X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2019.
Odpowiedz

Mamusie Luty 2019.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od rana nie czytalam a tu takie nowiny ;) i az oddech wstrzymalam ;) ciazowa gapsy jakby cos bylo to pochwal sie nam ;) trzymam kciuki zeby bylo tak jak chcesz ;) ja to jednak balabym sie tak niewielkiej różnicy... U mnie 3 lata i czasem tej dwojki naszej nie ogarniam. Maz czasem mowi o trzecim, taa mądry bo go prawie caly dzien w domu nie ma... Za pare lat dam sie namówić ale nie teraz...
    Malami super ze wróciłas ;)
    A ja u fryzjera bylam w zeszlym tyg a dzis paznokcie sobie zrobilam bo znow na wesele,
    z upalami katastrofa, dobrze ze w domu chłodniej ale wspolczuje tym co na poddaszu mieszkaja. Przechodzilam przez to i wtedy wlasciwie do domu wracalam tylko spac a tak to u rodzicow albo nad jeziorem... Mlodemu basenik wystawilam na podwórko i sama w nim nogi mocze jak mala w cieniu spi ;)
    Ktos sie pytal o spanie to moja corcia w nocy spi w pajacu, przykrywam kolderka ktora sobie sama skopuje i do tego okno otwarte na osciez. Mala spi jak nigdy. 2 noce pod rząd miala tylko 1 pobudka, nie powiem zeby mi to przeszkadzalo ;)

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • KaroKaro Autorytet
    Postów: 1052 1191

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowa_Gapsy trzymam kciuki żeby ułożyło Ci się tak tego chcesz ☺️

    Malami91 witaj spowrotem 😘

    Moja Hela śpi w body na krótki rekawek i przykrywam ja bambusowym kocykiem, w sypialni mamy około 25 stopni a najgorzej jest rano bo okno mamy na wschód...

    malami.91 lubi tę wiadomość

    🩷05.2023 Córeczka 🌈👶❤️CC
    💔10.2021 24tc Synuś👼🩵 CC skrajny wcześniak
    🩷02.2019 Córeczka🌈👧❤ SN
    💔10.2017 10tc Aniołek👼❤️ poronienie zatrzymane
    Niedoczynność tarczycy
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami dobrze, że jesteś:)

    Gapsy trzymam kciuki.

    malami.91 lubi tę wiadomość

  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Jak dajecie radę w te upały? Jakieś pomysły jak ulżyć maluchom? U nas w mieszkaniu tropiki :-|. Mały ssie co chwilę, że aż mnie brodawki zaczynają boleć, tak mu się biedakowi pić chce. A śmiga w samym pampersie.


    Ooo moja tak samo. Wczoraj już miałam taki kryzys że chciałam iść po mm. Wydawało mi się że nie mam mleka. Na szczęście dziś jest ok, mimo dużego zapotrzebowania cycki daja radę ;) pije ponad 3 litry wody ;)

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica, w ciąży nie jestem...tzn. nic mi o tym nie wiadomo 😁. Tak bliżej zimy mogło by się coś zadziać w tym temacie 😁. Tylko jak tu ogarnąć dzieci z tak małą różnicą wieku? Moja bratowa tak miała, ale ona ma mamę pod ręką. Ewelcia, może Ty nam zdradzisz jak to się robi? 😁

    Ogólnie u nas spoko, tylko ostatnio nic nie mogę w domu zrobić, bo jak zniknę małemu z pola widzenia to jest ryk. Ciągle potrzebuje uwagi, a drzemki ma niezbyt długie, więc ugotowanie obiadu to niezły wyczyn. Dlatego szacun dla dziewczyn kpi, ja bym tego w życiu nie ogarnęła.

    Artemida, ja mam w domu paczkę mleka kupioną w dniu wyjściu ze szpitala. Ciągle nieodpakowana 👍👍.
    A teściowa ciągle mi truje żebym podała do picia wodę w te upały...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2019, 19:53

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • artemida27 Autorytet
    Postów: 729 489

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:

    Ogólnie u nas spoko, tylko ostatnio nic nie mogę w domu zrobić, bo jak zniknę małemu z pola widzenia to jest ryk. Ciągle potrzebuje uwagi, a drzemki ma niezbyt długie, więc ugotowanie obiadu to niezły wyczyn. Dlatego szacun dla dziewczyn kpi, ja bym tego w życiu nie ogarnęła.

    Artemida, ja mam w domu paczkę mleka kupioną w dniu wyjściu ze szpitala. Ciągle nieodpakowana 👍👍.

    Ja nie mam ;) gdybym miała to pewnie do tej pory przy jakimś kryzysie bym podała. A tak odkładam zakup na kolejny dzień, wtedy nie ma już potrzeby bo jest lepiej :)

    Jakbym czytała o swojej.. Przez sekundę mnie nie widzi i już krzyk. Jak muszę od niej odejść to cały czas coś mówię żeby wiedziała gdzie jestem.

    Najlepsze jest to, że jej jest w sumie obojętne kto z nią jest ale ktoś być musi.


    Dziś mała po raz pierwszy kładla sobie ręce na głowę, za nią itd. I teraz pytanie; to dobrze bo odkryła że ją ma czy źle bo może w ten sposób mi pokazuje że ją boli?

    bl9cdf9hojouibxw.png

    p19u3e3kecvrs0g3.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artemida, wg mnie po prostu odkryła, że ją ma. Mój też niedawno zaczął dotykać się po głowie.

    A po to mleko to dzwoniłam z płaczem do męża żeby kupował, bo wychodzimy ze szpitala a ja nie umiem dziecka nakarmić. No tragedia była z karmieniem w szpitalu. Na szczęście w domu zaskoczyło :-).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2019, 20:05

    artemida27 lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małami hm mam spokojne dzieci i to cała tajemnica 😂 gdyby były bardziej wymagające to pewnie miałabym już dawno wszystkiego dość a tak uważamże jest całkiem fajnie 🙈
    A tak trochę bardziej poważnie to Ala jest bardzo samodzielna , je sama, potrafi ubrać np skarpety , buty i bluzę/kurtkę, wchodzi sama na drugie piętro . Więc jedyna rada jaką mogę dać to jak najbardziej usamodzielniać starsze dziecko bo to baaaardzo wiele rzeczy ułatwia 😉

    malami.91, symbolica, KaroKaro lubią tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia wow jaka Ala samosia... brawo! to ja wychodzę przy Tobie na matkę kwokę bo długoooo młodą ubierałam.

    Malami.91 to będziemy trzymać kciuki..

    Ja też mam w łóżku nieodpakowane mleko w razie W... to nasze drugie opakowanie bo z pierwszego użyłam może niewielkich 6 porcji na dokarmienie w okresie noworodkowym i resztę wywaliłam.
    Mój mały co 2h się domaga pić w dzień w te upały .. w nocy śpi z jedną przerwą na karmienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2019, 21:05

    da8300b52b.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica ja po prostu uczę się na błędach 😉
    Oliwka jadła całkowicie blendowane jedzenie do 15 msc , karmiłam ją do momentu az poszła do przedszkola ( 3 lata) , buty ubierałam jej do zerówki 🙈 z Alą od razu miałam inne nastawienie ale też dziewczynki mają zupełnie inne charaktery i predyspozycje .Oliwka od zawsze grzeczna , spokojna( teraz za to pyskuje 😉) jak jej powiedziałam nie wchodz to nie weszła , nie dotykaj nie dotknęła 😉 a Ala diabeł wcielony jak czegoś zabronie to mam 100% pewności że to zrobi 😂

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbym o sobie i Wero czytała kiedy piszesz jak było z Oliwką... masakra ;-) . Zobaczymy jak w młodym będzie, charakterny jest, wymagający (choć wesoły większość czasu...) Wero była bardzo spokojnym i pogodnym dzieckiem, niewymagającym, bawiła się sama od początku, nie nudziła się na macie nigdy, nie wymuszała rykiem noszenia etc..

    Pochwale się a co.... Wero jest w 4 klasie (zaczęli dostawać normalne oceny a nie opisowe jak wcześniej, więc tak się nie liczyły) ma najwyższą średnią w swojej szkole, podobnie jak na pierwszy semestr tylko, że jeszcze poprawiła historię. Same 6 z przedmiotów i jedną ma piątkę - z religii... :-))) Nie jest typem kujonki, wynosi wiedzę z lekcji, taki typ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2019, 21:54

    Migotka83, Papapatka, SiSi111, Ewelcia85, KaroKaro, malami.91, baranosia lubią tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja nie wiem... Moja Mala nie chce wogole jesc. Jutro mamy wizytę na szczepienie, ale tak się boję :-( Jak mi teraz znowu zje 10ml to chyba wezwę jakiegoś lekarza. U nas jest straszny ukrop w mieszkaniu, moze przez to?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1164 1194

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Dziewczyny, ja nie wiem... Moja Mala nie chce wogole jesc. Jutro mamy wizytę na szczepienie, ale tak się boję :-( Jak mi teraz znowu zje 10ml to chyba wezwę jakiegoś lekarza. U nas jest straszny ukrop w mieszkaniu, moze przez to?
    Moja tez kiepsko je. Cały dzień porcję po 60-70 ml zamiast 120 ml jak wcześniej. Za to teraz przed snem zjadła 200 ml... chyba wiec upal :(

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1164 1194

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    symbolica wrote:
    Jakbym o sobie i Wero czytała kiedy piszesz jak było z Oliwką... masakra ;-) . Zobaczymy jak w młodym będzie, charakterny jest, wymagający (choć wesoły większość czasu...) Wero była bardzo spokojnym i pogodnym dzieckiem, niewymagającym, bawiła się sama od początku, nie nudziła się na macie nigdy, nie wymuszała rykiem noszenia etc..

    Pochwale się a co.... Wero jest w 4 klasie (zaczęli dostawać normalne oceny a nie opisowe jak wcześniej, więc tak się nie liczyły) ma najwyższą średnią w swojej szkole, podobnie jak na pierwszy semestr tylko, że jeszcze poprawiła historię. Same 6 z przedmiotów i jedną ma piątkę - z religii... :-))) Nie jest typem kujonki, wynosi wiedzę z lekcji, taki typ.

    Pięknie! Oby tam dalej. Jest się czym chwalić, a Mama pewnie dumna 😍

    symbolica lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Dziewczyny, ja nie wiem... Moja Mala nie chce wogole jesc. Jutro mamy wizytę na szczepienie, ale tak się boję :-( Jak mi teraz znowu zje 10ml to chyba wezwę jakiegoś lekarza. U nas jest straszny ukrop w mieszkaniu, moze przez to?
    Kurczę 10ml.to.rzeczywiście niewiele, jeśli nie ma gorączki to powinna mieć apetyt... może na śpiocha ją nakarm, jeśli się da.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbujemy... Jak kiedyś uśnie ;-)

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia moj 3latek byl bardzo samodzielny dopoki się siostra nie urodzila.moze mniejsza roznica to mniejsza zazdrość bo moj teraz wymaga zebym ja go karmiła-inaczej nic nie je,zebym skakala wokol nuego i wogole zachowuje sie jakby wszystkiego zapomnial i musze się nim zajac a mala niech sobie lezy. Ale oddać jej nie chce za żadne pieniadze/zabawki/rzeczy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica super, zdolniacha ❤

    Lutyska moja córka miała taki krótki etap - karmić, ubierać itp.. Ale już wszystko jak dawniej. Nawet w przedszkolu wychowawca zwróciła mi uwagę, że Kornelia jest jednym z najbardziej samodzielnych dzieci. Czasem gdy się wscieka to jej to wraca, ale jak się uspokoi to sama robi co trzeba.

    symbolica lubi tę wiadomość

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symbolica wow ale zdolna ta twoja córka 👏 ogromne gratulacje 😘
    Lutyska no właśnie tego się obawiam, ze zazdrość w końcu się pojawi 😒 bo na razie jest super .
    Przypomniała mi się ostatnio taka sytuacja .Bawiłam się z Wojtusiem i mu się trochę ulało wiec krzyczę do męża żeby podał mi pieluszkę flanelową , oczywiście standardowe pytanie zwrotne - jak wygląda ? Wkurzona mówię że taka szmata w owieczki i kto mi przyniósł pieluszkę? Oczywiście Ala bo szybciej od ojca znalazła 😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2019, 06:09

    symbolica lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2019, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia to moja krzyczy "mamo ja przyniosę JAAAA" :D Ale jak kupiłam mu nowy gryzak to mu zabrała, A na moje "to jest dla Kacperka, tobie kupiliśmy, co innego" stwierdziła, że on bardzo chciał się z nią podzielić i dlatego mu zabrała.

    Ewelcia85, Lutyska lubią tę wiadomość

‹‹ 1131 1132 1133 1134 1135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ