X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z piatku na sobote w nocy obudzil sie i mial taki dziwny kaszel. Tak swiszczalo. Wstawal jakby mial zwymiotowac przy tym kaszlu. Jakby go zatykalo. I podczas oddychania tez byl ten dzwiek swiszczenia. Jak u astmatyka. Nic wiecej. W sobote od razu umowilam wizyte.

    W ciagu dnia juz zwykly kaszel. Dzis doszedl lekki katar.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2022, 20:12

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika to musiałaś się przestraszyć.. ponoć przy takim zatykaniu/duszeniu dobrze zimś otworzyć okno lub głowę dziecka do lodówki bo zimne powietrze obkurcza drogi oddechowe i ratuje sytuację tak na szybko.

    Mojemu Jackowi zdarzyło się tak dwa razy w życiu o to niedawno że dziwnie pokaslywał i jakby wymiotować chciał... Za pierwszym razem to była przyklejona skórka z papryki do żołądka chyba (nie gorączkował a miał ten epizod dwa razy w ciągu tej nocy, słyszałam jego pracujący żoładek) a za drugim razem miał gorączkę i bardzo wysuszona śluzówkę i też jakby miał wymiotować ale nią miał czym, dałam mu zimne picie (+przeciwgoraczkowe) i przeszedł odruch wymiotny (ale rano niestety wymiotował..) to teraz ostatnio było. Lekarka nic nie stwierdziła.. doszedł do siebie sam po 3dniach w sumie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2022, 23:44

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i się skończyła sielanka :( źle stanęłam przewróciłam się i kostka spuchnięta jak balon ...jutro rentgen :(

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, mow od razu ze na nartach szusowalas :)
    A na powaznie to wspolczuje :/

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika chciałabym szusować 😂

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowia Ruda 😘 - daj znać co powiedzą po rentgenie.

    da8300b52b.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złamana kostka :( za tydzień kontrola jak nie będzie poprawy na RTG to operacja ...

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o Panie, az tak?!?!?!? Ze zlego staniecia?
    To teraz dopiero masz klopoty. Oby sie obeszlo bez. Mnie tez straszyli jak zlamalam kosc srodstopia w ciazy ale jakos sie zroslo.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika źle stanęłam na schodach i się przewróciłam... Ciężko o kulach ale jakoś daje radę. We wtorek kontrola i mam nadzieję że wracamy do domu :) ortopeda nie chce mnie już puścić jak coś to on mi będzie robił operacje...

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to w szpitalu jestes?

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica powodzenia w poszukiwaniu pracy :) Ja Maksia tez karmie do drzemki i na noc ale on wie ze tylko wtedy i nie wola poza pora spania 😂 ciekawe czy sam się odstawi czy ja go będę odstawiać ale narazie mi to nie przeszkadza

    Monika jak tam Franek? Zapalenie krtani bywa męczące

    My z mezem tez coś ostatnio złapaliśmy, bol gardła i suchy męczący kaszel ale już jesteśmy zdrowi

    Ruda współczuje oby była poprawa z kostka… My się właśnie w niedziele wybieramy tak na 3 dni, polecasz odwiedzić jakieś miejsce z dzieckiem?
    Dawaj znać jak będziesz po kontroli coś wiedziała

    961l20mmezoojidp.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, sama w koncu nie wiem czy to zapalenie krtani.To swiszczenie bylo jednorazowe. Teraz oboje maja katar i kaszel. Ale nie szczekanie psa. Mialam dzis teleporade bo mi sie nebid skonczyl a dla Ali potrzebowalam. Nasza dr (z przychodni, bo w sobote bylam u innej) nie byla przekonana. Jutro jazde z obojgiem.
    W kazdym razie ta noc u Franka byla duuuuzo spokojniejsza. Poprzednie prawie nie spalismy tylko kaslal. a teraz moze ze 3 razy sie tylko obidzil.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 15:26

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika na szczęście nie jestem w szpitalu :)

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff Ruda no to pech okropny z tą noga, oby bez operacji się udało. Dużo zdrowia!

    Paulina no to piąteczka z tym karmieniem, nie jestem sama 🙂 też mam zagwozdkę jak tu go odstawić kiedy on tak prosi i a nie nie wyobraża inaczej. Trochę przeciwciał dostaną przy tych naszych szczepieniach covidowych - tyle dobrego. 🙂

    Monika no to niefajnie, że inna lekarka Wam nie przedłużyła leku ktöry ewidentnie działa.. Zdrowia dla maluchów!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 17:23

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, przedluzyla. Dostalam recepte. Tylko ze wzgledu na to ze to roczny maluch to wolalaby ja zobaczyc osobiscie. Tylko mowila ze ten nebud nie jest uniwersalny na wszystko.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiem Wam że o kulach ciężko z takim ruchliwym dzieckiem jak Ala... Dobrze że są dziadkowie byle do wtorku... Po kontroli wracamy do domu... Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej :)

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Ruda, dobrze Cie rozumiem. Z kulami nawet dziecku kubka z woda nie przyniesiesz. Czlowiek jak ubezwlasnowolniony

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś przyjechał mąż i mam kolejna pomoc :) byle do wtorku :) trzymajcie kciuki żeby noga się zarastała :)

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy trzymamy! Jedz golonke hehehe
    Ja dzis akurat robie w piwie i miodzie :D

    Dziewczyny, glupie pytanie. Jakich uzywacie detergenow do prania? Ja do tej pory Lovela (bo Ala byla mala) Ale mysle ze moge juz zmienic. Bo ta lovela nic nie dopiera :D Pozlecacie cos lagodnego ale w miare skutecznego?

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam już od dłuższego czasu "normalnych" środków do prania najczęściej z Lidl :)

    Moniiiikaaaa lubi tę wiadomość

‹‹ 1773 1774 1775 1776 1777
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ