04:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak świetnie, że nas tutaj tak przybywa :)! Witam wszystkich serdecznie o 4:20! Nie śpię, bo myślę o moim dzisiejszym USG ;).

    cb7wugpjl2nxjus5.png
    Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
    Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
    Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
    Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
    Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc
  • Melisandra Ekspertka
    Postów: 155 101

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 04:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Cześć dziewczyny,
    U mnie termin wychodzi na 8 luty wg belly

    Moja ciąża to dla Nas szok bo w pierwszą zaszłam dzięki ivf po 3 latach starań. Maciej ma 13 m-cy w tej chwili.
    Teraz chciałam wrócić do kliniki pod koniec roku a udało się naturalnie 🙈
    W poniedziałek-jutro mam pierwszą wizytę, to będzie 6+0. Nie liczę na serce choć z Maćkiem było w 5+6 (punkcja 15dc a tu owulacja prawdopodobnie 17dc).

    Przyjmuję acard+ clexane bo choruje na trombofilie wrodzoną.

    Jak leci przyjmowanie clexane? U mnie na początku całkowity luz i bez problemu robiłam wkłucia. Od ostatnich dwóch dni jest mi ciężej... Staram się wkłuwać dalej od ostatnich wkłuć i jakoś tak mam mało miejsca... A gdzie tam do końca ;)!

    cb7wugpjl2nxjus5.png
    Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
    Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
    Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
    Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
    Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc
  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 05:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    O super! kiedy podglądasz maluszka? ☺️

    W środę ☺️

    Aneta8 lubi tę wiadomość

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 05:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisandra wrote:
    Jak świetnie, że nas tutaj tak przybywa :)! Witam wszystkich serdecznie o 4:20! Nie śpię, bo myślę o moim dzisiejszym USG ;).

    Powodzenia ✌️

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisandra wrote:
    Jak świetnie, że nas tutaj tak przybywa :)! Witam wszystkich serdecznie o 4:20! Nie śpię, bo myślę o moim dzisiejszym USG ;).
    Powodzenia! Koniecznie daj znać! ❤️

    Red555 lubi tę wiadomość

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisandra wrote:
    Jak świetnie, że nas tutaj tak przybywa :)! Witam wszystkich serdecznie o 4:20! Nie śpię, bo myślę o moim dzisiejszym USG ;).
    O jesteś wtym samym dniu ciąży co ja jutro 😉i jutro idę podglądać kropka ❤️jestem ciekawa co uda nam się zobaczyć ❤️😊koniecznie daj znać i trzymam kciuki 🤞 ❤️

    Melisandra lubi tę wiadomość

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ