X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 1 października 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami mi się tak wydaje ze czasami są 3 ale jak czasami liczę to jest i 6-8 i nie wiem czy one są w krótkim odstępie czy długim czy np większość w czasie 1 godziny no nie mam pojęcia. Muszę kiedyś nagrać filmik chyba telefonem jak śpimy w nocy 😄

    961l20mmezoojidp.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 1 października 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ciężko jest doradzić bo sama mam podobny problem. I zero pomysłów jak to rozwiązać.

    Odstawienie od piersi dalo rezultaty ale dopiero po kilku miesiącach. Pierwsze tygodnie budzila sie bardzo czesto, nosilam ja pół nocy i chodzilam ledwo zywa. Zdarzało sie ze dawalismy jej kaszke w srodku nocy bo tak strasznie plakala. Tak to wygladalo jakby głód nie dawal jej spac.
    Ogólnie po odstawieniu zaczela duzo wiecej jesc. Sa dni ze mam wrazenie ze ciagle cos jej szykuje ;)

    Tlumacze sobie ze teraz lepiej spi bo nauczyla sie nie jesc w nocy.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 1 października 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida, mój cudem przestał pić mleko w dzień i też ciągle jedzenie robię. Obawiam się, że on jest po prostu głodny w nocy. Tylko zastanawiam się czy dawanie jedzenia to dobry pomysł, może powinien nauczyć się nie jeść w nocy tak jak piszesz.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 1 października 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mòj bez cyca nie zaśnie.. ale jak zaśnie ok 21 to mam zazwyczaj z głowy do godz.3 lub 4 lub nawet 5.. cycek (raz), przełożenie do łòżeczka i śpi do 7. Kolacje dostaje ok 19. Kończy ok 19:30 i kąpanie. Oby nic się nie zmieniło bo rzeczywiście to hardcore kiedy dzieci w nocy mało śpią. Śniadanie szykuję po 8 dopiero i je z doskoku..potem drugie śniadanie po 11(owoc z kaszką lub sam owoc) i cycek i spać. Potem obiad (tresciwy, nie zupa) od 15 do 16 je. Tak. Nasza doba jedzeniowo wygląda. Czasem budzi się w drzemce po godzinie,ale cycka i śpi następną godzinkę..


    Dla tych co lubią zakupy:
    https://www.pepper.pl/promocje/stylowe-zakupy-online-1-610-302414

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2020, 14:47

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami nic nie robisz źle. Każde dziecko jest inne. A rozważałas odstawienie? Może tak jak ktoś tu pisał idź spać do innego pokoju?
    Moja je kolacje o 19, potem kąpiel i mleko do łóżeczka i w nocy dużą butle mleka jeszcze wypija. Jak dałam herbatke czy wodę to wrzask bo ona chce mleko i koniec. Co poradzisz? Też mam wrażenie że jest głodna mimo że kolacje je...

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 1 października 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o tate w nocy to moja też na początku płakała... Dwa, trzy dni są bardzo trudne, ale warto, bo potem mała witała Tate tylko jęknięciem albo spala dalej.
    Ciężko jest te trzy nocki przeżyć, ale warto dla siebie. Ja też staram się wychowywać bliskościowo, nigdy nie zostawiamy jej samej z płaczem, ale musicie to zrobić dla siebie, bo tak żyć się nie da jeśli pracujecie/jesteście w ciąży. Co do głodu to nie poleca się dawać jedzenia w nocy bez mycia zębów, no ale życie jest jakie jest, nikt dziecka rozbudzać nie będzie... Może spróbujcie z bananem? Jest kaloryczny. Wtedy zobaczycie czy problem tkwi w głodzie.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 1 października 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, spróbuję dziś z tym bananem.

    Mam wrażenie, że mąż się boi, że nie ogarnie tych nocek i próbuje to odwlekać...

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 1 października 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbumja bym nie wytrzymała w 2 pokoju słysząc jak Ala płacze a mąż sobie średnio radzi...

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 1 października 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, ja właśnie chyba też nie 😭

    ruda90 lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 1 października 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś Ali podczas oglądania książeczek dałam jeszcze kanapkę z masełkiem zobaczymy jaki będzie efekt 🙉

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 1 października 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tłuszczyk jest kaloryczny - trzymam kciuki Ruda.
    Malami daj znać jak banan wszedł w nocy,oby było lepiej. Może jakiś rozcieńczony sok byłby lepszy.. tylko znowu też na zęby szkodzi.. w sumie banan też słodki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2020, 21:19

    da8300b52b.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1188 1228

    Wysłany: 1 października 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w nocy tez tylko „mamamama”... nawet jak idę do łazienki to z płaczem wstaje i idzie za mną. Mąż bardzo średnio spbie radzi, bo czuje chyba ze Zosia go nie lubi mimo ze się stara, tłumaczy a jak chce przytulić ja to odpycha go i jeszcze większa histeria. Pod tym względem tez na pewno naszym Mężom ciężko, bo chcieliby pomoc a nie maja jak tylko spotykają się (w moim przypadku) z odtrąceniem...
    Zofia lepiej zasypia na noc jak nie ma drzemki. Dzisiaj była aktywna od 8 do 21.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 1 października 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wytrzymała jest Zosia tyle godzin bez snu.. i jeszcze przy takiej ponurej aurze na zewnątrz. U na 2-2,5 h snu w dzien musi zaliczyć.
    Ja to w sumie nie wiem jak u nas by było kiedy młody nagle miałby tatę zamiast mnie w nocy.. młody znowu tatę ubòstwia i aż się trzęsie jak go widzi, ale w nocy raczej mu o cycka wyłącznie chodzi.

    da8300b52b.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 1 października 2020, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh.. Od odstawienia mielismy taki układ ze ja klade Agatke spac w dzien a mąż wieczorem. Sprawdzalo się ( tylko na wyjazdach musiala byc mama). Niestety juz 3 wieczór mamy taka sytuacje ze maz zaczyna ja usypiac a po kilku minutach zaczyna sie awantura. Tez nie wytrzymuje. Nie moge sluchac jak placze. Ona chyba tez to wie dlatego tak rozpaczliwe mnie woła.

    Maz jest ok ale w dzien. Ostatnio nawet pozwalała mi wyjsc na badania bez awantury ;) w nocy tak nam odstawia jakby ktos obcy mial ja rękach..

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 2 października 2020, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to zasługa kanapki przed snem ale Ala dziś pierwsza pobudkę miała o 3 w nocy :) wcześniej też się to zdarzało ale bardzo rzadko...później po 5 i teraz jeszcze śpi :)
    U nas tata jest fajny ale jak jest mama to mama zawsze wygra :D widzę że mężowi czasem jest przykro że Ala np woli coś robić ze mną...a są takie rzeczy które robi tylko ze mną...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2020, 06:43

    symbolica lubi tę wiadomość

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 2 października 2020, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj trzymajcie sie dzielnie dziewczyny. Nie zazdroszcze tych nocek. Zwlaszcza ze w pierwszym trymestrze czlowiek i tak sie czuje podle. Pracujace tez nie mala lepiej...
    Nie umiem podpowiedziec ponad to co padlo. Przy probach odstawienia duzo pomaga jak tata jest akceptowany. U nas na szczescie jest wiec nie bylo tego problemu. Ale odstawienie diametralnie zmienilo sen. Przed odstawieniem pobudki co godzine na memlanie. Po odstawieniu spi cala noc. Czasem sie wody napije, pojeczy i spi dalej. Ale proces ciezki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2020, 06:47

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 2 października 2020, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh dziewczyny, jeśli u Was tata mało akceptowalny to rzeczywiście ciężka sprawa, trudno doradzić. Moja aż tak bardzo nie rozpaczała ... Wystarczyło powiedzieć że mama i mleczko będą rano, bo teraz śpi i już było lepiej. Pozostaje liczyć na to że się zmieni, słyszałam że często ok 2 roku wjeżdża tatoza, może wtedy. Nie wiem na ile w tym prawdy.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 2 października 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, chyba to nie przypadek tylko faktycznie zasługa kanapki 😁.

    U nas banan przeleżał całą noc w sypialni i został zjedzony na śniadanie. Na szczęście w nocy nie było potrzeby dawać, odniosłam go do łóżeczka (edit.Jasia, nie banana) po pierwszej pobudce i o dziwo spał tam 3h. Ale jestem wyspana 🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2020, 10:36

    symbolica, Moniiiikaaaa lubią tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 2 października 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziewczyny ze się wyspałyscie.. oby tak dalej. Malami mojemu młodemu posmakowała herbata owocowa -
    grzaniec ramsey z Biedronki. Robię z dwòch torebek i podaję łyżeczką z kubeczka.. może herbata owocowa do picia u Was by się sprawdziła? Taki mocny napar jest bardzo słodki a jednocześnie nie szkodzi na ząbki bo to tylko herbata, nie sok.

    Jakie dzieciakom kupujecie kabanosy? Bo moje ostatnie odkrycie to kabanoski gryzzalle dedykowane dla dzieci, drobiowo-indycze, bardzo kròtki świetny skład. Kupuję w Biedronce i fajna promo ostatnio na produkty Tarczyńskiego.

    https://allegro.pl/oferta/kabanosy-tarczynski-gryzzale-drobiowe-90g-9238962038

    Monika jesteś na vinted? Bo fajna paka byłaby dla Ciebie za 20zł 😍 nie u mnie tylko u kogoś...

    Jak nie jesteś to zapraszam Cię:
    https://www.vinted.pl/invite/symbolica

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2020, 13:44

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 2 października 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja unikam wędzonych rzeczy ale jeśli już to rzeczywiście te gryzale są spoko :)

‹‹ 1598 1599 1600 1601 1602 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ