X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 lutego 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj ostatnio zaczął bardziej bawić się arka Noego 😊 może pomyśle tez nad tym domkiem 🤔 od jednej babci dostał pieniądze wiec może to kupie. Od nas dostanie hustawke 😊 s jrszcze chrzestny pytał czy jakaż zabawke i mąż stwierdził ze ma dużo i na pewno coś dostanie z zabawek i wpadł z narzeczona na pomysł tipi 👍🏻

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia wrote:
    Ten domek jest super bo dziecko w każdym wieku odkrywa w nim coś dla siebie.

    Kuchnię z Lidla mamy i uwielbiamy!

    Zgadzam sie ze domek dla dzieci w kazdym wieku bo i syn sie nim czasem pobawi i inne dzieci jak sa u nas to tez sa nim zainteresowane ale mala chyba najbardziej ;) to jest zabawka przy ktorej najdluzej usiadzie bo ogolnie to przeciez nie ma czasu siedziec ;)
    No to teraz na odwrót wy domek bedziecie sprawdzac a my kuchnie ;) syn jak zobaczyl ta kuchnie to mowil ze oni beda sie razem bawic i mam kuriera zamowic żeby nam ja szybko przywiozl :D
    Paulina tipi tez fajna sprawa jak masz miejsce ;) tez sie nad tym zastanawialam ale chyba pozniej jak mala bedzie w swoim pokoju ;)
    Jeszcze musze bujaczek i skoczka schowac, bo to juz zbedne zabawki. Hustawke mamy taka na zewnatrz albo montowana do sufitu ale maz hakow nam nie zamontowal.
    Upieklam biszkopt na tort dla syna, chcialam babeczki bananowe zrobic malej i nie daje sie,mala chce pomagac ale tylko u mnie na rekach,juz mi sil brak...

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 7 lutego 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pochodziłam tydzień do pracy mały chory.. W nocy miał gorączkę rano niby ok ale jak wróciłam z pracy juz 38 i rosło jak doszło do 38.8 dałam paracetamol coś mi się zdaje że będzie trzydniówka bo poza tym nic mu nie jest nie kaszle nie ma kataru no ale idziemy na 19 do pediatry niech osłucha na wszelki wypadek bo przecież jak coś się dzieje to musi być na weekend :)

    No i dziś Kuba był z tatą u dentysty ukruszenie zalakierowane a co do tego ustawienia jedynek to jeszcze tak może być także na szczęście póki co am pani nie wróży wad zgryzu

    symbolica lubi tę wiadomość

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 7 lutego 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy małej Pucia, dostała też od rodziny: bujanego konika, lalkę z materiału, kołderkę i poduszkę z pościelą, klocki Duplo i kasę. My całą kasę z 500+ i z prezentów odkładamy dla Malej na fundusz :) jak dorośnie to będzie miała na coś dla siebie :)

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 lutego 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir, pewnie faktycznie trzydniówka. Trzymajcie się.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 7 lutego 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety coś w gardle siedzi możliwe że angina się rozwija, jakby jutro znowu była taka gorączka mamy morfologie i crp zrobić, eh taki biedny jest z tą temperatura oczka mu łzawią policzki bordowe :(

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 7 lutego 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir współczuje 😞 oby to nie angina i szybko minęło. Z jednej strony złe ze na weekend ale przynajmniej wolne od pracy i możesz siedzieć z małym

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 lutego 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir, my jak byliśmy u lekarza na początku trzydniówki to lekarz powiedział, że albo angina albo trzydniówka, bo gardło było trochę czerwone. Okazało się, że trzydniówka. Oby i u Was tak było 👍.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 7 lutego 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki Amir żeby mały szybko się pozbierał. 😟

    Mòj gorączkuje, ale po szczepieniu, jedziemy na paracetamolu bo ponoć sprawdza się przy tym bexsero bardziej, lepiej przebadany itp. Kisimy się w domu pòki co.. zresztą przed szczepieniem też profilktycznie żeby do niego doszło.. 😐

    Szczepicie na ospę dziewczyny? Jak z dostępnością u Was w aptekach? Mąż jutro jedzie ok 40 km po szczepionkę a ja nawet nie wie ile zabulimy, bo nie zapytałam..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 21:15

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 lutego 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, ogólnie paracetamol bezpieczniejszy.

    Ja bym na ospę zaszczepiła, mąż coś ma obiekcje ("my nieszczepieni i żyjemy"), zobaczymy.

    U nas w przychodni wisi kartka, że dzieci żłobkowe są szczepione p-ko ospie za darmo. Ciekawe czy mają te szczepionki skoro jest problem z dostępnością.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 21:23

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 7 lutego 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami z tym paracetamolem to różne piszą ogólnie.. Co do szczepionki podejrzewam, że z tego względu POZy w pierwszej kolejności mają zarezerwowane szczepionki na ospę. W tamtym roku od 21 sierpnia wogóle był problem żeby nawet tam je dostać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 22:38

    da8300b52b.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 8 lutego 2020, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepie na ospę, pytałam i są dostępne ale ze wczensie na rezerwacje bo je szczepie dopiero jakis marzec kwiecień

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 8 lutego 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, ja bardziej na wiedzę ze studiów się powołuję niż na to, co wyczytam w necie, bo tam faktycznie różnie piszą, ale to nie jest wiarygodne źródło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 10:07

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 8 lutego 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ja też szczepię za miesiąc a szczepionkę dziś wykupi mi mąż (dostałam zamiast recepty zwykłą karteczkę z numerkami-niby to recepta- a systemie pacjent.gov.pl póki co nie mamy podglądu na dzieci, więc i recept nie widzę :/ bo synchronizują systemy i do końca lutego może to trwać..), bo zarezerwowałam. U nas jest problem ze szczepionkami a przychodnia (jeśli ma) nie sprzedaje własnych jak ktoś chce kupić tylko trzeba sobie na zewnątrz gdzieś wykupić.

    Malami ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 10:58

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 8 lutego 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepię na ospę, ale przed pójściem do żłobka (wrzesień) - wtedy jest refundowana. Nie mam wątpliwości, ciężko patrzeć na takie dziecko, któremu doskwiera wysypka plus można narobić sobie blizn jak się nie dopilnuje - np. na twarzy. Na razie w przyszłym tygodniu MMR plus synflorix, po 4 tyg. boxero. Jeszcze chcę gdzieś wcisnąć kleszczowe zapalenie mózgu, mieszkam przy lesie i na pewno będziemy chodzić dużo. Może się uda razem z MMR, ale podpytam pediatrę co uważa.

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 8 lutego 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepionka wg serwisu gdzie po lek kosztuje teraz między 203-260zł... mąz wykupił w aptece Zdrovit za 220 - nie jest źle :-)

    Dziś świetna pogoda, mały już nie gorączkuje, wiatr nie za duży - idziemy na spacer jak zje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 13:32

    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 8 lutego 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, to jednak zdecydowałaś się połączyć szczepienia? (Chyba, że źle pamiętam i to nie Ty pisałaś, że rozdzielasz).

    Też planuje Jasia posłać do żłobka od września, dlatego rozważam ta ospę. Na pewno będzie łapał ciągle jakieś wirusowki jak pójdzie do żłobka, więc chociaż tą ospę możnaby mu oszczędzić...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 13:40

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 8 lutego 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo na odkleszczowe zapalenie mózgu tez chce zaszczepić bo kurczę wszędzie te kleszcze a wiadomo dziecko będzie latać po trawach różnych 😉

    Mieliśmy taka fajna przerwę między szczepieniami a teraz zaczynamy ciąg dalszy 🤷‍♀️

    My właśnie wróciliśmy ze spaceru i małych zakupów i Maksiu usnął był już taki zmęczony 😉

    Potem przyjeżdzają dziadki i będę szykować jedzonko ozdoby na jutro 😊 sernik już upieczony, szyszki zrobione, prezent zapakowany i w sumie narazie tyle 😁aaa i syrop z daktyli zrobiony

    961l20mmezoojidp.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 8 lutego 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dziecko mi zaczęło chodzić ♥️.

    symbolica, bumbum, amir, artemida27, Lutyska, baranosia, Moniiiikaaaa lubią tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 8 lutego 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami gratulacje dla małego 👏👍😀

    malami.91 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
‹‹ 1402 1403 1404 1405 1406 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ