BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Mamusie Luty 2019.
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

MonisiaK
Autorytet
250

Wysłany: 1 grudnia, 14:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jezu muszę za zacząć prac wszystko i posprawdzac czego mi brakuje, bo się poważnie robi :P

6sutugpjmexgipfi.png
km5siei3wv50qtno.png

Black_Lilith
Autorytet
415

Wysłany: 1 grudnia, 14:33
Cytuj | (1) | Zgłoś
Lutyska napisała:
dzięki za podpowiedz :) wieczorem poszukam to o czym pisalas :)
Lego duplo które mój synek uwielbia w zeszłym roku im tez kupiłam ale to są dzieci które wszelkie nowości dostają od rodziców od tak i ciężko im trafić z prezentem, ale chyba nie będę na to patrzeć. pozostałe dzieci cokolwiek by dostały to jest taka radość ze masakra a ta 3 to porażka jakaś ;)

Czuczu ma puzzle dla 2,4 i 6- latków, więc na pewno coś znajdziesz. Dla 2 latka u nas w zeszłym roku Czuczulotto było hitem i w sumie do teraz się tym bawimy.
Dla 2 latka fajne są też warzywa z deseczką do krojenia, na magnes lub rzepy.
U nas w zeszłym roku synek dostał od Mikołaja drewnianą kuchnię i codziennie gotuje nam jakieś specjały :-)Albo taka pizza drewniana, do której składniki na magnes się przyczepia.

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 grudnia, 14:34

Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

5j6nu7i.png

r2r9hff.png

CB - 10.2017, 1.2018

Black_Lilith
Autorytet
415

Wysłany: 1 grudnia, 14:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jak tak Was czytam to zaczynam się stresować, że nic nie mam gotowego. A u nas to poważniejsza operacja, bo musimy przemeblowanie zrobić i planujemy je zaraz po świętach. Chciałam jutro jechać do Ikei po komodę, ale młody ma katar, nie chcę go chorego mamie wciskać. Pozostaje mieć nadzieję, że się wyrobimy przed porodem :-)

5j6nu7i.png

r2r9hff.png

CB - 10.2017, 1.2018

Pau.Em
Autorytet
700

Wysłany: 1 grudnia, 14:55
Cytuj | (1) | Zgłoś
Jeju... mi brakuje ubrań dla dziecka, nie mam fotelika, łóżeczka, poszewek na pościel... o kosmetykach nie wspomne;) dla siebie też nie mam nic, ja nie wiem, może się samo ogarnie ;D

Co do prezentów, to moja córka dostała grę Bystre Oczko i uwielbia się tym bawić do dziś, dostała co prawda na 2 urodziny, drewniana kuchnię i całe mnóstwo gadżetów (kuchnię sami z mężem zrobiliśmy że starych mebli,jak chcecie to wrzucę Wam zdjecia) i to był hit. Gotuje codziennie w niej:p
Poza tym, hulajnoga - wbrew pozorom bardzo rozwijająca jest, bo ćwiczy nie tylko koordynację,ale też mózg- ale ja jestem ogólnie szurnieta na tym punkcie, u mnie każda zabawka musi spełniać jakaś funkcję rozwojową,bo inaczej chowam niestety;p
Cała seria Pucia jest extra albo seria Czeresniowej- dla dwulatka super :)
Wszelkie plasteliny, ciastoliny i magiczne piaski - dziecko ćwiczy małą motoryke, co wpływa na rozwój mózgu głównie części odpowiadającej za mowę.

Lutyska lubi tę wiadomość

8p3os65gayetp8f6.png
16uds65gqkmkphyt.png
06.10.2015 <3

bumbum
Autorytet
328

Wysłany: 1 grudnia, 14:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mi brakuje paneli na podłodze o schodów w domku a w pokoju, który wynajmuję nie ma miejsca na dzidzię, więc nie straszcie :D

f2w3rjjg4yi6kcs5.png

kjt91
Autorytet
256

Wysłany: 1 grudnia, 15:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja liczę,że spokojnie wytrzymam do stycznia, mam przeczucie, że dopiero w lutym się rozpakuje. Ja część rzeczy zamówiłam wczoraj za tydzień zamówie rzeczy do szpitala. Przed świętami zrobię pranie.

w57v9n73byzwmr3c.png
rwgqhsv2bua3eyut.png
iv09io4pr5kus984.png

Lutyska
Autorytet
133

Wysłany: 1 grudnia, 15:58
Cytuj | (1) | Zgłoś
bumbum napisała:
Mi brakuje paneli na podłodze o schodów w domku a w pokoju, który wynajmuję nie ma miejsca na dzidzię, więc nie straszcie :D

Haha to mi brakuje wszystkiego :P mąż robi właśnie ściany-tzn chyba już gładzie więc czas kolory wybierać do pokoi, później bierze się za łazienki bo tu już materiał cały zakupiony, a panele nawet nie wybrane :D schody stolarz po znajomości ma zrobić w przyspieszonym terminie tzn po świętach :D a tu gdzie teraz mieszkamy też za bardzo nie mamy miejsca na drugie dziecko. jak się dziecko szybciej urodzi i się nie wyrobimy to chyba u moich rodziców na jakiś zamieszkamy

Pepper lubi tę wiadomość

Straciatellaa
Autorytet
2009

Wysłany: 1 grudnia, 16:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja tez w ciemnej du.pie. Nie mam nic przygotowane :P chciałam to ogarnąć w grudniu, ale i święta i prezenty i jakoś czasu nie ma póki co. Mam tylko kilka ciuszków i w sumie tyle :P

Bhcg 10dpo 5.41 | 12dpo 39.93 | 14dpo 129 | 21dpo 2722 | 9.07 - 1.3cm serduszko <3
2016 <3 2011 <3
oar8ikgn5pgt0ug5.png

Nadzieja22
Autorytet
2441

Wysłany: 1 grudnia, 17:46
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja nam daję czas na ogarnięcie wszystkiego do połowy stycznia :D W grudniu zamawiam połowę koszyka z apteki, a w styczniu resztę. Tylko komody coś nie możemy znaleźć takiej jaka by nam pasowała :/

Karola94c lubi tę wiadomość

dev062prs__.png
21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
♡♡♡
MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
W drodze do macierzyństwa od 05.2017

Reni
Autorytet
91742

Wysłany: 1 grudnia, 19:15
Cytuj | (12) | Zgłoś
-Mamunia- napisała:
Karola ja z okresu tez mam na 06.02 A z usg mam na 02.02.

Mój maluch w 31 tyg. Ma 1600 g, zas waga mojego syna w 33 tyg. Wynosiła 1800 g. Urodził się z wagą 3840g czyżby szykowalo sie 4 kg dziecko.?

my po usg III trymestru

panicz waży prawie 1900 w 31tc+0
według okresu termin porodu 04.02, ale według usg 29.01

niby mam tylko 3 kg na plusie, ale szykuje nam się byku??

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 grudnia, 20:05

Ewelcia85, Dorota3, Nadzieja22, bumbum, Black_Lilith, Pepper, Lutyska, malami91, Paulaa25, Pau.Em, Ola-Ola, artemida27 lubią tę wiadomość

2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! animal-graphics-bees-470202.gif83955d0741.png

Reni
Autorytet
91742

Wysłany: 1 grudnia, 19:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
symbolica napisała:
Dziewczyny jest jakas akcja Rossmanna:
Zarejestruj się w Programie Rossnę!. Sprawdź ofertę używając aplikacji Rossmann PL. Z aktywną kartą Rossnę! pomiędzy 34 tygodniem ciąży a 1 miesiącem życia dziecka otrzymasz za 1 grosz opakowanie pieluszek Pampers. Wirtualną Kartę pokaż obsłudze w dowolnej drogerii Rossmann. Po zeskanowaniu Karty pracownik przekaże Tobie paczkę pieluszek Pampers Premium Care rozmiar 1, 22 szt. za 1 gr.
https://www.rossmann.pl/pampers/
:)

Pytanie czy my się załapiemy? akcja trwa do końca grudnia.

proponuję zapytać w Rossku ;-)
ja podeszłam zapytałam, że wiem, że są pieluszki i jak to wygląda,zeby dostać
Pani mi po prostu dała bez skanowania karty za darmo. Na opakowaniu jest naklejka, że nie do sprzedaży. Mówiła, że dostają po kilka opakowań.

2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! animal-graphics-bees-470202.gif83955d0741.png

Reni
Autorytet
91742

Wysłany: 1 grudnia, 19:43
Cytuj | (2) | Zgłoś
bumbum napisała:
Dziewczyny, takie mam pytanko, na czym będziecie trzymały przewijak? Jakaś specjalna szafka? Komoda? Na łóżeczku? Ponieważ meblujemy mieszkanie całkowicie to na razie nie mam nic takiego, gdzie mogłabym położyć...

ja w łazience na pralce koło umywalki, jak się skasztani od razu pod kran ;-)

bumbum, Lutyska lubią tę wiadomość

Reni
Autorytet
91742

Wysłany: 1 grudnia, 20:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Karola94c napisała:
Dziewczyny , zrobiłam sobie listę - torby do szpitala , dla siebie i dla małego.. Spójrzcie czy wszystko zapisałam ...

Dla mnie :
- papier toaletowy, ręczniki papierowe
- ręcznik x 2
-

słuchajcie o co chodzi z ręcznikami papierowymi? Mają być na rolce czy takie prostokąty w paczce? Czy może o takie jak fryzjerzy mają jednorazowe?
do czego one?

a i gdzies widziałam jeszcze, że któraś z Was wpisała lizaki? po co one?

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 grudnia, 20:06

Reni
Autorytet
91742

Wysłany: 1 grudnia, 20:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
ruda90 napisała:
My wybraliśmy bebetto Holland w grudniu zamawiamy:)
Ostatnio męczy mnie wzmożoną wydzielina z pochwy najgorzej jest rano gdy wstanę...majtki mokre...za tydzień wizyta muszę się zapytać czy to normalne

o też spodobał mi się holland, ale ostatecznie dzisiaj kupiliśmy Murano
jedno spojrzenie wiedzieliśmy, że to własnie ten :-D prowadzi się jednym palcem
wzieliśmy używkę, bo w super stanie

a propo zamawiania

oglądaliśmy Hollanda i facet nam powiedział, że producenci wózków zamykają przyjmowanie zamówień na początku grudnia i ruszają dopiero pod koniec stycznia, więc jak komuś zależy, żeby mieć brykę na koniec stycznia to ostatni dzwonek hmm...

przy okazji zrobiłam już zakupy dla siebie i dziecia
tylko,że nie gemini a e-melisa.pl trochę taniej
nic tylko sie pakować ;-)

Reni
Autorytet
91742

Wysłany: 1 grudnia, 20:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
sorrki za tyle postów na raz, ale nadrabiałam ostatnie 3 dni

nie miałam siły na bieżąco

wysiadł mi kręgosłup, to jakaś masakra, że ledwo mogę dojść do kibla

w ledźwiach z lewej strony kłuje mnie tak jakby ktoś mi śrubokręt wkręcił i czasami jak mnie przeszyje to lewa noga mi sie odłącza ;-)

po czym po 2,3 dniach spokój i znowu za dwa dni mega ból

bumbum
Autorytet
328

Wysłany: 1 grudnia, 20:12
Cytuj | (1) | Zgłoś
Reni napisała:
sorrki za tyle postów na raz, ale nadrabiałam ostatnie 3 dni

nie miałam siły na bieżąco

wysiadł mi kręgosłup, to jakaś masakra, że ledwo mogę dojść do kibla

w ledźwiach z lewej strony kłuje mnie tak jakby ktoś mi śrubokręt wkręcił i czasami jak mnie przeszyje to lewa noga mi sie odłącza ;-)

po czym po 2,3 dniach spokój i znowu za dwa dni mega ból

Mi fizjoterapeutka poradziła żeby masować piłeczką do tenisa: opierasz się o ścianę, wkładasz piłeczkę między ścianę a plecy i rolujesz góra dół w miejscu gdzie boli. Ale co ważne nie po kręgosłupie, ale obok (tam gdzie są mięśnie).

Reni lubi tę wiadomość

f2w3rjjg4yi6kcs5.png

Papapatka
Autorytet
399

Wysłany: 1 grudnia, 20:25
Cytuj | (1) | Zgłoś
Reni napisała:
słuchajcie o co chodzi z ręcznikami papierowymi? Mają być na rolce czy takie prostokąty w paczce? Czy może o takie jak fryzjerzy mają jednorazowe?
do czego one?

a i gdzies widziałam jeszcze, że któraś z Was wpisała lizaki? po co one?

Ręczniki do wycierania okolic intymnych po porodzie albo blizny. Wycierasz się i wyrzucasz duzi mniejsze prawdopodobieństwo jakiejś infekcji. Ja mam takie umila na rolce z 1/3 rolki zapakowałam. Mogą pewnie być tez takie pojedyncze.

Lizaki jako przekąska na czas porodu szybki cukier. Jeszcze na szkole rodzenia mówili mi o soku z białych winogron ze tez podobno daje dobrego kopa energetycznego :)

Reni lubi tę wiadomość

Zosia! Spełnienie marzeń...
w57v3e3klgi73ja8.png
w57v9n73aougdc6c.png

Nadzieja22
Autorytet
2441

Wysłany: 1 grudnia, 20:28
Cytuj | (1) | Zgłoś
Reni, ale klusunia u Ciebie <3

Ręczniki papierowe wydaje mi się, że w rolce, a przydatne do osuszania krocza tak myślę :)

Reni lubi tę wiadomość

dev062prs__.png
21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
♡♡♡
MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
W drodze do macierzyństwa od 05.2017

Pepper
Autorytet
352

Wysłany: 1 grudnia, 20:36
Cytuj | (7) | Zgłoś
The voice, pyszny piernik z czekoladą upieczony razem z mężem, synek usypiający po wygranym konkursie tańca i kopiaca w brzuszku córeczka :) dla tego wszystkiego warto żyć

Hormony sensitive u mnie poziom hard :)

Dorota3, Ewelcia85, bumbum, Lutyska, baranosia, KaroKaro, Ola-Ola lubią tę wiadomość

w57v43r80n4pqteb.png
thgf9n73ogthlwff.png

Mambella
Autorytet
185

Wysłany: 1 grudnia, 21:02
Cytuj | (2) | Zgłoś
Pepper u mnie podobnie :D
The Voice, milka ż ciasteczkami kupiona przez męża, straszak smacznie śpiący po 1000 atakach histerii w sumie o NIC, i Bąbel w brzuszku który się wbija w lewa strona że aż mnie zgina z bólu. Ale warto warto!! Mimo że mam ochotę tego mojego łobuz wystawić za drzwi, do męża ż miesiąc się nie odzywać bo mnie tylko wkurza to oni są tym prawdziwym sensem życia ❤❤❤

KaroKaro, Pepper lubią tę wiadomość

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)