X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 24 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiam z relaksu u fryzjera :D
    Jeny jak cudownie wyrwać się z domu i odpocząć haha ;)

    Ewelcia85, Ola-Ola, Ciążowa_Gapsy, Mambella lubią tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Karola94c Autorytet
    Postów: 944 578

    Wysłany: 24 listopada 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    No ja chciałabym jeszcze w grudniu poprać , a używam do prania Loveli i do płukania na początek tez a później Lenor Sensitive :)

    Ewelcia co używać zamiast octaniseptu ?
    Ja to piorę w tym co nam ciuszki, córka nigdy nie miała uczulenia ani nic :D

    PS. Ja też już mam wyprane ciuszki dla małego :p i sobie leżą w szafie na półeczce. Córka z młodym ma swoją szafę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 10:19

    14.01.2016r - 3580g, 58cm -g.15.00
    3i498u69dg9tllfw.png
    14.02.2019r - 3970g, 59cm -g.00.45
    iv096iye2fv87y8o.png
    6qw2egz2dy2t6mxw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straciatellaa wrote:
    Taaak szybko? Bedziesz prac drugi raz?

    Nie, nie będę :).

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 24 listopada 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola94c wrote:
    Ewelcia co używać zamiast octaniseptu ?
    Ja to piorę w tym co nam ciuszki, córka nigdy nie miała uczulenia ani nic :D

    PS. Ja też już mam wyprane ciuszki dla małego :p i sobie leżą w szafie na półeczce. Córka z młodym ma swoją szafę :D
    Kochana ja u dziewczyn do pielęgnacji pępka używałam spirytusu . Poprzednio u kazdej kikut odpadł do tygodnia i nic się nie paprało .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 10:50

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też przy młodej uzywałam patyczków higienicznych i spirytusu do pępka- nie się nie babrało, choc akurat odpadanie u nas trwało długo... teraz kupiłam gaziki nasączane 100szt z apteo:
    https://www.aptekagemini.pl/gaziki-do-dezynfekcji-apteo-care-100szt.html
    Jak trzeba będzie to dokupię.

    Do prania używam tylko i wyłącznie Persil Sensitive - wychodzi bardziej ekonomicznie niż Lovela, a do płukania daję taki płyn Eden biały sensitive hypoalergiczny z Biedronki. Od kiedy kiedyś dostałam alergii na środki zapachowe to na ten płyn do płukania się przerzuciłam. Jest bardzo delikatny, fajnie zmiękcza materiał.

    Ja tez mam już wszystko poprane i ten komfort psychiczny... korzystałam z ost. ciepłych dni niedawno bo zimą na bardzo zimnym strychu musiałam pokopać w ciuchach co się nadaje dla chłopca. Ciesze się, że wszystko już ogarnięte i nie zamierzam absolutnie żadnego prania powtarzać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 14:25

    da8300b52b.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 24 listopada 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sorry za głupie pytania ale w jakiej temperaturze pierzecie ciuszki? To mój pierwszy dzidziuś i jestem kompletnie zielona w tych tematach.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 listopada 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ciuszkach zwykle jest oznaczanie w jakiej temperaturze prać... ja zwykle piorę w 40*C. Ręczniki jasne zazwyczaj pierze się w wyższej ok 60*C, ale często też piorę razem z ubraniami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 14:36

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 24 listopada 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie trzeba w jakichś wysokich temperaturach?

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 listopada 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Czyli nie trzeba w jakichś wysokich temperaturach?

    Teraz pewnie są czyste i tak będziesz wszystko później prasować więc nie trzeba.
    Pieluchy tetrowe gdybyś ich używała zamiast pampersów to trzeba by było wygotować w wyższej temperaturze. Takie plamy z kup to na bieżąco do przeprania i do prania w pralce ja zwykle, a czasami szły do prania w 60*C (u mnie się tak jasne niefarbujące pranie pierze). Są plamy które jeśli ubranka od razu nie zamoczysz i przejedziesz w szarym mydłem czy innym odplamiającym mydłem to potem ciężko się ich pozbyć, więc warto je mieć w łazience.

    da8300b52b.png
  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 24 listopada 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    Teraz pewnie są czyste i tak będziesz wszystko później prasować więc nie trzeba.
    Pieluchy tetrowe gdybyś ich używała zamiast pampersów to trzeba by było wygotować w wyższej temperaturze. Takie plamy z kup to na bieżąco do przeprania i do prania w pralce ja zwykle, a czasami szły do prania w 60*C (u mnie się tak jasne niefarbujące pranie pierze). Są plamy które jeśli ubranka od razu nie zamoczysz i przejedziesz w szarym mydłem czy innym odplamiającym mydłem to potem ciężko się ich pozbyć, więc warto je mieć w łazience.

    Dzięki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakiej firmy szare mydło? Ma to znaczenie? Może być biały jeleń w kostce (ten tradycyjny)?

    Ciążowa_Gapsy, Pepper lubią tę wiadomość

  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 24 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wózek i fotelik zamówiony, ok 350 zł dali taniej w ośmiu gwiazdkach :) (tylko fotel na przecenie był -150, ale wózek też nam obniżyli).

    Dziękuję komuś, kto napisał, że na baby boutik promo na lullalove, kupiłam kocyk i szczoteczkę do włosów :)

    Pepper, amir, Lutyska, Ola-Ola lubią tę wiadomość

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 24 listopada 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-Ola wrote:
    A jakiej firmy szare mydło? Ma to znaczenie? Może być biały jeleń w kostce (ten tradycyjny)?

    Raczej nie ma znaczenia.. ja używam w ròżnych firm hypoalergiczne bezzapachowe w kostce do "prania i mycia": Barwa 100/200g, Apta 200g (z Intermarche), Tesco 200g, W Lidlu były fajne Cien z olejem migdałowym kostki 200g, ale chyba je wycofali bo ich nie widziałam ostatnio. Biały Jeleń na tle tych chyba najbardziej dostępny. Nie na wszystkich jest chyba napisane, że to szare mydło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 16:21

    Ola-Ola lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonisiaK wrote:
    Ciążowa Gapsy i będziesz do tego egzaminu podchodziła? Czy już pass przed porodem?
    Stresów niestety nie unikniemy...
    Ja mam jakiś niepokój że nic nie mam gotowe ani uprane dla malucha a on się za szybko urodzi mimo że córka w terminie urodzona... Dziś jej pokazywałam filmiki jak była mała i tak się śmiała :D A mały słuchajcie jak fikal jak słyszał jej gruchanie i piszczenie. Uwierzyłam że mieszlaniec brzuszka na prawdę nas słyszy :)

    Już mówię pass. Problemem jest moje podejście, a i sił coraz mniej. Dziś jak gotowałam obiad, to po 20 minutach stania przy patelniach i deskach do krojenia już mi było słabo... w tamtą sobotę dopiero po dwóch godzinach tak miałam. Oj, trzeci trymestr!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a wy jakie macie długości szyjki? Tak z ciekawości pytam

  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Dziewczyny a wy jakie macie długości szyjki? Tak z ciekawości pytam
    Ja mam 5 cm.

    Czy któraś z Was ma bolesne skurcze, które przechodzą. Coś jak nagle napięcie połączone z bólem miesiaczkowym?

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau Em, ja jakoś ok 4,7 i się utrzymuje długość.

    Pepper u mnie tylko takie jakby chwilowe napięcie przez kilkanaście sekund, wtedy brzuch twardy, ale jakoś specjalnie nie boli. Od ok 4-5 tygodni tak mam co kilka dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 17:26

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Dziewczyny a wy jakie macie długości szyjki? Tak z ciekawości pytam

    3 cm z hakiem - na połówkowym, czyli 7 tygodni temu. Mój ginekolog na wizytach rutynowych nie bada mnie w ogóle na samolocie (więc szyjki też nie - czy to źle?), więc wiem tylko z tej części USG połówkowego, gdzie było badanie sondą dopochwową.

  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pepper wrote:
    Ja mam 5 cm.

    Czy któraś z Was ma bolesne skurcze, które przechodzą. Coś jak nagle napięcie połączone z bólem miesiaczkowym?

    Ja miewam bardziej takie napięcie, "kamienny brzuch", najczęściej po jedzeniu, mija po kilkudziesięciu minutach. Ginekolog łączy to z Braxtonem-Hichsem + z zaparciami. Ale teraz zaparcia minęły, bo brzuch się podniósł. Przyszła zgaga za to.

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 24 listopada 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz szyjkę zbadał usg 2 miesiace temu, a miesiac temu sprawdził tylko "ręcznie". Chyba poproszę go o zbadanie, bo nie mam pojęcia ile wynosi ta szyjka, zawsze tylko mówi ze jest ok...

‹‹ 511 512 513 514 515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ