X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Oooo boski:)

    Ja dziś byłam też właśnie w ciuchu i córce kupiłam parke z hm za 13.99, polar z hm za 2.99 i jeszcze koszulę Tommy hilfiger za 4.99 ;D

    Piękne!

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota3 wrote:
    Przeszłam to samo i też więcej bym nie chciała. Za 2 razem powiedziałam że jak nie urodze do terminu to idę na cc i dzień przed terminem pojechałam na cc do prywatnego szpitala gdzie bez problemu zrobili cc

    P. S ale to bez ładu i składu napisalam

    Miałam to samo tylko CC 38tc2d, wywoływanie naturalnego nieudane (cholestaza...) półprywatny szpital bo N F Z prawie wszystko sponsorował. 420 zł mnie kosztowały okołoporodowe konsultacje i znieczulenie. Teraz gdybym chciała to ponad 3500 minimum zarówno naturalny jak i CC... ale, że po po dwóch zabiegach brzusznych jestem to CC 4500... jak trzeba będzie wysłupac to wysłupiemy, choc mam nadzieję, że nie trzeba będzie..

    Ktos pamięta, że dziś dzień darmowej dostawy :-) Zrobiłam zakupy az w trzech aptekach - takie juz ostatnie zakupy, najtaniej wyszło :-)

    f42169f0818951b1med.png

    14f7c3bd2fcd4a59med.png

    169eac0f97e39119med.png

    To ostatnie zapłacę dopiero w mojej aptece.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 13:59

    da8300b52b.png
  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Porodu bardzo się boję, ale go nie uniknę. Najbardziej się boję, że bardzo popękam. Wolę jednak sn, ale to tylko ze względu na to, że chcemy mieć drugie bobo dość szybko.

    Ja też chciałabym bardzo SN bo już teraz gadamy z mężem o drugim dziciątku a jak wiadomo CC odwleka taka decyzję na dość długo. I z tego wszystkiego najbardziej boję się właśnie CC i powikłań po nim... U mnie w szpitalu jest jeszcze taki problem że nie praktykuja kangurowania przez tatę zaraz po CC a na tym bardzo mi zależy...
    Póki co malutka jest główką do dołu i nic nie zapowiada CC ale z tym nigdy nie wiadomo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 14:07

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do porodów to, pomijając oczywiście różne komplikacje, bardzo można się zrazić przez lekarzy czy położne. Jak jest ludzkie podejście do rodzącej to tez jest całkiem inaczej. Mój poród był dość traumatyczny, ale serdeczność lekarzy i położnych tak załagodziły ten stres, że mam pozytywne podejście do kolejnego SN. Chociaż oczywiście strach jest.

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroKaro na ostatniej wizycie młoda też już była główką w dół i mam nadzieję, że już tak zostanie.
    A dziś mam dzień marudzenia i żalu dla całego świata. Boli mnie bark i biodro od spania na boku. Nie wysypiam się. Chodzę już jak kaczka i w dodatku w zwolnionym tempie. Tatar to chyba niedługo będzie mi się śnił po nocach. Nie mam energii na robienie ozdób. Biegam ciągle siku. Seks już nie jest tak przyjemny. Zastrzyki męczą mnie już psychicznie. Wiem, że to wszystko dla tego małego cudu w brzuszku i przez to mam jeszcze wyrzuty sumienia. Aaa niech już będzie luty...

    Ewelcia85, Paulaa25 lubią tę wiadomość

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w klubie niedosypiających. U mnie młody dziś o trzeciej zaczął imprezę i próbował przebić się chyba przez brzuch (na szczęście to nie jest to regularny rytuał)... także miałam po spaniu z 2h usnęłam i o 6 pobudka - wybrać młodą do szkoły. No i rano leciałam na pobranie krwi..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 14:30

    da8300b52b.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na porodem SN, uważam że natura jest mądra i nie bez powodu tak nas wymyśliła. I otaczają mnie też takie źródła, które tylko potwierdzają przewagę SN nad CC. Aczkolwiek to też jest mój wbór (!) nie chciałabym nikogo oceniać i po pierwsze zobaczymy, co sama powiem za kilka tygodni, a po drugie osobiste zahamowania i traumy są sprawą bardzo intymną. Mam nadzieję, że akurat moje wspomnienia z SN będą dobre. I że do niego dojdzie, bo są przecież różne czynniki po drodze.

    Podobnie sądzę na temat karmienia piersią. Jestem za jak najdłuższym karmieniem naturalnym, ale jestem też niedoświadczoną pierwiastką... Zobaczymy! ;)

  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mimo 2 cc a teraz kolejnej też jestem za SN ale wiadomo jak się nie da to nie. Jeśli chodzi o karmienie to też nie dajmy się zwariować mnie tak namawiano do KP że odpuscilam po 3,5m z pierwszą córka. Przy 2 miałam wszystkie namawiania i złote rady w nosie i mąż mi dużo pomógł bo wszędzie jeździł sam ze starszą a ja omijalam wszystkich życzliwie komentujących z daleka

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota3, pewnie to wynika z tego, ze dobrymi radami wiele można obrzydzić, a ja czuję, że podjęłam tę decyzje sama i nikt mnie na siłę nie namawiał. Ale tak jak mówię, zobaczymy co powiem za kilka miesięcy.

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam parcia na kp. Jeśli się uda to chce karmić minimum pół roku, a jeśli nie to trudno. Nie będę się spinać, męczyć i cudować.

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz też chcę karmić do roku a jak będzie - wyjdzie w praniu :-) ale u teściowej się z rok nie pokaże :-P

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem ogólnie za wyborem- "robta co chceta " to wasze dzieci w końcu;)

    Ja karmić chce tak do 2 lat.
    Chce mieć cc, bo urodziłam sn i doszło do błędów medycznych i córka cierpi do tej pory przez głupotę i niedbalstwo lekarzy.

    Makowa_Panna, Grzechotka2 lubią tę wiadomość

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em i to jest jak najbardziej zrozumiałe dla mnie.
    Reżim w dwie strony jest niedobry. A znam kobiety, którym się w głowie nie mieści karmienie "dużego dziecka". Na przykład mojej mamie się to w głowie nie mieści (mówi, że ze względów estetycznych coś jej nie gra - dla mnie totalna abstrakcyjna argumentacja). Choć nawet WHO zaleca spokojnie do 2 roku życia.

    Pau.Em lubi tę wiadomość

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota3, aż taka jest presja u tesciowej? Przykro mi.

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Ja jestem ogólnie za wyborem- "robta co chceta " to wasze dzieci w końcu;)

    Ja karmić chce tak do 2 lat.
    Chce mieć cc, bo urodziłam sn i doszło do błędów medycznych i córka cierpi do tej pory przez głupotę i niedbalstwo lekarzy.
    No i ok. Podoba mi się takie podejście. Ale wiadomo jakie wiadro promyj potrafią ludzie wylać na kobiety karmiące mm. Zdaję sobie sprawę, że mleko mamy jest najlepsze, ale jak nie wychodzi to nie ma sensu się zadręczać. W tym wszystkim najważniejsze jest żeby dzidzia była najedzona :)

    Pau.Em, Ewelcia85, bumbum, Lutyska, Paulaa25 lubią tę wiadomość

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    No i ok. Podoba mi się takie podejście. Ale wiadomo jakie wiadro promyj potrafią ludzie wylać na kobiety karmiące mm. Zdaję sobie sprawę, że mleko mamy jest najlepsze, ale jak nie wychodzi to nie ma sensu się zadręczać. W tym wszystkim najważniejsze jest żeby dzidzia była najedzona :)
    Wiesz ile ja takich wiader zebralam za karmienie tak długo? ;D także ludziom nie dogodzisz ;D co nie zrobisz to i tak się ktoś przypierdoli;) przepraszam za wyrażenie ale taka prawda.

    Ja karmiłam 2lata, szczepie dziecko, A moja przyjaciółka nie karmiła wcale i nie szczepi dziecka. I jakoś umiemy się dogadać;D grunt to nie pchać nosa w nie swoje sprawy;) A co obcy ludzie mówią.... Nie rusza mnie to wcale ;)

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em mnie też gadanie ludzi nigdy nie ruszało, ale są tacy, którzych takie przytyki bardzo bolą. A przekonywania mnie przez kogoś na siłę do swoich racji zawsze strasznie mnie irytowało.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1188 1228

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 09:19

    Ewelcia85, Ciążowa_Gapsy lubią tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka to u mnie taka wszystko wiedząca jest babci... Nie wie, nie widziała ale ona wie najlepiej i tak ma być i koniec. Dlatego się boję co to będzie jak mała się urodzi. Mam nadziej, że od stycznia mój mąż dostanie umowę na stałe i będziemy mogli wreszcie ruszyć z poszukiwaniem własbego M.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 16:57

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1188 1228

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 09:19

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
‹‹ 557 558 559 560 561 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ