BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Mamusie Luty 2019.
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

MonisiaK
Autorytet
224

Wysłany: 3 listopada, 08:22
Cytuj | (6) | Zgłoś
empiq napisała:
Też jeszcze nic nie kupiłam. To nie stan wojenny, kiedy nic w sklepach nie było i człowiek musiał polować, aż coś rzucą i stać w kolejkach albo iść do Pewexu...
Mam listę zakupów, wystarczy poklikać i zakupy zrobione, a za kilka dni odbiorę wszystko, co potrzebne w drzwiach.
Pewnie gdybym siedziała w domu i nie miała w nim nic do roboty tylko gapiła się w sufit, to z nudów bym kupiła już wszystko i jeszcze więcej, ale dzięki Bogu czuję się na tyle komfortowo fizycznie, że pracuję i łapię ten zdrowy dystans, a już popadanie w efekciarstwo pod publiczkę i kupowanie bez opamiętania za jakieś nieadekwatne do wartości kwoty rzeczy, które posłużą kilka miesięcy, żeby się tym potem nadymać jak kolcobrzuch i wrzucać na Instagrama jakby losy świata od tego zależały, jest dla mnie snobizmem bez klasy ;)

A nie pomyślałaś że większość kupuje już bo musi wydatki rozłożyć na raty? Nie wiem czy tylko ja tak odebrałam Twój post ale łączysz kupowanie ciuchów z nudą i brakiem zajęć co jest słabe i płytkie. Nie podoba mi się to bardzo.

Mój synuś też aktywny od rana, córcia też od 7 na nogach :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 listopada, 08:25

magdaaa88, Lady_E, Straciatellaa, malami91, Ciążowa_Gapsy, Ola-Ola lubią tę wiadomość

6sutugpjmexgipfi.png
km5siei3wv50qtno.png

Pau.Em
Autorytet
543

Wysłany: 3 listopada, 08:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Co do odpieluchowania -moja miała 2 lata i 3/4 miesiące jak zaprotestowała że już nie chce pampersa. To była jej decyzja. I od razu pampersa na noc wyeliminowalam. W pierwszym tygodniu były ż 3 wpadki w dzień. A jakoś w czerwcu (na pewno już byłam w ciazy) to była nocną wpadka. Także coś czego się bardzo bałam okazało się bardzo łatwe. Oby tak było i ż drugim :D

8p3os65gayetp8f6.png
16uds65gqkmkphyt.png
06.10.2015 <3

magdaaa88
Ekspertka
146

Wysłany: 3 listopada, 08:51
Cytuj | (3) | Zgłoś
Zgadzam się z Tobą MonisiaK. Empiq Twoj post jest pełen jadu... Po co tak pisać? Poza tym nie każdy jest na L4 bo tak chce, ale bo musi. Kolejna sprawa, o której wspomniała MonisiaK to nie każdego stać żeby te wszystkie rzeczy kupić naraz. Ja kupuje już od jakiegoś czasu bo zwyczajnie nie byłoby mnie stać żeby w jednym miesiącu kupić wszystko. Poza tym jest to moja pierwsza i długo wyczekiwana ciążą więc nie widzę w tym nic złego, że czerpię radość z kupowania rzeczy dla malutkiej.

malami91, MonisiaK, Ola-Ola lubią tę wiadomość

KaroKaro
Autorytet
449

Wysłany: 3 listopada, 09:03
Cytuj | (1) | Zgłoś
MonisiaK magdaaa88 macie rację w 100%, myślę że większość z nas odebrała ten post w ten sposób. Nigdy nie zrozumiem tego dlaczego kobieta kobiecie jest wilkiem i to jeszcze tu jak wszystkie jesteśmy w ciąży i powinnyśmy się wspierać wzajemnie a nie sypać jadem... Co innego wyrazić swoje zdanie a co innego uderzać świadomie w te z nas które są na L4 albo te które mają już całą wyprawkę dla maluszka.
Empiq mam nadzieję że ten post to jednak tylko wina szalejących hormonów

malami91 lubi tę wiadomość

Czekamy na naszą Helenkę <3
2fwavfxma4ejbvcx.png
[*] 20.10.2017r. 10tc Nasz Aniołek Oleńka <3 (poronienie zatrzymane)
Niedoczynność tarczycy
Endometrioza

Pepper
Autorytet
291

Wysłany: 3 listopada, 09:13
Cytuj | (4) | Zgłoś
Empiq ja nie mam integrama ani nawet Facebooka ale nie zrezygnuje ze wstawiania zdjęć tutaj bo to radość z kupowania czegoś dziecku i milo ze dzielimy się tu nie tylko naszymi smutkami ale u radisciami. Co więcej ja na L 4 jestem od wczoraj i kupując wszystkie rzeczy nie patrzyłam się s sufit. Powiem więcej jestem na L4 a będę jeszcze wiele robić dla szefa kolejny miesiąc bo mamy kontrole. I jeszcze jedno każdy kupuje co mu się podoba za tyle na ile go stać i jeśli chcesz to oceniać ze jak coś kupi za więcej i jest snobem to to dopiero jest słabe.

Ja wcale tak nie uważam. Wręcz przeciwnie. Jeśli ktoś może sobie na to pozwolić to niech kupuje właśnie dla swojego dziecka nawet na te "kilka miesiecy" wszystko co najlepsze. Bo dla kogo w końcu ma wydać słusznie zarobione pieniądze.

Każdy niech robi co uważa za stosowne. Proszę nie oceniajmy się bo to nie jest to miejsce.

Lady_E, magdaaa88, Mambella, malami91 lubią tę wiadomość

w57v43r80n4pqteb.png

Lady_E
Autorytet
657

Wysłany: 3 listopada, 09:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
Empiq Ojj mnie też to zirytowało... To że jestem na L4 nie oznacza że taki był mój wymysł... I nie leżę i nie patrzę w sufit tak jak piszesz. Mam o dziwo duzo do roboty. I to że wydałam 10 tys na wyprawke nie oznacza że jestem snobka tylko chce dla mojego dziecka wszystko co najlepsze. To że ty oszczędzasz na swoim dziecku to twoja sprawa nie masz prawa oceniać innych....

f2w3yx8dwxhxsdp6.png
04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
Czekamy co los przyniesie...
Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
21.06 - Serduszko pięknie bije <3 TP 12.02.2019
Będzie Blanka <3

Pau.Em
Autorytet
543

Wysłany: 3 listopada, 09:33
Cytuj | (17) | Zgłoś
Ja z dobrymi wiadomościami:)

Szyjka ma 3.3 cm dokładnie tyle ile miała na poprzednim badaniu miesiąc temu :)

Kubuś waży 801 gramów :)

Pani mówiła że łożysko jest szczupłe ale na ścianie tylnej ciężko dokładnie je obejrzeć i jest do obserwacji. Ale jak dziecko i przepływy ok to znaczy że jest wszystko prawidłowe. Mam robić co ok 3 tyg usg teraz by to kontrolować (i szyjke i lozysko). Poza tym ok :) cieszę się bardzo bardzo bardzo :)

Co do kupowania ubranek i komentarza zacytowanego wyżej- nie będę się wypowiadać, staram się pomijać to co mnie drażni.

KaroKaro, Pepper, magdaaa88, Jonesey, Ewelcia85, Lady_E, Kropeczka85, ej_est, Nadzieja22, Straciatellaa, Mambella, Lutyska, Ciążowa_Gapsy, Black_Lilith, -Mamunia-, Ola-Ola, artemida27 lubią tę wiadomość

8p3os65gayetp8f6.png
16uds65gqkmkphyt.png
06.10.2015 <3

KaroKaro
Autorytet
449

Wysłany: 3 listopada, 09:42
Cytuj | (1) | Zgłoś
Pau.Em super! Nastrszyli Cię z tą szyjką, a tu się okazuje że wszystko jest pod kontrolą :D

Pau.Em lubi tę wiadomość

Czekamy na naszą Helenkę <3
2fwavfxma4ejbvcx.png
[*] 20.10.2017r. 10tc Nasz Aniołek Oleńka <3 (poronienie zatrzymane)
Niedoczynność tarczycy
Endometrioza

Pau.Em
Autorytet
543

Wysłany: 3 listopada, 09:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
KaroKaro napisała:
Pau.Em super! Nastrszyli Cię z tą szyjką, a tu się okazuje że wszystko jest pod kontrolą :D
Dzisiaj też szłam ż dusza na ramieniu na to usg, ale niepotrzebnie się stresowalam:)

8p3os65gayetp8f6.png
16uds65gqkmkphyt.png
06.10.2015 <3

Lady_E
Autorytet
657

Wysłany: 3 listopada, 10:09
Cytuj | (1) | Zgłoś
Pau.Em Super <3 Alez my sie najemy stresów w ciązy :) Byle do lutego :)

Pau.Em lubi tę wiadomość

f2w3yx8dwxhxsdp6.png
04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
Czekamy co los przyniesie...
Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
21.06 - Serduszko pięknie bije <3 TP 12.02.2019
Będzie Blanka <3

Ewelcia85
Autorytet
561

Wysłany: 3 listopada, 10:22
Cytuj | (1) | Zgłoś
Pau.Em super ze z szyjką jest lepiej i Kubuś już taki konkretny chłopak :)
Ja z racji wczesnej pobudki mam całe mieszkanie posprzątane :-P teraz leże z Alą i próbuję ją uśpić :)
Oliwka odpieluchowała sie jak miała 2 lata i 8 msc, była to niedziela 7 kwietnia :-P pamiętam dokładnie bo miałyśmy kilka prób ale zupełnie nie udanych a tego dnia sama wzięła nocnik , zdjęła pieluchę i się załatwila :) Co najlepsze od tego momentu nie zrobiła do pampersa ani razu nawet w nocy , byłam w mega szoku bo nawet jedna wpadka jej się nie przytrafiła :)
Co do postu Empiq hm... niepotrzebny ten jad w stronę tych z nas na L4 , kazdy robi jak mu wygodnie i jaka jest potrzeba ;)
Ja uważam ze ciąża to taki stan ze chce go maksymalnie przezywać a praca to tylko praca i żaden! szef nigdy poświęcenia nie doceni :)
Kupowanie wyprawki to tez bardzo indywidualna sprawa , ja jestem minimalistką ale cieszę się z kazdą z dziewczyn która kupiła kolejny gadzet :) przede wszystkim rozumiem te z nas które latami starały się o maleństwo bo najchętniej pewnie wykupiłyby cały sklep z akcesoriami i super ! Cieszcie się tym stanem ! Ja przy dwojce mam juz tyle rzeczy ze kazdy kolejny zakup to dla mnie kolejny grat do kolekcji :-P

Pau.Em lubi tę wiadomość

ej_est
Autorytet
226

Wysłany: 3 listopada, 11:00
Cytuj | (1) | Zgłoś
No właśnie ja tez mysle o tym, ze chyba muszę poczekac aż same „zechcą” się odpieluchowac. Teraz nie chcą siadać na nocnik, jest płacz, wyrywanie się, krzyki wiec nie widzę sensu żeby je do tego zmuszać. Nie chce nic na sile wole żeby same do tego dojrzały. Tylko żeby nie trwało do do piątego roku życia XD

Ewelcia85 lubi tę wiadomość

ckais65ggjbg3wk1.png

43kt6iye87h8ptmj.png

Kropeczka85
Autorytet
669

Wysłany: 3 listopada, 11:04
Cytuj | (3) | Zgłoś
A ja sądzę, że to efekt języka pisanego...tak to niestety często bywa, że to co napiszemy jest inaczej odbierane niż chciałyśmy to przekazać.
Mam nadzieję, że Empiq wyraziła po prostu swoją opinię, nie chcąc przy tym żadnej konkretnie z nas urazić.
Każda ma swoje zdanie, uczucia, pragnienia i robi dokładnie tak jak sama tego chce.
W mocno mieszanej społeczności ( w sensie osobowościowym, żeby nikt źle nie odebrał :) ) naprawdę czasami jest ciężko przekazać swoje myśli tak żeby nikomu nie zaszły za skórę.
Miłego dnia :)

Ewelcia85, ej_est, MonisiaK lubią tę wiadomość

ckaiebkmv5pasecd.png
Księżniczka 2014
Królewicz 2009
21.03.2006 [*] 13tc

ej_est
Autorytet
226

Wysłany: 3 listopada, 11:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki dziewczyny za odzew w sprawie tego kolatania. Chyba będę musiała jednak pociągnąć ten temat z ginekologiem albo wybrać się do mojej lekarki rodzinnej i zobaczę co ona mi powie może coś poradzi. Lekarz mi niby mówił, ze mogłabym brać na to jakieś tabletki, ale one obniżają ciśnienie, a ja i tak mam już niskie wiec odpada. Powiedział tez, ze wątpi, ze jakiś internista zajmie się leczeniem tego w ciąży, ale muszę spróbować :\.

ckais65ggjbg3wk1.png

43kt6iye87h8ptmj.png

ej_est
Autorytet
226

Wysłany: 3 listopada, 11:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny!! Jaki rozmiar pampersow noszą 4 miesięczne bobasy? Idziemy jutro do jednego w odwiedziny i nie wiem jaki kupić rozmiar. Już nie pamietam jak to było ;D

ckais65ggjbg3wk1.png

43kt6iye87h8ptmj.png

Nadzieja22
Autorytet
2313

Wysłany: 3 listopada, 11:16
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ej est różne :P Zależy ile dziecko waży, bo np dziecko bratowej ma 5 miesięcy i waży ponad 8 kg, a przyjaciółki córka zaraz kończy rok i też tyle waży :D Z tym, że lepiej wziąć rozmiar większy niż za mały. Myślę, że bezpiecznie 4, ale chyba 3 też mogłaby być ok :)

ej_est lubi tę wiadomość

dev062prs__.png
21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
♡♡♡
MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
W drodze do macierzyństwa od 05.2017

Ewelcia85
Autorytet
561

Wysłany: 3 listopada, 11:18
Cytuj | (1) | Zgłoś
ej_est napisała:
Dziewczyny!! Jaki rozmiar pampersow noszą 4 miesięczne bobasy? Idziemy jutro do jednego w odwiedziny i nie wiem jaki kupić rozmiar. Już nie pamietam jak to było ;D
Pewnie rozm 3 czyli od 4-9 kg :)

ej_est lubi tę wiadomość

Nadzieja22
Autorytet
2313

Wysłany: 3 listopada, 11:22
Cytuj | (1) | Zgłoś
Co do postu Empiq, to go po prostu pominęłam tak samo jak Pau Em, bo jest on kompletnie nie na miejscu i nie ma co go ciągnąć.

Lady E, dobrze pamiętam, że kupiłaś Joolza? Przyjaciółka mi go ostatnio bardzo chwaliła :)

Byłam w tym tygodniu na zajęciach ze stymulacji zmysłów dziecka, jak będę miała chwilę na napisanie, to mogę Wam napisać na co prowadząca zwróciła szczególną uwagę. W poniedziałek mamy kołysanki :)

Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

dev062prs__.png
21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
♡♡♡
MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
W drodze do macierzyństwa od 05.2017

Kropeczka85
Autorytet
669

Wysłany: 3 listopada, 11:40
Cytuj | (3) | Zgłoś
Ej Est ja osobiście kupiłabym 4 to rozmiar , który dziecko nosi najdłużej, więc na pewno zostaną zużyte jeśli nie teraz to za chwilę :)

baranosia, Lutyska, ej_est lubią tę wiadomość

ckaiebkmv5pasecd.png
Księżniczka 2014
Królewicz 2009
21.03.2006 [*] 13tc

baranosia
Autorytet
2860

Wysłany: 3 listopada, 11:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kropeczka85 napisała:
Ej Est ja osobiście kupiłabym 4 to rozmiar , który dziecko nosi najdłużej, więc na pewno zostaną zużyte jeśli nie teraz to za chwilę :)
Też bym wzięła 4. Jeśli mają zapas 3 to mogą nie zdarzyć zużyć, więc lepiej kupić coś na zaś :)

Co do odpieluchowania to u nas w grudniu 2lata ale czekam na wiosnę bo póki co mały za groma nie kuma że sika. Usiądzie czasem na nocnik napina się żeby zrobić ale nic. Wstaje i za minutę sika pod siebie ;)

w57v3e3kcmse5o7c.png
f2wljw4zidqv9ms6.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)