X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 września 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonesey, miło, że o nas pamiętasz 🙂. Odzywaj się częściej 🙂.

    Kurde, prawdziwy leń mi się trafił. Wasze dzieciaki raczkują, wstają, a mój nic 🤷.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 15:00

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 września 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami mój też leniuch, spokojnie, każde dziecko swoim tempem dojdzie do przemieszczania się... Opiekowałam się kiedyś 7 miesięcznym dzieckiem ktòre biegle raczkowało i wstawało - nie mogłam wyjść z podziwu. Oczy dookoła głowy trzeba było mieć, coś za coś 😊

    da8300b52b.png
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 5 września 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mamy tantum verde na gardło, to prawdopodobnie bostonka, kazała obserwować dziecko, po kilku dniach powinno samo przejść. Na szczęście nie ma gorączki.

    Malami wiem że chciałabyś żeby Jaś już smigal po mieszkaniu ale to wcale nie jest takie super.. Mimo że bardzo się staram to i tak dziś mieliśmy 2 "wypadki". Dodatkową matę kupiłam, 70 % pokoju jest w macie ale ona i tak musi się przewrócić na tej części gdzie jest podłoga. Płacz straszny.. Łzy strumieniem płyną.


    No nie mogę być obok cały czas, to fizycznie niemożliwe.
    Siadanie już fajnie opanowała i tu się nie przewraca, gorzej z raczkowaniem..

    A co będzie jak zacznie chodzić 😱😱😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2019, 16:21

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 5 września 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Jonesey, miło, że o nas pamiętasz 🙂. Odzywaj się częściej 🙂.

    Kurde, prawdziwy leń mi się trafił. Wasze dzieciaki raczkują, wstają, a mój nic 🤷.

    Moja mała też nawet nie myśli o raczkowaniu.

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 5 września 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wszystkie gratulacje. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bo pierwsza wizyta dopiero w przyszłym tygodniu.

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 5 września 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam lenia póki co obroty opanował i czołga się ładnie, czasami przyjmuje na chwilę pozycje czworacza próbują się chwilę przód tył i spowrotem na brzuch ;)

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 5 września 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja malutka dzisiaj zaczęła siadać :D Tzn próbuje poki co a przy tym robi takie pozy... Haha :) Próbuje też raczkować ale rączki cały czas musza być w buzi więc ciężko ruszyć do przodu. Ząbków na razie nie mamy.

    artemida27, malami.91 lubią tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 września 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir, no właśnie mój obroty już dawno opanował, myślałam, że będzie leciał dalej, a on się obija ;-). Dopiero jakieś 2tyg. temu ogarnął wysoki podpór, pozycja czworacza mu póki co słabo wychodzi. Myślę, że to może mieć związek z refluksem. Jak leży na brzuchu to zaczyna kaszleć i nie ma zbyt dużej ochoty na aktywność.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 5 września 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wyczekuje aż zrobi się bardziej mobilny żeby trochę z waga stanął ale w nosie ma matki oczekiwania :) nie wiem te kilogramy z fotosyntezy chyba w dzień jak ssie 4 min to dlugo.. Aż boję się iść na kolejną wizytę z ważeniem.. Czuję że jest cięższy pewnie do 10 dobija

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 5 września 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://mamapediatra.pl/2019/01/08/sepsa-historia-oliwiera/

    Dziewczyny tutaj tragiczna historia dlaczego warto szczepić na meningokoki wcześniej.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 września 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    http://mamapediatra.pl/2019/01/08/sepsa-historia-oliwiera/

    Dziewczyny tutaj tragiczna historia dlaczego warto szczepić na meningokoki wcześniej.

    Straszne...my planujemy zaszczepić Bexsero i Ninmerixem jakoś w najbliższym czasie skoro teraz mamy dłuższą przerwę w innych szczepieniach.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 września 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju straszne te meningokoki..

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 6 września 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Straszne...my planujemy zaszczepić Bexsero i Ninmerixem jakoś w najbliższym czasie skoro teraz mamy dłuższą przerwę w innych szczepieniach.
    My już zaszczepione nimenrix i bexero.

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 września 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    My już zaszczepione nimenrix i bexero.

    Na osobnych wizytach mała dostała te szczepionki? Po dwie dawki każdej i trzecia przypominająca będzie jeszcze później? Zastanawiam się jak to rozplanować.

    magdaaa88 lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 6 września 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, az mi ciarki przeszły. Nam pediatra zaleca szczepienia po ukończeniu roku. Mówi, że dzieci wtedy lepiej znosza te szczepionke, a prawdopodobieństwo zarażenia jest małe. Bo tak naprawdę każda bakteria która wniknie tam gdzie nie powinna narobi takich szkód... No ale na pewno zaszczepie, kwestia kiedy?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 września 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też po roku pediatra doradzał, też mam w planie zaszczepić

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 6 września 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Na osobnych wizytach mała dostała te szczepionki? Po dwie dawki każdej i trzecia przypominająca będzie jeszcze później? Zastanawiam się jak to rozplanować.

    Nam pediatra polecała odrazu szczepić bo dziecko do roku przecież tez może się zarazić. Mieliśmy 2 dawki nimenrix i 3 bexsero. Szczepienia na osobnych wizytach. Malutka wszystkie szczepionki dobrze zniosła. Mnie pediatra przekonała tym, ze sama miała do czynienia z dziećmi po sepsie meningokokowej.


    Tu fajny artykuł
    http://mamapediatra.pl/2017/06/08/moje-wybory-szczepionkowe-cz-2-meningokoki/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 10:31

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 6 września 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Na pewno nikt mnie nie pamietam ponieważ bardzo mało się udzielałam i to na początku ciąży. Potem jak jedna dziewczyna straciła dziecko na późnym etapie ciąży przestałam tu zaglądać, nie wiem czemu ale był to dla mnie szok i okropnie to przeżyłam.
    Po tym jak urodził się Maksiu zaglądałam tutaj ale tylko podczytywałam, jak zamierzałam się odezwać wydawało mi się ze przestajecie tu pisać wiec spróbowałam dołączyć do styczniowek ale dziewczyny przeniosły się na fb.
    Mam nadzieje ze możemy z Maksiem dołączyć do dyskusji na tym wątku 😊
    W skrócie Maksiu za tydzień kończy 7 miesięcy. Pełza jak szalony po macie i po za nią tez, nie poleży długo na plecach ponieważ wystarczy pare sekund i jest na brzuszku co bardzo utrudnia przebieranie go 😁
    Jest bardzo wesołym dzieckiem, bardzo łatwo uzyskać uśmiech czy głośny smiech.
    Od 3 tygodni zaczęliśmy rozszerzać dietę ale bardziej próbuje ciagle niż je. Narazie warzywa owoce i od kilku dni kaszki ale jesszcze się nie przekonał do jedzenia, jednak mleczko to mleczko i jest najlepsze

    Maksiu urodził się mniejszy w 38t5d wazyl 2820g i miał 51cm. Po 32tc straszyli nas podejrzeniem hipotrofii chociaż mały cały czas ładnie przybierał, niepotrzebnie najadłam się strachu leżałam w szpitalu na patologii ciąży 2 tygodnie.
    Moja siostra urodziła 3 lata temu synka w 36t6d 49cm ok 2500g wiec chyba to rodzinne ze rodzimy mniejsze dzieci 🤷‍♀️
    ale jej na szczęście nikt nie straszył jak mnie nie potrzebnie

    Zabka nie mamy żadnego ale chyba dziąsła go męczą, są bardzo twarde, myśle ze niedługo jakiś się pojawi

    Nie wiem co jeszcze napisać wiec jak coś pytajcie 😊

    Jeżeli chodzi o szczepienia na meningokoki mamy za soba pierwsza dawkę brexero.
    Chcemy jeszcze zaszczepić na ospę, chyba Nimenrix wiec muszę pomyśleć jak to w czasie ułożyć bo nie chce jednocześnie 2 szczepionek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2019, 15:46

    961l20mmezoojidp.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 września 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina9191 witamy z powrotem 😘

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 września 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina witaj, fajnie, że się odezwałaś. Fajnie że po szczepieniu już macie :-) Mój tez nieduży się urodził (2920g w 38t6d), ale nadrobił z nawiązką.. ale dzieci w naszych rodzinach własnie duże się rodziły, więc nie wiadomo dlaczego tak..

    Dziewczyny pamiętacie nasze akcje z wymiotami... otóż w pierwszym i drugi przypadku młody miał styczność z żółtkiem .... w sumie dostał trzy razy - pierwszy raz w w 6 miesiącu i wtedy na miękko i nic mu nie bylo, nastepne dwa razy to już wymioty, a w ostatnim dołączyła biegunka (tu te dostał najwięcej bi połowę żółtka do zupki)... zatem zaprzestałam i nie zamierzam podawać... dzis jeszcze poczytałam że 24% dzieci ma uczulenie na jajka więc spokojnie możemy w tych statystykach sie mieścić.. Weronika tego nie miała.. a jak u Was - podajecie żółtka?

    da8300b52b.png
‹‹ 1209 1210 1211 1212 1213 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ