BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Mamusie Luty 2019.
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

ej_est
Autorytet
254

Wysłany: 1 grudnia, 09:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Straciatellaa napisała:
zalezy w jakim stopniu jest cholestaza, jednak często jest właśnie wykonywane cc.

Jest wskazaniem do szybszego rozwiązania ciąży bo już po skończonym 37 tc a w ciężkich przypadkach nawet szybciej 34 tc zdaje się, ale nie musi ta ciąża być rozwiązana przez cc. Podejrzewam, ze tak jest lekarzom łatwiej stad taki odsetek tych cc, ale to tylko takie moje podejrzenie

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 grudnia, 09:26

ckais65ggjbg3wk1.png

43kt6iye87h8ptmj.png

symbolica
Ekspertka
78

Wysłany: 1 grudnia, 09:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie nic o 9 nie zanotuje bo śpi bo przeprawach nocnych... ja znowu czytałam, że wystarczy raz dziennie liczyć do między 9 a 21 wtedy kiedy dziecko wykazuje aktywność (do 10 ruchów), bo i tak większość czasu jednak przesypia. Nie musi to być godz. 9, 13 i 18 ;-)

Wiecie akurat w tym szpitalu pracuje mój gdzie trzymano mnie na patologi ciąży z powodu cholestazy i wypisano w trakcie 37tc ciąży do domu bo się lepiej poczułam... Na drugi dzień umierałam bo objawy się znowu nasiliły, naoglądałam się jak dziewczyny w szpitalu były zbywane przy skaczącym ciśnieniu z cesarkami bo anestezjologa nie ma itd... z dnia na dzień przekładane.. pojechałam do półprywatnego i w ciągu kilku dni miałam wywoływany poród nieskutecznie, więc CC mi zrobiono.

Wiadomość wyedytowana przez autora 1 grudnia, 09:32

83a1c9e983.png

EBa
Znajoma
53

Wysłany: 1 grudnia, 09:34
Cytuj | (2) | Zgłoś
Dziewczyny u mnie zostały 2 miesiące i 1 dzień do terminu - kiedy to zleciało?

Ja ruchów jeszcze nie liczę regularnie, mała rusza się na tyle często, że jestem spokojna - lekarka jeszcze nie kazała. Natomiast co do spania na boku to lekarka mówiła, że nie trzeba tylko na lewym, można i na prawym, byle na boku zasypiać. W szkole rodzenia ostatnio położna nam mówiła, że powinno się spać na tym boku, od której strony dzidziuś ma ułożony kręgosłup (przy założeniu, że główką jest już w dół) - to pomaga porządnie wprowadzić główkę do kanału co ma podobno ułatwić poród. Natomiast jeśli dzidziuś ułożony jest poprzecznie to spać na tym boku, gdzie jest ułożona główka - to może pomóc przekręcić się dziecku w stronę kanału rodnego.

U mnie z wyprawką jakaś połowa, może trochę więcej załatwione. W piątek jedziemy do ikei po łóżeczko i akcesoria do niego, fotelik wybrany trzeba kupić w dobrej cenie, zostało zamówienie apteczne i trochę pomocnych akcesoriów typu nożyczki do paznokci i inne drobne.

Nocami śpię mimo wszystko dość dobrze, jak się położę wcześnie to budzę się w nocy kilka razy, czasem pójdę z raz do toalety - ale jeszcze mnie nie gania jak na początku ciąży. Jak się położę później to potrafię jak kłoda spać do rana bez pobudek i przerw na siku.

Miłej soboty dla Was :)

Ewelcia85, Ola-Ola lubią tę wiadomość

rfxg3e3k4les9vtg.png

Pau.Em
Autorytet
683

Wysłany: 1 grudnia, 09:53
Cytuj | (1) | Zgłoś
Jonesey napisała:
Hej wam :) za mną też bezsenna noc, czy wy też tak często chodzicie sikac w nocy? Masakra jakaś :/
Mój mały tez ostatnimi czasy się mniej aktywny zrobił, mam nadzieję że po prostu więcej śpi.. We wtorek idę wreszcie na wizytę i go zobaczę pierwszy raz od 10 tygodni!!! Już się nie mogę doczekać :)

A dzisiaj mam plan wreszcie przysiąść i sporządzić listę wyprawkowa i apteczna, chyba jestem tu ostatnia która jeszcze nic nie ma :D
Spoko, ja też nic nie mam:D jakoś nawet nie mam weny żeby się tym zająć;p

Jonesey lubi tę wiadomość

8p3os65gayetp8f6.png
16uds65gqkmkphyt.png
06.10.2015 <3

Mila_85
Przyjaciółka
55

Wysłany: 1 grudnia, 10:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mi wczoraj przyszło zamówienie z Gemini. Wyprałam ręczniki dla małej. Musze jeszcze wyprać ubranka i przygotować łóżeczko a z tym się wiąże eksmisja mojego 2latka do większego łóżeczka i do jego pokoju i jakoś to odwlekamy..

Mila_85
Przyjaciółka
55

Wysłany: 1 grudnia, 10:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziś kończę 32tc także jeszcze 8 tygodni...
Ze spaniem też co raz gorzej. Dodatkowo ta rwa z lewej strony mnie męczy...

Mila_85
Przyjaciółka
55

Wysłany: 1 grudnia, 10:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja licze ruchy przed snem ale o tak doliczę do 10 a ona jeszcze przez dobre pół godziny skacze. Ogólnie dużo się rusza więc nie liczę w ciągu dnia.

Lutyska
Autorytet
131

Wysłany: 1 grudnia, 10:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
To i ja się witam po nieprzespanej nocy. Mała w nocy tak szaleje że wszystko mnie boli i spać nie mogę a teraz bym się najlepiej już położyła na drzemkę ale kto się synkiem zajmie...
Z wyprawką też jestem daleko :) gdzieś w świecie mam ciuszki, podstawkę pod wanienkę i inne ale w domu kombinezon,3 szt body, 1 półśpiochy i spodenki :D zamówiłam w tygodniu jakieś rajstopki, skarpetki, czapeczkę, chustki na szyję ale co z apteką? hmm przygotowywałam zamówienie ale nie skończyłam i jak niejedna z Was nie mam weny tego dokończyć...
a i jeszcze jakieś koszule do karmienia, biustonosze muszę kupić
Na szczęście 4 z 7 dzieci mam już z głowy na święta bo prezenty już w domu :D a dla tej 3 nawet pomysłów brak bo oni mają tyle zabawek w domu że masakra a z ciuchów się nie ucieszą. Może macie jakieś pomysły na chłopaków w wieku 2,4,6? dla starszych myślałam o jakiś grach tylko nie wiem za bardzo jakie

Lutyska
Autorytet
131

Wysłany: 1 grudnia, 10:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mila_85 napisała:
Mi wczoraj przyszło zamówienie z Gemini. Wyprałam ręczniki dla małej. Musze jeszcze wyprać ubranka i przygotować łóżeczko a z tym się wiąże eksmisja mojego 2latka do większego łóżeczka i do jego pokoju i jakoś to odwlekamy..
za 8 tyg jest 26 styczeń.. ja już nie wiem jak liczyć te tyg. Belly pokazuje mi że jestem w 32 tyg a lekarz ostatnio o tydzień mniej mi podawał. na pewno zostały mi 2 miesiące i 1 dzień do terminu z OM :D więc mam nadzieję że za 2 miesiące zobaczę swoją Księżniczkę. jak nie urodzę do terminu to chyba zdecyduje się na kolejne cc. dziecko nie zapowiada mi się na małe więc nie chce żeby za duża urosła, a lekarz mówił że jak będę chciała cc to mi da skierowanie, tzn do samego siebie bo wtedy będę chciała żeby to on znowu mnie ciął

Dorota3
Autorytet
214

Wysłany: 1 grudnia, 10:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dla 2 latka fajne są rybki takie z wedkami co otwierają buźki żeby je złowić tylko trzeba uważać bo jest kilka wersji i wędka że sznureczkiem i haczykiem a nie plastik bo wtedy lipa. A dla starszych ma być teraz z biedronce i Lidlu mega wybór klocków Lego to coś wybierzesz

2.02.2019 <3
2nn3yx8dc1ou45ss.png
km5scwa166wjp3xn.png
km5scwa1efkorj3a.png

Papapatka
Autorytet
397

Wysłany: 1 grudnia, 11:07
Cytuj | (18) | Zgłoś
Drogie Ciocie, a oto Zosia z wczorajszego USG dodatkowego

cdde2ac26db2.jpg

Caly Tatuś- nosek i usta :)
I moj Mąż jeszcze powiedział, ze "ja tez tak lubie z ręką spać!" :)))

Jonesey, kjt91, malami91, Lady_E, Pepper, Pau.Em, bumbum, symbolica, baranosia, Ewelcia85, magdaaa88, Ola-Ola, Nadzieja22, KaroKaro, -Mamunia-, Kropeczka85, Karola94c, artemida27 lubią tę wiadomość

Zosia! Spełnienie marzeń...
w57v3e3klgi73ja8.png
w57v9n73aougdc6c.png

malami91
Autorytet
424

Wysłany: 1 grudnia, 11:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny, dzisiaj się kolejna styczniowa mama rozpakowała. Masakra, sprężajmy się z tymi wyprawkami! :-D

3jgx3e3kygj8xgtc.png
ckaidqk3e6vdzxcy.png

Pau.Em
Autorytet
683

Wysłany: 1 grudnia, 12:09
Cytuj | (1) | Zgłoś
malami91 napisała:
Dziewczyny, dzisiaj się kolejna styczniowa mama rozpakowała. Masakra, sprężajmy się z tymi wyprawkami! :-D
Kobieto nie strasz :D :D ja tu ciągle żyje w przekonaniu, że to tyyyyyyle jeszcze ;D

Karola94c lubi tę wiadomość

8p3os65gayetp8f6.png
16uds65gqkmkphyt.png
06.10.2015 <3

Ewelcia85
Autorytet
713

Wysłany: 1 grudnia, 12:49
Cytuj | (1) | Zgłoś
Pau.Em napisała:
Kobieto nie strasz :D :D ja tu ciągle żyje w przekonaniu, że to tyyyyyyle jeszcze ;D
Ja nadal uważam ze 2 msc to bardzo dużo czasu a moje dzieci i tak lubią dłużej posiedzieć w brzuszku :-P

Karola94c lubi tę wiadomość

Lutyska
Autorytet
131

Wysłany: 1 grudnia, 12:57
Cytuj | (1) | Zgłoś
hmm ja tu chce jeszcze miesiąc popracować i nie chciałabym przejść na L4 i zaraz urodzić :P a czy ta styczniówka miała jakieś objawy wcześniej? ja mam na początek lutego więc daje sobie czas do końca grudnia na ogarnięcie wszystkiego tzn całej wyprawki, torby do szpitala itd. Wcześniaka nie chciałabym więc lepiej niech moje dziecko do stycznia siedzi tam gdzie jej najlepiej :P a właściwie niech każdej z nas dziecko siedzi co najmniej do nowego roku i co najmniej do skończonego 36 tc w brzuchu! widzę po synku że dzieci z początku roku mają przewagę nad rówieśnikami urodzonymi pod koniec roku :) mój chodził a jego rówieśnicy się rodzili :)

Ewelcia85 lubi tę wiadomość

Makowa_Panna
Autorytet
1683

Wysłany: 1 grudnia, 13:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
Urodziły już w sumie trzy styczniówki. Także robi się ciekawie...
Lutyska właśnie nie miała. Wszystko nagle się zaczęło. O 1.30 odeszły jej wody a dzidzia była po 7 na świecie. Całe 2900 g miłości <3
A drugi maluch 2070 g <3

thgfgov3ukcs3aj2.png
06.06 12 dpo - 181,66 mlU/ml
08.06 14 dpo - 366,50 mlU/ml
12.06 18 dpo - 1835,20 mlU/ml
21.06 27 dpo - jest zarodek 3,2 mm i <3
9 okruszków (*) 4 cb * 9 tc * 4 cb
Starania od 09.2014 r.

malami91
Autorytet
424

Wysłany: 1 grudnia, 13:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wiem tylko, że za 2 tyg. miała wyznaczony termin cc.

3jgx3e3kygj8xgtc.png
ckaidqk3e6vdzxcy.png

Black_Lilith
Autorytet
410

Wysłany: 1 grudnia, 13:29
Cytuj | (1) | Zgłoś
Lutyska napisała:
Może macie jakieś pomysły na chłopaków w wieku 2,4,6? dla starszych myślałam o jakiś grach tylko nie wiem za bardzo jakie

To też zależy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć. Z takich rozsądnych cen to puzzle Czuczu, loteryjki Czuczu czy Kapitan Nauka albo puzzle Giga Trefla - budujesz miasteczko czy jakąś wioskę, można je łączyć, maja dołaczony drewniany samochodzik. Książeczki - np. cała seria ulicy Czereśniowej czy obrazkowe z wydawnictwa Babaryba - np. Statki, Auta, Automoto.Z gier dla maluchów polecam "W ogrodzie" firmy HABA, Ratuj króliczki, Memino.

Lutyska lubi tę wiadomość

5j6nu7i.png

r2r9hff.png

CB - 10.2017, 1.2018

Ola-Ola
Przyjaciółka
75

Wysłany: 1 grudnia, 13:36
Cytuj | (1) | Zgłoś
Jonesey napisała:
Ewelcia ale ty już masz dzieci więc wiesz co i jak a ja zupełnie zielona w temacie :D a jak się liczy te ruchy tzn ile powinno być?
Od mojej położnej: „Ruchy liczymy od 30 tyg 3 razy dziennie po posiłkach, na leżąco. Liczymy przez godzinę, jeśli dziecko się nie rusza to poczekać i liczyć przez kolejną godzinę (być może trafiliśmy na jego drzemkę). Jeśli wyczuliśmy 10 ruchów to przestajemy liczyć.”

Jonesey lubi tę wiadomość

2,5 roku starań. 14.06. 2018 pozytywna beta! Będzie dziewczynka!

Lutyska
Autorytet
131

Wysłany: 1 grudnia, 14:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Black_Lilith napisała:
To też zależy od kwoty jaką chcesz przeznaczyć. Z takich rozsądnych cen to puzzle Czuczu, loteryjki Czuczu czy Kapitan Nauka albo puzzle Giga Trefla - budujesz miasteczko czy jakąś wioskę, można je łączyć, maja dołaczony drewniany samochodzik. Książeczki - np. cała seria ulicy Czereśniowej czy obrazkowe z wydawnictwa Babaryba - np. Statki, Auta, Automoto.Z gier dla maluchów polecam "W ogrodzie" firmy HABA, Ratuj króliczki, Memino.

dzięki za podpowiedz :) wieczorem poszukam to o czym pisalas :)
Lego duplo które mój synek uwielbia w zeszłym roku im tez kupiłam ale to są dzieci które wszelkie nowości dostają od rodziców od tak i ciężko im trafić z prezentem, ale chyba nie będę na to patrzeć. pozostałe dzieci cokolwiek by dostały to jest taka radość ze masakra a ta 3 to porażka jakaś ;)

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)