X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspominałyście o ćwiczeniach, wrzucam jeszcze raz jakby któraś chciała poćwiczyć (krzyżyk obok numeru ćwiczenia to ćwiczenia polecone dla mnie na odcinek lędźwiowy):

    https://drive.google.com/open?id=1rUHLTR0dt5x0wz0NTLm4S1hxFtzAGqac

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh zakochałam się w mebelkach dla Małej:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a3e5f084482d.jpg

    Niestety okazało się, że producent przestał już produkować i nie ma opcji dostania kompletu, szkoda :/

    Black_Lilith lubi tę wiadomość

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota3 wrote:
    Hej ja od rana schizuje. A mały się słabo rusza, ciągnie mnie coś w dole brzucha, brzuch jakiś mniejszy, i ważyłam 77 a dzisiaj 75.8 Jutro na badania a za tydzień wizyta. Zwariuje!!!
    Zjedz coś słodkiego,polez trochę :)
    Mój też ma dni leniucha a potem nadrabia następnego dnia.
    Nasze dzieciaki teraz dużo śpią więc spokojnie na ieno wszystko jest ok :)

    Jonesey, Ciążowa_Gapsy, Dorota3 lubią tę wiadomość

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • Jonesey Autorytet
    Postów: 511 557

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja już po wizycie! :)
    Szyjka długa twarda zamknięta, wszystko wygląda dobrze a mały waży już prawie 2kg :D na szczęście doktorka powiedziała że nie powinien dobić 4kg do porodu uffff :D
    Strasznie się cieszę i nawet nie wiecie jaki kamień serca mi spadł.. I wreszcie założyłam kartę ciąży :D

    Dorota3, mój też tak swiruje jednego dnia prawie nic się nie rusza że cyrki wyprawiam żeby chociaż ręką machnął a wczoraj np. Dosłownie cały dzień się wiercil i mnie szturchal, miałam wrażenia że nic wczoraj nie spał :D także te nasze bobaski tak już mają widocznie nie ma co panikowac na zapas :)

    Pau.Em, Lady_E, bumbum, malami91, Pepper, Ciążowa_Gapsy, KaroKaro, artemida27, Black_Lilith, Dorota3, Nadzieja22, Nadzieja22, kjt91 lubią tę wiadomość

    atdc9vvjvmoe0t4i.png
    Nasz Ślub 1.10.2016 <3
  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Eh zakochałam się w mebelkach dla Małej:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a3e5f084482d.jpg

    Niestety okazało się, że producent przestał już produkować i nie ma opcji dostania kompletu, szkoda :/

    Piękne!
    Ja mam dla starszaka Pinio Marsylia, pamiętam, że nie chciałam słyszeć o innych meblach. I faktycznie są super. A teraz będą nasze meble z sypialni [lus komoda i łóżeczko, nic więcej nie wymyślę :-)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/1a0d045cbc6c.jpg

    kjt91 lubi tę wiadomość

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy się w 31 tc :)

    Straciatella dokładnie jak piszę Rose muszą cię przyjąć na NFZ w ciągu 7 dni roboczych takie mamy prawo my ciężarne :) Poczytaj w necie :) Jak rejestratorka coś ci owie że nie da rady poproś ja o imie nazwisko i dane przełożonego szybko cie zapisze. Moja siostra tak ostatnio zrobiła to szybko znalazło się miejsce :) Albo poproś żeby dała na piśmie że ci odmawia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 11:41

    Ciążowa_Gapsy, Ewelcia85 lubią tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonesey, polubiłam Twój post, bo ja też coraz częściej jestem bezsenna. Czyżby to (oprócz wstawania do sikania) kolejny sposób, żeby nas przygotować do czuwania przy noworodku?

    Jonesey lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei śpię jak zabita. W nocy wstaję do toalety, ale po powrocie do łóżka odpływam od razu. Rano podnoszę się koło 9:30, ale tylko dlatego, że mój maluch tak kopie jakby chciał wyjść z brzucha bokiem ;-). Mam nadzieję, że po porodzie mi się to odmieni i będę czujną mamą :-).

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonesey wrote:

    Dorota3, mój też tak swiruje jednego dnia prawie nic się nie rusza że cyrki wyprawiam żeby chociaż ręką machnął a wczoraj np. Dosłownie cały dzień się wiercil i mnie szturchal, miałam wrażenia że nic wczoraj nie spał :D także te nasze bobaski tak już mają widocznie nie ma co panikowac na zapas :)
    Mój wczoraj to samo i to z taka siłą jakby się miał zaraz przebić ja druga stronę a dziś to tylko po śniadaniu troszkę się powiercił, potem po herbatce... Ale bez porównania do wczorajszego dnia... :)

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam problemy z zasypianiem.. Ale to jest spowodowane zgagą.. Już nie wiem co mam jeść żeby było ok.. Przez to też waga mi się zatrzymała.

    Nigdy w życiu nie miałam zgagi a od 2 tygodni męczy mnie prawie codziennie..

    Moje Maleństwo jest bardzo aktywne więc tym się nie martwię :) Dużo się rusza, już regularnie kopie mnie w żebra.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że z tych dobrych informacji z wizyt. Oby tak do końca :)
    Jonesey obstawiam, że nasza kluska na na kolejnej wizycie też będzie mieć ze 2kg.
    Jak już zasnę to śpię dobrze, ale zasypianie to u mnie długa walka a ile się nawiercę to moje.

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonesey gdzie chodzisz do gina? Hehe teraz kartę ciąży... Na becikowe się chyba nie zalapiesz :-P ciekawe jak będą u Ciebie na to patrzeć jak pod opieką od początku ale bez karty

    Dzięki dziewczyny jakoś się uspokoilam jak was poczytalam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 13:02

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki kochane, pomozcie;p

    Chce zrobić pierniczki i udekorować je. W zeszłym roku robiłam sama lukier z białek, ale w tym wolę jakiś bezpieczniejszy, bo jednak ciąża i nie daj Boże coś bym źle zrobiła i złapała salmonelle...

    Więc jak zrobić fajny lukier do dekoracji? Żeby był gęsty na brzegi, ale też żebym mogła zrobić rzadki do wypelnienia ;D

    Gdzie mogę kupić takie specjalne rękawy i tylki do wzorkow? Stacjonarnie najlepiej bo ja lubię pomacac sobie przed kupnem.

    Formeki mam gwiazdki i serca. Muszę upolować jeszcze choinke. Te z zeszłego roku córka powyginala tak, że musiałam wywalic;D

  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Dziewczynki kochane, pomozcie;p

    Chce zrobić pierniczki i udekorować je. W zeszłym roku robiłam sama lukier z białek, ale w tym wolę jakiś bezpieczniejszy, bo jednak ciąża i nie daj Boże coś bym źle zrobiła i złapała salmonelle...

    Więc jak zrobić fajny lukier do dekoracji? Żeby był gęsty na brzegi, ale też żebym mogła zrobić rzadki do wypelnienia ;D

    Gdzie mogę kupić takie specjalne rękawy i tylki do wzorkow? Stacjonarnie najlepiej bo ja lubię pomacac sobie przed kupnem.

    Formeki mam gwiazdki i serca. Muszę upolować jeszcze choinke. Te z zeszłego roku córka powyginala tak, że musiałam wywalic;D

    U mnie taki lukier to cukier puder i sok z cytryny, proporcje na oko, ma być do dekorowania bardzo gęsty. A dekoruję pędzelkiem cieniutkim, jakoś mi to lepiej idzie :-)

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Jonesey Autorytet
    Postów: 511 557

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota3 wrote:
    Jonesey gdzie chodzisz do gina? Hehe teraz kartę ciąży... Na becikowe się chyba nie zalapiesz :-P ciekawe jak będą u Ciebie na to patrzeć jak pod opieką od początku ale bez karty

    Dzięki dziewczyny jakoś się uspokoilam jak was poczytalam

    Dr Chmielowiec w pro familii :) a wiesz co ze nawet się tym nie interesowałam czy mi w ogóle przysługuje becikowe :D muszę o tym poczytać

    Dorota3 lubi tę wiadomość

    atdc9vvjvmoe0t4i.png
    Nasz Ślub 1.10.2016 <3
  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Dziewczynki kochane, pomozcie;p

    Chce zrobić pierniczki i udekorować je. W zeszłym roku robiłam sama lukier z białek, ale w tym wolę jakiś bezpieczniejszy, bo jednak ciąża i nie daj Boże coś bym źle zrobiła i złapała salmonelle...

    Więc jak zrobić fajny lukier do dekoracji? Żeby był gęsty na brzegi, ale też żebym mogła zrobić rzadki do wypelnienia ;D

    Gdzie mogę kupić takie specjalne rękawy i tylki do wzorkow? Stacjonarnie najlepiej bo ja lubię pomacac sobie przed kupnem.

    Formeki mam gwiazdki i serca. Muszę upolować jeszcze choinke. Te z zeszłego roku córka powyginala tak, że musiałam wywalic;D

    Ja tez co rok krolewski, a w tym kupilam proszek bezowy. Wychodzi identycznie snieznobialy i dzialasz jak z lukrem krolewskim.

    Czekam na wizyte, ale mam stresa


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Dorota3 Autorytet
    Postów: 449 338

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my na dobre wiadomości :-)

    25.01.2019 cc <3
    2nn3yx8dc1ou45ss.png
    km5scwa166wjp3xn.png
    km5scwa1efkorj3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatella kciuki!

    No właśnie chyba kupię ten proszek bezowy. Skąd zamawialas?

  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    Ja tez co rok krolewski, a w tym kupilam proszek bezowy. Wychodzi identycznie snieznobialy i dzialasz jak z lukrem krolewskim.

    Czekam na wizyte, ale mam stresa

    Na pewno będą dobre wieści :-)

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatella kciuki zaciśnięte :)

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
‹‹ 552 553 554 555 556 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ