X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum. my kapalismy na stojaku. Ale odkąd mamy duża mate to kładziemy wanienke na mate w pokoju. A ręcznik do wycierania rozłożony na łóżku. Na razie mamy mala lazienke więc nie kapiemy się w niej.
    pieluche też zmieniam na łóżku. podkładem pod pupe te jednorazowe podkłady.
    odpuściłam przenoszenie go jakieś 2 miesiace temu jak się zrobił ruchliwy I trochę ciezki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 12:37

    bumbum lubi tę wiadomość

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A siostra która ma 1.5 roczna panne kapie ja w łazience A potem wynosi w ręczniku na łóżko. I ubieranie już na łóżku.

    bumbum lubi tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym w łazience zawinęła w ręcznik i do pokoju robić całą resztę. My kąpiemy w pokoju, bo mamy za małą łazienkę. Ja na łóżku wycieram dziecko a mąż jeździ na mopie :-).

    Amir, dla Was też najlepsze życzenia 🙂.

    Ruda, jak się Ali wakacje podobały?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 13:43

    amir lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kapiemy w łazience a pielęgnacja na Zofię w salonie


    Szybko się przyzwyczaila do nowego miejsca :) dziadkowie zachwyceni wnusia :) ale ja już miałam dość :)

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie kupiłam krzesełko do karmienia Kinderkraft Fini, dzisiaj do końca dnia taniej :)
    https://www.pinkorblue.pl/kinderkraft-krzeselko-do-karmienia-fini-ciemnoszary-a249971.html

    Z kodem 9G08085235 wychodzi 274,82

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dziś na kontroli z wynikami małej.
    W 3 tygodnie przybrała 300g i teraz mamy 6600.

    No i kazała podawać żelazo, niby wyniki w normie laboratoryjnej ale powinny być lepsze.

    Mamy zacząć podawać jej mieso ;) będzie ciekawie..

    My już od jakiegoś czasu kapiemy mala w łazience ( wanienka była za mała, pół pokoju w wodzie), na początku był płacz ale kilka zabawek do kąpieli rozwiązało sprawę. To jej ulubione miejsce i aż piszczy z radości jak wlewamy wodę do wanny ;)


    Czy Wasze dzieci też tak dziwacznie śpią? U nas jest taka gimnastyka przez sen..

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może akurat Agatka polubi zupki z mięsem 🙂. Nasz mały się dzisiaj zajadał taką z cielęciną 🙂. No i żelazo to nie tylko mięso.

    Nasz jak śpi mocno to raczej się nie wierci, ale jak ma już taki płytki sen to rozrabia. Ja na jednym skraju łóżka, mąż na drugim a Jasio w środku w poprzek.

    Jutro idziemy do fizjoterapeuty na "przegląd" 😁. Muszę popytać o nosidło, sadzanie w krzesełku itd. Z chęcią bym już go posadziła, bo to karmienie na kolanach to ciężka sprawa 😏.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2019, 21:40

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniecznie daj znać co powie :) Też jestem ciekawa jak to wygląda :)

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida, też właśnie myślałam nad tym spaniem w Tym tygodniu.
    Do tej pory spał ba wznak na plecach.

    Od dwóch dni układa się cały na boku. Że wszystkimi konczynami przed sobą. No I od tygodnia wiruje po łóżeczku. W nocy się czasem budzi jak ręką albo noga jest w szcebelkach.
    A dwa dni temu przeszedł samego siebie. poturlal się na sam koniec łóżeczka I położył w poprzek że chyba czujnik ruchu go przestał lapac I zaczął w nocy wyć. nie będę nawet mówić w jakim stanie zerwałam sie z łóżka.

    też idę jutro na pobranie krwi. Żeby zrobić badanie na Ta mastocytoza. stresuje się na sama myśl.
    przy okazji zrobię mu morfologie I crp bo ma ciągle powiększone węzły chłonne za uszami. Pediatrzy stwierdziły że to od szczepień. Mam nadzieję.

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstalismy rano i moje dziecko oświeciło - obraca się z brzuszka na plecy :) a ile radości przy tym, no i oczywiście ostro ćwiczy

    malami.91, Moniiiikaaaa, Migotka83, artemida27, MonisiaK lubią tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amir wrote:
    Wstalismy rano i moje dziecko oświeciło - obraca się z brzuszka na plecy :) a ile radości przy tym, no i oczywiście ostro ćwiczy

    Brawo 👏👏👏.

    Artemida, dam znać. Idziemy na 15 🙂.

    artemida27 lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś pierwszy poważny wypadek.

    Mała zbiera się do raczkowania, dziś nogi już poszły do przodu a ręce zostały, była akurat na krawędzi maty i policzkiem przyjechała po podłodze.

    Poplakala chwile, po paru minutach znów podnosi się na rękach i gibie ;) ale już delikatnie.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś mi podmienil dziecko:/ nie zostanie nawet na minutę sama odrazu ryk pranie wieszlam z małą na rękach bo tak płakała a widziała mnie z pokoju ale nie bo musi być blisko...

    My dziś byliśmy u fizjoterapeuta...mamy ćwiczenia aby zachęcić małą do raczkowania dodatkowo mamy konsultacje z psychologiem i logopeda. Pani stwierdziła że małą jest bardzo emocjonalną i mamy jej dostarczać mało nowych bodźców

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2019, 15:35

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda ja słyszałam że mała jest " za bardzo wrażliwa" już jak miała 2 miesiące.

    Tylko że jak czytam o waszych maluszkach albo rozmawiam z koleżankami to mała zachowuje się i reaguje podobnie jak większość dzieci. Nie za bardzo ogarniam o co chodzi lekarzom w tym przypadku.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, jakbym o swoim czytała. Też nie mogę mu zniknąć od kilku dni, to chyba ten lęk separacyjny. Męczące to strasznie :-|. Nasza wizyta u fizjoterapeuty to porażka. Godzina darcia, nie dał się dotknąć, praktycznie nic stamtąd nie wynieśliśmy. Szkoda. Mocno zawiedziona jestem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2019, 16:31

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami przepraszam ale strasznie mnie to rozbawilo :-D kazda nasza wizyta u fizjo tak wyglądała ( były 3) Mąż coś próbował usłyszeć A ja uspokajalam wrzeszczace dziecko. Ćwiczenia pokazują nam na lalce.

    Kolejny dowód, że nie tylko moja tak się zachowuje.

    Córka koleżanki (7 miesiecy) zaczynała płakać jak tylko fizjo na nią patrzyła. O dotykaniu nawet mowy nie było.

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój co druga wizytę u fizjo daje się wyginac na wszystkie strony a co druga jest darcie :)

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dobrze wiedzieć ze nie jestem z tym problemem sama...jak tu nie zwariować jak się siedzi 3/4 dnia samemu ?

    Sąsiedzi na pewno się zastanawiają co Sieny nas dzieje (czasem muszę wyjść do wc) 😀😀😀

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda u nas to samo. Naprawde mam juz dosc. Caly dzien jestem sama z dziecmi z czego jedno tylko chce byc na rekach a drugie tez wtedy chce mame... Dzis jak maz wrócił z pracy od razu dostal mala a ja z synem poszlam na podworko...

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się odrobinę przez Was pocieszona 😁.

    Miałam pytać o nosidło, krzesełko itd., a nawet nie bardzo było jak pogadać. Chyba potrącę Jasiowi wydaną dziś stówę z 500+ 😁 za ten brak współpracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2019, 20:08

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
‹‹ 1188 1189 1190 1191 1192 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ