BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Mamusie Luty 2022
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

[konto usunięte]

Wysłany: 9 czerwca 2021, 16:16
Cytuj | (2) | Zgłoś
Ja tez się nieśmiało przywitam. Termin porodu mam na 03.02.2022. To moja pierwsza ciąża po 11 cyklach starań, w tym cyklu miałam mieć hsg, histerolaparo już zaplanowane na wrzesień a tu niespodzianka 🙈 Zrobiłam bete tylko 12 i 14 dpo i była odpowiednio 10 i 33, więcej nie robiłam bo testy ciemnialy a samo nadrabia bardzo mnie stresowało; miałam plamienie implantacyjne a później plamienie w terminie miesiączki wiec miałam zwiększoną luteinę (wcześniej problemy z fazą lutealną dlatego brałam w każdym cyklu). W terminie miesiączki miałam bole miesiączkowe i meeeeega apetyt, musiałam jeść co 2h bo inaczej było mi słabo, dodatkowo mega mnie bolą piersi i mam brzuch względny (to pewnie zasługa luteiny) i to w zasadzie tyle z objawow :)
Na jutro 6+0 mam zaplanowana wizytę z usg 🙈 bardzo bym chciała żeby coś już było widać ☺️✊

Alfa_Centauri, dobuska lubią tę wiadomość

Lolla
Autorytet
715

Wysłany: 9 czerwca 2021, 18:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Co do wizyt powiem Wam, że po poronieniu najchętniej poszłabym na wizytę dopiero jak będzie konieczność. Boję się, że pójdę i potem będę analizować czy ciąża odpowiednią do wielkości w danym tygodniu itd. Mam wrażenie, że im więcej mam informacji, tym bardziej się nakręcam. Gdyby nie to, że ze względu na obciazony wywiad i choroby, musi być na lekach, to bym nikomu nie mówiła i nic nie sprawdzała możliwie najdłużej. Już wczoraj ogromnie się nastresowalam czekając na wynik bety. A tu lekarz kazała zrobić znoeu za dwa dni. Za tydzień zbadać progesteron. Na usg przyjść. Cieszę się, że mam tak zaangażowana doktor, która chce, żeby tym razem było dobrze i jedną ciążę już mi szczęśliwie doprowadziła do końca, ale mocno stresuje mnie to wszystko. Piszę to, bo chyba potrzebuje się wygadać, a nie mam komu, bo o ciąży planujemy powiedzieć innym dopiero w drugim trymestrze, jak będzie wiadomo, że jest dobrze.

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 czerwca 2021, 18:14

Red555
Autorytet
1956

Wysłany: 9 czerwca 2021, 18:50
Cytuj | (2) | Zgłoś
Hej i ja chciałam się przywitać nieśmiało chociaż jeszcze nie mam potwierdzonej ciazyxdo końca.. póki co jest malutki pęcherzyk (4mm) i nic poza tym więcej. W piątek mam badanie i potem we wtorek także póki co strasznie się stresuje...

Alfa_Centauri, dobuska lubią tę wiadomość

f2w3rjjg126tkf9t.png

Karo123
Autorytet
4279

Wysłany: 9 czerwca 2021, 18:57
Cytuj | (1) | Zgłoś
.

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 stycznia, 17:34

Red555 lubi tę wiadomość

17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄
6+4 mała Borówka z bijącym serduszkiem 🫐💓
8+1 mini 🐸
9+4 3 cm 🧸
1 Prenatalne 6 cm cudu 👶🏼
14+0 7,5 cm 💙(?)
17+2 👶🏼💙
2 prenatalne 390 g 🐣
21+4 444 g 💪
25+2 833 g 🍉
28+4 1370 g 🍓

👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔
🧔🏼 zdrowy

007c139dad.png

dobuska
Autorytet
10238

Wysłany: 9 czerwca 2021, 19:50
Cytuj | (3) | Zgłoś
Cześć dziewczyny!

No to wszystko jest bardzo stresujące, aczkolwiek ja po transferze chciałabym wiedzieć jak najszybciej, czy wszystko jest okej. U mnie cześć osób już wie, bo wiedzieli o naszym in vitro. Dzisiaj zrobiłam test ciążowy na pamiątkę. Nigdy wcześniej mi nawet nie wyszła blada kreska wiec to taka radocha :D

Selena, Krejzi_cat_lejdi, Melisandra lubią tę wiadomość

Krejzi_cat_lejdi
Koleżanka
91

Wysłany: 9 czerwca 2021, 21:42
Cytuj | (2) | Zgłoś
dobuska wrote:
Cześć dziewczyny!

No to wszystko jest bardzo stresujące, aczkolwiek ja po transferze chciałabym wiedzieć jak najszybciej, czy wszystko jest okej. U mnie cześć osób już wie, bo wiedzieli o naszym in vitro. Dzisiaj zrobiłam test ciążowy na pamiątkę. Nigdy wcześniej mi nawet nie wyszła blada kreska wiec to taka radocha :D

Mnie klinika dała termin do testowania 11dpt I odziwo wytrzymałam tyle ! Żadnego cienia nie było tylko od razu super krecha na pamiątkę 😀

Witam nowe dziewczyny 😊 spokojnej ciąży!

Niewiem czy na zmianę pogody dzisiaj czy co ale często mi się dziś w głowie kręci 🤯

dobuska, Red555 lubią tę wiadomość

f2w39jcghensi4vw.png

Alfa_Centauri
Autorytet
1148

Wysłany: 10 czerwca 2021, 05:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Zawroty głowy to mój jedyny objaw jak do tej pory. W poprzedniej ciąży miałam dużo czasu dla siebie żeby kontemplować każde ukłucie czy zmiany nastroju. Teraz nie mam czasu na nic, wieczna gonitwa żeby ogarnąć synka, dom, pracę i rodzinę. Może i lepiej, bo nie czytam za wiele i nie porównuję się do innych.
Czy ciąża zmieniła wasze plany urlopowe? W sumie nie byliśmy na prawdziwych wakacjach przez 3 lata, i jeśli kolejne sezony mam siedzieć w pieluchach to muszę skorzystać w tym roku. Jeśli dostanę dzisiaj zielone światło od lekarza to lecimy pod koniec miesiąca do Grecji, ale wykupię ubezpieczenie w razie rezygnacji.

3jgxflw1q814yhy7.png
f2wl2n0a13n499gf.png
[*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc

dobuska
Autorytet
10238

Wysłany: 10 czerwca 2021, 06:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Alfa_Centauri wrote:
Zawroty głowy to mój jedyny objaw jak do tej pory. W poprzedniej ciąży miałam dużo czasu dla siebie żeby kontemplować każde ukłucie czy zmiany nastroju. Teraz nie mam czasu na nic, wieczna gonitwa żeby ogarnąć synka, dom, pracę i rodzinę. Może i lepiej, bo nie czytam za wiele i nie porównuję się do innych.
Czy ciąża zmieniła wasze plany urlopowe? W sumie nie byliśmy na prawdziwych wakacjach przez 3 lata, i jeśli kolejne sezony mam siedzieć w pieluchach to muszę skorzystać w tym roku. Jeśli dostanę dzisiaj zielone światło od lekarza to lecimy pod koniec miesiąca do Grecji, ale wykupię ubezpieczenie w razie rezygnacji.
Mi się powoli zaczynają mdłości. Najgorzej jest niestety ranem. Jak wstaję, to czuję się jak po dobrej imprezie, ale trakcie dnia przechodzi. Na razie delikatne, więc jest okej :D
My zdecydowaliśmy się na wyjazd do Chorwacji, to akurat wypadnie drugi trymestr ciąży, więc teoretycznie powinnam się czuć dobrze. Mamy na razie czas na odwołanie do końca sierpnia, więc obserwuję. Ja i tak planowałam wyjazd we wrześniu, więc u mnie się ładnie złożyło. :)
A z tym czytaniem to Cię rozumiem. Właśnie dlatego cały czas pracuję, żeby do głowy głupoty nie przychodziły.:)

Wiadomość wyedytowana przez autora 10 czerwca 2021, 06:13

dobuska
Autorytet
10238

Wysłany: 10 czerwca 2021, 06:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
Krejzi_cat_lejdi wrote:
Mnie klinika dała termin do testowania 11dpt I odziwo wytrzymałam tyle ! Żadnego cienia nie było tylko od razu super krecha na pamiątkę 😀

Witam nowe dziewczyny 😊 spokojnej ciąży!

Niewiem czy na zmianę pogody dzisiaj czy co ale często mi się dziś w głowie kręci 🤯
Ja testowałam najpierw w dzień matki, to kreski wychodziły takie bladziuteńkie. Później się wzmocniła, ale potem już robiłam tylko betę.
Zawroty głowy to chyba na zmianę, ale u Ciebie, a nie pogody. :D

Melisandra
Ekspertka
101

Wysłany: 10 czerwca 2021, 08:39
Cytuj | (2) | Zgłoś
Hej! Witam wszystkie nowe dziewczyny!
A ja już jestem na L4... Pani Doktor powiedziała mi przez telefon, że nie zgadza się, żebym pracowała i z dnia na dzień kazała się oszczędzać. Zostawiłam klasę na koniec roku i jest mi trochę przykro z tego powodu. Pracuję u moim mieście, więc już oczywiście wszyscy się domyślają o co chodzi... Moje plany na chwalenie się po 12 tygodniu spełzły na niczym... Trudno, zdrowie najważniejsze!

Alfa_Centauri, Red555 lubią tę wiadomość

cb7wugpjl2nxjus5.png
Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc

dobuska
Autorytet
10238

Wysłany: 10 czerwca 2021, 10:02
Cytuj | (1) | Zgłoś
Melisandra wrote:
Hej! Witam wszystkie nowe dziewczyny!
A ja już jestem na L4... Pani Doktor powiedziała mi przez telefon, że nie zgadza się, żebym pracowała i z dnia na dzień kazała się oszczędzać. Zostawiłam klasę na koniec roku i jest mi trochę przykro z tego powodu. Pracuję u moim mieście, więc już oczywiście wszyscy się domyślają o co chodzi... Moje plany na chwalenie się po 12 tygodniu spełzły na niczym... Trudno, zdrowie najważniejsze!
Dokładnie! Mając taką historię, jak Ty masz, wcale się nie dziwię lekarce, że tak postąpiła. Dbaj o siebie! <3

Melisandra lubi tę wiadomość

Alfa_Centauri
Autorytet
1148

Wysłany: 10 czerwca 2021, 18:43
Cytuj | (3) | Zgłoś
Cześć, jestem już po wizycie. Było widać zarodek i pęcherzyk żółtkowy, ale jeszcze za wcześnie na serduszko (5+5 wg USG).
Idę znowu za tydzień, ale zmieniam klinikę i lekarza, bo nie bardzo mi ta babka pasuje, a ceny masakra (wizyta z USG 350). Gabinet malutki i bez szału jeśli chodzi o udogodnienia i podejście do pacjenta.

dobuska, Red555, Selena lubią tę wiadomość

3jgxflw1q814yhy7.png
f2wl2n0a13n499gf.png

dobuska
Autorytet
10238

Wysłany: 10 czerwca 2021, 19:32
Cytuj | (1) | Zgłoś
Alfa_Centauri wrote:
Cześć, jestem już po wizycie. Było widać zarodek i pęcherzyk żółtkowy, ale jeszcze za wcześnie na serduszko (5+5 wg USG).
Idę znowu za tydzień, ale zmieniam klinikę i lekarza, bo nie bardzo mi ta babka pasuje, a ceny masakra (wizyta z USG 350). Gabinet malutki i bez szału jeśli chodzi o udogodnienia i podejście do pacjenta.
Super, że już widziałaś maleństwo!😍
Co do lekarza, dobra decyzja. Jeśli nie czujesz się przy niej okej, to nie ma się co męczyć.

Alfa_Centauri lubi tę wiadomość

Karo123
Autorytet
4279

Wysłany: 10 czerwca 2021, 19:48
Cytuj | (1) | Zgłoś
/

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 stycznia, 17:34

Alfa_Centauri lubi tę wiadomość

17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄
6+4 mała Borówka z bijącym serduszkiem 🫐💓
8+1 mini 🐸
9+4 3 cm 🧸
1 Prenatalne 6 cm cudu 👶🏼
14+0 7,5 cm 💙(?)
17+2 👶🏼💙
2 prenatalne 390 g 🐣
21+4 444 g 💪
25+2 833 g 🍉
28+4 1370 g 🍓

👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔
🧔🏼 zdrowy

007c139dad.png

dobuska
Autorytet
10238

Wysłany: 10 czerwca 2021, 20:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Karo123 wrote:
Dziewczyny, jestem po usg, pęcherzyk widać, zarodka jeszcze nie ale doktor mówi ze jak na 6+0 to obraz taki jak powinien być (mam wrócić za 2/3 tyg żeby zobaczyć więcej ale pewnie nie wytrzymam 🙈) Wydaje mi się ze mogłam mieć późne zagnieżdżenie bo beta 12 dpo była 10 a 14 dpo czyli w terminie miesiączki była 33. Cieszę się bardzo ze jest ten pęcherzyk ale jednocześnie mega się boje czy pojawi się zarodek 🥺

Alfa kiedy miałaś ostatnia miesiączkę i owulacje? Bo u ciebie już chociaż zarodka widać - gratulacje! Zazdroszczę :)
Faktycznie tak to wyglada, ze zagnieżdżenie było później. Kiedy planujesz wizytę?:)

Alfa_Centauri
Autorytet
1148

Wysłany: 11 czerwca 2021, 05:16
Cytuj | (1) | Zgłoś
Karo123 wrote:
Dziewczyny, jestem po usg, pęcherzyk widać, zarodka jeszcze nie ale doktor mówi ze jak na 6+0 to obraz taki jak powinien być (mam wrócić za 2/3 tyg żeby zobaczyć więcej ale pewnie nie wytrzymam 🙈) Wydaje mi się ze mogłam mieć późne zagnieżdżenie bo beta 12 dpo była 10 a 14 dpo czyli w terminie miesiączki była 33. Cieszę się bardzo ze jest ten pęcherzyk ale jednocześnie mega się boje czy pojawi się zarodek 🥺

Alfa kiedy miałaś ostatnia miesiączkę i owulacje? Bo u ciebie już chociaż zarodka widać - gratulacje! Zazdroszczę :)

Cześć Karo! Miesiączkę miałam od 1 maja, ale nie wiem kiedy miałam owulację, bo na początku miesiąca karmiłam jeszcze syna piersią i byłam pewna, że w ogóle jej nie mam :)
W poprzednich ciążach zarodek z serduszkiem miałam 6+4 i 6+5 przy owulacji 13-14 dc, tak więc pewnie u ciebie wszystko się przesunęło o tydzień/dwa. Nie martw się, tak często się zdarza jak się przyjdzie o kilka dni za wcześnie na usg. U każdej z nas inaczej przebiega cały proces tworzenia nowego życia :) Karo, niestety nie masz wyjścia i musisz poczekać z kolejną wizytą. Trzymam kciuki i myślę, że wszystko będzie u Ciebie dobrze :)

dobuska lubi tę wiadomość

3jgxflw1q814yhy7.png
f2wl2n0a13n499gf.png

Red555
Autorytet
1956

Wysłany: 11 czerwca 2021, 06:48
Cytuj | (4) | Zgłoś
Dziś ja mam wizytę po południu, generalnie nie należę do optymistek toteż nie spodziewam się czegokolwiek pozytywnego. Obyn się zaskoczyła:)

dobuska, Selena, Alfa_Centauri, Morwa lubią tę wiadomość

f2w3rjjg126tkf9t.png

dobuska
Autorytet
10238

Wysłany: 11 czerwca 2021, 07:07
Cytuj | (2) | Zgłoś
Red555 wrote:
Dziś ja mam wizytę po południu, generalnie nie należę do optymistek toteż nie spodziewam się czegokolwiek pozytywnego. Obyn się zaskoczyła:)
Powodzenia!!! Daj nam znać! :)

Selena, Red555 lubią tę wiadomość

Selena
Autorytet
6850

Wysłany: 11 czerwca 2021, 08:05
Cytuj | (3) | Zgłoś
Red555 wrote:
Powodzenia kochana :) do mojej wizyty zostało jeszcze kilka dni a już nie mogę się doczekać :) wczoraj robiłam też bete i było 1878 mLu/ml :) więc ładny przyrost od poniedziałku gdzie było 510 mLu/ml :)

dobuska, Red555, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

Melisandra
Ekspertka
101

Wysłany: 11 czerwca 2021, 08:19
Cytuj | (2) | Zgłoś
Red555 wrote:

Mam Cię dzisiaj w myślach! Napisz koniecznie, jak już będziesz po!

Selena, Red555 lubią tę wiadomość

cb7wugpjl2nxjus5.png
Tymuś (*) - 26 stycznia 2017, 10 tc
Bliźniaki (*) - 30 sierpnia 2017, 11 tc
Ciąża biochemiczna - wrzesień 2019
Talita(*) - 31 października 2019, 9 tc
Maluch(*) - 20 lipca 2021, 6 tc

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)