X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • EBa Przyjaciółka
    Postów: 74 187

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    EBa, jakie mogą być przeciwskazania? Ja zaczynam w przyszłym tygodniu i takiego papierka nie mam :/ Któraś z Was jeszcze potrzebowała?

    Tak jak napisała Nadzieja, chyba chodzi o to czy fizycznie ćwiczenia na coś nie zaszkodzą. Może jak coś się dzieje z szyjką, albo łożysko przodujące...

    Córka, ciąża naturalna, 02.2019
    Aniołek, ciąża naturalna, 04.2021 13 tc
    Aktualna ciąża, in-vitro, termin porodu 03.09.2024
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomocy, bo trochę zaczynam fiksować :( Jak to jest z tymi biegunkami? Boli mnie brzuch, jest napięty, rano niestrawność, ale jest taka myśl z tyłu głowy - a jeśli to bóle bardziej macicy, coś się odkleja, czy coś? Mogłoby się to stać tak nagle, skoro tydzień temu na wizycie było wszystko OK?

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy wrote:
    Dziewczyny, pomocy, bo trochę zaczynam fiksować :( Jak to jest z tymi biegunkami? Boli mnie brzuch, jest napięty, rano niestrawność, ale jest taka myśl z tyłu głowy - a jeśli to bóle bardziej macicy, coś się odkleja, czy coś? Mogłoby się to stać tak nagle, skoro tydzień temu na wizycie było wszystko OK?
    A w którym miejscu cię boli? Ja niestety ostatnimi dniami tez się zmagam z bólami brzucha. Tylko boli mnie pod cyckami. Nad macicą... Moje jelita się buntują..
    I spokojnie pewnie zwykła niestrawność. Niestety ale hormony i ucisk nie działają korzystnie na nasze narządy :)
    Lakarz mówił wczoraj że spokojnie można nospę wziąć i espumisan.

    Ja też jaka niedoje.... jestem. Leże od 2 h na kanapie niby spać mi się chce a zasnąć nie mogę. Masakra jakaś...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 14:31

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za szybką odpowiedź, Lady_E. No jednak boli mnie wyżej niż miednica (choć tam, gdzie już kopie synek, czyli w okolicach pępka i trochę nad nim - a wczoraj to miałam wrażenie, że kopie mnie dosłownie w jelito i bawi się moimi wzdęcami). Tylko zaczęłam się zastanawiać, czy nie jestem skrajnie nieodpowiedzialna, że nie jadę w tę pędy do lekarza.

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyspałam się, przesyłam do sklepu i już wróciłam do żywych.
    Trzymam kciuki za pozostałe, które jeszcze mają to przed sobą.
    A ja to bym chciała nawet to 7 z przodu na wadze :D

    Ciążowa_Gapsy, malami91, Dorota3 lubią tę wiadomość

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy wrote:
    Dzięki za szybką odpowiedź, Lady_E. No jednak boli mnie wyżej niż miednica (choć tam, gdzie już kopie synek, czyli w okolicach pępka i trochę nad nim - a wczoraj to miałam wrażenie, że kopie mnie dosłownie w jelito i bawi się moimi wzdęcami). Tylko zaczęłam się zastanawiać, czy nie jestem skrajnie nieodpowiedzialna, że nie jadę w tę pędy do lekarza.
    Nie spokojnie pewnie kolka jelitowa. Polecam espumisan i herbatke z kopru. No i nospę jak bardzo boli. Ja w czwartek miałam taki atak kolki że mąż juz się ubierał do szpitala. Ale że miałam wcześniej wiem jak to boli to go uspokoiłam :) Ale oczywiście jak się niepokoisz może zadzwoń do lekarza poradź się.
    No i moja gwiazda oczywiście też nawalała mnie w jelita przy tym bólu :p Czort mały :p

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_E wrote:
    Nie spokojnie pewnie kolka jelitowa. Polecam espumisan i herbatke z kopru. No i nospę jak bardzo boli. Ja w czwartek miałam taki atak kolki że mąż juz się ubierał do szpitala. Ale że miałam wcześniej wiem jak to boli to go uspokoiłam :) Ale oczywiście jak się niepokoisz może zadzwoń do lekarza poradź się.
    No i moja gwiazda oczywiście też nawalała mnie w jelita przy tym bólu :p Czort mały :p

    Znam to z pierwszego trymestru! W połączeniu ze wzdęciami i zaparciami kolka jelitowa to coś strasznego. My już byliśmy spakowani na SOR... ale do rana przeszło. Koper akurat mi nie pomagał, ale espumisan już tak. Pod koniec drugiego trymestru łatwiej, bo czuć ruchy i dziecko upewnia nas, że żyje, krótko mówiąc ;) Bardzo Ci dziękuję za uspokojenie:)

    Lady_E lubi tę wiadomość

  • Black_Lilith Autorytet
    Postów: 830 719

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa, gratuluję udanej glukozy i trzymam kciuki za te, które dopiero to badanie czeka.

    BumBum - u nas w szkole rodzenia tez wymagali takiego zaświadczenia, tak jak dziewczyny pisały, chodzi o wykonywanie ćwiczeń. Nie trzeba tego było przynosić na pierwsze spotkanie.

    Pepper - mi po odstawieniu trochę zmalały, ale są i tak większe niż przed poprzednią ciążą. Z miseczki C przeszłam na E. Teraz to nie wiem, bo nosze miękkie sportowe, ale E już za małe jest... Mąż zadowolony, ja niekoniecznie :-)

    Ja już po wizycie. Wszystko ok. Mały waży około 800 gramów, wymiary proporcjonalne, odpowiednie do wieku ciąży. Ułożony póki co miednicowo, ale mamy czas na obrót jeszcze :-) Jedyne co to przyplątała mi się infekcja, której nawet nie czułam. Dostałam Pimafucin.
    Lekarz proponował szczepionkę na ksztusiec, błonicę i tężec. Muszę pomyśleć. Pamiętam, ze był już u nas ten temat.Któraś z Was się zdecydowała?

    Makowa_Panna, Lady_E, Ciążowa_Gapsy, Nadzieja22, Kropeczka85, ej_est, bumbum lubią tę wiadomość

    gg64qtkfqgxaoe0h.png

    5j6nu7i.png



    CB - 10.2017, 1.2018
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się na szczepionkę nie zdecydowałam, ale myślałam tylko o tej przeciwko grypie. Cieszę się, że jednak tego nie zrobiłam, i paradoksalnie jestem teraz o siebie spokojniejsza, przeszła mi ochota zabić każdego, kto kaszlnie w tramwaju ;)

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, pamiętacie normy krzywej cukrowej? Na wyniku mam podana tylko na czczo. Znalazłam że ta po 2h powinna być poniżej 140. Moje to 74 (na czczo) 141(1h) I 128 (2h).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowaola wrote:
    Lutówki czy tylko ja przeżywam koszmar ze snem?zasypiać jakoś potrafię ale później budzę się około 4 razy na siku po którym ciężko zasnąć, a o 4/5 już całkowicie po spaniu. Marnie się przez to czuję :( w dzień też nie podsypiam
    Ja mam to samo i to ode pierwszego trymestru, potem w 15-22tc było lepiej, ale teraz od nowa problemy ze snem.

    Z tą wagą to jest temat rzeka. Ja przytyłam od początku ciąży tylko 1,2 kg, ważę 57kg, prawdopodobnie przez to mam anemię. Jem normalnie. Wiec niedowaga to tez problem :-(

  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black_Lilith super, że wszystko dobrze.
    Miniiiikaaaa jak dobrze pamiętam to normy sa 92-180-153 dla ciężarnych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 15:21

    Black_Lilith lubi tę wiadomość

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rano się budzę między 4.00 a 6.00, ale na całe szczęście zasypiam szybciutko po powrocie z łazienki. A czasem jak się nie obudzę, to nie mogę z tym wiadrem do łazienki dojść!

    Ja przytyłam 3,5 kg a jestem w 25 tygodniu. Ważę teraz 59 z hakiem. Jem jak zwykle i biorę witaminy prenatalne. Nie wiem, czy powinnam więcej, lekarz mówi, żeby się nie martwić, tylko ja się zastanawiam, kiedy zrobię to 4,5kg, które jest potrzebne, żeby przyrost wagi był w miarę zdrowy?

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Miniiiikaaaa jak dobrze pamiętam to normy sa 92-180-153 dla ciężarnych.[/QUOTE]

    Dziękuję :) dokładnie tak! Teraz znalazłam tabelkę z wytycznymi PTD. Uff

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już 6 kg na plusie i waże 56.5 kg.

    Właśnie przyszły mi wyniki morfo, moczu i tsh- morfo chyba idealna, żadnych odchyleń, hemoglobiny 13 :) W moczu też ok, A tsh 1.6 - super :)

    Pepper, malami91, KaroKaro, Moniiiikaaaa, MonisiaK lubią tę wiadomość

  • Pepper Autorytet
    Postów: 803 770

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane zgodnie z tabela rozmiarów powinnam mieć C ale właśnie zamówiłam biustonosz do karmienia i wydaje mi się ze chyba jednak muszę zainwestować w D... bardzo mnie to cieszy ciekawe tylko jak długo. ..

    💙Synek 2011
    🩷Córcia 2019
    preg.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez juz odebrałam wyniki i mocz bajka , hbs próbka niereaktywna za to hemoglobina 11.1 :-| a wynik krzywej to 91.2/120/104.4 więc spoko :)

    Karola94c, Ciążowa_Gapsy lubią tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Karola94c Autorytet
    Postów: 944 578

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już przytyłam 12 kg :D . z 48 na 60.. mam nadzieje, że po porodzie nie spadnie ta waga <3

    14.01.2016r - 3580g, 58cm -g.15.00
    3i498u69dg9tllfw.png
    14.02.2019r - 3970g, 59cm -g.00.45
    iv096iye2fv87y8o.png
    6qw2egz2dy2t6mxw.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola94c wrote:
    ja już przytyłam 12 kg :D . z 48 na 60.. mam nadzieje, że po porodzie nie spadnie ta waga <3
    Karola jak ja bym chciała 60 kg ważyć :) u mnie + 9,5 kg więc mam 78 kg :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 16:44

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Karola94c Autorytet
    Postów: 944 578

    Wysłany: 7 listopada 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Karola jak ja bym chciała 60 kg ważyć :) u mnie + 9,5 kg więc mam 78 kg :-P

    Oj Ewelcia , jak ja bym chciała żeby ta waga po porodzie mi nie spadła :D haha .. Z córką przytyłam 27 albo 28 kg nie pamiętam dokładnie już i 3 miesiące po porodzie miałam już swoją wagę początkową.. bez ćwiczeń i innych.

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    14.01.2016r - 3580g, 58cm -g.15.00
    3i498u69dg9tllfw.png
    14.02.2019r - 3970g, 59cm -g.00.45
    iv096iye2fv87y8o.png
    6qw2egz2dy2t6mxw.png
‹‹ 445 446 447 448 449 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ