X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • Krejzi_cat_lejdi Koleżanka
    Postów: 43 91

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisandra wrote:
    Cześć, Selena! Fajnie, że jest nas coraz więcej! Miałam dzisiaj mega stresującą sytuację w pracy(jestem nauczycielką). Oczywiście teraz ciągle myślę, że mogłam się stresować trochę mniej i zaoszczędzić stresu maluchowi... Dzisiaj bardzo kłuje mnie prawy jajnik. Macie też takie dolegliwości?

    Spokojnie, stresów dnia codziennego nie zawsze da się uniknąć. Maluch napewno ma się dobrze 😊
    U mnie też nieciekawy dzień. Wyobraźcie sobie ze przyszedł do nas wczoraj chrzestny męża zobaczyć nowy dom a w nocy miał zawał i zmarł. Życie jest bardzo kruche....

    Co do kłucia mnie też kłuje czasem,szczególnie po prawej stronie. Czasem też mam takie okresowe bóle ale myślę że to normalne wszystko.

    A takiej porządnej pomidorowej z makaronem bym zjadła 😍

    f2w39jcghensi4vw.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja napisałam do kliniki w sprawie wizyty by potwierdzić ciążę kliniczną i czekam na odpowiedź w sprawie terminów. Moja dr prowadząca pisała by było to najwcześniej za 2 tygodnie. Co do zachcianek... to wczoraj stwierdziłam że zjadłabym sobie kiszony bób. Po otwarciu słoika.. smród niesamowity. Patrzę na datę ważności a tam data do Lutego 😱 Masakra takie gó*no mi wczoraj wycisnęli... tyle przeterminowane. Odechciało mi się moich zachcianek 🤣

  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam i ja. W niedzielę pierwszy pozytywny test, choć bardzo słaba druga kreska. Co nie dziwne, bo to był dopiero 10 dzień po owulacji 😅

    Dziś rano robiłam betę i co chwilę odświeżam stronę laboratorium, a wyniku nadal nie ma.

    Morwa, dobuska lubią tę wiadomość

  • Krejzi_cat_lejdi Koleżanka
    Postów: 43 91

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla wrote:
    Dołączam i ja. W niedzielę pierwszy pozytywny test, choć bardzo słaba druga kreska. Co nie dziwne, bo to był dopiero 10 dzień po owulacji 😅

    Dziś rano robiłam betę i co chwilę odświeżam stronę laboratorium, a wyniku nadal nie ma.

    Hej 🙋‍♀️
    Kciuki za betę 🙏

    Ja sobie clearblue walnęłam popołudniu dla uspokojenia. Więcej niż 3+ niestety nie pokazuje ale najważniejsze że nadal pokazuje to samo😬

    f2w39jcghensi4vw.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krejzi_cat_lejdi wrote:
    Hej 🙋‍♀️
    Kciuki za betę 🙏

    Ja sobie clearblue walnęłam popołudniu dla uspokojenia. Więcej niż 3+ niestety nie pokazuje ale najważniejsze że nadal pokazuje to samo😬
    W ogóle my się z mamy z wątku majowego. Nie dałaś znać jak po punkcji i nie dałaś znać kiedy miałaś transfer. Przez to uciekłaś mi w statystykach 🙆‍♀️
    Te clearblue pokazują wiek płodu?

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza wizytę będę miała najprawdopodobniej 28 Czerwca. Czekam na potwierdzenie rejestracji terminu 🙆‍♀️ Teraz pytanie czy ja tak długo wytrzymam??? 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2021, 20:13

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Pierwsza wizytę będę miała najprawdopodobniej 28 Czerwca. Czekam na potwierdzenie rejestracji terminu 🙆‍♀️ Teraz pytanie czy ja tak długo wytrzymam??? 🤣
    O ja! To jeszcze dłużej niż ja! Siwe będziemy do czasu wizyt!🤣

    Morwa lubi tę wiadomość

  • Krejzi_cat_lejdi Koleżanka
    Postów: 43 91

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    W ogóle my się z mamy z wątku majowego. Nie dałaś znać jak po punkcji i nie dałaś znać kiedy miałaś transfer. Przez to uciekłaś mi w statystykach 🙆‍♀️
    Te clearblue pokazują wiek płodu?

    Owszem byłam na majowym chwilę a później trochę nam na głowę się spraw zwaliło i się odcięłam od forum. Teraz wracam i już nie dam dupy i nie zniknę.
    Na pierwszym podglądzie mieliśmy 20 pęcherzyków jednak koniec końców pobrali tylko 4 komórki. Dwie nie przetrwały,jedna rośnie we mnie a jeszcze jedną mamy na przyszłość.

    Clearblue pokazuje wiek płodu ale bazując na wartości HCG w moczu wiec nie bierze pod uwagę czasu od 1 dnia ostatniego okresu. Niestety max co pokazuje to 3+ ale uspokoiło mnie to bo jakby miała beta spadać to mogło pokazać 2-3 tyg.

    Morwa, dobuska lubią tę wiadomość

    f2w39jcghensi4vw.png
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś już prawie osiwialam czekając na betę. 😅 Wynik 113. Pojutrze powtórka.

    Morwa, dobuska, Melisandra lubią tę wiadomość

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 8 czerwca 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Witaj! Jak widzę, to druga ciąża? jak się czujesz?
    W sumie to moja trzecia ciąża..pi erwszą straciłam w 2009r:( teraz ogólnie czuję się dobrze :) wczoraj tylko kropek mnie nastraszył bo miałam plamienie....na szczęście po konsultacji z ginem zwiększyłam duphaston i póki co jest czysto :) wczoraj też robiłam betę i wynik jest 510 a w piątek było 87,1 :) więc ładny przyrost :) a jak Ty się czujesz :) masz jakieś objawy :) ja póki co tylko co chwilę biegam do wc ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2021, 21:23

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Alfa_Centauri Autorytet
    Postów: 470 1148

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam termin na 4 lutego. Gratuluję wszystkim zaciążonym :)
    To moja kolejna ciąża. Mam już synka, niedlugo skończy dwa lata. Nie staraliśmy się jeszcze o rodzeństwo. Odstawiłam go od piersi w maju i tak jakoś wyszło :) Bardzo się cieszymy, ale do tej pory jesteśmy w szoku, że się udało o tak bez żadnych lekarzy, monitoringów, suplementów itp.
    Jutro mam wizytę, bo kończy mi się luteina i heparyna, ale będzie jeszcze za wcześnie żeby zobaczyć zarodek z serduszkiem (5+6). Zaraz idę na badania krwi na czczo, ale nie chce mi się bety powtarzać. Za bardzo mnie to zawsze stresowało.

    Selena, Krejzi_cat_lejdi lubią tę wiadomość

    3jgxflw1q814yhy7.png
    f2wl2n0a13n499gf.png
    [*] luty 2017 - 6 tc ; [*] grudzień 2017 - 12 tc
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    W sumie to moja trzecia ciąża..pi erwszą straciłam w 2009r:( teraz ogólnie czuję się dobrze :) wczoraj tylko kropek mnie nastraszył bo miałam plamienie....na szczęście po konsultacji z ginem zwiększyłam duphaston i póki co jest czysto :) wczoraj też robiłam betę i wynik jest 510 a w piątek było 87,1 :) więc ładny przyrost :) a jak Ty się czujesz :) masz jakieś objawy :) ja póki co tylko co chwilę biegam do wc ;)
    Przykro mi :(
    Beta rośnie! Pięknie! Ja też miałam lekkie plamienie po zagnieżdżeniu.:)
    Mi się powoli pojawiają mdłości. Nie są na razie uciążliwe, zjem coś i przechodzą. Z tym sikaniem to nic nie mówię:D ale z drugiej strony bardzo dużo piję. Coraz mocniej bolą piersi no i zmęczenie jest trochę uciążliwe, bo nawalam z obowiązkami. Myślę, że ogólnie jest okej. Takie objawy mnie cieszą.

    Selena lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alfa_Centauri wrote:
    Cześć dziewczyny, mam termin na 4 lutego. Gratuluję wszystkim zaciążonym :)
    To moja kolejna ciąża. Mam już synka, niedlugo skończy dwa lata. Nie staraliśmy się jeszcze o rodzeństwo. Odstawiłam go od piersi w maju i tak jakoś wyszło :) Bardzo się cieszymy, ale do tej pory jesteśmy w szoku, że się udało o tak bez żadnych lekarzy, monitoringów, suplementów itp.
    Jutro mam wizytę, bo kończy mi się luteina i heparyna, ale będzie jeszcze za wcześnie żeby zobaczyć zarodek z serduszkiem (5+6). Zaraz idę na badania krwi na czczo, ale nie chce mi się bety powtarzać. Za bardzo mnie to zawsze stresowało.
    Niestety beta bardzo stresuje.../ Ale oczekiwanie na badanie wcale nie mniej :D
    No ja mam do badania jeszcze ponad tydzień. Oszaleję do tego czasu, ale już wtedy powinno być widoczne serduszko.

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Niestety beta bardzo stresuje.../ Ale oczekiwanie na badanie wcale nie mniej :D
    No ja mam do badania jeszcze ponad tydzień. Oszaleję do tego czasu, ale już wtedy powinno być widoczne serduszko.
    Mnie ostatecznie zapisali na wizytę na 21 Czerwca bo tego 28 ktos mi gwizdnal termin sprzed nosa. Takze mam tydzień mniej czekania. A ty którego idziesz ?

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Mnie ostatecznie zapisali na wizytę na 21 Czerwca bo tego 28 ktos mi gwizdnal termin sprzed nosa. Takze mam tydzień mniej czekania. A ty którego idziesz ?
    A ja na pierwszą wizytę idę w najbliższy wtorek 😊tak mi kazał gin jak do niego dzwoniłam z moim plamieniem...

    Morwa lubi tę wiadomość

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Mnie ostatecznie zapisali na wizytę na 21 Czerwca bo tego 28 ktos mi gwizdnal termin sprzed nosa. Takze mam tydzień mniej czekania. A ty którego idziesz ?
    ja mam siedemnastego, więc w sumie zostało nam podobnie! Fajnie, że przyspieszyłaś!

    Morwa lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    A ja na pierwszą wizytę idę w najbliższy wtorek 😊tak mi kazał gin jak do niego dzwoniłam z moim plamieniem...
    To ja w sumie dwa dni po Tobie :)

    Selena lubi tę wiadomość

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    To ja w sumie dwa dni po Tobie :)
    To u Ciebie napewno już ładnie serduszko 💛 będzie widać 😊u mnie pewnie jeszcze nie... Bo ja wtedy będę w 5t2d jak Ty dzisiaj 😊

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    To u Ciebie napewno już ładnie serduszko 💛 będzie widać 😊u mnie pewnie jeszcze nie... Bo ja wtedy będę w 5t2d jak Ty dzisiaj 😊
    Mam nadzieję, że już u mnie będzie je widać. Bardzo się boję tej wizyty.
    A Ty plamisz, tak? Bierzesz jakiś progesteron?

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Mam nadzieję, że już u mnie będzie je widać. Bardzo się boję tej wizyty.
    A Ty plamisz, tak? Bierzesz jakiś progesteron?
    Na szczęście 🤞 od wczoraj już czysto 🙏 ☺️ żadnych plamień. Od owulacji brałam duphaston 2x1 a teraz gin kazał zwiększyć do 3x2.mam też jeszcze raz zrobić betę 😊 więc jutro idę 😊

    dobuska lubi tę wiadomość

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ