X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda trzymam 👍👍

    Ja też używam zwykłych płynów zazwyczaj Perwoll i Woolite Perła (a białe rzeczy w proszku bo teściowa woli proszki a pierzemy razem), ale płukanie zawsze w płynie sensitive (kupuję najczęściej w Biedrze Eden Dada sensitive) i wszystko jest ok.

    Mam też Persil sensitive płyn ale to głównie jak coś ręcznie przepiórek bo mam wrażliwa skórę.
    https://www.google.com/search?q=persil+sensitive+gel&oq=persil+se&aqs=chrome.0.0i512j69i57j0i512l7.5729j0j7&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2022, 15:36

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem już w domu :) noga się zrasta nie potrzebna operacja. Tylko 6 tygodni ortezy i kul :(

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ekstra. Oczywiscie orteza i kule mniej ekstra ale przynajmniej nie operacja :)

    U nas Frankowi minelo zapalenie krtani a Ali zeszlo na oskrzela :/ 7 dni antybiotyk. W niedziele bylam spraedzic bo miala dziwny kaszel. a 2 dni wczesniej ma kontroli oboje mieli czysto.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika tak to czasem bywa że dziś nic a jutro już zapalenie oskrzeli lub płuc :(
    Moja Ala za tydzień kończy 3 latka :) organizujemy urodziny w przedszkolu :)

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika zdrówka dla Ali

    Symbolica właśnie muszę wybrać się na trzecia dawkę szczepienia ale dopiero co mnie coś chwyciło kaszel okropny. Już z tydzień jest Ok czasami kaszlne wiec jakoś w lutym się wybiorę ;)

    Symbolica całe szczęście ze nie trzeba operacji !! Współczuje tych 6 tygodni kul i ortezy ale i tak jest to ta lepsza wersja jak mogło być i o tym trzeba myśleć :)

    My wróciliśmy z Zakopanego, było cudownie, pogoda wspaniała, zaliczyliśmy tyle atrakcji Kasprowy wierch, Wjazd na Gubałówkę, oczywiście spacer na krupowkach i sala zabaw, mini zoo, różne górki saneczkowe, Chochołowskie termy, ale było cudownie

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika zdrowia! U nas też troszkę chorobowo najpierw lekko Weronika, teraz mąż i podejrzewa, ale testu jeszcze nie robił bo dziś ma po południu przyjść - nawet nie wiem co on tam zakupił ( cyt. "Test na Covid"), czy to wogle wykrywa aktywnego omikrona czy to tylko taki test na przeciwciała jak z Biedry, bo mi nie pokazał co kupił. Chyba wynik nie będzie wiarygodny bo prawie świeżo po szczepieniu jesteśmy...

    Ruda i super, że operacji unikniesz. Teraz to strach się kłaść w szpitalach.

    Paulina, ale atrakcje 😍 wklej fotki w wolnej chwili 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2022, 15:49

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co się dzieje w tym kraju ??? 😡😡😡 Pewnie słyszałyście o Agnieszce z Częstochowy która osierociła 3 dzieci była w ciąży bliźniaczej i zmarła ..... Strach być w kolejnej ciąży 😒😒😒😒

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Ruda i w dodatku ginekolodzy twierdzą że wszystko zgodnie z procedurami bo drugi z bliźniaków mógł żyć.. straszne, że nie brano pod uwagę stanu matki który już już od listopada był kiepski i leżała najpierw w szpitalu miejskim... a potem pod koniec grudnia już w wojewódzkim. Jesteśmy sprowadzane dosłownie do inkubatora ☹️ o ile w w przypadku Izy z Pszczyny nie przejmowali się nią (tak wynikało z smsów) w szpitalu, tak tutaj sprawa nie jest jednoznaczna bo wierzę że robili wszystko, ale covid tą dziewczynę na neurologii jeszcze dobił bo gdzieś po drodze ja zarażono i pojawiły się komplikacje. Nie planuje już żadnej ciąży, ale szczerze współczuję każdej która musi tutaj ja prowadzić bo wszystko można zwalić na procedury i nasze zdanie się tutaj nie liczy.. ostatnio że szpitala Karowej zrozpaczona dziewczyna pisała o naprawdę złym traktowaniu.. wiem, że wyszła na szczęście.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2022, 10:57

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica ja patrząc na to co się dzieje bardzo zastanawiam się nad kolejną ciąża... Jak już kiedyś wspominałam myślimy o tym .ale teraz ... Nigdy nic nie wiadomo ...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda na pewno nagłośnienie takich przypadków nie pomaga. Wyrok Trybunału (żadna ustawa nie powstała!) i współodpowiedzialność po drodze się rozmywa bo trwa potem przerzucanie argumentami..niby są wnioski po każdej tragedii i za jakiś czas od nowa.. ja wierzę, że jak zmieni się władza, kompromis aborcyjny "wróci" (albo legalna aborcja) i jednak lekarze przestaną się w końcu bać i będą ratowali kobiety. Bo na razie to ratuje nas zagranica.. ordo iuris zastrasza odważniejszych lekarzy którzy głośno mówią gdzie kierują swoje pacjentki w ciężkich przypadkach, ale to nie jest akurat zabronione.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2022, 11:44

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh no trzeba miec kase i w razie co wypisac sie na wlasne zadanie i zmykac do czech/niemiec.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum oj tak. Jest jeszcze Federa która ponoć potrafi znaleźć przyjaźniejsze szpitale jeśli zgłosi się do nich pacjentka, która twierdzi że procedury w szpitalu w którym leży są przeciągane... ale nie korzystałam - widziałam plakat i go udostępniłam kiedyś na FB.

    Tutaj ginekolog porównuje oba przypadki i nie widzi winy u lekarzy w drugim przypadku: https://www.facebook.com/groups/124958511512662/permalink/897181747623664/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2022, 15:38

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pochwalcie się pokojami dzieci :) szukam inspiracji do nowego pokoju Ali :)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda młody nie ma swojego pokoju tylko egzystuje w naszej przestrzeni i wszędzie zabawki roznosi.. a Wero jeszcze jak w ciąży chodziłam to kupiliśmy meble młodzieżowe z szafą, biurkiem i półkami/szafkami.. tylko komodę dokupiłam dodatkowo po kolor i szafkę nocną. Meble już stoją 13lat i córa marzy o remoncie i nowych w innym stylu i tata jej obiecał.

    Czytaliście? Znowu świeża sprawa 😢
    https://kobieta.wp.pl/dominika-zmarla-dwa-dni-po-porodzie-rodzina-obwinia-szpital-6731254311021280a?utm_source=Facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbkobieta&utm_term=post&utm_content=kobieta

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica przeczytałam dopiero jak udostepniłaś. Serce pęka czytają takie rzeczy... 😥

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straszne są te przypadki 😩 ja o tych dwóch nie słyszałam dopiero tutaj z forum się dowiedziałam 😩

    Symbolica zaraz wkleję na fb zdjęcia 😊

    symbolica lubi tę wiadomość

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jeszcze u nas ciekawego? Po powrocie kolejnego dnia w środę mąż okropnie słabo sje czuł, caly dzień lezal, w czwartek lepiej ale nadal trochę słabo, zadzwonił do lekarza który oddzwonił dopeiro w piątek rano i dostał skierownaje na test antygenowy (po to dzwonił do lekarza bo czuł się to może być covid). Poszedł na test po 15min wynik pozytywny. Dostałam skierowanie na test ja, zadzwoniłam do lekarza o skierowanie dla Maksia i tez otrzymał ale my dostaliśmy na test dokładniejszy pcr bo nie mamy objawów. Strasznie sje bałam jak ja utrzymam Maksia bo pojechaliśmy sami na test to sZpitala bo mąż już był na izolacji. Na szczęście trwało to u Maksia bardzo krótko, krócej niż u mnie i nie było tak złe jak myślałam mały był dzielny :)


    Wyniki otrzymaliśmy nad ranem w piątek i ja negatywna, Maksiu pozytywny, mąż w piatek juz czuł się całkiem dobrze jedynie lekki katar. Za to Maksiu nagle dostał gorączki Ok 38st, po śniadaniu położył się Ok 8-9 na drzemkę i od tej poty juz tylko lezal i spał, gorączka była coraz wyższa dobijała prawie do 40st, nic nie jadł oprócz śniadania, zaczęłam mu dawać moje mleko i to kilka razy dziennie (z nadzieja ze tez mu to pomoze w walce z covidem i doda siły skoro nic innego nie chciał jeść).

    Cały dzień gorączki nie zbijalismy zeby organizm walczył i wahała się temperatura Ok 38-39,5. Ale juz pod wieczór Ok 19 radzki mu sie trzęsły, daliśmy mu paracetamol doustnie ale nie chciał i zaczął nim wymiotować. Wiec podaliśmy mu jeden czopek z dawka 125mg bo akurat taki mieliśmy w domu a Maksiu cały dzień nie pozwalał od siebie odejść nawet do kuchni a mąż do apteki wyjść nie mógł. Już dziadki mieli jechać nam przywieźć ale stwierdziliśmy ze zobaczymy jak zareaguje na taka mała dawkę. Ok 20 temperatura zaczęła spadać do Ok 37 st, w nocy Ok 2 jeszcze była Ok 38.

    Potem Maksiu wstał wczoraj temperatura 36,5 i zadowolony jakby mu nic nie dolegało :) i na szczęście od wczoraj rana juz jest wszystko dobrze bawi się szaleje, nie ma temperatury, nie wiem czy jakiegoś lekkiego katarku nie ma czasem kichnie ale to taki naprawdę lekki.

    Mnie zaczęła bolec głowa wczoraj, dzisiaj juz Ok chodź jakaś taka trochę słabsza się czuje i zastanawiam sje skoro ten wirus jest bardzo zaraźliwy i nie zarazilam się od nich po 4 dniach przebywania z nimi czy jest szansa ze nagle teraz się zarazilam 🤔🤔

    Tak czy siak chłopaki maja izolacje do 06.02 wiec urodziny Maksia przełożone bo miały być 05.02

    961l20mmezoojidp.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina współczuję i dobrze, że jest lepiej. Oczywiście mogłaś się zarazić ale szczepienie pomogło i przechodzisz lepiej niz reszta. Zdrowia!

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko dziwi mnie czemu nie zarazilam się od początku (po Ok 4 dniach odkąd mąż już czuł się słabo robiliśmy testy) skoro wiadomo jak ta odmiana jest łatwo zaraźliwa 🤷‍♀️ ważne ze jest dobrze i czujemy się wszyscy dobrze :) może wytrzymamy w domu razem 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2022, 21:16

    961l20mmezoojidp.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, wrzucam na fb foteczki pokoju

    Paulina, zdrówka dla Was!

‹‹ 1773 1774 1775 1776 1777
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ