X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah i rok temu na teście zobaczyłam 2 kreseczki :)

    Ewelcia85, KaroKaro, amir, malami.91, Lutyska lubią tę wiadomość

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica gratulacje dla córci! Mama pewnie pęka z dumy☺️

    Migotka i jak tam sytuacja? Zjadła coś więcej?

    symbolica lubi tę wiadomość

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo jesteśmy dumni, ale też mówimy jej, że uczy się dla siebie... jak dostanie z czegoś 4 to tłumaczymy, że 4 to też ocena, bo ona czasem źle reaguje.. uczymy ją też przegrywać (np. w grze) bo przegrywać też trzeba umieć.

    Migotka odezwij się... mała zdrowa? je?


    da8300b52b.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pau.Em wrote:
    Ah i rok temu na teście zobaczyłam 2 kreseczki :)

    Ja w dzień dziecka miałam dyżur w pracy i zrobiłam sobie progesteron, bo coś mimo duphastonu krwawienia nie było, dołożyłam do tego BHcg - sama nie wiem czemu, ciąży się nie spodziewałam, a tu wynik - 75 😁. Dobre parę minut gapiłam się w monitor i 5x sprawdziłam czy to na pewno mój wynik 😁.

    symbolica lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Ja w dzień dziecka miałam dyżur w pracy i zrobiłam sobie progesteron, bo coś mimo duphastonu krwawienia nie było, dołożyłam do tego BHcg - sama nie wiem czemu, ciąży się nie spodziewałam, a tu wynik - 75 😁. Dobre parę minut gapiłam się w monitor i 5x sprawdziłam czy to na pewno mój wynik 😁.

    Ach ta intuicja :-D
    Miałam podobnie tylko zaczęłam od przeterminowanego testu. Pierwsza beta to był wynik 1350 więc szooook.

    malami.91 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja test zrobiłam 18.06. Od tygodnia źle się czułam. Dzień wcześniej miałam kaca po jednym somersby i to mi dało do myślenia. A że staraliśmy się 5 lat i mieliśmy za sobą 3 nieudane ivf to myślałam że chora jestem. Instynktownie zaszłam rano do apteki po test zrobiłam w domu jak zobaczyłam 2 kreski myślałam że zły wynik:p Pojechałam na bete wynik był o 12 26000 :) No to już wiedziałam że cud:p I to był już 7tc:) 3 dni później u lekarza już było widać serduszko Blaneczki:)

    Ewelcia85, symbolica, Lutyska lubią tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie rocznica bety jutro 😍 a chyba 21.06 byłam pierwszy raz u lekarza i było ❤

    symbolica lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecicie jakiś preparat do odstraszania kleszczy dla maluszka? Wybieramy się na działkę, a tym roku podobno jest ich bardzo dużo 😑.

    Któreś dziecię jeździ już na płasko czy półleżąco w spacerówce? Mój mam nadzieję, że da radę jeszcze trochę w gondoli, ale rozglądam się za wkładką do spacerówki żeby nie szukać w ostatniej chwili. Chciałabym coś bawełnianego żeby sprawdziło się na lato. Macie coś takiego?

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny, byliśmy u kekarza i jest ok. W nocy zjadla 120 i zwymiotowala, potem rano 2x100 i juz bylo dobrze. Teraz jest gorąco i znowu nie chce ale tak ponoc moze byc. No i dostala drugą dawke 5w1 dzis. A ja szczepionke MMR więc pewnie razem będziemy walczyc z gorączką ;-)

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Polecicie jakiś preparat do odstraszania kleszczy dla maluszka? Wybieramy się na działkę, a tym roku podobno jest ich bardzo dużo 😑.

    Któreś dziecię jeździ już na płasko czy półleżąco w spacerówce? Mój mam nadzieję, że da radę jeszcze trochę w gondoli, ale rozglądam się za wkładką do spacerówki żeby nie szukać w ostatniej chwili. Chciałabym coś bawełnianego żeby sprawdziło się na lato. Macie coś takiego?

    to może być ręcznik bawełniany albo rożek, wystarczą.

    Migotka ja bym się nie zgodziła zaszczepić jakbym takie kłopoty z dzieckiem miała, bałabym się, że coś się kluje... oby wszystko ok było. Trzymam kciuki!

    da8300b52b.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam takie pytanie do Was - czy opada czasem u Waszych maluszków główka w foteliku podczas jazdy? Jak mała nie śpi to wszystko ok, ale jak zaśnie to opada do przodu, nie wygląda to dobrze... Dotychczas jeździliśmy na bardzo krótkie trasy i mała zazwyczaj nie zasypiała, ale teraz wybieramy się na dłuższą podróż i na pewno zaśnie.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumbum, ja widziałam gdzieś do kupienia taką opaskę, którą się mocuje główkę, żeby nie zwisała, ale jakieś takie hmm drastyczne(?) mi się to wydaje. Mojemu też bywa, że opada jak zaśnie i ja mu ta głowę poprawiam po prostu.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dobrze macie dobrane foteliki do aut ?
    U nas głowa ok. Sprawdźcie jeszcze czy ochrona ramion jest na ramionach. Często głowa opada bo te naramienniki są na klatce piersiowej zamiast właśnie przy szyi.

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Bumbum, ja widziałam gdzieś do kupienia taką opaskę, którą się mocuje główkę, żeby nie zwisała, ale jakieś takie hmm drastyczne(?) mi się to wydaje. Mojemu też bywa, że opada jak zaśnie i ja mu ta głowę poprawiam po prostu.
    Nie nie nie i jeszcze raz nie. Przez taką opaskę podczas wypadku dziecko może zostać uduszone. Mojej też lekko opada główka jak zaśnie. W łupinie ciężko zmienić kąt nachylenia żeby temu zapobiec

    malami.91 lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprzedawca dopasowywał fotelik do auta, też słyszałam o takiej opasce same złe rzeczy. Może rzeczywiście te naramienniki będę staranniej nakładać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas malej glowa nie opada, starszakowi czasem jak zasnie ale wtedy go klade i jest ok. Jak widzialam jak siostrzenicy glowa opadala bo jej mama chciala zaoszczędzić i niespełna rocznemu dziecku kupiła fotelik 9-36 kg zeby kolejnego nie kupowac to mnie az trzeslo... Wiecie że jej by nawet bylo szkoda jakbyśmy sie zlozyli z rodzina i np na urodziny kupili lepszy...eh dla malej mam zamiar kase z chrzcin zainwestowac w fotelik.w koncu to jej pieniądze ;)

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 02:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    to może być ręcznik bawełniany albo rożek, wystarczą.

    Migotka ja bym się nie zgodziła zaszczepić jakbym takie kłopoty z dzieckiem miała, bałabym się, że coś się kluje... oby wszystko ok było. Trzymam kciuki!

    Masz rację, następnym razem sie nie zgodzę. Dyskutowałam, ale pediatra po zbadaniu stwierdziła, ze wszystko jest ok i ze to od upałów. Na razie Mała tylko gorączki 38 stopni dostala. Po Paracetamolu spadlo.

    symbolica lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1188 1228

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka, oby temp juz nie wróciła i oby jadła normalnie. Trzymam kciuki.

    Boże, co za Skwar dzisiaj w Wwie. Okna wszystkie pootwierane. Ratuje nas wiatrak i nawilżacz powietrza.

    Martwię się trochę bo zazwyczaj było ok 5 kupek dziennie. A od wczoraj od 15 nic... tylko kleksiki...

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zazwyczaj kupki co dwa dni, a teraz nie robi już 3 dzień :/

  • amir Autorytet
    Postów: 915 413

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas co jakiś czas też się zdarza że kupki nie ma ale póki co trwało to max 3 dni także spokojnie :)

‹‹ 1132 1133 1134 1135 1136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ