X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 24 października 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej_est a w dzień jak z jedzeniem? Bo mój to np na cycka nie ma czasu possie 2-3 min i już się wyrywa bo musi pelzac raczkowac wspinać się itp. I może przez to w nocy nadrabiają, sama już nie wiem.

    Małami mój ma smoczka ale w nocy musi być cyc i koniec smoka wypluwa

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir u nas dokładnie to samo. Wieczorem próbuje ja bujać i kołysać, oczywiście muszę to być ja bo u męża jest płacz i musi być mamausia, ale bujanie nic nie daje musi być cycus i koniec nawet jeśli godzinę wcześniej jadła. W dzień je średnio co 2 godziny czasem co 3, ale u nas karmienie tez trwa krótko 3 minuty i pędzi dalej, ale cycusia nie odmawia nigdy. Nawet jak zje jakiś posiłek stały to max do 30 min po musi dotankowac mlekiem

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 24 października 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też pierś 2-3 minuty i pojedzone...

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 24 października 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mój przy tym tyje jak głupi jak ja czytam że dzieci jedzą co godzinę to mój nie wiem jakby wyglądał przy takim jedzeniu. W dzień ssie te 3 min co 3 h czasem już stałym mu mleko zastąpie a on i tak nie hamuje z waga

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 24 października 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj tez budzi się w nocy bardzo często nie wiem ile razy po przysypiam z nim na sobie i tez wstaje połamana czasem szyja nie mogę ruszyć jak się przebudze ale przynajmniej nie muszę bujać w nocy cyc jest na śpiocha. W dzień sporo je z cyca. Moim zdaniem to chęć bliskości, zęby, zdobywanie nowych umiejętności....

    Ja tez jestem fajnym wygodnym łóżkiem 😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 11:07

    961l20mmezoojidp.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 24 października 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina tylko że na mnie śpi 10.5 kg a Maksio chyba dużo szczuplejszy z tego co pamiętam :D

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 24 października 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój śpi na szczęście koło mnie, nie na mnie, bo też chuchro z niego nie jest 😁. Na domowej wadze nam wychodzi 9,400. Jutro może się zważymy w przychodni. Wczoraj katar był, dziś nic nie widać 🤷.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 11:26

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 24 października 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, będzie ok 7,5kg dawno go nie wazylismy. Ale mi nie ciężko z racji jego wagi tylko jak śpi na mnie to wiadomo coś mi scierpnie itp. wczoraj w dzień spał na mnie i mi samej przysnelo się na 15min wstałam i prawie nie czułam lewego ucha i twarzy z lewej strony 🤔 w sumie jeszcze czuje takie mrowienie jak dotykam. Jest to nie wygodnie w nocy bo człowiek śpi taki połamany w 1 pozycji półleżącej 🥺 a nie jestem w stanie czekać aż skończy jeść bo przysypiam, kiedyś czekałam.

    961l20mmezoojidp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja co prawda nie spi na mnie a obok ale reke musze miec pod jej glowa i tez wtedy wstaje polamana. To na pewno z racji tego ze brak mozliwosci zmiany pozycji i trzeba sie do dziecka dostosować no ale wole to niż nieprzespana noc ;) jakos sie w dzien porozciagam i jest do wytrzymania ;)

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 24 października 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, muszę zebrać mocz do woreczka, jakieś rady?

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 24 października 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak bym słyszała o nas. Noc wygląda tak samo. Non stop pobudki I jak nie ma piersi to jest płacz. wczoraj obudził się o 21 i chciałam to przytulić tylko to była histeria jak nie wiem.

    I maz też mi sugerował żeby dawać butle na noc. Franek nigdy nie jadł mleka zmodyfikowanego Ale zaczęłam się zastanawiać czy nie dac mu spróbować. W grudniu chce iść na spotkanie działowe (robienie dekoracji świątecznych przy winku:)). Nie będzie mnie całe popołudnie I wieczór A smyk musi coś zjeść. I tak się zastanawiam czy na tym etapie jest sens ściągać jeszcze mleko. I tak po roku chce go przestawić na mm.

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 24 października 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    Dziewczyny, muszę zebrać mocz do woreczka, jakieś rady?

    Kup kilka ;) u nas chyba dopiero przy 4 sie udalo :-D w sensie probka byla wystarczajaca.

    I postaraj sie zabrac jak tylko mala zrobi siku. My jak trzymalismy dluzej to potem woreczek sie gdzies odkleil ( mala strasznie sie kręciła) i wszystko poszlo w pieluche ;)

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 24 października 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bum bum my odrazu do słoiczka lapalismy ;D próbowaliśmy woreczka ale kilka prób było nie udanych...do słoiczka od razu się udało :)

    My już po bilansie :) waga 8.140 :) wszystko ok od razu zaszczepilismu 1 dawkę bexero tak się wahalismy sami nie wiedzieliśmy czy szczepic ale lekarka krótka piłka i już po sprawie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 13:45

    malami.91, amir lubią tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 24 października 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, ale po co po roku mm? Po roku to już niepotrzebne (pod warunkiem zbilansowanej diety).

    Ruda, ile zapłaciłaś za Bexsero?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 13:56

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 24 października 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda jak ładnie Ala waży :)

    Podpinam się pod pytanie ile bexsero? I daj znać jak mała zniosla szczepienie

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 24 października 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na samym szczepieniu Ala super nawet nie zaplakala bo Pani pielęgniarka ja zabawiala:) na polecenie lekarza od razu po powrocie do domu dostała paracetamol. Nie widzę rzadnych zmian w jej zachowaniu czy samopoczuciu i oby tak zostało ;).

    Droga impreza 390 zl. Szczepiny się 2 + 1 i Nemirax 1+1

    Odnośnie braku umiejętności gryzienia z racji ze mała nie ma jeszcze zębów może nie umieć gryźć i mam jej dac jeszcze czas...

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 24 października 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami, a po roku dzieci juz nie jedza mleka na noc? Tylko kolacja?

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 24 października 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam, że po roku już nie wprowadza się mm.
    Druga sprawa, jeśli chcesz podać mm, to kilka dni wcześniej podaj pierwszy raz, żeby się nie okazało że jakaś alergia, albo dzieciowi nie podpasuje :)

    My dzisiaj na kontroli wagi 7700g, mała przybrała przez 2 tygodnie tylko 60g :/ także od razu zlecone badanie na morfologię, mocz i poprosiłam też żelazo. Masakra, pobieranie krwi gorsze 100x niż szczepienie. Szło słabo, nie wiedziałam żeby podawać dużo wody, chociaż piła cycka w nocy co 2 h więc więcej się chyba nie dało. A musielibyśmy jej podawać strzykawką, bo sama nie pije jeszcze z bidonu za bardzo :/ no ale będę wiedzieć na następny raz żeby jednak dopajać ta strzykawką.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 24 października 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bum bum na pewno wszystko będzie dobrze też to przerabialam jak Ala była trochę młodsza :) teraz nadrobila wagę jedząc stałe posiłki. Spokojnie i głowa do góry. Dzidzia je tyle ile potrzebuje

    bumbum, symbolica lubią tę wiadomość

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 24 października 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a mam takie pytanie, czy wasze dzidziolki chętnie się przytulają? Bo moja długo nie wytrzymuje przytulona na rękach, zawsze chce przodem do świata... Nawet w nocy kiedy się budzi z płaczem chce być przodem i mocno naciska rękami żeby się odwrócić.

‹‹ 1282 1283 1284 1285 1286 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ