X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawałyście razem priorix np z pneumokokami?

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Dawałyście razem priorix np z pneumokokami?
    Tak Barnosia. Jacek akurat dostał MMR zwykły z synflorix. Gorączkował na wieczòr tego samego dnia po synflorix i ok 10doby po Mmr (identycznie Maksio od Pauliny).

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zawsze był obwód głowy, klatki, waga i wzrost...

    Bumbum, tak, jeden rodzic. Byłam ja.

    Mi się kazali dziś tłumaczyć dlaczego nie dostał w lutym Bexsero razem z MMR. W starej przychodni kazali rozdzielać, tutaj się dziwią. Za 6 tyg. mamy 6w1 i Prevenar13.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 22:54

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami serio kazali Ci się tłumaczyć? Obie są ciężkie.. nie chodził im czasem o obowiązkowe wtedy pnemokoki z MMR w kalendarzu szczepień?

    da8300b52b.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez nie ma opcji połozenia w wanience i na dodatek prysznicem tez nie mogę jej spłukać bo jak tylko uruchomię sluchawkę to chce wychodzić z wanny.Boi sìę 😞
    U nas juz dawno obwodów nie mierzą tylko palcem sprawdzaja ciemiączko.Moja akurat miała bardzo małe jak sie urodzila i dlatego też odstawialiśmy wit D3 na lato.
    Nie wiem wlasnie jak w tym roku czy bd jej podawać czy nie.Jak bd dzwonić z wynikami to dopytam.
    Przez covid sa straszne kolejki na badania myslałam ze z maluchem to umówię się jakoś poza kolejnością ale nic mi takiego nie zaproponowala jak dzwoniłam.

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejna super noc za nami, mała zasnęła niestety dopiero o 22 (przez drzemkę o 17:30). Ale spala ciągiem do 5, potem obudziła się o 6 i jeszcze ją dolulałam i śpi dalej :)

    malami.91, symbolica lubią tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka też spoko, na szczęście bez temperatury i bólu 🙂.

    Symbolica, o Bexsero im chodziło, bo poprzednią dawkę miał w listopadzie. Pneumokoki mogą być 11-15 miesiąc, więc jeszcze aż tak dużego opóźnienia nie mamy. W lutym twierdzili, że na Prevenar13 jest za wcześnie, bo musi minąć 6 miesięcy od poprzedniej dawki (nie wiem skąd to wytrzasnęli...z resztą ja też chciałam rozdzielić, miał dostać kilka tygodni później no ale pojawił się covid...)

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami ok rozumiem, wszystko się przyjmie dobrze. Pewnie wiecie że dzisiaj i jutro pieluchy Dada Extra soft w rozmiarach 4, 4+ i 5 (jumbobag czyli w reklamòwkach). Na świeże warzywa dają voucher 50% maks.10zł tylko dziś.

    Dajecie dzieciakom już chia? Mały właśnie dostał pierwszy raz do kaszki na śniadanie (łyżeczkę) i nie marudzi. Teraz czytam, że chia po 5 roku życia..? 🤔 Więc chyba poczekamy jeszcze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 10:33

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, z tym chia to już różne wersje słyszałam. Ja daję od czasu do czasu. Teraz nam się opakowanie kończy i nie kupuję na razie. Siemię lniane lepiej 🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 10:40

    symbolica lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica pytałaś o temp max 37.5 głównie wieczorem nie wiem czy mogę to podciągnąć pod zęby...

    Właśnie się wybieramy do biedronki :)

    Ja nie ogarniam tych szczepień 😵

    Ala jeszcze nie jadła chia :)

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, mi się wydaje, że to jeszcze od tej infekcji. Ale w sumie co za różnica? I tak nie ma co zbijać.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda to nie jest dużo więc może być od zębòw, wiele osòb zdrowych tak ma, że na wieczòr ma ciut większą temperaturę.

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojego nawet nie próbuje kłaść w wanience 😁 ja spłukuje kubeczkiem i tył głowy normalnie a przód gdzie zawsze leje mu się na twarz dołem od kubeczka mam takie dziurki na dnie.

    U nas ostatnio był niby wazony ale w sumie dlatego bo myślała ze nie miał bilansu na roczek a jak zauważyła ze miał to powiedziała ze nie trzeba a ja poprosiłam czy możemy go zważyć. Mierzyć rzadko mierzą, obwody chyba ten były na bilansie.

    Mój od pewnego czasu płacze o każda czynność wykonywana przed szczepieniem wiec może to o dobrze ze nie robią wszystkiego 😄

    My 16.06 mamy prevenar13, potem umówię go na ospę na lipiec a w sierpniu pentaxim. Może we wrześniu Nimenrix i odkleszczowym zapalenie mózgu gdzieś wcisnę

    Symbolica dokładnie Maksiu miał gorączkę chyba 10 dni po priorix, w dniu szczepienia bolała rączka tylko. A ok 12 dni po wyszło kilka krostek na brzuszku które zeszły kolejnego dnia

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierzecie już dzieci gdzieś do sklepu? Piekarni? Itd...

    Mąż jedzie w delegacje w poniedziałek na 3 dni, już będzie jeździł 2 razy w miesiącu ... jeszcze od marca go nigdzie tak nie brałam ... Zastanawism się tez nad basenem bi chyba niedługo otwierają 🤔 chciałabym pójść ale trochę się boje

    961l20mmezoojidp.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie biorę nigdzie dziecka, ogólnie jakoś specjalnie nie zmieniam zachowania. Zachorowania są cały czas, więc nie jestem tak optymistycznie nastawiona. Ja chia nie daję, są różne opinie z racji tego, że nie jest to do końca zbadane, więc niewiele wiadomo. No ale od czasu do czasu na pewno nie zaszkodzi.

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czerwcu jeszcze tez chciałabym go nigdzie nie brać może powoli w lipcu, to piekarni małego sklepu 🤷‍♀️ Zobaczymy jak będzie sytuacja wyglądać

    961l20mmezoojidp.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby był to mały sklep i akurat nikogo by nie było to bym weszła :) ale na pewno nie jak jest kolejka
    Co do wirusa to ojciec mojej koleżanki miał i nie zaraził żony mimo, że mieszkają w mieszkaniu 50m2, wspólne łóżko itd... oboje mieli robione testy. Zakończył już kwarantannę i jest ok, przeszedł jako mocniejsze przeziębienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 12:32

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze ze mąż jeździ w delegacje a nawet jak pracuje na miejscu to do 21 😞 a czasem człowiek o czymś zapomni co potrzebuje. Mąż leci do piekarni przed praca czy np po truskawki, wędlinę. Zakupy większe zamawiamy jak zawsze

    961l20mmezoojidp.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mała płakała dziś na szczepieniu :( zasnęła mi wracając w samochodzie, przeniosłam ją do łóżka i byłam pewna że się obudzi, ale ona nic. Niech śpi moja biedna

    Pytałam lekarza o ospę jeśli planuję żłobek i potwierdził że bardzo poleca zaszczepić. Tylko jest problem z tymi szczepionkami żeby je dostać. Wcześniej dzieci żłobkowe/przedszkolne miały za darmo. Syn na jedną dawkę się załapał. Teraz nie dość że nie ma darmowych to ciężko dostać stacjonarnie. Choć patrzę że na doz jest. Tylko teraz za 6tyg 6w1 potem min 4tyg przerwy i dopiero mogę ospę. A między jedną, a drugą ma być 6tyg przerwy więc zdążę podać do września jak coś tylko jedną dawkę :/

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zaopatrzyłam się w 4 opakowania pampersów 💪 i właśnie dostałam 9.8zł voucher za owoce i warzywa. Dobrze że nie wyrzuciłam paragonu bo dopiero w domu doczytałam o tej promocji

    symbolica lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
‹‹ 1519 1520 1521 1522 1523 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ