X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Villemo87 Koleżanka
    Postów: 56 238

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrego dnia dziewczyny 💙❤️💙

    Kasia ja chyba też będę chciała sprawdzić chusty, ale chyba poproszę Panią do domu żeby mi to wszystko dobrze wyjaśniła. Mieszkam na 2 piętrze i ciągle się zastanawiam jak mam znieść wózek i małą, a tak cyk do chusty i po sprawie.
    @Pimka nie zazdroszczę takiej sytuacji. Chyba rzeczywiście trzeba by personel przycisnąć. Bo ileż można czekać na jakieś konkrety?
    @Dobuska@Jaina mnie w nocy męczyły bóle jakieś takie krzyzowe. Tak jeszcze nie miałam. Aż mam dziś lęk przed piciem tej herbaty 🤣 to jest tak, że bardzo bym już chciała, ale jednocześnie bardzo się boję 🤣 oczywiście masażu też jeszcze nie robiłam 🤦‍♀️🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2022, 11:37

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    ojxevcqgaw4kzjxq.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Villemo87 wrote:
    Dobrego dnia dziewczyny 💙❤️💙

    Kasia ja chyba też będę chciała sprawdzić chusty, ale chyba poproszę Panią do domu żeby mi to wszystko dobrze wyjaśniła. Mieszkam na 2 piętrze i ciągle się zastanawiam jak mam znieść wózek i małą, a tak cyk do chusty i po sprawie.
    @Pimka nie zazdroszczę takiej sytuacji. Chyba rzeczywiście trzeba by personel przycisnąć. Bo ileż można czekać na jakieś konkrety?
    @Dobuska@Jaina mnie w nocy męczyły bóle jakieś takie krzyzowe. Tak jeszcze nie miałam. Aż mam dziś lęk przed piciem tej herbaty 🤣 to jest tak, że bardzo bym już chciała, ale jednocześnie bardzo się boję 🤣 oczywiście masażu też jeszcze nie robiłam 🤦‍♀️🤣
    Moja mama do dzisiaj mówi "jakim cudem ja znosiłam wózek z czwartego piętra i Ciebie trzymałam na rękach?!" Myślę, że wtedy chusta byłaby dla niej wybawieniem. :D
    No ja nie wiem, niby ta herbata z liści malin nie działa, a jednak ją piję, jem daktyle i dzieje się więcej niż wcześniej. Może to się po prostu zbiegło z czasem i gdybym tego nie robiła, to też bym miała takie skurcze.
    Ale masz rację. Człowiek z jednej strony chce, ale w sumie się nie obrażam, że kolejny dzień nie urodziłam. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2022, 11:42

    jaina_proudmoore, Villemo87, Jeheria lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pimka, a mi się dzisiaj śniło, że rodziłaś 24, ale w szpitalu w moim mieście 😁 Handluj z tym 😎 Mam nadzieję, że się w końcu określą co do daty Twojego porodu, bo ile to można czekać…

    Dobuska, u Ciebie to już się tak konkret wszystko rozkręca! Powiem Ci, że zazdroszczę, bo u mnie do tej pory było kilka skurczy i cisza..

    Kasia, na metce mam informację, że nie trzeba tego mojego prać ręcznie. I tak jak miałam turbo smutek, że ubranka po praniu nie były u mnie miękkie, to tak ten otulacz jest :D

    Jeheria, 200m2! Jak Ty to kobieto ogarniasz? 😱 my mamy 50 i mam wrażenie, że jest ciągły syf ;) ale mi tak jak Dobusce jakiś turbo pedant się ostatnio włączył :)

    Lolla, oho to u Ciebie to tez już moze być kwestia dni! Ale nam się już wszystko rozkręca!

    Ja dzisiaj wysprzatalam łazienkę z dokładnym wyczyszczeniem fug 😎 wiecie, że ciągle się miotamy co do wanienki? :D mamy jedną, ale dużą i nie wiem czy kupować do niej stojak, czy wziąć tą z ikei i pod nią inny stelaż ;) moze Kaja czuje, że rodzice się miotają i jeszcze cierpliwie czeka ;) zbieram się zaraz do lekarza, trzymajcie kciuki!

    jaina_proudmoore, Villemo87, Kasiastaraczka, Jeheria, Aga12345, Gosia Rumi, po_prostu_ja, dobuska lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Villemo87 wrote:
    Dobrego dnia dziewczyny 💙❤️💙

    Kasia ja chyba też będę chciała sprawdzić chusty, ale chyba poproszę Panią do domu żeby mi to wszystko dobrze wyjaśniła. Mieszkam na 2 piętrze i ciągle się zastanawiam jak mam znieść wózek i małą, a tak cyk do chusty i po sprawie.
    @Pimka nie zazdroszczę takiej sytuacji. Chyba rzeczywiście trzeba by personel przycisnąć. Bo ileż można czekać na jakieś konkrety?
    @Dobuska@Jaina mnie w nocy męczyły bóle jakieś takie krzyzowe. Tak jeszcze nie miałam. Aż mam dziś lęk przed piciem tej herbaty 🤣 to jest tak, że bardzo bym już chciała, ale jednocześnie bardzo się boję 🤣 oczywiście masażu też jeszcze nie robiłam 🤦‍♀️🤣

    Villemo, ja mieszkam na 3 piętrze, także rozumiem Twoje rozkminy :) dodatkowo mam psa, więc bez chusty ani rusz :)

    Villemo87, Aga12345 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj donoszonaaa. Kolejny kroczek za nami 🥳🎉😍

    giphy.gif

    jaina_proudmoore, Villemo87, Joana23, Pimka, dobuska, Kasiastaraczka, Agawa85, Jeheria, Aga12345, Gosia Rumi, AnSan89, po_prostu_ja lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Joana23 i @Kasia - powodzenia na wizytach dzisiaj 🙂💪💝 // @Morwa- 💝czyli możesz się już rozpakować 😎👶💝 // @Dobuska - trochę czasu jeszcze jest do 31.01 także na spokojnie. Macica trenuje także może się uda samo z siebie - tak jakbyś chciała. Tez czułabym presję na twoim miejscu bo fakt indukcji mi się nie podoba. Btw Iza D wrzuciła wczoraj posta ze statystykami na ten temat. Jak widać, traktują to jako rutynę i nie dają kobiecie samej urodzić. A tak to ciach, ciach i potem większy ruch na oddziale. 🤦‍♀️// @Jeheria- 200 m wow to jest co sprzątać. 🙉ja czasem swoich 56 nie ogarniam, co dopiero 100 w nowym domu 🤣 syndrom wicia gniazda włączony na maksa, tez szukałam ostatnio co tu mogę zrobić jeszcze 🤣 // @Villemo - tez mam myśli, że chciałabym, ale jednak się boje. Jak przyjdą prawdziwe bóle to już odwrotu nie będzie 🙊😳mam nadzieje, że mi rozsądku nie braknie na IP i we współpracy z położną. I że nie będę drzeć się jak przy egzorcyzmach hehe 🤪 Moja znajoma robi szkolenia z chusto noszenia także na pewno skorzystam bo wiem, że mi trzeba to wyjaśnić łopatologicznie 🤣taka kołowa chusta to ok, ale takiej dłuższej to ja nie ogarnę 🙃 Niektóre mamy kupują tez takie nosidełka do noszenia dziecka, ale nie wiem czy to do końca jest zdrowe. Położna nam mówiła też, żeby nie brać leżaczków/ bujaczków - zdrowiej dla dziecka jest jak leży na macie na podłodze/ łóżku . Co myślicie o tym? 🧐żadnej maty na razie nie mam, a były kiedyś jakieś propozycje ciekawe // Ja dziś czuje się znacznie lepiej. Chyba to wina pogody jednak była - takie osłabienie itp. Nawet odkurzyłam mieszkanie i zrobiłam dwa prania 🤣Mąż pojedzie do sklepu bo się zaoferował. I dobrze bo napadało u nas śniegu znów 🙊

    Villemo87, Aga12345, Gosia Rumi lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od którego tygodnia można pic herbatę z liści malin i jeść daktyle ? Zastanawiam się czy mogę zacząć już czy poczekać do 36 tc.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, no widzisz, dzieje się, a nic z tego nie wynika 😂 Ja mam wanienkę z Ikei i w sumie nie mamy do niej żadnego stojaka, ale jest fajna, bo mała i w środku ma takie gumowe coś, przez co dziecko się nie ślizga. :)
    Turbopedant - dobre określenie. :D

    Morwa, no to możesz rodzić :D

    Jaina, ja niestety nic nie wiem o tych nosidłach, ale też zatrzymałam się na opinii, że przynajmniej w pierwszych miesiącach nie są dobre. No z tą indukcją to tak jest, jak organizm będzie w miarę gotowy to pójdzie raz dwa, ale jak nic się nie dzieje to to często walka z wiatrakami, która i tak się kończy cięciem. Więc nie dość, że się namęczę to i tak skończę pod nożem. Ehhh:///

    WYŁAŹ MAŁA, KONIEC KOLONI :D

    Pcosik, od skończonego 36 tygodnia można pić herbatkę, to samo chyba z daktylami, ale prawda jest taka, że jeżeli szyjka jest niegotowa, to to i tak nic nie zrobi. :) W każdym razie ja czekałam.

    jaina_proudmoore, Aga12345 lubią tę wiadomość

  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć w czwartek :)

    Ja po wizycie u położnej , wygniotła mi brzuch rękami , wymacała i stwierdziła ze według niej (właściwie jej rąk 😀) mały jest za duży tzn nadal w normie na wykresie ale troszke duzy według niej jak na ten czas :) co ciekawe chyba tydzień temu byłam na prywatnym usg o czym ona nie wie ;) i wyszła waga 2280 a ona dzisiaj stwierdziła ze z 2800g ma , ciekawe 🙃🙃
    Za dwa tyg mam następna wizytę. Powiedziała jak wówczas będzie wydawał jej sie za duzy znowu to skieruje mnie na usg :) No i cacy, po co mam płacić za prywatne 😀

    Pimka, ja na Twoim miejscu bym już sie coś odezwała , w takich sytuacjach jak Twoja mój język nie współpracuje raczej :) podziwiam ze tak godnie znosisz ich lekceważenie .

    Dziewczyny wy już macie posmak bólu , skurczy itp a u mnie jeszcze cisza , w sumie dobrze bo za dwa tyg będzie dopiero ciąża odnoszona wiec niech jeszcze chwile sobie posiedzi :)

    jaina_proudmoore, Jeheria, dobuska, Aga12345 lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska aaa to sorki 😁 myślałam,że już coś masowałas
    Mi fizjo mówiła, żeby jak chce sama robić to nogę postawić np. na kibelku i masować kciukiem od wewnątrz, wsunąć kciuk od przodu i uciskać przesuwając w uśmiech,to ma być umiarkowanie nieprzyjemne. Nie może za bardzo boleć,ani też sprawiać przyjemności

    Villemo ojej nie macie windy? To będzie trudno samej ogarnąć wyjścia, chusta na pewno pomoże 😚

    Joana dzięki za sprawdzenie 😙

    Jaina dzięki 😚
    Oj nieee nosidła,nie dla takich malutkich dzieci
    My nie będziemy korzystać z bujaczka,bo fizjo nie poleca
    Będzie mata i kosz Mojżesza

    Nisia he he USG ma w rękach?😂może ma doświadczenie 😁ale w sumie to bym się chyba aż tak bardzo do tego nie przywiązywała

    jaina_proudmoore, dobuska, Aga12345, AnSan89 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Nisia - a to ciekawe podejście, ręczna kalkulacja wagi. ;)
    na skurcze i inne dolegliwości przyjdzie pora, nie martw się :*
    po 9 miesiącach to dziwne uczucie jak zaczyna okresowo boleć brzuch hehe :P

    @Kasia - my na pewno będziemy kupować 2 łóżeczko, ale w sierpniu do nowego domu.
    jedno będzie na górze- już duże Tweeto a na dole coś się wymyśli :)
    na chwile obecną to przejadę na kołach do salonu, jakby młody nie dawał spać ojcu :P
    Kosz Mojżesza jest super, ale nie mamy na to miejsca niestety :P


    ================
    ja może też się skuszę na daktyle :D jak trafię kiedyś do sklepu :P
    od malin daleko, bo wiem czym to grozi.
    jak brałam niepokalanek - kilka lat temu / albo zioła na wywołanie okresu ( licealne problemy) - to miałam niezły hardkor ;)

    Co do wanienki, to nie wiem czy nie będę zamawiać na biegu tej mniejszej z IKEA.
    ta co mamy wydaje mi się za duża, z wodą będzie za ciężka hmm do noszenia.
    mamy mega dużą umywalkę także zawsze jest to jakaś opcja na kąpiel :)
    ale lepiej zadbać o swoje plecki wcześniej.

    dobuska, Aga12345, AnSan89, Villemo87 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg - zaproszenie zaakceptowane.

    Nisia18 - mój też leży raz bardziej z lewej strony brzucha raz bardziej z prawej więc to chyba normalne. Zwykle mam bardziej skopane prawe żebra to chyba po tej stronie jest mu lepiej ( za to mojej prawej nerce nie jest to na rękę).

    Co do antybiotyku przy porodzie to u mnie w szpitalu dają też rutynowo jak wody odejdą w domu nawet jak są GBS ujemny i wody klarowne.

    U mnie KTG trwa 15 minut jak nie mają żadnych zastrzeżeń.

    jaina_proudmoore - ja też myślę że Stokrotka teraz ma inne rzeczy na głowie, np tulenie swojego dzieciaczka 🙂.

    Co do otulacza do fotelika to jakoś nie jestem przekonana do tych co wyglądają jak kocyk tylko z dziurami na pasy. Wydaje mi się, że dziecko będzie miało szyję nie osłoniętą i będzie mu zimno. Ale ja to się pewnie czepiam szczegółów i nawet ręcznik wybrałam taki https://www.ikea.com/pl/pl/p/jaettelik-recznik-z-kapturem-dinozaur-niebieski-00464194/ a nie te standardowe po skosie.

    Pimka - piękna stópka! Ja to mojej pierworodnej kupowałam buciki 8cm jak miała 3 miesiące na chrzest i tylko dlatego że mniejszych nie mieli. I tak były dużo za duże 😂

    jaina_proudmoore - ja nie polecam kupować bujaczków bo moja nie chciała w tym leżeć. No chyba że używane (z możliwością wyprania wszystkiego) albo pożyczenie od kogoś na próbę. Miałam takie co się samo buja, gra i jeszcze ma jakieś wiszące kaczuszki. Córka nie dała się oszukać, tylko na rękach jej pasowało.

    Co do wanienki to ja polecam tą małą z Ikei z zielonymi gumkami na dole. Moja ponad trzylatka dalej chce się w niej kąpać choć już ledwo nogi prostuje w niej. Teraz będzie dobra dla drugiego maluszka bo nic się z nią nie dzieje. Jest poręczna że w lecie można wynieść z ciepłą wodą na taras i zrobić kąpiel w słoneczku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2022, 13:17

    jaina_proudmoore, dobuska, Aga12345 lubią tę wiadomość

  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, no to jestem po wizycie :) Kaja dalej przybiera i obecnie waży 3330! Brzuszek jakiś sporawy ma, ale nie ma powodu do zmartwień, uff. Pan powiedział, że mały żuczek będzie :D moja szyjka natomiast totalnie nie gotowa na poród - długa, zamknięta. Za tydzień mam przyjść na KTG :)

    jaina_proudmoore, niutek87, Jeheria, dobuska, Ada.. 31, Gosia Rumi, Aga12345, Villemo87, AnSan89, Morwa, po_prostu_ja lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Dziewczyny, no to jestem po wizycie :) Kaja dalej przybiera i obecnie waży 3330! Brzuszek jakiś sporawy ma, ale nie ma powodu do zmartwień, uff. Pan powiedział, że mały żuczek będzie :D moja szyjka natomiast totalnie nie gotowa na poród - długa, zamknięta. Za tydzień mam przyjść na KTG :)
    To wspaniałe wieści 💝Kaja jeszcze pakuje masę widać 💪a szyjka może się rozkręci, czasem to z dnia na dzień się zmienia 🙂

    Joana23, Aga12345 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Ada.. 31 Autorytet
    Postów: 264 922

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej my dziś po wizycie u pediatry Kajusia waży 3040 i ma 51 długości 😊😊 wszystko dobrze z tym że pani doktor przy badaniu stwierdziła :na biega się pani za nią 🤔🤔
    Moja laktacja nadal bez szału muszę się raz na dobę wspomóc mieszanka, co raz więcej ja przystawiam ale oszarpie mnie okrutnie 😅😅

    Gosia Rumi, Joana23, jaina_proudmoore, niutek87, Aga12345, Villemo87, Pimka, AnSan89, Morwa, po_prostu_ja, Jeheria, dobuska lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hz0nfzo3c.png
  • Villemo87 Koleżanka
    Postów: 56 238

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kasia niestety blok 3 piętrowy bez windy. Może dla kondycji to i dobre, ale teraz sapię jak smok przy wejściu. Pół ciąży z zaleceniem oszczędnego trybu życia zrobiło swoje 🤣
    @jaina oj teraz mi dałaś do myślenia, bo ja niepokalanek też niekoniecznie dobrze wspominam 🤣
    @Joanna i Ada super wieści 🥳

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    ojxevcqgaw4kzjxq.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina my też będziemy musieli kupić drugie łóżeczko,bo teraz mamy tylko dostawke i kosz Mojżesza w salonie
    Oj rozumiem brak miejsca!ale fajnie,ze już niedługo będziecie mieć więcej w domu 😁

    Joana ale duża ta Twoja pannica 😍 już się nie mogę doczekać mojego wieczornego spotkania z Tadziem

    Ada oo i Twoja Kajunia już przekroczyła 3 kg, pięknie 🥰 ciekawe co pani doktor miała na myśli mówiąc o bieganiu za nią? Ma długie nogi?

    Villemo oj to współczuję braku windy

    Gosia Rumi, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Gosia Rumi Autorytet
    Postów: 555 751

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O raju Stokrotko gratuluję!!!!!! 🎉🎊🎈💙✨ Wiktorek już jest z Tobą! Aaaale cudownie, bardzo się cieszę, dużo zdrówka dla Was 😘😘😘
    Jak zwykle zapłon mam słaby, ale już przynajmniej o kilka dni do tyłu, a nie tygodni (niestety pominęłam ostatecznie większość grudnia, wyszło tego niemal 100 stron, nie nadrobiłabym chyba nigdy 🙈)
    Warszawianka, Morwa Agawa - trzymam mocno kciuki - to już lada chwilunia 😀❤️😀❤️😀❤️ Ale wspaniale 🌟
    Pimka mam nadzieję że wreszcie się ogarną i będziesz wiedziała na czym stoisz ✊ I szybciutko pójdzie i zapanuje sama tylko wielka radość 🍀🍀🍀🍀🍀 To już prawie prawie...

    Wszystkie Dziewczynki Was ściskam i życzę dużo siły, zdrowia i mocnych nerwów na tej końcówce... A jakby się ktoś jeszcze zdecydował na poród - to szybkiego, bezbolesnego, bezstresowego i w miłym otoczeniu i towarzystwie ❤️🌟🍀✨ Oooo właśnie takiego wszystkim życzę! ☝️

    A u mnie w porządku, wchodzi końcówkowy stresik... Za półtora tygodnia (31.01) idę do szpitala i bez Marysi już nie wyjdę 🤗 Będą mi zdejmować szew (wytrzymał!!! 🎉) i jak nic nie wydarzy się samo - to wywoływać (ze względu na nadciśnienie ledwo trzymane w ryzach). Ale będzie to już 37+3 😁

    Morwa, Villemo87, po_prostu_ja, jaina_proudmoore, AnSan89, Pimka, Agawa85, Lolla, Kasiastaraczka, Aga12345, mk_bambino lubią tę wiadomość

    6sutvkcboyyy654c.png
  • po_prostu_ja Autorytet
    Postów: 308 287

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Kasiastaraczka, ja mam z bubaland. Tylko zastanawiam się teraz czy jak prałam to pranie ręczne czy jaki program, bo już nie pamietam.. 🙈

    Dobuska, ta Twoja macica to naprawdę szalona 😆 żyć Ci spokojnie nie daje. Nie przejmuj się, podobno nie da się nie rozpoznać, ale ile w tym prawdy to ja nie wiem :p
    Może u Ciebie to już takie przedporodowe sprzątanie, bo tez podobno kobiety chwile przed maja więcej energii na sprzątanie, układanie, ogarnianie itd :)

    Jaina, może doczekasz do tej wizyty jeszcze, 25 to już niedługo 😆 chociaż z tymi skurczami to i u Ciebie różnie może być, ze może „wyjść” z tego coś konkretnego :p
    Domyślam się, ze kłucie palca to nic przyjemnego 😆 chociaż dla mnie bardziej straszne jest odpuszczenie słodyczy, bo to chyba jedyna rzecz z której nie potrafiłabym nigdy w życiu zrezygnować 😆
    Co do lezaczkow, to ja nie kupowałam, dostaliśmy od rodziny, ale leży u rodziców, wiec nawet nie wiem czy będziemy używać. Za to matę kupiliśmy ;)

    Pimka, przykro mi.. oby w końcu się zdecydowali i żebyś poznała jakieś konkrety, bo tak to oszaleć można jak ciagle nie wiadomo nic i decyzje są przekładane… :/

    Joana, możemy sobie przybić piątkę, bo mu tez dopiero co wanienkę zamówiliśmy, tylko my na szczęście nie musieliśmy zastanawiac się nad stojakiem, bo i tak nie mamy na niego miejsca 😆 ta z ikei ogolnie jest chyba niewielka, chociaż nie widziałam jej na żywo, wiec może nie ma sensu inwestować i w wanienkę i w stelaż, skoro macie już jedna ;)
    Super wieści po wizycie! Już kawał babeczki 😍

    Morwa, czyli już można odetchnąć! :)

    Ada, to już duuuza dziewczynka! 😍 tez się zastanawiam co Pani doktor chciała przez to powiedzieć :p czy nie chciała współpracować i stad takie stwierdzenie? :D tak czy inaczej najważniejsze, ze wszystko jest dobrze! :)

    Gosia Rumi, czy dobrze rozumiem, ze 31 już będą wywoływać czy jak przez kilka dni się nic nie wydarzy? :) trzymam kciuki, koniec miesiąca to już tak niedługo!!! :) czekamy na informacje ;)

    Ja Wam powiem, ze chętnie bym już urodziła i miała to z głowy 😆 jest tez tak jak mówicie, ze z jednej strony się bardzo chce, a z drugiej jednak nie. Tylko ja tez po prostu wolałabym mieć to już za sobą, a nie takie czekanie nie wiadomo ile. A ja praktykuje daktyle, wiesiołka, herbatę z liści malin i zupełnie nic. Niby przed wczoraj w nocy jakieś bóle miesiączkowe się pojawiły ale do tej pory nie wiem co to tak naprawdę było. 🤷‍♀️
    Tak dziś myślałam patrząc na swoją walizkę do szpitala jak Wy się pakujecie? W sensie czy macie na przykład oddzielna walizkę z rzeczami typowo na poród a oddzielna na resztę pobytu, czy wszystko w jednej torbie?

    jaina_proudmoore, Gosia Rumi, Ada.. 31, Aga12345 lubią tę wiadomość

    3i499vvjq8tpbt16.png
  • Villemo87 Koleżanka
    Postów: 56 238

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @po prostu ja- mi się udało spakować w jedną walizkę, ale u mnie w szpitalu dla małej mam mieć tylko paczkę pampersów i 3 tetrowe pieluchy. Ubranka na pobyt zapewnia szpital. Ale nie powiem zastanawiam się czy tych rzeczy typowo na poród nie wrzucić do osobnej torby😉 może to by było wygodniej 🤔

    jaina_proudmoore, Aga12345 lubią tę wiadomość

    ojxevcqgaw4kzjxq.png
‹‹ 580 581 582 583 584 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ