X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od dwóch dni śpię w innym pokoju, a mąż z dzieckiem w innym. Strategia u nas okazała się super. Dzisiaj Mała spała 3h/3h/4h. Dla nas to sukces, bo 2 dni temu pobudki co 1.5/2h. Oczywiście drzwi mamy otwarte i od razu słyszę jak mała zaczyna płakać.
    Poza tym rano jestem stęskniona za dzidzią i zaraz się z nią bawię. Jak mnie budziła co 2h to rano byłam jak zombiak i trudno było o chęć na zabawę.
    Mam zamiar tak spać przez tydzień, a jak wejdzie jej to spanie w krew to wrócę do sypialni :)

    Papapatka, baranosia lubią tę wiadomość

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, ale mała śpi w łóżeczku czy z tatą w łóżku?

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tatą w łóżku, bo wcześniej spała z nami. Mąż mówił, że budziła się ze dwa razy, ale widząc, że mnie nie ma spała dalej. Nie płakała ani nic, więc krzywda się nie działa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2019, 15:33

    symbolica, malami.91 lubią tę wiadomość

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :) fajnie że udało się rozwiązać ta sytuację:)

    A dziś my kończymy 6 miesięcy:)

    symbolica, malami.91, Papapatka lubią tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    artemida27 wrote:
    Super :) fajnie że udało się rozwiązać ta sytuację:)

    A dziś my kończymy 6 miesięcy:)

    Zobaczymy czy na stałe to jej wejdzie w krew, bo na zawsze nie chcę być na wygnaniu :p Nie mogę dopuścić, żeby jej 1 słowo było "tata" :D
    Aha, dodam, że z jednej strony do łóżka mamy przywiązane łóżeczko, więc nie było sposobu, żeby spadła. Od dołu daliśmy wałek z kołdry :)

    Wszystkiego najlepszego dla Agatki :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2019, 15:56

    artemida27 lubi tę wiadomość

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    W Biedronce też promo na gerbery obiadki te małe 125g przy zakupie 3szt kosztują 2,49. Kaszki marketowe też są w promo jak ktoś potrzebuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2019, 17:41

    da8300b52b.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosnij duza Agatko:) Łucja tez dzis pół roczku:)

    artemida27, malami.91, bumbum lubią tę wiadomość

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    W Biedronce też promo na gerbery obiadki te małe 125g przy zakupie 3szt kosztują 2,49. Kaszki marketowe też są w promo jak ktoś potrzebuje.

    Pamiętam jak moi bratankowie wcinali całe miski tych kaszek w stylu Bobovita itp. Dziś spojrzałam w Biedronce na skład a tam tona cukru. O dziwo zęby mają zdrowe i grubi też nie są. A do tego słodycze kilogramami jedzą. No ale my na razie cukru unikamy. U nas super sprawdza się jaglana z jakimś słodkim owocem - banan, brzoskwinia, nektarynka 🙂.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małami a robisz na wodzie czy na swoim mleku?

    Właśnie muszę wytestować kaszki nawet zamówiłam holle ale jakoś nie mogę się zebrać mleko jest jednak wygodne :D poza tym ostatnio strasznie się mały nadyma na kupę a jak już zrobi to wcale nie jest ona jakas inna w konsystencji niż do tej pory więc nie wiem o co mu chodzi

    Póki co jego ulubione warzywo to dynia zjada ze smakiem a na resztę kręci nosem :)

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amir, jak nie mam akurat żadnego owocu to robię na swoim mleku, a jak z owocami to na wodzie. Czasem gotuję zwykłą jaglaną a jak nie mam czasu to robię taką szybką z HiPP https://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/kaszki/kaszki-bezmleczne-zbozowe-sypkie/kaszka-jaglana-z-ryzem-i-kukurydza-bio/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2019, 12:42

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Składy niektórych kaszek wołają o pomstę do nieba. Z resztą nie tylko kaszek. Większość dla dzieci ma tonę cukru :/

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile wasze dzieci spia w dzien? Moja ostatnio ma dwie drzemku jedna 2-2,5h druga oj 1,5h i tak myslecze moze za duzo spi w dzień i dlatego w nocy tak sie budzi

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja tez ma trzy drzemki, wstaje ok 7, śpi 9-10, potem ok. 13:00 i jeszcze po południu ok. 16:00.
    Tez się zastanawiałam nad tym, ale jest bardzo marudna jak jest zmęczona, więc drzemki muszą być. Staram się, żeby nie spała po 17:30. A długość drzemki to loteria, ok. 1h-1,5

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od paru dni mamy tragedię ze snem i w dzień i w nocy dziś śpi tylko u mnie na rękach proboje odłożyć wielki płacz
    Wg skoków rozwojowych od jutra mamy tydzień z chmurka mam nadzieję że to to i szybko minie

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    moja tez ma trzy drzemki, wstaje ok 7, śpi 9-10, potem ok. 13:00 i jeszcze po południu ok. 16:00.
    Tez się zastanawiałam nad tym, ale jest bardzo marudna jak jest zmęczona, więc drzemki muszą być. Staram się, żeby nie spała po 17:30. A długość drzemki to loteria, ok. 1h-1,5


    U nas jest identycznie ;)

    Tylko drzemki krotsze; od 40 minut do godziny.

    Czasem czuje się jak w jakimś programie kulinarnym; mam 40 minut żeby zrobić obiad, Agatka zasypia i czas start!

    symbolica lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak drzemka trwa godzinę to jest święto 😁.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 3 drzemki. Po 10 pierwsza 30-40min, o 13 najdłuższa czasem i 2h, i po 17 ostatnia 30-40min

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Amir mam to samo... coś ostatnio strasznie maruda się robi, dziś zajrzałam do kalendarza i wg daty przewidywanego terminu porodu za dwa dni kończy 23tydzień. Jeszcze trzy tygodnie marudzenia przede mną.. Faktycznie słabiej je, więcej płacze, wymusza krzykiem obecność/noszenie/zabawianie, śpi w dzień malutko..
    Pisałyście o lęku wobec obcych - to normalne..


    "SKOK 5 – 22-26 TYDZIEŃ ŻYCIA
    RELACJE
    Kolejny skok, podczas którego marudzenie dzidziusia może trwać nawet miesiąc. Badania wykazują, że w tym czasie dziecko źle śpi, jakby miało koszmary, niezbyt pozytywnie reaguje na obce osoby (uśmiecha się jedynie do swoich najbliższych), ponieważ jego świadomość w tym okresie mówi mu, że to nie jest ktoś, kogo zna, nie chce jeść i jest ogólnie niechętne wykonywanym przy nim czynnościom.

    W tym czasie dzidziuś dostrzega różne relacje – międzyludzkie, odległości między jednym a drugim przedmiotem, ale też odległości między nim a rodzicem. W związku z tym dochodzi do tzw. „lęku separacyjnego”, kiedy to (zwłaszcza) mama nie może udać się sama nawet do toalety, bo dla jej dziecka ta powiększająca się między nimi odległość jest zbyt przerażająca.

    Maluszek zaczyna dostrzegać oddziaływanie na siebie różnych przedmiotów, co można wykorzystać do zabaw. Świetne do tego typu eksperymentów są klocki. Można układać je na sobie, można ustawiać jedno za drugim. Można budować wieże i je burzyć. Dzidziuś uczy się rozwoju wypadków, tego, że jedne rzeczy czy sytuacje są powiązane z innymi. Wyjmuje z pudełka z zabawkami jedną zabawkę, po czym wrzuca ją do niego z powrotem. Interesuje się także szczegółami na zabawkach, które w jakiś sposób nie pasują do całości, jak metka. Doszyj więc do pluszaków elementy, które mogłyby zainteresować Twojego maluszka. Dzięki temu Twoje dziecko się rozwija."

    da8300b52b.png
  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz Franek jest nieswoj jak jest wokół za dużo obcych osób. Wcześniej wpadal w histerie jak ktoś się nachylil nad wózkiem albo go wziął na ręce. Teraz nie płacze Ale rzadko się też uśmiechnie.

    Ostatnio u dermatologa mężczyzna czekający z nami powiedział że poniósł największą porażkę rodzicielską w życiu. kupował dziecku dużo grających zabawek bo się przy nich uspokajal. teraz dziecko ma 10 lat i przyznało że się ich śmiertelnie balo I wszystkie oddało do domu dziecka. To mi dało do myślenia że dziecko nie musi pokazywać strachu płaczem. Przy obcych raczej jest taki cichy I na nikogo nie patrzy. Wydaje się grzeczny A może się bać.

  • Moniiiikaaaa Autorytet
    Postów: 1287 639

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkala sie ktoras z Was z Mastocytoma? Albo mastocytoza?

‹‹ 1185 1186 1187 1188 1189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ