X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1164 1193

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 09:19

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczcie jaki mi fajny mama śpiworek za 7 zł wygrzebała w ciuchlandzie :-)
    Mam nowy wełniany, kupiony w zeszłym roku i nie użyty, akurat na luty i trochę marca. Ten się z kolei nada na wczesną wiosnę.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bf792f526ce3.jpg

    Ewelcia85, Mambella, Straciatellaa, Lutyska, Nadzieja22, Nadzieja22, Nadzieja22, KaroKaro, malami91 lubią tę wiadomość

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze powiem wam, ze nie rozumiem tego ze kobieta sama nie może zdecydować jak chce urodzić :-O przeciez poród sn nie jest dla kazdej z nas najlepszym rozwiązaniem a cc często traktowane jest ( nawet przez lekarzy )jak zło konieczne.

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Kurcze powiem wam, ze nie rozumiem tego ze kobieta sama nie może zdecydować jak chce urodzić :-O przeciez poród sn nie jest dla kazdej z nas najlepszym rozwiązaniem a cc często traktowane jest ( nawet przez lekarzy )jak zło konieczne.

    na szczęście mnie gin pytał jak chcę urodzić

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę Ewelcia. Nawet jeśli nie ma wskazań medycznych to rodząca powinna mieć wybór. Wydaje mi się, że to chodzi wszędzie o kase, bo jednak anestezjolog musi byc wtedy, więcej położnych itp. Ogólnie więcej personelu = więcej kasy. No nie wiem.

    ja strasznie się boje cc :P mam za sobą 2 porody sn i teraz jak mi coś lekarz wspominał o cc to aż mnie brzuch boli.

    Ewelcia85, Reni lubią tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 dokładnie. Jeszcze jak ktoś miał pierwszy poród ciężki z problemami zakończony CC to powinni z większą wyrozumiałością do tego podchodzić.
    A od 1 stycznia zmieniają się zasady opieki okołoporodowej, gdzie będą wystrzegać się CC jak zła.

    Coś mnie rozkłada. Co na gardło polecacie?

    Ewelcia85, Lutyska lubią tę wiadomość

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella wrote:
    Ewelcia85 dokładnie. Jeszcze jak ktoś miał pierwszy poród ciężki z problemami zakończony CC to powinni z większą wyrozumiałością do tego podchodzić.
    A od 1 stycznia zmieniają się zasady opieki okołoporodowej, gdzie będą wystrzegać się CC jak zła.

    Coś mnie rozkłada. Co na gardło polecacie?
    Argentin T do psikania ;)

    Ewelcia85, Lutyska, Nadzieja22 lubią tę wiadomość


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi po 2cc nie dał wyboru :-P on już mi antykoncepcje na 5 lat do przodu zaplanował :-P ale młody i ogarnięty gość to ufam że wie co mówi i robi.

    Ewelcia85, Lutyska lubią tę wiadomość

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam 2 razy sn i wspominam to jako całkiem miłe doświadczenie ale moja siostra po 4 dniach wywoływania oksytocyną i braku postępu porodu miała zrobione cc . Co się nacierpiała przez te 4 dni to juz nikt tego nie cofnie więc teraz jak jest w drugiej ciąży to mam nadzieję ze bez łaski będzie miała cc :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 13:07

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella wrote:

    Coś mnie rozkłada. Co na gardło polecacie?

    Jak masz w domu to na szybko miód z cytryną i tak jak pisała Straciatellaa - Argentin T lub Tantum Verde

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Ja rodziłam 2 razy sn i wspominam to jako całkiem miłe doświadczenie ale moja siostra po 4 dniach wywoływania oksytocyną i braku postępu porodu miała zrobione cc . Co się nacierpiała przez te 4 dni to juz nikt tego nie cofnie więc teraz jak jest w drugiej ciąży to mam nadzieję ze bez łaski będzie miała cc :)

    Przeszłam to samo i też więcej bym nie chciała. Za 2 razem powiedziałam że jak nie urodze do terminu to idę na cc i dzień przed terminem pojechałam na cc do prywatnego szpitala gdzie bez problemu zrobili cc

    P. S ale to bez ładu i składu napisalam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 13:17

    Lutyska, symbolica lubią tę wiadomość

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • Grzechotka2 Autorytet
    Postów: 712 823

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie trochę strzeliłam w kolano tym lekarzem, bo specjalnie szukałam takiego pro vbac, bardzo chciałam, ale nie udźwignę tego emocjonalnie (pisałam wiele razy, że leczyłam się ze stresu pourazowego) i bardzo się bałam co ten lekarz na to. Ale on jest od cesarek w szpitalu w którym chcę rodzić więc nie miał z tym problemu :D No i fajnie będzie mieć znajomą twarz na sali :P

    Ogólnie dowiadywałam się jak wygląda planowane cc w tym szpitalu (bo miałam nieplanowane) i oprócz tego, że dziecko dostaję od razu po porodzie, to mąż może odciąć mu pępowinę i może być cały czas na sali pooperacyjnej z nami.

    Straciatellaa lubi tę wiadomość

    l22nio4pm7glhik4.png
    w57v3e3kpq4472hr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2019, 23:25

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black_Lilith jaka słodka buziunia <3
    Ruda kciuki zaciśnięte!
    Moja wizyta już za tydzień. Nie mogę się doczekać!
    Porodu bardzo się boję, ale go nie uniknę. Najbardziej się boję, że bardzo popękam. Wolę jednak sn, ale to tylko ze względu na to, że chcemy mieć drugie bobo dość szybko.

    Black_Lilith lubi tę wiadomość

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Kurcze powiem wam, ze nie rozumiem tego ze kobieta sama nie może zdecydować jak chce urodzić :-O przeciez poród sn nie jest dla kazdej z nas najlepszym rozwiązaniem a cc często traktowane jest ( nawet przez lekarzy )jak zło konieczne.

    Skoro lekarze i położne traktują CC jako zło konieczne to może dlatego, że tak jest. Kobiety często zapominają, że CC to operacja i dlatego to lekarz o tym decyduje. Tak samo nie wytniesz sobie nerki na żądanie tylko dlatego, że to Twoja nerka.
    żeby była jasność - nikogo nie oceniam i jeśli trzeba zrobić CC to nie ma na co czekać ani niczyjego życia ryzykować. Ale jeśli CC byłaby na życzenie to myślę, że było by to nadużywane.

    malami91, Ciążowa_Gapsy lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 14:17

    Lutyska, Black_Lilith, KaroKaro, symbolica, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie w tm prywatnym szpitalu spotkałam dziewczynę która była w 1 ciąży i miała cc na życzenie i jak zapytałam jak to to powiedziała że lekarz po prostu się jej zapytał co woli

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota3 wrote:
    A ja właśnie w tm prywatnym szpitalu spotkałam dziewczynę która była w 1 ciąży i miała cc na życzenie i jak zapytałam jak to to powiedziała że lekarz po prostu się jej zapytał co woli
    No i tak powinno być wszędzie. Każda kobieta powinna mieć wybór

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Skoro lekarze i położne traktują CC jako zło konieczne to może dlatego, że tak jest. Kobiety często zapominają, że CC to operacja i dlatego to lekarz o tym decyduje. Tak samo nie wytniesz sobie nerki na żądanie tylko dlatego, że to Twoja nerka.
    żeby była jasność - nikogo nie oceniam i jeśli trzeba zrobić CC to nie ma na co czekać ani niczyjego życia ryzykować. Ale jeśli CC byłaby na życzenie to myślę, że było by to nadużywane.
    może gdyby matki podczas porodu nie były traktowane jak rozkapryszone kobiety, które "same tego chciały to teraz niech cierpią" to byłoby inne podejście i gdyby w porę reagowano na sygnały, że coś się dzieje nie tak to nie byłoby tyle dzieci niedotlenionych i przez to skrzywdzonych na całe życie.

    Ja jestem za wyborem, ale niestety w polsce jak nie dasz w łapę, albo nie pójdziesz do prv kliniki to ciężko z cesarką na tzw. życzenie.
    I piszę to ja, matka po dwóch sn :)


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetne te wasze łupy z SH. Muszę się i ja wreszcie wybrać.
    Nieraz się naczytałam różnych opowieści o porodach. I te głupie odzywki położnych i lekarzy to jakieś nieporozumienie.
    Ale co się dziwić jak ja kiedyś od lekarza usłyszałam, że trzeba się zastanowić czy jest z kim dzieci robić...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 13:35

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
‹‹ 556 557 558 559 560 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ