X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    Powodzenia kochana :) do mojej wizyty zostało jeszcze kilka dni a już nie mogę się doczekać :) wczoraj robiłam też bete i było 1878 mLu/ml :) więc ładny przyrost od poniedziałku gdzie było 510 mLu/ml :)
    Wy to macie takie ładne te przyrosty, a ja niecałe 80% :( No niby w normie, wiem, ale jednak lęk przed wizytą rośnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2021, 08:46

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Wy to macie takie ładne te przyrosty, a ja niecałe 80% :( No niby w normie, wiem, ale jednak lęk przed wizytą rośnie.
    Wiadomo że każda z nas jest inna i każda ciąża też :) najważniejsze że jest przyrost prawidłowy :) ja w pierwszej ciąży betę miałam pierwszą 353 a teraz 87...tyle że u mnie teraz napewno owu była póżniej niż 8 lat temu :) i robiłam ją wtedy w 13dpo a teraz w 11 :)

    dobuska lubi tę wiadomość

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie miałam jakiś szałowych przyrostów, z założenia mam późno owylscje ok 16dc, więc niby u mnie mogło się trochę opóźnić przesunąć bądź po prostu później się zagnieździć. Pierwszy test zrobiłam e dzień matki i miałam betę 142, a ostatni była 1260 jakoś tak (robione co 2 dni ) także na dwoje babka wróżyła. Na pewno dam znać:)

    dobuska, Selena, Melisandra lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    Wiadomo że każda z nas jest inna i każda ciąża też :) najważniejsze że jest przyrost prawidłowy :) ja w pierwszej ciąży betę miałam pierwszą 353 a teraz 87...tyle że u mnie teraz napewno owu była póżniej niż 8 lat temu :) i robiłam ją wtedy w 13dpo a teraz w 11 :)
    Ja nawet nie mam porównania, bo u mnie to pierwsza pozytywna beta w życiu. W klinice napisali, że przyrost jest prawidłowy, więc staram się być dobrej myśli.
    No nic. Cieszę się, że mam objawy ciąży i muszę czekać.:)
    Red555 kciuki zaciśnięte! O której wizyta?

    Selena lubi tę wiadomość

  • Melisandra Ekspertka
    Postów: 155 101

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie z tą betą tak jest... trzeba zrobić a stres przeokropny! Niektóre martwią się, że na mały przyrost, inne że za wysoki. Kiedy beta przekroczy 1200 przyrosty są już całkiem inne i należy kierować się raczej progesteronem. W jednej z ciąż robiłam chyba z pięć bet. Nie polecam :P.

    cb7wugpjl2nxjus5.png
    Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
    Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
    Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
    Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
    Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisandra wrote:
    Właśnie z tą betą tak jest... trzeba zrobić a stres przeokropny! Niektóre martwią się, że na mały przyrost, inne że za wysoki. Kiedy beta przekroczy 1200 przyrosty są już całkiem inne i należy kierować się raczej progesteronem. W jednej z ciąż robiłam chyba z pięć bet. Nie polecam :P.
    Ja właśnie teraz tyle robiłam, stąd ten mój stres, bo przyrosty ciągle inne.
    W tej chwili nie badam nic, biorę leki i czekam na wizytę. :)

    Melisandra lubi tę wiadomość

  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki moge sie do was wprosic:). Zapewne uznacie ze moze zwarjowalam ale jestem mama 5 synow w wieku od 20 do 20 miesiecy 🙈😍 od ponad 4 lat jestem w nowym zwiasku partnerskim i mamy razem prawie 2 letniego lobuza. Moje wyniki byly slabe fsh 21-24 a AMH 0.19 . Rokowania byly nikle . Od 8 tygodni jestem pod opieka dietetyk klinicznej . Ktora zajela a sie podrasowaniem mojego zdrowia szczegulnie na poczatku chodzilo o znalezienie przyczyn problemow ukladem gastrycznym. Okazalo sie ze mam multum nietolerancji gluten , laktoza , ryz soja i troche wiecej he he ;) Chcielismy kolejne dziecko ale doszlam do wniosku puki co dam sobie spokuj dopóki nie ogarnę zdrowia . Po 5 tygodniach restrykcyjne diet . Dużej ilości suplementów wróciłam do pełnego zdrowia . I dokładnie 9 dni temu stał się cud ujrzałam 2 kreski na teście a dodam ze młódka nie jestem bo mam 41 lat. Chodź nie wyglądam na swój wiek jestem wysportowana 8 lat temu startowałam w zawodach kulturystycznych w kategori fitnes body 🙈😍 Dziś jest mój 19 dpo. Termin mam na 14 lutego ❤️ Troche sie denerwuje mieszkam w Anglii a tu nie robia bety, udalo mi sie tylko wydebic progesterone ale czekam na wynik juz od 4 dni . Testy juz bardzo ciemne to jeden z dzisaj bcbc2d743275.jpg . Pierwsza wizyte u polskiego ginekologa mam 19/06 . Sorrki ze Tak sie rozpisalam.🙈🙃

    .
    Wiadomość

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2021, 11:28

    dobuska, Melisandra, Alfa_Centauri, Selena, Krejzi_cat_lejdi lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Kalcia, fajnie, że dołączyłaś do nas.:)

    kalcia64 lubi tę wiadomość

  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kalcia, to będziecie mieli piękny prezent na walentynki :) Ja mam 37 lat, ale sie wiekiem nie przejmuję wcale. Jak rodziłam dwa lata temu to byłam najmłodsza w szkole rodzenia. Jedna kobieta była już całkiem
    siwa, na pewno miała powyżej 45 lat, ale za to super luz i dystans i przychodził z nią przystojny, młody facet :D
    Cieszę się, że jest nas coraz więcej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 07:41

    dobuska lubi tę wiadomość

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta koło 17 bo wiadomo że nigdy nie jest punktualnie:)

    dobuska, kalcia64 lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • Negra85 Autorytet
    Postów: 377 1442

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam :)
    Ja też nieśmiało dołączę do grona.
    Transfer blastki miałam 19 maja.
    Pierwsze USG potwierdzające w czwartek - 17 czerwca.

    Co do objawów to o dziwo, przez pierwsze dwa tygodnie miałam bolesność piersi, rozpieranie w dole brzucha, od paru dni piersi już nie bolą, a podbrzusze ciągnie raz na jakiś czas.

    W środę miałam możliwość zrobienia usg, było widać pęcherzyk ciążowy, ale bez żółtkowego. Z daty transferu był to 5t5d, ale pani doktor stwierdziła, że to około połówka 4 tygodnia. Trochę się podłamałam, myślałam, że da się coś już zauważyć, ale pani doktor mnie uspokajała, powiedziała, że pęcherzyk duży, a przy kolejnej wizycie będzie już widać Kropka. Przynajmniej upewniłam się, że nie jest to ciąża pozamaciczna.
    Co do 4 tygodnia to w sumie by się mogło zgadzać, przyrosty bety są w normie, ale nie ma zawrotnych wartości, ale już nie badam. Mój lekarz prowadzący powiedział, że dwa razy starczy (ja robiłam 5 razy), są przyrosty i teraz czekać do czwartku.

    Wstępnie, z kalendarza, termin porodu mam na 4 lutego, ale pewnie w czwartek lekarz będzie mógł mi już coś więcej powiedzieć.

    3jgxvfxm0fdw7nq2.png

    Wspólne starania: styczeń 2020
    IVF: start 4 kwietnia 2021
    punkcja: 16 kwietnia - pobrano 8 oocytów 👍
    21.04.21 - 5 mrozaczków (4.1.1, 4.1.1, 4.2.2, 4.2.3, 5.2.2) ❄️❄️❄️❄️❄️

    19.05 - FET - blaska 4.1.1. zostań z nami Kropeczku 🙏🏻
    24.05 - 5dpt: beta - 7,25 ; prog - 8,87 🙏🏻
    26.05 - 7dpt: beta - 32,34 ; prog - 9,82 ✊
    28.05 - 9dpt: beta - 71,41, prog - 10,66
    31.05 - 12dpt: beta - 224,9, prog - 9,83
    02.06 - 14 dpt: beta 472,6, prog - 11,7
    13.06 - Wielki człowiek ma 5,1 mm i ❤️
    28.07 - prenatalne + nifty - zdrowy synek 💙
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negra85 wrote:
    Hej Wam :)
    Ja też nieśmiało dołączę do grona.
    Transfer blastki miałam 19 maja.
    Pierwsze USG potwierdzające w czwartek - 17 czerwca.

    Co do objawów to o dziwo, przez pierwsze dwa tygodnie miałam bolesność piersi, rozpieranie w dole brzucha, od paru dni piersi już nie bolą, a podbrzusze ciągnie raz na jakiś czas.

    W środę miałam możliwość zrobienia usg, było widać pęcherzyk ciążowy, ale bez żółtkowego. Z daty transferu był to 5t5d, ale pani doktor stwierdziła, że to około połówka 4 tygodnia. Trochę się podłamałam, myślałam, że da się coś już zauważyć, ale pani doktor mnie uspokajała, powiedziała, że pęcherzyk duży, a przy kolejnej wizycie będzie już widać Kropka. Przynajmniej upewniłam się, że nie jest to ciąża pozamaciczna.
    Co do 4 tygodnia to w sumie by się mogło zgadzać, przyrosty bety są w normie, ale nie ma zawrotnych wartości, ale już nie badam. Mój lekarz prowadzący powiedział, że dwa razy starczy (ja robiłam 5 razy), są przyrosty i teraz czekać do czwartku.

    Wstępnie, z kalendarza, termin porodu mam na 4 lutego, ale pewnie w czwartek lekarz będzie mógł mi już coś więcej powiedzieć.

    hej! To będziemy wizytować tego samego dnia! :)
    Też robiłam pięć bet:D A transfer miałam dzień po Tobie, ale trzydniowca.
    Będzie wszystko dobrze! Musimy się trzymać dobrej myśli! :)

    Negra85 lubi tę wiadomość

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2022, 17:34

    Red555 lubi tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że jest nas coraz więcej 🙂

    Ja dziś robiłam drugą betę.
    We wtorek była 113, a dziś 633. To dobrze, że taki duży przyrost po 3 dniach? Czytałam, że zwykle robi się po 48 h drugą, ale moja lekarz kazała po 72 i teraz się zastanawiam 🙂

    Red555, Selena lubią tę wiadomość

  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem !!kurdextelefon mi padł i musiałam dojechać do domu. Sprawa wygląda tak że pęcherzyk urósł i ma 1,26cm I jest pęcherzyk żółtkowy 0,27cm. Podobno wszystki wygląda dobrze i niebawem powinien się pojawić lokator.

    Trochę się cieszę że pojawiła się nowa struktura, ale patrząc na to że jest 6+3 to liczyłam że będzie chociaż zarodek 

    Alfa_Centauri, dobuska lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki dziękuje za miłe powitanie . Dostałam wkoncu wynik proga angielska jednostka to 76 nmol/L to na polska 30.05 ng/mL . Badanie zrobione w 14 dpo . To był 25 dc🙏😍

    Alfa_Centauri lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red, jeszcze chwila i wszystko się wyjaśni. Nieśmiałe te nasze maluchy :) Kiedy planujesz następne USG? Ja idę w czeartek.

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa_Centauri wrote:
    Red, jeszcze chwila i wszystko się wyjaśni. Nieśmiałe te nasze maluchy :) Kiedy planujesz następne USG? Ja idę w czeartek.
    W poniedziałek mam i we wtorek wizytę. Potem jak będzie dobrze to 22.06 też mam :) bo ja chodzę 2torowo. Mam lux med ale tam i słaby sprzęt i kiepsko z terminami i prywatnie :)

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red555 wrote:
    Jestem !!kurdextelefon mi padł i musiałam dojechać do domu. Sprawa wygląda tak że pęcherzyk urósł i ma 1,26cm I jest pęcherzyk żółtkowy 0,27cm. Podobno wszystki wygląda dobrze i niebawem powinien się pojawić lokator.

    Trochę się cieszę że pojawiła się nowa struktura, ale patrząc na to że jest 6+3 to liczyłam że będzie chociaż zarodek 
    Czyli kolejny krok do przodu! Na następnej wizycie już będzie zarodek, zobaczysz! <3

    Red555 lubi tę wiadomość

  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zobaczymy, nie nastawiam się jakoś. Niby jest jeszcze chwila ale chciałabym żeby już się ten 1 trymestr skończył. Będę chciała też na pewno zrobić pappa jeżeli będzie wszystko dobrze

    f2w3rjjg126tkf9t.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ